Sibiřský husky Togo je hlavním hrdinou příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu. Pro sérum běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 km, ale musher Leonhard Seppala (Willem Dafoe) s Togem, který táhnul spřežení, 425 km. V roce 2011 jmenoval Time Magazine Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. (Earl)

Rathalos

Tak toto bola neskutocna nadhera sledovat,krasna,silna,dojemna a smutna dobrodruzna drama podla skutocnej udalosti,pri ktorej som si aj poplakal,to sa jednoducho nedalo bez slz dopozerat,Willem Dafoe bol vyborny,Togo bol fantasticky,mat takeho psa,tak to je radost zit a cele sa to odohravalo v prekrasnej zamrznutej prirode,urcite odporucam tento film kazdemu,len si pripravte vreckovky...:-) ()

agassi68

Nebol to špatný príbeh, ale vyťažiť z neho dvojhodinový biják je sakra práca. Defoe s manželkou hrajú štandard a celé to podvihol ten chutný čokel. Tá zima je bohužiaľ už len práca počítačových inžinierov.. ()

P.J.2

Jako kynolog prostě nemohu jít na méně než 4 protože jsem subjektivně ovlivněn. Za mě výborné drama, kterému vévodí Willem Dafoe. ()

tomik99

Jedním slovem nuda. Film je asi skvělou ukázkou, že ne veškeré příběhy podle pravdivých událostí se dají dobře zfilmovat. Příběh to byl sám o sobě silný, na papíře určitě funguje skvěle a hrdinský čin psů nelze nikomu upřít, přesto to neznamená, že to bude dobrý film. Já se, i když jsem se snažil do děje ponořit a do postav a psů vcítit, šíleně nudil, několikrát jsem usnul a prostě mě to až do samého konce vůbec nebavilo. Prostřední část byla vyloženě utrpení – sledovat digitální psy probíhající digitální bouří a sněhem, to si mohli odpustit. Willem Dafoe byl jako vždy vynikající, dokonce mu sekundovali i jiní a dobří herci. Poslední patnáctiminutovka je tím nejlepším na filmu, ale nechci kvůli závěru měnit finální hodnocení, protože mě to až do té doby šíleně, ale šíleně nebavilo. ()

Razzor_82

"Když si lehneš na zem, zemřeš." Disneyovsky opulentní pohádka. Z napínavé cesty napříč Aljaškou se stal jen takový průměrný dobrodružný snímek. Dafoe se tam herecky ani moc nehodí a chybí tomu silnější pouto mezi člověkem a psem. Bez výrazné příběhové hloubky a napětí. Hezká příroda a dojemný konec.  6/10 ()

LyBerion

Nádherný, strhující, dojemný a inspirující. Příběh podle skutečné události, který je výborně natočen a zahrán. Pro lidi milující pejsky naprostá srdcovka. ()

Maximilianus

Ako vždy lahodný Willem Dafoe. Pekný film o havkovi. Bolo to aj napínavé a v skromných pomeroch aj dobrodrúžne, aj keď to pôsobilo veľkolepo, asi kvôli efektom. 7,45/10. ()

ER

To je něco pro mně. A podle skutečnosti. Je jen škoda, že až rutinérsky se prolíná příběh Toga s minulostí, takže jsme připraveni o překvapení. A pak drama na jezeře bylo až příliš "digitální" . Jinak ale lahůdka a věřím, že reálně šlo o život, někdy mně až zimou otřepalo. Scény se psi, obzvláště Togou, jsou parádní a při tom podhrabávaní zábavné. Je moc fajn, že se ještě takové filmy točí. PS. A to se ho chtěl 2x zbavit. ()

Likan7

Fakt jsem se chtěl dojmout, jako třeba Malarkey. Jenže ten film na to prostě nemá. Dokud jsme retrospektivně viděli jak si Dafoe hledá k tomu "ďáblovi" cestu, byla to fajn komedie. Jenže film se v minulosti neodehrává a kdykoliv film přepne do "současnosti", absolutně mě to přestávalo bavit a jen čekal, kdy zase budeme vzpomínat. A konec, který měl být tak emotivní a srdceryvný, jsem upřímně jen prozíval. Pořádně tam totiž fungovala jen hudba z Příchozích, to si skladatel nemohl složit něco svého? ()

kukkik

Jako hrdý spolumajitel pejska plemene husky jsem nadmíru spokojen s vykreslením povahy této úžasné zvířecí rasy a tohoto příběhu o jejím symbiotickém soužití s neméně úžasným zástupcem rasy lidské. 4/5 ()

Crosshair

4,5* Dva krasne dobrodruzne filmy ve dvou dnech? Po vcerejsim kon-tiki, prisla rada na novinku od Disneyho. Jsem pejskar, ale myslim ze ac jste take nebo nikoliv, tak film vezme za srdicko. Film je napinavy hned od zacatku, na platne se stale neco deje a vyprava je vynikajici. Myslim ze jeden ze psich bestoffu. ()

Clark_Kent

Připoutaný k vašemu srdci, navždy. Velmi silné přátelství, mezi mužem a jeho věrným psíkem Togo. Willem Dafoe, hraje opět líbezně. ()

Equilita

Brutálna dobrodružná pecka. Jednoduchý a zároveň vážny príbeh, z ktorého tuhne krv v žilách. Všetko to ešte umocňuje fakt, že je to podľa skutočnej udalosti. Willem Dafoe podal skvelý výkon a celkovo sa do tejto role veľmi hodil. Bol to úžasný pohľad na jedného muža a psov, ktorí čelia zime a snehovej fujavici. ()

DavidWebb

Tá hudba v závere je už v TREŤOM filme! Bez ohľadu na jasný zámer rejžu vyždímať emocionálne diváka (čo som dopredu vedel) ma to aj tak dostalo. Čovek má chuť zohnať si psa, kruci. Dobre sa nato kukalo. ()

Najt

Fantastický film o dalším zvířecím hrdinovi. Tentokrát se jedná o sibiřského huskyho jménem Togo. Ten díky své odvážnosti zachránil několik životů, když v zimě roku 25 běžel v extrémní bouři přes neúprosný terén Aljašky, téměř 500km, pro vakcínu záškrtu, bez které by se nemoc roznesla mezi další obyvatele a zastavil tak epidemii, spolu se svým musherem Seppalou. Příběh tohoto filmu pojednává nejen o této události, ale také zobrazuje vztah mezi psem a člověkem a je opravdu radost takový film sledovat. Celé to umocňuje fakt, že tento příběh se skutečně stal. Psí láska k lidem se nedá slovy popsat, je to něco tak silného a čirého, že bychom se, my lidé, mohli hodně učit, a v tom je ten příběh krásný a dojemný. Film je příjemný, dobrodružný, psí herci jsou dokonalí a to prostředí ve kterém se děj odehrává je dechberoucí. Pejsci, kteří ztvárnil Toga jsou opravdu profíci a tohle je prostě další nádherný psí příběh, který se zapsal do dějin. Togo a Hačikó jsou jedni z top filmů o zvířecích hrdinech podle skutečné události. ()

Hemlock

Neuvěřitelný příběh o ještě neuvěřitelnějším poutu člověka a psa. Navíc precizně natočený, plný emocí a ta zima byla tak hmatatelná, že jsem musel přitopit. Budu šetřit slovy, toto se prostě musí vidět... ()