Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

tomino28

Všechny postavy jsou smyšlené. Pokud vám někoho připomínají, zřejmě jste... Vlastníci. A pokud jste zaznamenali narážku, že je dobře, že bude SVJ někdo konečně řídit jako firmu, zřejmě jste se pouze hořce pousmáli a pomysleli jste na to, že někdo už tady roky něco podobného zkouší, jenom v daleko větším měřítku... Samotný snímek je důkazem, že ve výjimečných případech může k hodnotnému a zapamatovatelnému filmovému zážitku stačit i jedna místnost. ()

JackStrange

30 let to trvalo a hle najednou už točíme filmy proti demokracii... No, ale když na chvíli odhlédnu od politiky, tak podáno je to skvěle, až sem v některých momentech chtěl někoho na obrazovce okřiknout nebo naopak uklidnit, což se mi normálně nestává. I když, některé postavy by možná potřebovaly trochu více rozvinout.... Přesto na tak malém prostoru, se povedlo vytvořit působivé představení. Rozhodně silných 5*, jen bych neřekl že bych se nějak moc mohl zasmát, možná kdybych žil v jiné zemi. 90% ()

kolly13

Vlastníci bytu, a všichni účastníci porad a schůzek, si užijou majitele bytu, více či méně na zabití. Dobrý start a rozvinutí pointy se v půlce rozmělňuje, velmi dobrá hudební kulisa nedostala více prostoru. Alespoň naši dobří Lábus a Veškrnová tomu dávají vyšší úroveň (doplňování děsivě nepříjemnou Melíškovou), jinak nikdo nezklamal ani nezářil. Takže za pár dnů si pamatujeme, že existuje originální film Vlastníci, nic víc. ()

Brenda.Ch

Naprosto dokonalé. Pět hvězd dávám peckám, výpravným bombastickým filmům - o to víc je mých pět hvězd u tohoto filmu velmi nadstandardním hodnocením pro film, který se odehrává prakticky v jedné místnosti. Geniální koncert maloměšťáctví, malosti, sobectví, idiotství, rochnění si ve vlastním písečku, netolerance a buranství. Herci k zulíbání, dialogy mistrovské - řeknu vám, já být paní Zahrádková, již po patnácti minutách tasím kulomet a kosím vlastníky s gustem a grácií. Výborná sonda - přiznejme si - do našeho češství, mnozí z nás tam najdou své známé, a ti kritičtější i sami sebe. Tleskám. ()

Kozlowski8

Devadesát minut, strávených v jedné místnosti na schůzi vlastníků bytů jednoho domu. Ze začátku docela vtipné hašteření mezi účastníky postupně přechází v trapné opakování se rádoby vtipných momentů (opakující se připomínky Kláry Melíškové, rozdávání navštívenek, hlasování Davida Novotného ...) a v neposlední řadě morbidní projev radosti jednoho účastníka po zprávě, že mu zemřela matka ("sláva, teď už jsem taky vlastník"). Kromě toho mála úsměvných pasáží je na filmu jediný aspekt, který jsem si vychutnal, a to je herecké představení některých zúčastněných, jako Tereza Ramba, Vojta Kotek, Jiří Lábus, Andrej Polák či Dagmar Havlová. Asi jako divadelní hra mohlo dílo vyznět lépe, nicméně za mne palec dolů. 45%. ()

Petit09

Do teď jsem schůze vlastníků BJ vynechával, ale tak nějak si představuju, že to na schůzi probíhá. Některé situace poněkud přehnané, ale o to vtipnější ()

