Malá lež

• Česko Rozlučka (festivalový názov) (viac)

Něžná komedie podle skutečné lži vypráví příběh Newyorčanky Billi a její svérázné čínské babičky Nai Nai. Rodina se rozhodne zatajit babičce pravdu o jejím zdravotním stavu. Jak to ale udělat, aby Nai Nai nebylo podezřelé, že jí z ničeho nic chtějí v Číně navštívit příbuzní z celého světa? Vystrojí se svatba! Co na tom, že mladý synovec svoji „snoubenku" sotva zná. Hosté se brzy sjíždějí. Billi svoji usměvavou babičku miluje, americké tradice jsou jí však již bližší než ty čínské a přetvářka pro ni není jednoduchá... Film plný humoru pramenícího z kulturních a generačních rozdílů se stal jedním z nejlépe hodnocených snímků roku a herečka a rapperka Awkwafina získala za přesvědčivé ztvárnění Billi Zlatý globus pro nejlepší herečku. (Aerofilms)

M.i.k.e

spíš drama než komedie,kterou celkem hezky vystihuje jeden z dialogů.Zatímco na západě je tvůj život tvůj,na východě je tvůj život součástí většího celku a je tvou povinností nést břemeno za ostatní (v tomhle konkrétním případě za babičku).Zní to sice trochu komunisticky,ale pěkně to ukazuje rozdíl v kulturách,se kterým v tomhle případě bojuje i hlavní hrdinka,která je sice číňanka,ale od dětství žije v USA a má už tak jejich pohled na věc.A upřímně sám nevím co je v podobném případě lepší.Upřímnost nebo "malá" lež?...70% ()

BarryLyndon

Na tuhle dramedy jsem se opravdu těšil, protože mi Awkwafina přijde strašně vtipná a navíc umí i hrát. Zápletka je docela dobrá, ale u toho tak zůstane. Je to strašně špatně natočené a napsané. Velká škoda, obsazené je to sympaticky. Režisérka a scénáristka Lulu Wang na to opravdu nemá. 5/10 ()

LenkaAK

Milý film o čínské babičce, čínské rakovině a americké vnučce. Číňané mají takové přísloví: Když máš rakovinu, nezemřeš na ni, ale na strach z ní. Při sledování filmu jsem si uvědomovala kulturní odlišnost, ale přesto jsem ve filmu našla scény, které nám budou velice blízké. Například průběh svatby. Natočit citlivý film o umírání s takovým nábojem není jednoduché, a tady se to povedlo. ()

VasaX

Velmi pěkná sonda do čínské kultury která je mnohem více drama jak komedie. Drama s pár momenty k pousmání. Toť vše. Awkwafina nic moc, ale zbytek jede docela slušný herecký standard a tak se na to kouká docela dobře. Bohužel celý film nemá zase tak co říct, žádné opravdu silné momenty ani rafinované scény, co by se člověku vryly do hlavy. A tak i přes to, že vlastně není vůbec špatný, upadá do filmařské šedi pomalého zapomenutí. ()

andalin

Po dlouhé době v kině a zrovna taková nešťastná volba. Awkwafina teda byla bezvadná a nezklamala, ale celou dobu jsem čekala, že to povede k nějaké pointě nebo jinému vyvrcholení... Ale je to takové dlouhé nic. Brečela jsem jen dvakrát. Slabší tři hvězdy. ()

Devadesát Dva

Nevím, jestli je tohle v Číně tradicí a nebo je to prostě jen jak se to stalo v rodině režisérky Wang. Nicméně, jelikož tak trochu sleduju několik youtube channelů, které jsou silně orientované v Asii a Číně a protože jsem sám žil v zahraničí, vím, že kultury se liší, jsou jiné (a přitom jen v detailech, jádro je většinou velmi podobné), jak i zazní ve filmu (same same but different). "The Farewell" je na jednu stranu osobní zpovědí, na druhou stranu jakousi bilancí nad životem v Číně oproti USA. Je to takový "lehký nenáročný" film, kde se toho vlastně moc nestane, i když pitvá zajímavé téma, život a líbí se mi obecně, jak je natočený. + Awkwafina, good shit, this acting. Ale samo o sobě tohle dílo příliš nepřináší, i když jeho záměr chápu. ()

Hanys_

Ten pohled na odlišnosti v čínské kultuře (ať už zatajování nemocí nemocnému, které je tam zřejmě běžné.., anebo hodování na hřbitově..) je sám o sobě dost zajímavý, takže vlastně ani nevadilo, že tohle rozhodně nějaká velká komedie nebyla. Takový melancholický sladkobol. 6/10 ()

Rozjimatel

"Myslíte si, že život patrí jednotlivcovi. Lenže toto je rozdiel medzi Východom a Západom. Na východe je život človeka súčasťou celku."     Táto "dramedy" o strete západnej (USA) a východnej (Čina) kultúry na mňa nezafungovala ani vo svojej dramatickej rovine (fádne a patetické) a ani vo svojej komediálnej rovine (neveľmi vtipné), jednoducho ma emočne výrazne minula. Navyše mi vadila nesympatická a škaredá predstaviteľka hlavnej role s neuveriteľne zakrúteným krkom (Awkwafina) a ešte aj otravný soundtrack v štýle karaoke. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Oralfabet

Čekal jsem něco trochu odlehčenějšího a snad i trochu ztřešťeného či přehnaného, tohle se ale drží při zemi, je to realistické (taky je to podle skutečné události) a popravdě z velké části i celkem depresivní, i když pár vtípků se objeví. Awkwafina to zahrála dobře a babička byla taktéž sympatická, takže to celkem funguje po té emocionální stránce, což je dobře, víc toho ten film zase úplně nenabídne. 7/10 ()

Muel

| Big Beach | Horkosladká dráma z ázijského prostredia rodiny, ktorá starej mame nechce povedať, že je vážne chorá. Týmto sa otvára nespočet rôznych možností zaujímavých situácií, smutných konverzácií, ale zároveň aj dobrej nálady a rodinnej pohody. Keď sa to tak vezme. Awkwafina je tu super a celý film ma bavil svojou odľahšenosťou aj napriek vážným témam, ktoré film rozoberá. Ku koncu nejde o nič objemné a film ma nestihol zasiahnuť tak, ako som dúfal, ale uspokojenie nakoniec určite nastalo. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

barteca

Příběh zajímavý, zpracování průměrné, herecké výkony spíš podprůměrné. Ale podívat se do Číny je vždy zajímavé. ()

Razzor_82

Sonda do života čínské rodiny a jejich posvátné kultury. Celý film jsem se celkem nudil, nepřišlo mi to vtipné ani dramatické. Život je hold krutý ale když má někdo odejít už v pokročilém věku, nemusím o tom nutně točit film. 4/10 ()

winstonik

Vlastne to najhlavnejšie, čo som pozoroval celý čas, bol spôsob, akým tvorcovia podávali informaciu o Číne. Ziadne prekvapenie, všetko krásne funguje, akoby tú krajinu nekvárili komunisti. ()

Vera2613

Emočne nabité. Awkwafina v hlavnej úlohe skvelá (jej hlas je strašne super a tak trochu mi pripomínal Natashu Lyonne) a ostatní herci taktiež výborný a vyzdvihla by som tiež najmä babičku, ktorá bola energická a plná života aj napriek diagnóze. O tej samozrejme nevedela. Tento film by som nezaradzovala ku komédii možno skôr takej úsmevnej dráme, pretože tam nebola žiadna scéna pri ktorej by som sa výhradne smiala. Slušné 4* ()