Čo robíme v temnotách

• Česko Co děláme v temnotách (viac)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (viac)

Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše - Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo - tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí - a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení - teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta. (HBO Max)

stepankoby1

Prozatímní dvě série ve mně dva týdny od dokoukání dokonce ještě rezonují a doceňuju je víc a víc. Příjemný humor, hlavně zesměšňování s nadhledem, kombinovaný s božími postavami a imaginativními zápletkami, na jejichž pozadí se pomalu buduje zajímavý příběh. Paráda. Edit 2021: První dvě série i při rewatchi výborné, třetí bohužel ztrácí. Nelíbí se mi budování zápletek kolem extrémně toxického pouta Guillerma a Nandora, a pokud se v budoucnu kánonizuje jako romantický vztah, budu velmi zklamaný. Humor začíná být trochu ohraný a konstrukce příběhových linek ztrácí na náznakovosti a lehkosti, které doteď seriál zvládal perfektně. Vtipné epizody se však pořád najdou (3x6, 3x7) a ve finále mě příběh pořád zajímá, takže to ještě nevzdávám ()

Torgal

Pri pôvodnom filme som do komentáru napísal, že krátkometrážny formát by mi sadol viac a veruže aj sadol! Tento štýl nízkorozpočtového falošného dokumentu nesadne každému, ale je to tak iné oproti všetkému okolo, že to stojí za pozornosť. Musím ale uznať, že skvelé epizódy sa striedajú s vlažnými, kvalita určite nie je konštantne vysoko. No má to skvelé postavičky a nechýbajú ani záblesky geniality (energetický upír Colin Robinson). Teším sa na druhú sezónu. 8/10 Update po 2. sezóne: Priemerných dielov výrazne pribudlo, lebo tvorcovia začali tlačiť na šibnuté zápletky odtrhnuté od reality (Laszlo ako majiteľ baru) a absurdný humor vyplývajúci so zrážky staromódnych upírov s moderným svetom išiel do úzadia. Ani sľubný nápad s Gizmom, lovcom upírov sa nevyťažil tak ako by som si predstavoval. Uvidíme, čo ďalej, toto bolo už len také plácanie do vody. 7/10 ()

AngelG

Film What We Do In The Shadows považuji za jednu z mých top komedií. Je to naprosto originální a plné suchého humoru, který opravdu zbožňuji. Když jsem se tedy dozvěděla, že se natočil seriál, tak jsem byla jak nadšená, tak zároveň trochu vyděšená, protože jsem se obávala, že se z brilantního filmového konceptu stane fraška a parodie sama sebe. Ovšem všechny obavy se vytratily hned po prvních několika minutách prvního dílu. Tohle je totiž naprosto geniální. A mohu s klidným srdcem říct, že je to snad ještě lepší než samotný film. Obsazení je absolutně fantastické. Hlavní upírská čtyřka si mě ihned získala, společně s jejich lidským poskokem a jakékoliv vedlejší postavy a nespočetná herecká camea taktéž. Rozhodně se jedná o jednu z nejvtipnějších záležitostí za x let a já jen doufám, že jim šťáva vydrží na další a další série. ()

ktL

Nevybavuju si teď seriál s lepším castingem. Všechny hlavní postavy jsou boží a je vidět, že si to užívají. A já se bavím ještě víc než u filmu. 90 % ()

Ikedar

What We do in the Shadows sa vracia vo forme televízneho seriálu a drží si rovnaké, ak nie ešte vyššie kvality rovnomenného filmu z roku 2014. Zásluhu na tom má bez pochyby aj prítomnosť originálnych tvorcov. Taika Waititi a Jemaine Clement naviazali na ich úspešný fiktívny dokument (z angl. mockumentary) o trojici upírov. Nahradili hercov, postavili sa za kameru, zmenili lokáciu z Nového Zélandu do New Yorku, pridali nové postavy a ešte viac známych situácií, ktoré vzdávajú poctu klasickému upírskemu žánru. Výsledkom je potom opäť raz podarený komický pohľad do strastiplného života dnešného upíra. Viac na: http://artyfilmbook.sk/what-we-do-in-the-shadows-recenzia-upirom-to-ide-v-seriali-rovnako-dobre/ ()

iz67

Naprosto pohodová ujetina. Něco jako Norsemen s delšími špičáky. Kolem 4.serie mírný propad, ale konečná 5s opět prvotřídní. A teď koukám, že pětka nebude poslední. ()

kubas369

8/10. Film mně moc nechytil, za to tahle verze mně neskutečně baví. Žeru sitcomi a mockumenty se stávají srdcovou záležitostí. ()

Sticks

Premárnený potenciál. Seriál sa chce až moc priblížiť k filmu a na to šeredne dopláca. Nie je tu nič nové, upíry sú "blbejší" a stretnutie s vlkodlakmi je ako cez kopirák. Je to škoda, posobí to dosť bez nápadu a "na istotu". V povodnom snímku bol aspoň cítiť akýsi strach a stále niečo nové z "underworldového sveta". U seriálu ten pocit absentuje. Zasmial som sa, keď predstavovali Colina Robinsona a čakal som viac z postavy Matta Berryho, ale táto rola mu nesadla. ()

TinyMartina

Původní film byl geniální masterpiece a seriál na něj perfektně navazuje. Tenhle humor mě baví, miluju hororové komedie. Potěšilo setkání se starými známými a úvodní song z filmu je třešnička na dortu. ()

Anusak

Tahle dokumentarni kombinace bizarni parodie na upirske filmy s ultra suchym humorem je presne ta spravna kombinace pro vecernicek. Obcas je to jen takova blbina, ale nekdy to pracuje i s lehce vaznejsimi tematy, ktera vsak vnimat na silu nemusite. Tri highlighty: emocionalni upir Colin Robinson, Douglas Reynholm (IT crowd) v nesmrtelne kuzi upira a upirska rada s Tildou Swinton, Danny Trejem (klasicky s odhalenou hrudi a cool mexickym tetovanim) a Wesley Snipesem. ()

GinaT

Puvodni film se mi libil asi o malinko vic, ale mozna je to tim, ze tady uz clovek vi, co od toho cekat. Potesilo osazenstvo “upiriho soudu” v prvni serii. @s každou další serií je to lepší a lepší. ()

mia.com

Asi jsem videla neco jineho nez vsichni ostatni. chvilku me to bavilo, ale je to tak debilni a ujete, ze jsem jen zvedala oboci v udivu, jaka fraska to je. A efekty jsou uveritelne asi jako v divadle. ()

coulismoulis

Rozpracovani rozpracovani puvodniho nametu, ktere stoji predevsim na vytecnych postavach a roztoceni obratek humormeteru na max. Uvodni song s fotomontazi je pecka skoro tak velka jako Laszlova porno kariera. Jen se mi zda, ze je v ramci serii zatim lehce sestupna tendence, ale uvidime, jak kartami zamicha ctyrka. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)