Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

blazma

Seroš trochu názvem a obsahem nabádá, že půjde jen o britskou verzi filmových prciček. Nic méně je to právě naopak, opravdu tady jde hodně o vztahy, různorodost charakterů, jejich pocity a strasti. Fakt se na to dobře kouká. ()

Blazis34

Všechno to začíná jako již kultovní sága Prci prci prcičky, avšak postupem času se z toho vyrojí i daleko hlubší a vážnější témata, která seriálu trochu uberou na důvtipu. To se mi ale líbilo a místy se nejednalo jen o klasickou puberťáckou komedie. Často také nešlo všechno podle představ hlavních postav a děj se take realisticky dramatizoval. První dvě série mi utekli rychle a hodnotím je za lepší tři hvězdy - 70%. Třetí série mě zklamala. Pořádně nevěděla o co se opřít a co divákům nabídnout. Byla z toho taková nemastná neslaná směs - dávám ji 40%. Poslední čtvrtá série se mi moc nelíbila, nejvíce byla zaměřená na různé druhy pohlaví, které mě moc nebaví a jejich příběhy. Celkově dávám seriálu 60%. ()

xtomyx

Po třetí řadě musím konstatovat, že je to velmi povedený seriál pro určitou věkovou skupinu diváků. Viděl bych to v rozmezí, tak 12 až 60 let... :D I ve svých necelých 40ti letech mě to neskutečně bavilo. Prostě mě bavilo, to vztahové napětí, kdy drama střídá komedii a mladistvá sexuálně nadržená a občas trapná školská mládež, dělá vše proti dospěláckým pravidlům. Vlastně dobře dramaticky a komicky zkloubené všední zážitky teenagerů a dospělých.  Skvělé obsazení a sympatie je záruka zábavy. Pro mě osobně, jeden z těch Top seriálů 21. století. A zase ta hudba... trefná a nic bych neměnil. ()

Ricci

Vzhledem k titulu jsem čekal něco jako Prci prci prcičky, ale dostal jsem naprosto skvělý seriál, kde i přes název o sex jde až ve druhé-třetí řadě. Po prvních dvou dílech mne to vtáhlo jako asi žádný jiný (co si tak pamatuju). Hlavně pak ve třetí řadě jde o neuvěřitelně lidské příběhy, dalo by se říci prosté až banální, ale tak skvěle odvyprávěné a zahrané, že to s protagonisty člověk prožívá až neuvěřitelně. Jedinou vadou na kráse je netflixácká muliti-kulti snaha (někde to z těch bot čouhá snad až moc), ale na tomhle konkrétním seriálu mi to vadí tak maximálně z 5 %. Tvůrcům tleskám. ()

Kanee

Nemůžu říct, že je to špatný seriál, ale do třetí série jsem měl chuť tomu dát hvězdu, opravdu mě to do té doby nechytlo, nebavilo, nebylo co nabídnout. V třetí sérii se toho událo fakt dost oproti předchozím, fajn vidět zlepšení. Nýbrž 3* zaslouženě. Čekám pokračování, takovýhle konec nebude koncem! ()

strelenka

Škoda poslední série, jinak bych hodnotila 5 ⭐️. Cením to, že se tu otevřeně mluví o všem ohledně sexu, co je tabu pro většinu dospělé společnosti. Je to potřeba a tady je vám to podáno s takovou grácií a humorem, že to budete milovat. Pusťte to všem kolem sebe a bavte se o tom. ()

JindraLne

Navzdory předsudkům vůči Netflixu a teenage seriálům nakonec sjeto jedním dechem v rámci bed-in eventu zvaného nachlazení. Navíc ještě skvělý soundtrack a hromada WTF momentů v poslední epizodě. Takže můžu jen doporučit a doufat v druhou sérii. ()

Dorian.gray

Mile prekvapenie na zaciatok roku 2019. Tento serial mi sposobuje ku podivu nostalgiu...nostalgiu za Skins, ktoremu je tento serial velmi podobny. ERIC je uplne...ako hovoria bratia Cesi..."Božííí!" ()

existimator

Obvykle, když hodntím nějaký film nebo seriál, pečlivě se nad ním zamyslím a zvážím všechna pro a proti. Následně dojdu k nějakému závěru a napíšu komentář. U tohoto seriálu to bylo jinak. Nezvyklé bylo už to, že jsem celou sérii zhlédl za tři krátké dny. Chytil mě a nepustil. A když jsem se potom zamýšlel, proč mě právě tenhle vztahový seriál, což je žánr, kterým opovrhuji, tolik zaujal, popsal jsem několik celých stran papíru. Přesto jsem té záhadě nepřišel úplně na kloub. Domnívám se ale, že tenhle seriál je vyjímečný v tom, že se soustředí na příběhy každé jednotlivé potavy a rozvádí jejich povahy do nevídaných detailů. Z toho plynou dvě věci. Jednak jsou všechny postavy dokonale plastické, což my, diváci, vždycky oceníme, a k tomu si každý, kdo seriál sleduje, najde někoho, v kom se vidí a s kým se dokáže ztotožnit. Máme tak pocit, že děj Sex Education opravdu prožíváme. A že to není jen tak ledajaký děj. Všechny charaktery v seriálu toiž žijí svůj život, který se proplétá s životy ostatních. Samozřejmě, že se všechno točí kolem Maeve a Otise, to je ale samozřejmé. Jejich vztah je hlavní zápletkou. Tyhle všechny výborné aspekty vedou jen k jednomu problému, který z nich logicky vyplívá. Když si totiž najdete tu svou postavu a jste zvědaví, jak se její situace vyvine, epizoda zkončí a v té další se tvůrci pokusí vaši pozornost obrátit k někomu jinému. Máte proto pocit, že děj, který vás zajímá, stojí. Zároveň ale nestojí tak dlouho, aby vás přešla chuť pustit si další epizodu, právě naopak. ()

Jaryktichy

Seriál se sexuální tématikou a milostných vztazích teenagerů ? To nemůže být dobrý seriál ? Opak je pravdou. Naprosto perfektní seriál. Po každém jednotlivém díle jsem se okamžitě těšil na další. Také mne potěšili neokoukaní herci, především Emma Mackey. Příběh byl moc kvalitní, jen je škoda, že se Netflixu nepodařilo natočit více dílů. Teď už mi jen zbývá čekat na další sérii. Tuto nevšední záležitost každému doporučuji. ()

petbet1

Seriálový Charlie Bartlett, sympatickí hrdinovia, dramatické aj komediálne momenty, ktoré ale nevyznievajú trápne ako u iných teenagerskych seriálov a vzdy dáka fajn pieseň na záver. 85% si to zaslúži. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)