Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

MRParis

Šíleně smutná a depresivní podívaná,ale zároveň strašně napínavá a skvěle zpracovaná. A taky dost přibarvená nic není tak horký jak jse zdá to akorát zasraná média to nafoknou a to i v tomto případě. Kdyby jsi to umělci z USA nepřikrášlovali byla by na místě i pátá hvězda. ()

sun.eagle

Absolutní seriálový TOP. Jeden z nejlepších televizních zážitků co se mi poštěstilo kdy vidět. To jak tenhle seriál je vyjímečný nejlíp dokládá že se o něm bavili odborníci v televizi, mluvilo se o něm doma, probírali jsme ho s kolegy v práci. Zvednul zájem turistů o zájezdy do Černobylu. Je to Mistrovské dílo. ()

Postal2

Vrátit se k 5 hodinovému seriálu po čase a shlénout jej opět celý bez přestávky a celou dobu být upoután v ději to se jen tak nestane. Vynikající scénář (bohužel napsaný skutečností), každá postava hraje, kamera, režie, střih vše na svém místě nic nechybí, nic nepřebývá. Excelentní počin. Vysvětleno i pro laiky jak ta "kosa" proletěla blízko každého z nás aniž kdokoliv cokoliv tušil. Celý seriál má i jedno poselství pro život: Každá lež je dluhem pravdy a dříve či později bude třeba zaplatit! ()

TATANKA20

Na Američany je ten film natočen až moc neamericky. Tak nějak rusky.... Jen ta ruština tam chybí.... Ale jinak....ano, tak nějak se to mohlo stát..... Tak nějak to tam mohlo vypadat. Ale realitu, žádná náhražka vytvořit nedokáže...... ()

wheelie

Jasně, 5 hvězd za vynikající produkci, skvěle zužitkovaný námět, bezchybné herecké výkony v čele se Stellanem, ale místy bych té dramatičnosti trochu ubral. ()

gapa466

Skvělý seriál. Ani chvilku jsem se nenudil. Zároveň mě to "donutilo" přečíst si spoustu dalších informací o Černobylu, a tak to má být. Napínavé, skvělé herecké výkony, poučné, skvělé lokace, děsivé (5*). ()

dasl

50% Vôbec sa to netrafilo do danej doby . Ľudia v tej dobe vyzerali tak trošku inak. Tiež prostredie vyzeralo v Rusku inak . Je tu strašne vidieť americký pohľad a prístup. A ak by to malo byť zobrazené ako to naozaj bolo tak by to bol horor . 5 hodín je príliš málo na to čo všetko zobrazujú . Najlepšia je 5 časť takto mal byť celý seriál . Najlepšie by bolo asi forma rozprávača pribehu . A už vôbec nerozumiem tomuto "umeleckému " štýlu filmovania seriálov všetky scény sú tmavé čierne zelené šedé . To isté ako seriál Ozark . ()

OtokPag

Se Sovětským svazem, přišla bída na zem 🤕🤢🥵🤮. Excelentní zpracování komoušského megaprůseru. “Kuchaři” z velína upekli reaktor a vedoucí soudruzi, jako vždy celkem v klidu lhali všem. Můj dozimetr piští, jak vo život a zastavil se na hodnotě kvality miniserie 100%! ()

ezop1012 odpad!

Ak by takýmto štýlom ukázali západnú jadrovú haváriu, dal by som 3 hviezdičky, ale toto je čistá antiruská (sovietsky režim) propaganda, ktorá poslúžila na zamnipulovanie ďalších naivných ľudí. Černobyľ sa výrazne zaslúžil o rozpad ZSSR, preto je namieste aj špekulácia či to nebola práca zahraničných tajných služieb, samozrejme, že je to špekulácia, ale to, čo bolo zobrazovane v tejto mini sérii je ďaleko väčšia fikcia. Čo sa týka kvality filmového spracovania, niektoré scény boli fakt výborne, ako napríklad hasiči, ktorí smerovali na strechu jadrového reaktora, ale to je asi všetko, tiež treba vedieť, že mesto Pripiať bolo novo vybudované, nové bytové domy, nové cesty, nová infraštruktúra a vo filme je to zobrazovane ako všetko staré, zhnite. Niekto by mohol namietať, že, predsa neboli peniaze na exteriér, ale toto iste platilo aj pre interiér, čiže bol to zámer. Je zaujímavé, že existuje ukrajinská mini séria Motylki (2013), ktorá obsahuje fiktívny príbeh z Černobyľu v čase havárie a je tu hodnotená na 35% ja neviem ak niečo neznášam alebo mám voči tomu odpor tak to proste nepozerám, nechápem ľudí, čo toto robia, preto si myslím, že je namieste tu za tuto miniseriu Černobyľ dať odpad aj už zo spomínaného dôvodu, aj z prílišnej propagandy, ktorá v tejto sérii je. ()

StarFsh

Historicky nepresné a výrazne propangandistické. Snaha vykresliť vedúce osobnosti ZSSR v tom najhoršom možnom svetle. Ani pri najlepšej vôli nedokážem dať viac než 2.5* ()

Wineeee

O Černobylskou katastrofu se zajímám hodně dlouho a tento seriál ji popsal dobře. (ne skvěle, jen dobře) Seriál se spíše snaží ukázat příběhy hrdinů z Černobylské oblasti, než o to co se přesně stalo, i když v posledním díle to bylo hezky ukázáno jak se to stalo, ale pořád tam byli nedostatky. Příběhy našich hrdinů jsou, ale excelentní, někdo je pronásledován 3 díly, abychom pochopili jeho příběh, ale někomu stačí i 5 sekund a stejně víte jak asi žil. Co se mi ale nelíbilo, bylo přeskakování sem a tam mezi lidmi a také málo novinek, nebo reportáží ze západu, mé hodnocení to nezmění, ale i tak mi to tam chybělo. viděl jsem na HBO GO a HBO vytvořilo asi nejlepší seriál podle skutečné události všech dob. 100% A nezapomeňte: "What is the cost of lies?" ()

BGH

Ještě mi chybí dokoukat jeden díl, ale není pochyb - tohle je špička. Nejradši bych zkouknul těch 5 dílů v kuse, člověk se od toho nemůže odtrhnout... ()

Duffman 97

Realistické zpracování Černobylské havárie.Je vidět že do toho HBO nacpalo hodně peněz protože herci byli výteční (hlavně Stelan Skarsgård a Jared Harris),vizuálně je to na filmové úrovni a hlavně žádný Hollywood. ()

Xpatrix

Ako fanúšik histórie som vždy vyhľadával filmy/ seriály z touto tématikou. Hneď od začiatku vás bude držať v napätí. Celý seriál je kvalitné spracovaní, skoro do najmenších detailov spracovaní podľa skutočnosti. Samozrejme aby film mal niejake to čaro sú tam nejaké tie nezrovnalosti. Napr pád vrtuľníka.  Dej filmu dobré vysvetľuje problematiku výbuchu aj snahu zakryť pred svetom pravdu o havárii. Počas pozeranie seriálu narazíte na množstvo rôznych postáv ktoré  dodávajú seriálu ešte viac na hodnote. Po dopozerani celého seriálu som sa zamyslel kebyže nebolo niektorých hrdinov tak dnes som už nemusel písať túto recenziu. Tento seriál určite odporúčam. Celkové hodnotenie 5/5 Spracovanie 4,5/5 Dej 5/5 Postavy 4/5 Grafika, scény, kvalita 5/5 (maskovanie niektorých postáv na úrovni the walking dead) ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD