Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Metastazina

Husí kůže a slzy, to je u tohoto seriálu na místě. Společnost HBO a Sky odvedla úžasnou práci. Jak to s Chernobylem bylo, jsem tak nějak věděla, ale tento seriál dokazuje, že jsem nevěděla dost. Přesně toto by se mělo pouštět dětem ve školách. Nemělo by se zapomínat na to, jak málo stačilo k tomu, abychom zde už nebyli. Bez sebemenšího zaváhání 5 hvězd. ()

ciapok

tu už nie je potrebné povedať, že je to prvá trieda... ja pri takýchto dielach iba konštatujem, že všetky prostriedky boli vynaložené zmysluplne. My z východnej Európy až tak nežasneme nad opisovanými udalosťami, ale ja som padol na zadok ako dokázali spraviť tak geniálne prostredie a postavy...áno, aj napriek angličtine namiesto ruštiny... ale pod vplyvom tak dobre fungujúcej produkcie som bol ochotný jej uveriť ()

Paige008

Všichni známe, co se stalo, ale už moc lidí netuší, jak to probíhalo. Velice dobře natočené, občas člověk musí zamhouřit oči, když vidí velice realistické umírání z ozáření....Hezky poukázáno na psychologii lidí a na režim, který chtěl všechno ututlat. Člověk si uvědomí, jaký obrovský dopad to mělo na celou oblast, kolik lidí položilo své životy, aby zachránily ty ostatní... Občas depka, ale stojí to za to. ()

lukas.frydry

JIstě skvělá miniserie, vše parádně uděalné, ale z mého pohledu strašně nadhodnocené. Nechápu ty článku o nejlepším seriálu všech dob, není to seriál, je to miniserie, kterrou přehlídnete za večer. Při těch pěti dílech se tam ani nic moc zkazit nedalo. HBO trefila hřebíček na hlavičku v tom, že byla dobrá doba pro uvedení, to téma bylo znovu aktuální. Nicméně srovnávat těchto pár hodin sice skvělého, ale krátkého obsahu s věcmi jako Perníkový táta apod, které si úžasnou kvalitu dokázaly držet XY let ... to je blbost. Některé smyšlené prvky je pro efekt a dramatičnost mi také překážejí. Nvíc mě strašně sere angličtina v ukrajinské jaderné elektrárně, chápu, že kdyby to bylo v jejich jazyce, tak hype by se nikdy nekonal, ale přesto ... 70% ()

SCHMEYD

Až na pár nedostatků DOKONALOST SAMA! Překvapilo mě, že seriál se drží spousty faktů co jsou o havárii v Černobylu známy, takže ve výsledku je dost odvážný až brutální. Některé scény při myšlence na to, že takhle to nějak bylo jsou až nechutné. Jedním slovem SKVĚLÉ! ()

KcarlosK

Typicky vyhypeovaná záležitost. Koukat se na to dá, ale na zadek se teda neposadím. Taky z čeho? Fakta zná každý. Není komu fandit. Navíc jde o rusáky, takže kdoví, jak to bylo doopravdy. A naprosto neodpustitelná je filmařská ignorace kola v Pripjati. Spokojil bych se i s autíčkama nebo bazénem. Takhle to vypadá jak točené v Mostě. ()

72Nihlus

Ako človek, čo sa o Černobyl zaujímal dávno pred seriálom, mňa dané fakty neprekvapili ako tých, čo nemali príliš predstavu o čo tam išlo. Táto miniséria HBO je však špičkovým náhľadom do celého diania a dielo, ktoré vďaka lepšej pozerateľnosti (než dokumenty) uvidí väčší rozsah ľudí. Kvalita produkcie, výber hercov aj zlepenie samotných informácií do celku zafungovalo na výbornú a vyšvihlo to Černobyl medzi najvýraznejšie záležitosti TV produkcie za posledné roky. ()

patient333

Tak toto bol náklad. Jednoznačne jedna z najlepších mini-sérii. Myslím, že mnoho ľudí si konečne uvedomilo na jednej strane ničivú silu, ktorou atómová energia disponuje a čo by potencionálna jadrová vojna spôsobila a na strane druhej, akí hrdinovia jednotlivci dokázali byť. A hoci ich mená zväčša nepoznáme len vďaka nim viac ako 50 mil. ľudí dokázalo ďalej existovať. A to nevraviac o odpornej propagande hraničiacej s fanatizmom ktorá v tej dobe existovala (v oboch blokoch). Toto všetko sa v tomto diele perfektne vlieva do seba zanechávajúc brutálne zimomriavky. Perfektné lokácie, rekvizity a kostýmy utvrdzujú v autentickosti. Jedinú nevýhodu vidím v použití hercov resp. britského prízvuku. Myslím, že troška "ruskej" angličtiny by dodalo filmu šťavu, niečo ako v Black Panther. ()

