Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Snowjon

Jeden z nejsilnějších příběhů, který vás nechá přemýšlet o tom jak se to mohlo na naší Zemi vůbec stát, výborně zpracované a natočené, ukazuje všechny stránky toho co se v noci z 25. na 26. dubna 1986 stalo a následky, které to přineslo, myslím že by se na to měl kouknout každý a něco si z toho odnést. Jediné co mě na tom trochu vadilo je, že se mluvilo anglicky, je to možná příjemnější pro většinu sledujících ale dodalo by to tomu ještě více atmosféry když by se mluvilo v ruštině. ()

MatoVMartin

Pozrel som si to celé dvakrát... druhýkrát ako tak pozerám, snažil som sa nájsť čo tomuto dielu chýba... úprimne, nič som nenašiel. nie som profesionál a je mi jedno že vraj pár vecí upravili a niesu podla skutočnosti, podla mňa dokonalé... ()

ferryrys98

Návrat časem, skvělé počin od filmařů, výtečný výběr rolí, co k tomu dodat, opravdu nejlepší počin co se Černobylské havárie týče. ()

babuca

Už len preto musím dať 5⭐️Lebo je to výpoveď o dobe, o ľuďoch ktorí v nej žili a aj keď to určita nie je úplne presná rekonštrukcia udalostí tak je to varovanie pre ľudstvo. S nadsázkou; nechal by som to premietať ako povinný film/seriál pre školy/ stredné. ()

Kujava

Jedním slovem: neuvěřitelný! Každý díl ve mě zanechal emoce a pocit znechucení, jak některé prospěchářské svině mysleli jen na sebe a kvůli nim zemřelo více lidí než mělo. Uznání těm, co nemlčeli a snažili se napravit škody způsobené černobylskou katastrofou. ()

Lalaith22

Pecka, ohromně dojemný a skvěle zpracovaný příběh. Po celou dobu jen sedíte se zatajeným dechem a nakonec ani nevnímáte, že máte husí kůži, tečou vám slzy, nebo prostě že tak silně prožíváte celý příběh. Velmi se mi líbí autentičnost celého prostředí. Seriál vás do sebe vtáhne a i když víte, jak to celé dopadne, tak i přesto vše sledujete se zatajeným dechem. ()

rostsoft

Naprosto dokonalý snímek, který ukazuje to, jak to skutečně bylo, a ne výmysly Rusů, aby zatajili svůj omyl. Na každý díl jsem se vyloženě těšil. Je dobře že filmaři připravili takto dokonalou rekonstrukci toho, jak to skutečně bylo, i když Rusové tvrdí, že to bylo jinak. Každopádně tato tragédie by neměla být nikdy zapomenuta. Tento seriál nám to bude připomínat dlouhá léta, a tak to má být. Navíc to byla skvělá zábava, u které jsem se nenudil ani jedinou minutu. Díky autorům za tento skvělý snímek. ()

Antimat

Katastrofa v podaní filmu ktorá nás dostáva priamo do elektrárne Efekty krásne zvládnuté ,postavám ich strach a bezmocnosť verím.... Ale tie chyby ako s helikoptérou a vymyslenou postavou "Chomjkukové".... to proste pokazilo celý dojem z filmu I ked miestami chaotické ale páči sa mi že niektoré veci boli ukrajinsky ako má byť ()

unitedfan

První díl mě tolik neoslovil, a tak jsem si myslel, že tuto minisérii doprovází zase jenom velký hype a o takovou událost se nejedná. A to jsem se sakra mýlil, protože nic působivějšího a depresivnějšího jsem na televizní obrazovce ještě neviděl. Od druhého dílu je to postapokalyptická pecka, která se bohužel opravdu odehrála se skvělými hereckými výkony. Na scény s horníky, likvidátory a vyklízeči střechy nikdy nezapomenu. A závěrečný díl je nejspíš nejlepším seriálovým dílem všech dob. Opravdu výjimečná a hrozivá podívaná. ()

Kajinek11

Bohužel i když půjdu proti proudu jsem ze seriálu zklamaný. Je to dobrý seriál o tom žádná. Kvality již asi nemá cenu vyzdvihovat, ale jako diváka mě zklamal. Důvody proč jsem zklamaný jsou 2. Za prvé jsem v Pripyati a u elektrárny byl (ještě před seriálem) a zažil na vlastní kůži tísnivou atmosféru toho místa. A za druhé jsem o seriálu četl samá pozitiva a tak se na něj těšil, že jsem měl přemrštěná očekávání. Očekával jsem, že skrze seriál se ocitnu v roce 1986 v Pripyati a zažiji tu tísnivou atmosféru znova. Bohužel to se nedostavilo! Co mohlo být důvodem: 1: zásadní chyba byla, že původní znění je v Anglickém jazyce. To ubírá hrozně na atmosféře a kazí to celkový dojem. Ruština je prostě nezaměnitelná. Přišlo mi to jako koukat na Vesničko má střediskový v Angličtině :-) 2. Málo autentických záběrů na oblast. 3. Stěžejní události - Evakuace Pripyati - je věnována jen krátká časová pasáž, přitom mi přijde, že to bylo gró celé osudové chvíle. 4. Naopak se 1/2 dílu věnuje traumatu mladého kluka, který byl donucen střílet psy. Což z hlediska tragické historické události je naprosto nepodstatná záležitost a podle mne to tam nepatřilo. Když to shrnu, seriál jsem si užil a pustím si ho za čas znovu, ale mnohem větší umělecký zážitek a stísněný prožitek mám ze shlédnutí BBC dokumentu: Chernobyl Nuclear Surviving Disaster BBC ()

burg

Tak to dopadá, když se nekompetentní arogance snoubí s demencí a vodkou prolezlým mozkem. Jediné, co mi neskutečně trhalo uši bylo to, že postavy mluví anglicky i když na Ukrajině ve skutečnosti mohli asi těžko. HBO prostě předvádí, že je minimálně o dekádu před ostatními TV společnostmi. Aneb děti podívejte! Hoří elektrárna! :-) ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD