Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Sekyn

Nikdy jsem ty Čínský haja hadža filmy nemusel. To je furt samej duch těla, síla rovnováhy nebo jak oni to říkají? A teď se chtěl asi Marvel (myšák) zavděčit lidnaté populaci a propůjčit (prodat) jim také kus svého vesmíru. Na Čínské filmy nekoukám a už vůbec bych na ně nešel do kina. Je to prostě nuda. A taky jsem na toto do kina nešel. Ale nebyla to úplně špatná podívaná. Přesto, měl bych být rozumný a dát maximálně(!) 3 hvězdy…….nebo!.......jasně že tam narvu 4 :-D  Welcome to the Hotel California Such a lovely place (such a lovely place) Such a lovely face Plenty of room at the Hotel California Any time of year (any time of year) You can find it here Byla to docela jízda. Na bambusovém lešení mi bylo špatně i doma v křesle a při vstupu do jiného světa jsem si neřekl nic jiného než že: “tady bych chtěl bydlet”. Fakt kouzelný. Místy to sice bylo takový nesourodý, ale to nakonec velice dobře dotáhly flashbacky. Výborně zpracovaná Čínská mytologie. Americký Číňany teď miluje celá Amerika, ale Čínský Číňany teď miluje celý svět. Škoda, že tam ty komanči teď využívají sílu draka a možná i deseti prstenů trochu jinak, než by si svět zasloužil. Nevěřil bych tomu, ale bavil jsem se. Nevěřím, že jsi z Havaje Destine! Ty musíš bejt rozenej Číňan. ()

Wiceman

Mno ejhle? To jsem ani já nečekal :) A to mám rád kangfů věci, ale zrovna Shang-Chi mi v komiksech k srdci nepřirost. Ale? Tady jsem se velmi příjemně bavil :) Ale jako vážně! Moc jsem si od toho nesliboval (vliv komiksů) a konečně jsem dostal toho ,,Mandarina" na kterýho čekám už od Iron Man trojky :) Správně rozpolcenej záporák, jeho super nabušenej syn, sidekick sice trochu hapruje, ale dá se, ale hlavně super ultra mega akce :D Tentokrát zkouknuto na Disney+ (No co? Prostě jsem tomu natolik nevěřil, abych na to šel do kina) ... ale na druhou stranu ... škoda, že jsem na to nešel do kina a nechal se stáhnout svojí comic book nechutí :D Pokud máte Disney+ (nebo alespoň profil a kredit na uloz.to) rozhodně doporučuji :) Lepší 4* ()

mina_harker

Šlo to, ale chtělo by to o dost zkrátit stopáž. Role Bena Kingsleyho byla děsná a kdyby v tom nehrál, vůbec by se nic nestalo. Tony Leung byl charismatický a Awkwafina bavila. Znovu asi na to koukat nebudu, přece jen už jsem koukala na hodinky, kdy už to skončí. ()

Dieman

Měl jsem z toho pocit, že jsem se dostal na dětské promítání. Ten film je absolutně nezáživný. Příběh je šílená nuda. Efekty? Klasickej digitální bordel. Herecké výkony slabota až na Awkwafinu. Sice z ní mám pocit jako bych koukal na grotesku ze 40.let minulého století, ale holt někdo v sobě ty stereotipní výrazy pro asiaty reprezentovat musí. Ale to ten film, prostě nezachání. Jako měl jsem z toho pocit, jako by se sešli Vít Olmer a Zdeněk Troška na pivu a řekli si "Pojď me natočit émerickej akčňák" a oni jim řekli, že jim na to dají kupu prachů, jen to musí mít něco na čínské téma. A tak si páni na dva víkendy sednou a nakoukávají filmy typu Tygr a Drak, Klan létajících dýk, Kung fu mela atd. a pak splácli tuhle nekoukatelnost, po které bych si raději vzal oči bělidlem. ()

d.p.1

První asijská Marvelovka, která ale ani nezískala povolení být promítána v Číně. A i kdyby ho získala, predikce jsou takové, že by film neměli činani rádi. Ano, to je soudobé DIsney, dělají tak skvělé diversifikované projekty, že ani publikum, které má reprezentovat, je nechce. Kdyby měla tenhle rozpočet a předlohu Korejská produkce, která trochu lépe chápe místní poměry a nemá potřebu vnucovat do filmu různé poselství, vsadím se, že by to dopadlo 100x lépe. Zajímalo by mě, jaké jsou ztráty publika pro Marvel mezi fázemi, tipoval bych to na něco kolem 40% a pokud bude příští fáze zase v tomhle duchu, budou si moct odepsat dalších hezkých 30%. GJ Disney! ()

radm8

Velmi dobré využití východní kultury. Skvělé zapletení Mandarina do děje. Vtipy dobré a s mírou. U filmu se člověk nenudí. Uvidíme jak se promítne do MCU. Na konci bylo naznačeno. ()

NiftyJuice

Shang-chi a legenda o deseti prstenech je za mě poměrně vydařený film s pěknou vizualizací, s výborným hlavním záporákem který má motivaci, backstory a divák s ním dokáže nějakým způsobem souznít taktéž má film extrémně povedený akční sekvence a zároveň skvělou asijskou atmosférou.Což utváří dost povedený akční superhrdinský blockbuster. Samozřejmě je u filmu co vytknout primárně mi na filmu vadil dost na sílu tlačený humor který dle mého v některých částech lehce kazil atmosféru, zároveň i přes že první polovina filmu utekla poměrně rychle tak mi přišlo že se ke konci film dosti táhnul a byl zbytečně zdlouhavý taktéž bych ještě vytknul občas až moc do očí bijící CGI ale to už by bylo nejspíš vše a i přes to všechno MARVEL opět odvedl skvělou práci a máme tu zase skvělý film. ⅘ ()

Megahead

Jedna z tých lepších marveloviek. Aj keď muž, ktorý ma veľa schopností (aj jazykových) a parkuje len auta je trošku pritiahnutá za vlasy. Hlavne keď nikde neukazuje svoje bojové schopnosti naučené z minulosti a zrazu ich musí použiť, pričom nič nezabudol a pri konci je najlepší. ()

MarekTulen

Ani bych nepoznal že je tohle Marvel film. Jsem rád pro změnu, skvělé nové nápady, výborný nový styl akčních scén, parádní příběh a perfektní nový soundtrack, ten se Marvelu vždy povede. Abych řekl pravdu, čekal jsem že to bude odpad, a taky jsem si to první minuty i myslel, ale je to legenda o deseti prstenech, takže ještě devět takových filmů, děkuji Marvel. <3 ()

partyman767

Docela nuda, zatím asi nejslabší Marvelovka ... je vidět, že se Marvel snaží získat publikum v Číně a dalších Asijských zemí. Nicméně mě nějaké kung-fu filmy s asijskou mytologii přestaly bavit asi v době když mi bylo tak 12 let. :-D ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)