Rocky75

Pro mě jeden z TOP 3 seriálů za posledních 20 let. Sice ne tak dobrý jako Temný případ (1. řada), ale lepší než 24 hodin (1.řada). A 3. díl - záběry z nemocnice jen tak z hlavy nevymažu.... ()

stuj

Hodně dobré, ovšem po prvních dvou dílech tomu trochu dojde dech. Ten se vrátí v díle pátém. Jako sonda do historie je to perfektní. ()

EternalS

To jak se povedlo tvůrcům přenést radiaci z obrazovky na diváka je famózní. Po každém díle jsem měl chuť si skočit do sámošky koupit dozimetr a po cestě pro jistotu lupnout ještě pár jodových tablet. Mimo jiné bych chtěl vyzvednout i práci maskérů, protože to co předvedli, z toho se mi vážně zvedal kufr. PS: Scénu kdy přijede domíchávač na hřbitov nemůžu ani měsíc po shlédnutí dostat z hlavy. Neuvěřitelně silný zážitek. ()

Zbygniev

Vynikající serial,skvělé herecké výkony. Doporučuji každému se na to podívat. Děj perfektně vtáhne člověka,a na konci každého dílu se těší na další. Člověk má šanci vidět,co se tehdy opravdu stalo,jaké to mělo a mohlo mít následky a nebýt takových lidí jako prof.Legasov, mohlo to dopadnout daleko hůře. Serial také skvěle vystihl chování vrchnosti v SSSR a přístup k problému. Vše pokud možno utajit,zlehčovat situace,sdělovat neúplné informace,lhát,a běda tomu,kdo řekne pravdu...Stáči si pustit tehdejší zprávy u nás. Jedinné co se dá serialu vytknout,je pár nepřesností,ale ty serialu nějak neublížily. ()

Neila__

Zajímalo by mě, proč do těch dolů nešli kopat ti papaláši? Nebo proč nešli sbírat ty radiové srajdy z továrny? atd. atd. ()

JC_Gucci

Přestože jsem o havárii Černobylu věděl hodně, nijak to nezmenšilo zážitek ze sledování tohoto seriálu. Zpracování je opravdu na jedničku. Scénář, prostředí, herecké výkony i efekty, to vše vás ponoří do v elmi ponuré atmosféry tohoto skvělého seriálu. I přes ponurou tématiku a depresivní atmosféru jsem od seriálu odcházel s pocitem radosti nad skvělým diváckým zážitkem. Škoda jen pár bot ve vysvětlování "vědy", některé zdroje ze kterých scénaristi čerpaly byly hodně mimo. ()

A_Shearer

Zcela upřímně uplně nechápu bezbřehé nadšení z tohohle seriálu. Ano, je to v lecčems velmi precizní, taková zfilmovaná rešerše doplněná o zápletku.Nabízí se mi ovšem otázka, zda jsou vůbec etické ty vizuální orgie nad něčím tak hluboce tragickým, na což seriál nedává uspokojivou odpověď, protože tomu nějak chybí nějaký vyšší rozměr. Prostě dokumentární popis událostí, občas kýčovitě ujetý mimo realitu viz poplácávání ministra nebo nazí horníci. Jsou tam samozřejmě silné, zařezávající se scény, přesvědčivý obraz Pripjati a Harris je také výborný, ale jako celek mi to nepřijde nic tak dechberoucího. ()

MM1979

WOW - surové, drsné, pravdivé, tragické... Člověk ani netušil, že to mohlo být i horší! Z toho úplně mrazí! Nevím jestli to je možné u takové věci říct, ale mě se seriál moc líbil! ()

radan16

Neskutecne poutavy mini serial. Neda se rict, ze by konkretni dej nebo zvrat zapricinil vysoke hodnoceni, ale celkovy dojem a vtazeni do deje dela z teto mini serie jeden ze mnou nejlepe hodnocenych snimku vubec. ()

Herrydos

Těžko se to popisuje je to opravdu strhující a nervy drásající podívaná. Člověk jen může nevěřícně koukat kolik hyen které byli ochotné za pitomou pochvalu ututlat takovou katastrofu a tím poslat desítky tisíc lidí pod kytky. Tenhle seriál je jeden z nejsilnějších za poslední léta a povinnost pro každého diváka který hledá silný zážitek. Zcela bez váhání plný počet 5* ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD