Film scenáristy a režiséra Milana Muchny je českou obdobou slavného snímku Vražedná pole. Také zde se ústředním motivem stala genocida kambodžského obyvatelstva pod vládou polpotovských Rudých Khmerů, Muchna však tragické události líčí prostřednictvím osudů manželského páru, českého lékaře Tomáše (Milan Kňažko) a jeho tamní manželky, tanečnice Khemy. Na počátku příběhu Tomáš přijíždí do Kambodže, je uchvácen exotickým městem, krásnou krajinou, památkami... Seznámí se zde s tanečnicí Khemou a rychle se mezi nimi rozvíjí vzájemné zalíbení. Tomáš se však dostane do sporu s jejím bratrem Chivanem, který jako student v Paříži načichl odporem k úpadkové západní civilizaci, sní o beztřídní společnosti, kde by si byli všichni rovni. Záhy proto odchází do džungle, aby se připojil k bojovníkům proti prozápadnímu režimu. V té době Tomáš a Khema uzavřou sňatek. Na jaře roku 1975 Rudí Khmerové v černých uniformách obsazují Phnompenh. Původní radost mnohých občanů z vítězství revoluce se mění ve zděšení: okamžitě totiž následují všeobecně známé represe, popravy a přesidlování obyvatelstva na venkov. V roce 1979, po vítězství Vietnamu nad polpotovci, se lékař vrací do Kambodže, aby se pokusil najít svou ženu. Objevuje tak plný rozsah hrůz a konečně se dozvídá i o osudech Khemy... (oficiálny text distribútora)

sibskyn

Nikdy předtím jsem o tomhle filmovém počinu neslyšel a ani by mě v životě nenapadlo, že film o řádění rudých kméru by natočily Češi. Takže když jsem Devět kruhů pekla úplně náhodou objevil, tak jsem ho musel hned zhlédnout a rozhodně nejsem zklamaný a jsem rád, že tohle téma dokázaly dobře natočit právě Češi. ()

Dvojirakri

Dejte primitivovi moc a samopal do ruky a primitiv vymyslí bolševismus, aneb film o jedné z nejpříšernějších stránek moderních dějin lidstva, s českými a slovenskými herci. Řekl bych že asi nejlepší CS film, natočený v rámci kulturní pomoci komunistických zemí, který jsem zatím viděl. Jestliže přistoupíte na dabing(pokud mluví naši herci s cizinci tak francouzsky, což je předabováno do češtiny, když cizinec hovoří francouzsky špatně tak mluví česky s výrazným přízvukem, atd.), čeká vás velmi nečekaný zážitek. Mnoho silných scén a drobností, děti hrající si na stínání hlav, učitelka s přeťatými achilovkami, píchání kokosové vody do žíly a tak podobně. Oum Sovanny je nádherná, kéž by se dalo o jejím dalším osudu dohledat víc, ale dnes už je snímek pro televize zapomenutý. Neprávem. Lidem by mělo být připomínáno, čeho jsou někteří fanatici schopni. Pak by tu třeba nebylo tolik Putinovských kolaborantů... ()

vranekt

Tento film jsem viděl den poté, co jsem se vrátil z Kambodži a dva dny poté co jsem byl v muzeu genocidy, kde jsem viděl to všechno co ve filmu je. Ano filmařsky by v současné době neobstál - a podle toho ho asi hodnotili Ti, kteří mu dali jednu hvězdičku - zdál se jim oproti Avataru dost nudný. Ale z pohledu toho, co ten film popisuje, jak realistické jsou ty záběry, že jeho informační hodnota je téměř dokonalá a to, že se vůbec odvážili takový film za komunistů natočit má můj největší obdiv. Killing fields jsou majstrštyk, ale 9 kruhů pekla má taky hodně do sebe a ukazuje to řadu věcí, ktere KF ne. Oba dva by se měli dle mého promítat všem povinně. ()

Zahir

sakra tak tohle bylo fakt dobré, vlastně všechno už tu bylo řečeno, že film se vůbec nejeví jako český a je opravdu hodně podobný Vražedným polím, že film je vcelku průměrny, ale obrovskou sílu má v tom, co ukazuje, že soudruzi jsou ta nejodpornější lůza a o lidech, kteří je volí škoda slov, sakra co jenom může mít v hlavě člověk, který volí komunisty to je mi fakt zázhadou.. protože tohle všechno řekli komentátoři přede mnou, já už to opakovat nebudu... jen dodám, že jiní dělají to samé ve jménu jiné ideologie, komunisti v tom rozhodně nejsou sami, zrůda je prostě zrůda, ať se schovává za co chce...docela by mě zajímalo, co se dovíme o Severní Korei až to tam skončí, že se tam dějí podobné věci už šedesát let, to asi nikomu moc nevadí..celkem srandovní bylo nadabování mladého revolucionáře Pavlem Křížem, proč byl naopak Kňažko předabován Petrem Čepkem to jsem moc nepochopil.. mimochodem, všimli jste si, že jedna z postav se jmenuje doktor Rath? ()

wrong3

Film na který jsem si musel kupovat dva lístky.Promítání bylo od 9 lidí a bylo nás tam 5.Dodneška vzpomínám....Super film s názory co za komančů bylo nevídané!!!! ()

Chegí

Co se týče samotné výpovědi o hrůzách Pol Potovy diktatury, je film nebytý detailním popisem, až z toho mrazí. Navíc, strašné scénérie doprovázené hudbou Michala Kocába - zkrátka za 5 hvězdiček. Avšak herecký výkon pana Kňažka byl dost strohý, navíc dialogy byly více než ubohé. ()

maara666

Film moc nedrží pohromadě, ale díky silnému a neobvyklému tématu stojí za shlédnutí. Nebudu hodnotit, každý ať si udělá obrázek sám;) ()

Swallowdale

Opravdu velká škoda nezvládnutých, strojených dialogů a hloupého dabingu khmerských herců i Milana Kňažka, dabovaného nesmyslně Petrem Čepkem. Film je to jinak zajímavý a některé záběry jsou opravdu povedené, k tomu dobrá hudba Kocába a Pavlíčka... ()

cabaday24

ceska odvar vrazednych poli.. dokumentarni pasaze ok, ale jakmile tam vleze Knazko tak to jde rázem doprdele celý. plus za hudbu, ta se tam trefila ()

xentrixx

Proč musel být M. Kňažko předabován P. Čepkem, nepochopím. Je to stejné, jako by se člověk díval na koncert Elánu a z reproduktoru mu hrál místo toho Olympic. Jinak velmi neobvyklý koprodukční film na téma genocidního režimu Rudých Khmerů. Film jsem viděl poprvé v TV na konci osmdesátých let a potom ještě několikrát po stažení, přičemž nejsilnějším zážitkem bylo jeho zhlédnutí asi měsíc po návštěvě neblaze proslulé věznice Tuol Sleng v Phnomphenhu, v níž je vše zachováno ve stavu, v jakém ji osvobodili Vietnamci v roce 1979. Žlutobílé dlaždice s dávno zaschlými skvrnami krve jsem ten den před sebou viděl ještě dlouho do noci.... ()

Nick321

Drsný autentický film o českém doktorovi, který se pracovně vydal do země v jihovýchodní Asii, našel tam svou životní lásku, s níž se i přes menší či větší nesnáze oženil a brzy na to v zemi vypukla revoluce a teror tak brutální, že dříve krásnou zemi proměnil v živoucí peklo. Krásná města, hotely, nemocnice, chrámy naprosto vylidněné, "nepřátelé revoluce" nemilosrdně postřílení, všude kolem jsou poházené věci a jejich původní majitelé byli odvlečení pryč a náš český doktor, který prostě rád léčí a přivádí děti na svět a nikdy by nevzal do ruky zbraň, hledá svou kambožskou ženu co se mu ztratila během oněch událostí. ()

Lukiz

V jistém smyslu skvěle působivý film. Leč trošku zmateně uvozené vztahovou zápletkou. Viz komentáře, že tam Kambodžané mluví plynně česky, avšak z dlouhé verze filmu vyplyne, že dialogy s cizinci se dějí ve francouzštině, jen je to pro diváka už přeloženo. ()

DavidAAAA

No, na základě hodnocení tady jsem čekal nějaký undergorund.. A akorát tak velký kulový. Námět filmu úchvatný, mohlo to být úchvatné dílo, nebýt tohohle: 1.) První půlka filmu vypadá spíš jak prapředek Cestománie, navíc neuvěřitelně stupidní Cestománie 2.) Vypadá to, že celý štáb si chtěl co nejvíc prodloužit exotickou dovolenou a proto hlavně v první půlce filmu je neuvěřitelný množství balastu a úplně zbytečných scén 3.) Vlastně vůbec nic není vysvětleno, téměř ani naznačeno, a kdo neví, o co tenkrát v Kambodži šlo, asi nechápe 4.) Dabing všech postav je absolutně tragický, ale absolutně ( předabování Kňažka Čepkem je zrůdnost nad zrůdnost ) 5.) Režijně a scénáristicky nezvládnuto, 90% filmu nuda, nuda a nic než nuda. Nejhorší genocida národa v lidských moderních dějinách ( na % obyvatelstva ) si zasloužila víc úcty než tenhle pitvorný škvár. 20% ()

MrOgilwy

Mrazivé i přes teplotu, která v pekle panuje. Vždyť i sám Lucifer je v devátém okruhu pekla zamrzlý a z jeho tří tlam trčí Jidáš, Brutus a Cassius. ()

raininface

S ohledem na tehdejší českou produkci dost výjimečný film, jehož úroveň ale trochu sráží statický výkon Milana Kňažka, který si zřejmě pod pojmem herectví představoval kamennou tvář upřenou do kamery. Ostatní české herce, učinkující ve filmu, nemá cenu komentovat, protože kromě Milana Lasici jeli do Kambodže zřejmě jenom na výlet. ()

petr8991

Filmařsky asi průměrné (scénář není nejhorší, dobrá kamera, ucházející herci), ale co se týče námětu a výpravy perfektní. Kritika Rudých Khmerů, ale nikoliv komunistů obecně (vietnamští spasitelé, kamarádi východního bloku, jsou ti hodní). Jako česká odpověď na Vražedná pole povedené... P. S. Skoro bych zapomněl na super soundtrack. Duo Pavlíček/Kocáb se s kambodžskou hudbou skvěle doplňujou. ()

Mezerník

Nehodnotím téma, ale kvalitu filmu - a ten se příliš nepovedl. Sestříhaná verze (99 min.) byla místy hodně nepovedená, hlavně v úvodu. Na svou dobu zajímavý počin, jinak průměr. ()