Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

LoneGunman

Ha! Kdyby mi někdo před pár dny řekl, že ve svých 38ti letech ocením seriál o sexuálních a vztahových problémech britských středoškoláků plným počtem hvězd, klepal bych si na čelo. Ale prostě nemůžu jinak. Tohle je pro mě seriálový objev roku! Dokonale vtipné a hluboké zároveň. Tohle si nenechte ujít! ()

alex.0

Fakt super seriál. Mám v poslední době alergii na všechny ty megadávky filmového násilí. Pokud tedy hledáte odpočinkovou komedii na různá sexuální témata, tak jste tady správně. To, že se neoficiální sexuálním terapeutem stal nepolíbený Otis, s sebou nutně přináší spoustu vtipných situací. Seriál využívá potenciál tohoto tématu aniž by se stal nudně se opakujícím nebo se děj zvrhával do absurdity nebo rozplizlé romantiky. Jediné nad co se možná budete muset povznést je, že se vám tento seriál snaží namluvit, že všelijaké (ne)možné sexuální úchylky a deviace jsou vlastně normální společenský standard. To ale výsledku neubírá na kráse, takže za mě krásných 5 hvězdiček. :) ()

BranuliQ

Dokonalé! Neuveriteľne vtipné, ľudské a hlavne s veľkým srdcom. Keď budem nabudúce počuť o tom, že Briti a Netflix sa idú spojiť opäť, budem prvý, kto tento ich počin uzrie. Tu totiž funguje naozaj všetko. Či už spomínaný, mnou tak obľúbený britský humor, uvoľnené herecké výkony, či dramatické momenty. Najmä ten prechod medzi vtipnými situáciami a tými, čo chytia za srdce je skrátka vynikajúci a absolútne to nevyznieva samoúčelne. Teen drámy ja osobne z hĺbky duše nenávidím, vyhýbam sa im a považujem ich za rakovinu súčasnej televíznej tvorby, no toto mi náramne sadlo a kiež by sa všetky seriály tohto druhu takto vydarili. A hoci to z názvu na prvý pohľad nevyzerá, seriál nie je prioritne len o sexe. Tu sa nájde skrátka každý. 1.SÉRIA: 100% Druhá séria sa nesie v rovnakom duchu. Je to stále vtipné, dojímavé, so štipkou perverznosti, skrátka také, aké som si pred rokom tak obľúbil. A aby toho nebolo málo, nespomínam si, kedy som naposledy videl takto vydarený vývoj jednotlivých postáv. A to úplne všetkých, nie len tých ústredných. Scenáristom tak na diaľku vzdávam poklonu. 2. SÉRIA: 100% ()

Hynais

U seriálu jsem ani jednou nemasturboval! Zato jsem se asi stokrát zasmál, stokrát jsem se nestačil divit a stokrát jsem brečel... ()

lumir40 odpad!

Ty vole, to je to, čemu se říkalo propaganda! A tohle je jako normální? Opravdu? No nic, nedávám to... Tohle se mi opravdu normální nezdá, bohužel. A podporovat to, už vůbec ne. ()

ovar.m2

Pecka seriál, u mě přehodnotil dosavadní žebříček top seriálů a je hoodně vysoko. Sice je to takový pohádkově zkreslený, ale velmi dobře pojato, nadchlo mě to. Scullyová v roli matky Otise je skvělá, doufám že bude i pokračování, tady je ještě co objevovat. ()

Micah

Neuvěřitelně jsem se bavil. A zároveň jsem byl neuvěřitelně dojat. A to až do té míry, že mi ani nevadila "snaha o politickou korektnost", kterou zmiňují někteří přede mnou a která se po Netflixu rozlézá neuvěřitelným způsobem. V některých seriálech je to opravdu rušivý element, ale tohle není ten případ. Zdálo se mi, že občas postavy dělají rozhodnutí, která odporují logice i v momentech, které byly vyhrazeny "vážnějším tématům", pouze za účelem PRODLOUŽENÍ děje. Nicméně živelnost a zábavnost převážily a já velmi doufám, že se dočkám druhé série. Nehledě na to, že jsem se asi zamiloval do Emmy Mackay. ()

JamesXY

Připadalo mi to spíš jako jedna velká romanťárna, než jako komedie. Humor jsem ve větší míře nezaznamenal, celý seriál se v podstatě řeší něčí vztahy. LGBT část zde (jak to poslední dobou často bývá) působí vynuceně. Pro mě byl seriál spíše drobným utrpením, než zábavou. ()

stret

Pár dobre vykreslených charakterov. Ale druhá séria už je značne gay / lgbt a začali nás vyučovať ako si gayovia robia klystír pred trtkaním do análu. Seriál sa výrazne zhoršil. Tretia séria už popustila uzdu všetkým úchylkám, a miestami pripomína anekdotický koncept Babovřeskov. Pár dejových liniek je zaujímavých. Dejová linka Adama je zaujímavá tým, že zatiaľ čo tá gay linka s jeho priateľom je niečo čo treba prekonávať rýchloposouvom, jeho postava je v ostatných ohľadoch hodnotná. ()

modra.pani

Velmi překvapilo a velmi bavilo! Přesněji jela jsem maraton, tak moc mě to bavilo. V podstatě bych ani nepotřebovala druhou sérii...tím chci říct, že se zakončením první série jsem byla spokojená, ne že bych si nedala další. Tak doufám, že v té druhé udrží laťku. Asa Butterfield a Gillian Anderson jako byli skvělou volbou. ()

dinosaurus39

Další seriál z prostředí střední školy, který však zobrazení života puberťáků posouvá o level dál. Moc mě to nelákalo, ale k mému překvapení jsem si to náramně užil. Seriál není zdlouhavý 8 dílů je akorát. Sympatické postavy, humor, láska... :) 9/10 ()

Sheelle

Pro mě velké překvapení. Podle názvu jsem nečekala nic světoborného, ale je to takový rodinný pohodový seriál, přesto nic hloupého či uhozeného. Ani bych to nenazvala teenagerovskou komedií, tu podle mě přesahuje. Původně jsem se dívala jen kvůli Gillian Anderson, která je tam mimochodem skvělá a myslím, že jí velmi sedělo konečně si zahrát někoho, kdo je jí povahově blíže než ledové vyšetřovatelky všeho druhu. Nicméně všechny postavy jsou velmi dobře napsané a nejsou nijak ploché. Celý seriál je vlastně o vývoji, kterým jednotlivé postavy prochází. Nutno říci, že tento vývoj je dost snadno předvídatelný a jednoznačný. Celkový dojem to ale nekazí. Určitě stojí za shlédnutí. Lehký, ale ne hloupý seriál. ()

Rina80s

Zatím jen 3*, moždá 3a1/2, kdyby to šlo. Ten seriál je vlastně hodně vyvedený, ale překračuje hranici tak, že mi to místy není příjemné a přitom je nepřekračuje dost. Místy mi přišlo, že chtějí získat pozornost až laciným ukazováním sexu. Že to nedává smys?. Ani mě. Ale prostě to tak cítím. Přijde mi, že se to musí brzy vyčerpat. Role Otisovy matky je někdy geniální a někdy ten scénář nutil k přehrávání, které není Gillian Anderson hodno. Nejlépe hraje a že je to dle mého jedna z velice nadprůměrných hereček, v okamžicích, kdy není tlačena scénářem do až nesmyslných reakcí. Otis mě většinou ale baví. V každém případě to časem začalo být zajímavé, aby to konci přešlo k trošku předvídatelným situacím. Uvidím, zda zvládnou vyždímat z toho víc. Začátek slušný. ()

Oup

Nič extra, príjemná podívaná, vlastne klasické teenage comedy dnešnej doby, takže černosi, homosexuáli,a podobne, Andersonka vyzerá supe. Musím len napísať, že nerozumiem prečo by z dvoch rôzno farebných lezbickych mám mala byť tá biela totálna piča a už vôbec nerozniem prečo by vlastne macocha mala mať tak silné slovo v domácnosti, absolútne dokážem sympatizovať s plavcom. ()

Majestic

Parádní seriál, který rozhodně neurazí a naopak otevřeně s vtipem hovoří o věcech, které v pubertě (ale i mimo ni) zajímají kde koho. Parádní zvraty a přiměřená délka série, aby řeč nestála a děj plynul. Už se těším na tu další!!! ()

Zoue

Absolútne skvelý seriál! Berie do úvahy rôzne typy ľudí s rôznymi osudmi a správanie sa postáv je veľmi uveriteľné. Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov! A druhá séria ešte lepšia ako prvá. Za tento seriál ťa Netflix zbožňujem. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)