Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

MisterSister

Nevyužitý potenciál perfektního tématu. Chabý režijně i scénáristicky. Plytká zoufalost mířící vysoko nad svůj um. Nejvíc overrated seriál of all times. ()

BigJohn02

Skvěle natočený seriál, který ukazuje nehoráznou zhovadilost bolševických demagogů od nejvyššího vedení Rudé říše až po nekompetetní kádry na vedoucích postech v elektrárně. Přestože každý divák ví, jak to dopadne, udržuje ho příběh v napětí až do konce. Snad jen postava Emily Watson, která personifikuje obec znepokojených vědců, tam moc nesedí, ale budiž. Je trochu škoda, že to nenatočili v ruštině, bylo by to autentičtější, ale kdo z Američanů by byl ochoten při sledování seriálu číst? Také mě mrzelo, že nebyla ukázána arogance Rusáků, kteří dva týdny po explozi demonstrativně uspořádali v Kyjevu prolog Závodu míru a ohrozili tak kvůli své zasrané propagandě životy sportovců. Asi by se to hodilo, ale na druhou stranu, kdo v Americe kdy slyšel o nějakém Tour de Komouš? ()

floppy4

Spracované určite nadštandardne a bez prvkov, ktoré by to celé nejako kazili, no do veľkej miery to limituje samotný príbeh, ktorý je všetkým známy a tak sa v rámci deja nedalo viac s tým vyhrať. Osobne som čakal, že sa budú viacej žmýkať emócie, čo sa napokon nestalo. No celkovo je táto séria podľa mňa precenená, za mňa osobne už len Narcos je určite lepší seriál a to je myslím 4ka v rebríčku. ()

mistr97

Stojí seriál Černobyl za zhlédnutí? Rozhodně ano. Poutavě popisuje skutečnosti, které se při katastrofě a hlavně po ní odehrály. Zachycuje průběh důležitých událostí, změny hlavních postav a nevynechává ani následky nehody v podobě znetvořených těl záchranářů nebo zabíjení všech zvířat v okolí katastrofy. I přesto, že je seriál snad po všech stránkách dobře natočený, herci předvedli poctivé výkony a hodili se do svých rolí, něco mi tam zkrátka chybělo. Myslím, že se dalo vytěžit víc z emocí a domněnek běžných občanů (než jen na příkladu jedné hloupé slečny), alespoň krátce ukázat, co se dělo v ostatních zemích... Seriál se toho sice snaží ukázat hodně, ale pět hodinových dílů zkrátka není dostačující vzhledem k popisované době, kdy řešení následků trvá dlouhé měsíce. Možná je můj názor ovlivněn zdejším vysokým hodnocením i hodnocením všech, s kterými jsem se o seriálu bavil, což ve mě vyvolalo velká očekávání, a proto jsem čekal něco skutečně unikátního, tohle mi však přijde „jen” jako velmi dobře natočený dokument v seriálovém kabátu, jehož síla spočívá ve velkoleposti toho, co se skutečně stalo, než v tom jaký je. Proto dávám 4 hvězdičky. 80 % ()

Warmachine69

Naskutečná záležitost! Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Není žádný problém shlédnout kompletně všech pět dílů vkuse protože od samotného začátku vás seriál chytne a nepustí. ()

FlyingCreep

Od tohoto díla mě ze začátku spíše odrazovaly různé citové projevy lidí okolo mě typu (to je brutální, to nemá chybu atp.), po shlédnutí mám ale pocit, že si to tak vysoké hodnocení opravdu zaslouží. Dobové zpracování snímku nemá chybu a divák se ponoří do atmosféry Sovětského svazu. Ohledně faktů je tu pár nesrovnalostí, ale nic co by se nedalo odpustit. Každý koho téma Černobylu zajímá si určitě spoustu faktů sám ověří. Rozhodně se jedná o seriál který na sebe diváka upoutá a kdybych nepadnul pozdě v noci vyčerpáním určitě bych ho zkouknul "na jeden zátah". Nedokážu říct zda se jedná o nejlepší seriál v historii, jak často poslední dobou slýchávám. (Protože srovnávat Černobyl s např. Hrou o Trůny je blbost), ale rozhodně je to jeden z nejlepších dokumentů a snad nejlepší dokument z dílny HBO. ()

