Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

Tunheber

“Vlastíci” tvoří jakousi úžasnou českou paralelu na “12 rozhněvaných mužů”. Film je svižný, energický a vtipný. Jedinou nevýhodou filmu je, že existuje již zmíněný film “12 rozhněvaných mužů” a když tyto dva filmy porovnáme “Vlastníci” se již nejeví tak unikátně. ()

Veeria

Tento film nebyl pro mě. Nepobavil, spíš naopak - označení komedie bych vyměnila za drama. Co však musím ocenit - všichni zahráli skvěle své postavy. ()

Kohutik

Výborná česká komédia! Aj na malom priestore sa dá zahrať veľké divadlo. Tragikomická partia postavičiek až nápadne sa podobajúcich na akékoľvek zloženie náhodného paneláku. Alebo ulice. Alebo pracovného kolektívu. Takisto kvalitná dávka nekorektného humoru, viacero výborných hereckých výkonov, na čele s Terezou Voříškovou, ktorej veľmi pristali sponky vo vlasoch. Nemúžeš sa tam podpísať ako "máma"! ()

Dvorik

S komedii to vubec nesouvisi a kdo nikdy nebyl na schuzi SVJ, tak tenhle film nemuze pochopit. Skvele napsane dialogy. Ano tyhle picoviny se opravdu na schuzi resi, nekdo nechce vytah, nekdo nechce zateplit sklep. Osobne jsem se potkal s vetsinou problemu/picovin/debilu na schuzi. Excelujici Tereza Ramba. Do situaci jsem se tak vzil, jak kdybych tam osobne sedel a mel chut preskocit stul a nekterym postavam rozkopat drzku, jen aby se konecne schuze pohnula :D Zaslouzeny cesky lev i pro otravnou Meliskovou. ()

Infalín

Takhle skvěle vykreslit současnost a prakticky v jedný místnosti! Vůbec nevadí, že je to vlastně divadelní hra. Obával jsem se, že se budu nudit, ale emoce tu jednu lokaci bohatě vyvážily. Na hercích je, myslím, znát, jak jsou rádi, že mají co hrát. A hrajou skvěle. Ale komedie? Spíš smutná srážka s realitou! ()

Veber

Na naše poměry rozhodně nadprůměr. Škoda podivných míst (pana profesora, co si jen čte kdesi v pozadí, Hádek s Japonkou na WC, noví vlastníci sedící mimo), kde chybí vysvětlení proč to dělají, neb jinak to vyznívá na prázdno. Celkově však zdařilá a místy až mrazivě realistická satira. Ps: Jsem ráda, že žiji ve státě, kde se může ve filmu objevit hláška na cizince tmavé pleti: "Dlouho neměli doklady, ty jejich fotky žerou moc toneru." ()

Salvator

Pokud by se jednalo o absolventský film, pak vše dopadlo skvěle. On se celek ale tváří jako film roku. To opravdu není. Na to pár vtipů nestačí. A nakonec se všemi hezky po česku vyjebeme. Závěr jak z 90. let! Opravdu si tvůrci myslí, že mezi vlastníky jsou jen samí dementi? ()

Birter

Perfektní dialogy, herecké výkony (hlavně Melíšková), narážky i hlubší satira. Ale jakmile si během té hodinky a půl v nějaký okamžik Vlastníky až moc užíváte, třeba i do té míry, abyste přemýšleli o pěti hvězdách, tak to zničehonic zabije vtip, který je už za hranou. A ne, že bych byl PC police (ikdyž ta by se taky slušně vyřádila), ale pro správné absurdní drámo (v tomhle případě možná spíše hyperrealismus) by správný dramaturg měl tyhle nepřirozeně působící lacinosti vypustit. Člověk se neubrání paralele na Partičku a hru Blázni. V každém případě, ale naprosto doporučuji a přál bych třeba z poloviny tak dobré české filmy. ()

SmajdalfCZ1

Tak jsem to nyní dokoukal a upřímně .... asi jsem se i dvě třetiny filmu bavil .... tedy po část kde zaznělo ,, Ty jsi stejná píča jako Tvoje matka ,, . Nu ale pak mě ten konec filmu, kde ti co tam zůstali vypnuli mozky a podepsali prázdné papíry a pak celkově konec s potitulkovými scénami mě prostě vymazali tu dobrou náladu z toho filmu a prostě to vyrušilo celou tu moji dobrou náladu. Aktuálně bych pro jednou dokonce asi i souhlasil s recenzí od Verbala, že tohle asi nebude film pro všechny a spousta lidí nepochopí, že tohle se prostě děje u nás a takové chování je ve válné většině prostě hnus. Škoda, že jsme neviděl divadelní předlohu ... na tu bych zašel ... ()

Dawe2

Čtvrtá hvězda je za Rambu, která je naprosto vynikající. Film v nemalé míře věrně popisuje povahu některých Čechů. Více drama než komedie, ale párkrát se zasmát dá a to od srdce. ()

bonovox

Konečne vtipný český vtipný film, ktorý trefne ukazuje pomery každodenných ľudských vzťahov. Výborní herci, dialógy ale aj réžia. 80% ()

Lendak

Podarená, česká verzia 12 rozhnevaných mužov. Svižné tempo, ktoré začína a pokračuje ako komédia a postupne sa mení až priam na tragédiu. Svižnému tempu napomáha úžasný scenár, skvelí herci s Terezou Ramba v čele a hlavné neuveriteľne napísané dialógy, ktoré pôsobia tak prirodzene a úprimne až priam neverím, že herci išli podľa nejakého scenára. Pán Havelka je riadny šéf, keď dokázal tak úžasne napísať scenár a ešte to majstrovsky zrežírovať. Som rád, že v Česku ešte existujú nejakí takí filmári ako je Havelka. VERDIKT: Jeden z najlepších novodobých českých filmov, na ktoré sa bude dlho spomínať. ()

Saxos

Smích u mě pár hlášek vyvolalo - podpisová doložka “máma”, žluté zuby ve tmě, šest černochů s cibulkou, morče je levnější, já už jsem taky vlastník. Závěr: stejně nedoporučuji. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)