M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Kaspja

Co komentovat? Seriál krásně ukazuje změnu charakteru lidí, kteří jsou součástí hrůz války. Napětí uvolňují alkoholem, vtípky a ženami, no prostě klasika. Celý seriál jsem viděl asi tak 5x a určitě to není konečné číslo. ()

Ruffus83

Pro mě jednoduše jeden z nejlepších seriálů co byl kdy natočen. Nesmazatelná vzpomínka na dětství, v kterém mě M.A.S.H. (mimo jiné) provázel a já už tenkrát pochopil, že tady se jedná o opravdu velkou koncentraci zábavy a barevných lidských charakterů. I teď se do ´bažiny´ kdykoliv rád vrátím. Seriál nemá slabou postavu, díly se dělí jen na výborné a ještě lepší. Rovněž český dabing je tady vynikající a má to šťávu! Jeden z nejlepších počinů pana Trávníčka je nadabování A.Aldy jako Hawkieho. Postavy se časem obměňovali, někdo zmizel, někdo byl nahrazen někým jiným, ale myslím, že žádná ze změn seriálu neuškodila a naopak přibyla neokoukaná tvář. Skvělý byl Hawkie - král humoru, Henry (i později Potter), Frank, Winchester, nezapomenutelní Klinger s Radarem. Co člověk, to jedinečný originál. A s Lorettou Swit (Margaret) jsem si na začátku 90.let při její návštěvě Prahy podal ruku. M.A.S.H. je legenda, válečný seriál který je však vrcholně zábavný a kde se geniální humor přirozeně a nenásilně mísí s hlubokými příběhy a myšlenkami. ()

Loooba

Výborný humor vsazený do Korejské války, která z logiky věci zas až tak humorná není... Jeden z mála seriálů, u kterého ať si pustíte jakýkoliv díl, vždy dostanete to, co čekáte. ()

Jiri9

Herci, humor, napětí každý díl má něco do sebe. Prostě dokonalá klasika na kterou se dá dívat stále dokola. I přes poměrně dost dílů jeho kvalita neupadá. ()

Ragnar

Nemůžu si pomoct, mám tenhle serial moc rád. Díky tátovi jsem na něj koukal už jako hodně malý a smál se spolu s ním... a smál jsem se i mnohem později, když jsem ty vtipy dokázal sám pobrat. Samozřejmě má slabé díly, ale ty silné nebo alespoň nadprůměrné rozhodně převažují. Syrovost války, drsný až černý humor, snaha smíchem zahnat strach a bolest... pro mne to vždy byla a bude hodně srdcová záležitost. Jen mi občas vadily až příliš moralistické díly. Většinou když se Alda pletl do práce lidem na opačné straně kamery, ale tak... to se dá překousnout. ()

VoHe

"Ty spíš? Ne, jen si kontroluju oční víčka zevnitř"... No a Klinger, je to nejsrandovnější "homosexuál" kterýho jsem kdy viděl. ()

Lipna

Svého času jsem hltal jeden díl za druhým. I dnes se rád kouknu. Humor a realita války je zde nakombinovaná genialnim způsobem. ()

zoruska127

Obsahuje spoustu úžasných postav, z nichž každá je jiná, a přesto si najde svého part'áka a společně se krásně doplňují. Špinavý tábor, v létě skoro žádná voda a velká vedra, v zimě příšerná zima, celoročně neméně hrozné jídlo... Přesto je seriál plný pozitivní energie a humoru, díky kterému je válka v Korei přecejen o něco snesitelnější. Navíc Alan Alda a Mike Farrell mají úžasné slovní přestřelky. ()

Brisingr

Aneb i v hrůzách války se může najít místo pro humor. Originální, vtipné a co je důležité, s přibývajícím časem a díly nedochází dech. Bezchybný seriál. ()

NikoKovac

Ač tohle je kult nad kulty, já z něj tak odvázaný nejsem. Vtipné mi přijdou díly s Trapperem a Frankem, jak sundali "Kuní ksicht", bylo po zábavě. Co víc, tento film trval více než třikrát tak dlouho jak celá Korejská válka. 60% ()

KICKBALL

Podle mě nejlepší seriál v historii, no jen uznejte co je lepší, než M.A.S.H. vTIPNÉ A ZÁBAVNÉ, ikdyž uznávám, že ke konci to pomalu upadalo. ()

Maty.tekk

V seriálu nechybí humor ani bezva zápletky. Seriál i upozorňuje na to jaká byla válka v Koreji pro doktory z MASH hrozná. Hlavní role Alan Alda, kterého v českém dabingu dabuje Pavel Trávníček jeho hlas se do atmosféry skvěle hodí. Jinak ohodnotit než pět hvězd seriál ode mě nemohl dostat je prostě UŽASNEJ! ()

pandatko89

Před pár lety bych se neobtěžovala na tenhle seriál koukat,ale pak jsem viděla jeden díl,potom druhej a najednou mám doma celý komplet tohohle seriálu a vždycky když mám dlouhou chvíli bez rozmýšlení sahám po Radarovi,Klingerovi,Majoru Winchesterovi,Hawkeym a dalších hrdinech tohohle úžasného,výjmečného a neskutečně vtipného seriálu. ()

obyč.divák

Pro mě získal ještě větčí kouzlo když sem si ho mohl vychutnat v angličtině,jakkoliv je český dabing hodně dobrý.Je tu vše,smích,pláč,sympatie,empatie,zloba,láska...a Major Charles Emerson Winchester III .Na to se dá koukat pořád a vždy člověk najde něco co mu uniklo. ()

sabatko

Mohlo by se říct, že 11 serií je hodně, ale to bychom nemohli mluvit o seriálu mash. Začala jsem když mi bylo asi sedm? Jen odhad..a od té doby jsem závislá. Hawkey a jeho Poslední Mohykán, díky němu jsem tu knihu přečetla nejednou a jsem za to ráda. Hawkey si zvolil jako svůj ochranný štít před krutostí a nemilosrdností války humor, kterým provází celý seriál společně se svými kolegy z tábora. Hlavní protagonisté odvedli vyrovanané herecké výkony, ikdyž v mých očích bude Hawkey Pierce stát vždy o něco výš. ()

Kosir

Mám kamaráda, co kupoval ještě drahé VéHáeSky, aby měl všechny díly. Kdyby věděl, že tv stanice to budou točit pořát do omrzení, tak by ty prachy (možná) vrazil do dětí, co se mu tehdá motaly mezi nohama. Mně vadí ta sranda na pozadí tragedie. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young