Tomas_PO

Tak toto je topka tohto leta! Pokiaľ to dávajú vo vašom letnom kine, či amfiteátri, neváhajte. Každý z nás domovú schôdzu zažil aspoň raz, a keď aj nie, tak bol minimálne 1 krát konfrontovaný s nepríčetným susedom :) Film Vlastníci ponúka ich širokú vzorku a jeden reálny, humorne spracovaný životný príbeh rekonštrukcie bytového domu. Lábus a jeho reflexia na projektore bola top! ()

zigy

Sice konec mě trochu zklamal....ale musím smeknout před údernými dialogy, které nedají vydechnout od smíchu. Jo, schůze blbců může být sranda veliká.....tohle bychom měli prodat do světa. Divadelní kus první třídy. Havlová for prezidentka. Pokud nedáváte plný počet, tak jste se poznali. ()

endrix

Dvanáct rozhněvaných mužů po česku. Jedna místnost, skupina lidí, kteří nemohou odejít, protože jsou v prezenční listině, a atmosféra postupně houstne. Jen ten konec je trochu jiný. Možná realističtější a naléhavější, zejména v pokládání otázky, jak moc si můžeme za svoje životní prohry. V každém případě tu máme zas jeden český film, za který se nemusíme stydět. ()

jjjerry

Varování. Toto není komedie. To je sakrastické realistické drama. Dobře napsaná předloha. Perfektní herecké výkony. Excelují Lábus a Havlová (v pár scénách ale ztrácí). Kdyby se ubralo trochu "extrému" bylo by to ještě lepší Moc to kopíruje divadlo. Jak by možná řekla Chytilové "nepŘehRávej mně tu, nejsi na divadle". Vůbec mně tam neseděl "[pán nabízející dokola vizitky]" to už bylo moc. Jinak mrazivě realistické. Bohužel až děsivé zobrazení maloměšťáctví, závisti, strachu a hlouposti a arogance završené zoufalstvím. První polovina skvělá, závěr je hodně slabý. skvělý komentář: Verbal ()

Mickaela

Po zpracování faktu, že se film vážně odehrává pouze v jedné místnosti, mě nejvíce bavilo ztvárnění základních českých typů osobností. To opravdu podle mě cizinec nevymyslí a tím pádem asi ani nepochopí, neboť nedojde k tak extrémnímu ztotožnění se se zobrazenou situací. Snad každý totiž podobnou schůzi zažil a ví proč se směje. ()

Ironhead

V našich vodách co do kvality posledních let vcelku příjemné zjevení. Aneb, dostal jsem přesně to, co jsem očekával a tudíž převažuje spokojenost. Povedená a trefně obsazená tragikomedie jedné domovní schůze, kde první polovina je zábavnější a veselejší a ta druhá o to tragičtější, smutnější a už trochu moc přestřelená. Plus mi tam nesedla ta (pra)podivná zpomalená scéna "porodu". ()

mouzi

Potřebuji to vidět ještě jednou. Ramba vynikající, Lábus hraje z fleku jak bez scénáře, Meliskova na facku jako vždy ;) a Polák taky dobrý. Zbytek dělal křoví. I když Kotek s tou pičou překvapil dokonale :D Sakum prdum na naše poměry nadprůměr jednak obsazením, jednak výkony a jednak za geniálně jednoduchou kompozici ala 12 rozhněvaných mužů. P. S. Viděno podruhé, jasná vykrádačka prologu a epilogu z Antikrista, co se audiovizuálu týče. To by tak úplně nevadilo, i když to působí poněkud nepatřičně. Doteď ale úplně nechápu roli Ladislava Trojana. Mám se snad dívat potřetí? ()

kedluben

to, že u nějakýho filmu párkrát nastane situace, kde to člověka nutí zvednout koutky, neznamená, že jde o komedii! tohle je ta nejhorší tragédie. takový hodně divadelní film. fantastičtí herci. možná malinko karikatura, ale jinak dokonalá realita. tak to prostě je. já na takovejch schůzích byl. ()

blezg

Skrutátor (tři), skrutátor (tři), šest černochů (s cibulkou), nejsou tady ještě ňáký buchty? A když budou další bytové jednotky, bude potřeba výtah? Tak to jsem proti. Tvl, ani jsem nedutal hustý. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)