Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

Alden_Larson

Dnes jsem si toto mistrovské dílo pustil pošesté a musím uznat, že se mi film líbí čím dál tím víc. Po každém shlédnutí si od něj odnesu něco nového, i když to je třeba jen maličkost. Všechno na tomto filmu je absolutně perfektní, kamera, střih, scénář, režie i hudba. A ze všeho nejvíc herecké výkony, každý herec je naprosto úžasný. U tohoto filmu si opravdu nemohu na nic stěžovat. 10/10 ()

Hamar

Viděl jsem již jako divadelní představení VOSTO5. U filmové verze jsou jako bonus prvotřídní herecké výkony. Ocenil bych skvělé odpozorované charaktery postav a opravdu povedené dialogy. ()

Franki69

Tak jsme se v kinosále s přítelkyní tetelili blahem. Vlastníci jsou konverzační, v dialozích k precizní dokonalosti vybroušená „hořká komedie“. Pohromadě drží v té dusné schůzovní místnosti hlavně na hereckých osobnostech, obsazených do jednotlivých postav. A každá z nich dostane svůj prostor, aby předvedla těžko zapomenutelnou etudu. Z exkluzivního hereckého castingu svými výkony ještě nad nadprůměr ve Vlastnících vystupují Tereza Ramba (áno, dříve Voříšková), Dagmar Havlová, Klára Melíšková, Kryštof Hádek, Stanislav Majer a Vojtěch Kotek. Ale ani ostatní, Tomicová, Malý, Lábus, Novotný a další nejsou v odosobněné jednací místnosti jen do počtu… je to radost, sledovat tuhle baráčnickou schůzi. Přesněji, je to radost trošku škodolibá, zaznamenávající nepřikrášlenou českou všední realitu 30 let po sametu.. Scénárista a režisér Jiří Havelka do jedné místnosti vtěsnal všechny základní archetypy charakterů, které běžně potkáváme každý den. Útočného bývalého komunistického domovníka, nedůvěřivou šťouravou důchodkyni, přechytralou právničku, ambiciozní mladu matku a jejího ustrašeného manžela nebo developerské žraločí šmejdy, kteří to s vámi naoko myslí dobře. A nechal je ve vlastní šťávě vydusit v pokusu o společnou dohodu, která může rozpadajícímu se domu, v kterém všichni bydlí, zajistit peníze na jeho revitalizaci. A tak jsme se smáli, i když je tahle ojediněle zdařilá komedie hodně o nás samých. Hodnocení jasné, male & female 90% a 90%. ()

Gregor_Samsa

Na první pohled to sice může vypadat jako laciná jednohubka, dílko nováčka, bakalářská historka s pár artistními prvky… ale ono tam kromě těch (celkem nerušících, protože krátkých) artistních prvků je toho o dost víc. Schůze SVJ v podstatě v živém přenosu podaná, obraz dobrý, zvuk ostrý, charaktery jen malinko karikující své archetypy. Jsem vlastník, tedy znám a vím, proto jsem se asi taky více smál a více mě i mrazilo. Jo a co je výborné: nekorektní humor. Je ho tam hodně a je super! Díky… překvapení roku z čerstvých lokálních SVJ surovin! [90%; 2019-11-22 CinemaCity Nový Smíchov] ()

VUCAKO

Viděl jsem párkrát v "divadle" (Masaryčka) a přesto, že jsem téměř všechny pointy znal, film jsem si velice užil. Je to konečně po dlouhé době výborné filmové zpracování látky, která šla i v divadle. Doporučuji tedy i divákům, kteří na tom byli v divadle. Na velkém plátně uvidíte jiné herce a pár nových fórků. A dýchne na vás atmosféra starého činžovního domu a typická česká nátura... ()

e_Fox

Velmi výživné téma a klasické "čecháčkovství". Každý se někdy setká s podobnými lidmi. Završení příběhu bylo skvělé. Nejlepší český film posledních let a přitom stačila jedna místnost.. ()

truetrue

Takže tu máme; Podpantofláckou dvojici, ve které není jasné, kdo je muž a žena, starého, neostalinistického voliče Miloše Zemana v podání Jirky Lábuse, liberálního teplého umělce, hnidopišskou nesympatickou právničku, ožralého dědice, vychcanou křesťansko-židovskou svini, drbnu v podání Havlové a dva chlapi v kvádrech, jejichž krédo zni: ano (ANO) bude líp. Odraz naší společnosti? Možná. Komedie? Možná. Tragédie? Možná. Satira? Určitě. Stojí za shlédnutí? Určitě. P.S. Chudák pán profesor a ta japonka. ()

tchempi

Běh na 5 km netrénovaného sportovce. Přepálí začátek (prvních 15 minut je to brilantní komedie), ale pak mu dojdou síly (zbytek filmu je rozplizlé beztvaré nic). Úvodní titulky a hudba parafrázují Kulový blesk, ale kultovnímu filmu nesahají Vlastníci ani po první patro. ()