Lamarr

Kdo měl tu čest navštívit Černobyl, Pripjať a okolí, všimnul si několika známých míst. Kromě dusné atmosféry a strhujícího příběhu je i na takových detailech vidět, že si tvůrci s kulisami opravdu pohráli. Nevím proč, ale k dokonalosti tomu prostě chybí originální "znění", prostě ruština, která by tomu celýmu projektu dodala aspoň pro mě ty správný sovětský koule. Byť se vše odehrává prakticky na jednom místě, tak mi to ale tolik nevadilo, jako u filmu Kursk, kde se mísí dialogy sovětských a anglických námořníků, vše v perfektní angličtině. Ale přesto si míň než 5 hvězd prostě Černobyl nezaslouží. ()

hovnocuc

Hodne slusny dilko. Vypovidajici, mrazivy, syrovy a velice sugestivni. Jedna z nejvetsich katastrof v lidskejch dejinach ocima lidi, ktery na ni meli primej vliv, nesli zodpovednost za ni i za nasledny kroky, ale i ocima prostejch lidi, ktery za ni ruznejma zpusobama zaplatili. ()

Aguirre

Na piatu hviezdu ma presvedcila az piata cast. Ta bola strhujuca. Vaeobecne sa mi pacila historicka vyvazenost, primerane rozvrhnute sceny, autenticita (az na plastove okna) a tiez absencia hluchych miest. ()

Jan00

Sledoval jsem komentáře, ale málokdo si uvědomuje, jak málo chybělo, aby byla Evropa zničena díky několika fanatickým, ideologicky smýšlejícím, aparátčíkům (stranickost vítězila nad odborností ve výběru vedení v elektrárně), kteří klidně obětovali lidské životy ve snaze zamlčet pravdu, aby neutrpěl Sovětský svaz v pohledu spoluvítěze 2.světové války, vítěze vyslání prvního člověka do vesmíru atd... Nedivím se Rakušanům, kteří neustále protestují proti provozování jaderné elektrárny v Dukovanech. Já sám po shlédnutí seriálu jsem proti provozování jaderných elektráren všude na světě. Nevěřím v neselhání lidského faktoru, nevěřím, že by elektrárna(y) odolala(y) teroristickým útokům, živelným pohromám ( viz Fukušima) atd... Všechny jaderné elektrárny jsou časované bomby, můžeme jen doufat, že se tragedie nebude brzy opakovat...ale určitě to přijde, jen se neví kdy!!! ()

Monika95

Ta brutální realita minulosti, surovost a neviditelná smrt, která Vám dýchá na záda....Drsný, skvěle natočený, jako bychom byli opět v roce 86. Doporučuju... ()

Dalajlada

Parádní hraný dokument o Černobylu. Výborně vybraní herci, kteří se neskutečně podobají svým historickým protějškům. Je zde vysvětleno a řečeno prakticky vše, co je o této katastrofě známe. Tolik k dokumentu. Hraná část je též naprosto skvěle udělaná a člověka upoutá k obrazovce na celou svoji délku. Herci jsou přesvědčiví a děj poutavý. Víc takovýchto projektů. ()

Metastazina

Husí kůže a slzy, to je u tohoto seriálu na místě. Společnost HBO a Sky odvedla úžasnou práci. Jak to s Chernobylem bylo, jsem tak nějak věděla, ale tento seriál dokazuje, že jsem nevěděla dost. Přesně toto by se mělo pouštět dětem ve školách. Nemělo by se zapomínat na to, jak málo stačilo k tomu, abychom zde už nebyli. Bez sebemenšího zaváhání 5 hvězd. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD