Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

ajlonka

Opravdu hodně černá komedie...jsou tam štípy, až jsem brečela smíchy...zvlášť je ocení všichni ti, kteří si tímhle pravidelně procházejí... Tenhle snímek je skvěle odvedená práce. Díky! ()

ssarka

vstávám a tleskám...nejlepší film za posledních 20 let,kde KONEČNĚ korektnost, zbabělost a strach,co tomu kdo řekne, nemá co dělat...ideální délka a narovinu tak reálné,že o nějakém přehrávání nemůže být ani řeč...Melíškovou a její kontrolní bych rozstřílela samopalem po prvních 5ti minutách :D :D ()

ogstas

Kabaretní komedie, která nemá žádný příběh, žádný spád. Když už přijde nějaká scéna, po níž to vypadá, že se děj rozjede, vracíme se zpět do vyjetých kolejí stand-up komedie. Člověk se zasmál, humor to byl relativně kvalitní. Avšak od filmového plátna by očekával trochu víc. ()

MyPupa

Film ve mně zanechal rozporuplné pocity. Určitě není špatný, jen můj dojem po jeho skončení není takový, abych tady chválil. Asi mi nesedlo, že se celý odehrává v jedné místnosti, což zavání monotónností. Některé scénky se trapně opakují (pán nabízející vizitky na všechny možné služby, Lábusovy výkřiky "drž už hubu"). Taky je to takový ukřičený. Na druhou stranu má vtipné hlášky. Líbil se mi záměr ukázat povrchnost lidí a jejich rozpor mezi tím, jací jsou, a tím, jak vystupují na veřejnosti. Druhý den mi po filmu nezůstaly žádné extra dojmy, což je špatně. Bohužel je potřeba říci, že je to jedno z nejlepších českých děl tohoto roku. Hodnotím 60%. ()

ABC1

Skvělá komedie, nejlepší za minimálně posledních 20 let...Výborní herci, Terezka a Dáša úžasné, ostatní taky vynikající. U některých dialogů člověka zamrazí, jinde mu zhořkne smích...doufám, že časem dosáhne J. Havelka Formanovy virtuozity, aby se nám ten někdy obskurní život lépe snášel!!! ()

fricek12

Bohužel jsem měl to štěstí asi rok před premiérou vidět divadelní inscenaci hry Společenství vlastníků od Vosto5. Filmové podání je zcela naprostou kopií divadelní hry, neobsahuje nic nového, stejné dialogy a celkově, i přes bohaté herecké obsazení, není tak povedené jako původní verze od Vosto5. Řekl bych, že pro ty, kteří znají Vosto5, je tenhle filmový snímek takový slabší odvar, ale pro ty, kteří nikdy neviděli, může jít o zajímavou komedii. Škoda jen, že není tak vtipná a povedená jako divadlo. ()

PoprockCZ

1 místnost a konverzačku jsem čekala. Otázkou bylo v jaké míře? Ve velké. Praktický celý film se odehrává v 1 místnosti plné lidí a jen občasné prostřihy ho oddělují od divadelní hry. Osobně si myslím, že jako středometrážní 30-45min film, by to bylo excelentní. Ukázkový studentský film, kdy s minimálními náklady, slušným námětem, několika dobrými gegy a vhodnými herci uděláte maximální dojem. Na 1,5h ovšem scénář nebyl nosný. Po první vtipné půlce (většina vtipů je vystřílena opět již v traileru) nastává neustálé opakování (desáté upozornění na vizitky, páté pokárání, že dříve bylo líp, x-tý vtip na matku...). Také kamerově se to mohlo nějak ozvláštnit. Úvodní záběr na okna domů. Ok. Ale co v něm najít nějakou symetrii, linii nebo zajímavé barvy? Ne. Jen kamerou přejedu X random oken, co jsou zrovna v mé ulici - tak to působí. Místnost schůze: jasně, má to být hnusný pražský panelák, ale co tam trochu povýšit osvětlení nebo něco? Ne. Působí to opravdu jako studentský film. A moc mě mrzí scénáristicky nejasný konec. Asi chápu, co tím chtěl autor říct, ale je to zbytečně rozbité, rozvláčné a vůbec to nevyzní. Když to mám shrnout, bylo to ok, ale nic co by mě vyloženě nadchlo. Ovšem na v podstatě Havelkovu prvotinu dobré. ()

Ivuska71

Dávám čtyři hvězdy, ale tohle fakt nejsou filmy pro mě. Nemusím na ně do kina, stačí se kouknout kolem, a vidím némlich a úplně to samý. ()

pavelpetr

Já jsem se bavil vlastně od úvodní znělky až do konce. Nebudu prozrazovat ale pasovalo to jako prdel na kalhoty. Film jsem hltal, čekal jsem některé odpovědi aktérů protože sám docházím na SVJ schůzky a je to prostě uplně stejný sdružení mamlasů co řeší kolik má kdo platit za výtah když jezdí víc s čoklem. Nečekané scény jsou ještě o to překvapení lepší. Jen konec byl takový vztyčený prst divákům. Asi jsem čekal grandioznější závěr po té jízdě celý film. Výkon Andreje Poláka za mě fakt super. ()

Annaroz

Netuším, zda předlohou je divadelní hra, či nikoliv. V každém případě tak působí a to je na film docela málo. I když dialogy jsou dost pravdivé (kdo zažil domovní schůze, tak ví že ano), chvílemi i vtipné, tak zhruba po třičtvrtě hodině začínají docela nudit. A scény s těhotnou japonskou manželkou jsou hodně přes čáru. ()

Kivis

Plejáda charakterů zkodenzovaných do jediné místnosti. Na Vlastnících je výrazně znát, že Jiřímu Havelkovi se scénářem hodně pomohl sám život. Žádná typická česká tragikomedie, ale přesto je to film komický i tragický. Casting vynikající, vtipně zvolená hudba s loveckou tematikou. Nejvíc mě dostalo závěrečné zhodnocení situace Havlovou. To je hláška, která se nabízí a kterou nezřídka někdo v rámci vtípkování o současném stavu naší země použije. Ale že to řekne zrovna Havlová, to z toho dělá naprosto dokonalou tečku za hlavním dějem. Oceňuji i titulky - jak proložení závěrečnými scénami, tak výtvarné ztvárnění a hudební podkres. Jen postava pana Nováka byla trochu křečovitá. Přihazování firmiček byl vtip na úrovni školních představení na základní škole. Ale i tato postava nakonec měla svoji silnou scénku. Takže jeho firmičky jsou jen malá kaňka na tomto vynikajícím českém filmu. ()

Anorak

Vlastníci odráží extrémní situaci při schůzi SVJ, jejíž účastníci zastupují většinu kategorií napříč společnosti. Ač se jedná o extrémní případ, není až zas tak vzácný. Začátek filmu plynule navazoval na mou předchozí dvouhodinovou schůzi a nebýt toho, že jsem si matně vybavil cestu do kina, domníval bych se, že se schůze protáhla. Herecké obsazení hvězdné, zejména musím ocenit nudli Terezy Ramby, která si ve filmu zahrála ve vedlejší roli, jen takový menší frk, dalo by se říci, nicméně na světlo bóží se prodrala tak nějak mimoděk jakožto výsledek hrané frustrace její majitelky. Tomuto hereckému výkonu konkuroval snad už jen Ladislav Trojan v roli profesora Sokola. Zároveň je docela dost možné, že se pan Trojan o svém obsazení dozvěděl až po premiéře, protože celé natáčení filmu prohnípal. Legranda s vizitkami se na můj vkus opakovala až příliš často a postava pana Švece v průběhu neudržela své povahové rysy. ()

slovacke

Kdyby se natočený materiál "ostříhal" o deset až patnáct minut a divák občas nemusel vstřebat nějaký ten tlustší fórek uhýbající z nastoleného stylu, dal bych i tu pátou hvězdičku. A herci si absolutorium zaslouží určitě. ()

Sidenius

vtipná komedie přecházející do tuhého dramatu. Vše se odehrává v jedné místnosti, ale nenudíl jsem se ani chvilku. Vystavěné na scénáři. Herecký koncert. Kdo byl na schůzi SVJ tak se v tom najde. ()

Trescha

No po přehršle pochvalných recenzí jsem se na parádní českou komedii třepal jak ratlík... A nedopadlo to vůbec zle... Ale přeci jenom na takhle vychvalenou českou!! komedii jsem čekal ještě o krapet větší hláškové inferno... Herecký ansámbl je jednoznačně prvotřídní záležitost. Nejvíc tvrdí muziku Lábus,Kotek,Terezka Ramba, Klára Melíšková a Dagmar Havlová. Ostatní spíš přihrávají. No a mr. Novotný to je kapitola sama pro sebe. Objektivně bych měl dát tři,ale jelikož také patřím mezi inkliminovanou skupinu mrsknu čtverku bez skrupulí 😜 ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)