Majkl91

Skvělá komedie, zábavná od začátku do konce! Terka Voříšková podala hlavně v závěru neskutečný výkon :))) V souvislosti s nedávným výbuchem paneláku v Prešově z toho však až mrazí.. Jeho obyvatelé totiž taky nerespektovali bezpečnostní předpisy a výtky hasičů k rozvodům plynu.. ()

halberdier

Vlastníci jsou po letech první český film, na který jsem byl v kině a jsem rád že to byl právě tento nenápadný film. Je vidět, že film vznikl na motivy divadelní hry, protože se v podstatě celý odehrává v jedné místnosti a sází tak jen na herecké výkony a interakci jednolivých postav. A daří se mu to víc než dobře - výkony většiny zůčastněných jsou skvělé, dokonce se mně líbil i Vojta Kotek. Dialogy jsou vtipně napsané, na závěr přišla i drobná katarze, která však nefunguje úplně stoprocentně. Vlastníci rozhodně patří k tomu nejlepšímu a nejvtipnějšímu, co se za poslední roky mezi českými filmy urodilo. ()

PenelopaW

Za mne jednoznačně nejlepší film poslední doby, v té mizérii české kinematografie, kdy má kupa filmů potenciál, ale ve výsledku skutek utek. Kdo byl někdy na schůzi SVJ, ten pochopí. Samotný konec mi sice trochu unikl, ale jinak to byl hukot. Kupa výborných hlášek a vtipů ("Jak jsem říkala, židovské hodnoty mi nejsou cizí..."), vynikající obsazení, které sedlo jako zadek na hrnec, v závěru až zamrazilo (tak to podepište, my to tam pak vytiskneme...). Vývoj některých postav byl pro diváka taky docela překvapením, ne vždy příjemným (Lábus a jeho neustále opakování o tom, jak si dřív lidi věřili). Doporučuji všem, obzvláště vlastníkům! ()

panki9922

Pobavil som sa. Režisér výborne popísal vzorku Českého a zároveň aj Slovenského národa na príklade členov SVJ bytovej jednotky. Pozrieť si tento film po tragickom výbuchu plynu paneláku v Prešove malo zvláštnu príchuť. V divedelnom prevedení by to bolo asi o poznanie lepšie. Jednotlivé postavy si držali svoje charaktery, ale po 40tich minútach sa už pričasto opakoval rovnaký motív. Platí ale, že sa jedná o ďalší svetlý zárez do českej kinematografie. ()

oli9

Jasně každý tam někoho najde. Ono ani dva se neshodnou natož tak odlišní lidi a je to všude, vlastníci, práce, kroužky... Ocěnuju herecké výkony Ramby a Kotka i to že tahle slátanina vznikla v jedné místnosti. Já se občas zasmál ale podruhé se na to určitě nepodívám ()

michalon

Vtípky, který by určitě fungovaly v Jihlavě ve stanu, ve filmu nefungují. Působilo to bez zjevný nadsázky rasisticky a homofobně. Celý to působí nefilmově. ()

anti.rybka

Takhle jsem se v kině už dlouho nezasmála a nebylo to kvůli nedostatkům filmu. Vlastníci fungují na principu divadelní hry, která postupně graduje a diváka nenechá se nudit. Jednoznačně 5 hvězdiček za českou komedii, která po dlouhé době byla chytrá a vtipná. ()

HennessyVSOP

Divadelní hru neznám, zato dělám předsedu SVJ. A sice díky novostavbě tam nemáme usádlené staré komunisty, ale jinak je to portfolio dokonalé. Herecky naprosto skvělý film, se svižnou stopáží, vkusným uměleckým podáním a hlavně dobře postavenou gradací, kdy ke konci filmu se dá atmosféra krájet nožem. Na velmi komorní snímek, který se v podstatě odehrává celý v jedné místnosti se jedná o parádní filmařinu a po hodně dlouhé době český film, který se mi líbil. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)