Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

HonzysKISS

Bál jsem se, že to bude nějaká teen kravina, ale ve skutečnosti je to skvěle napsaný. Nejde ani tak o příběh, ale ta hlavní pointa je vážně povedená. Celé se to motá kolem šestnáctiletého Otise. Jeho matka pracuje jako sexuální terapeutka. Otis je v klasickým věku, kdy všechny na jeho škole zajímá sex a jiný věci kolem toho (první zásuny, snahy někoho sbalit, problémy, mylné otěhotnění, párty). No a jednoho krásného dne se někdo Otisovi svěří se svým psychickým problémem. Nový byznys je na světě. Bude mít vlastní sexuální poradnu. Celý seriál má zajímavou atmosféru. Měl jsem pocit, jako kdyby se to odehrávalo v osmdesátých letech, ale bude to nejspíše těmi pěknými lokacemi. Hudba je taky moc fajn. Taková jazzová. Když ještě vezmu výběr písní, tak ty jsou super. Humor je tu taky, ale zase ho tu není tolik. Což je možná trochu škoda, zasahuje to spíš do vážnějšího tématu. Nejsou to určitě žádní Prci, prci, prcičky, ani v nejmenším. I když třeba u scénky s potratem jsem se nasmál hezky. Určitě všechny zajímá sex, ještě aby ne. Toho šukání je tam tak akorát, ale bohužel tam nejsou moc vidět kozy nebo kundy. V prvních sekundách na začátku seriálu sice něco vidět je, ale to je tak nejlepší za celou tu dobu. Po pravdě v tom není ani moc pěkných holek. To naštve asi nejvíc. Zalíbily se mi tak tři, včetně hlavní hrdinky Maeve. Taky mi přijde škoda, že tu není moc úchylek a fetiše. Zaznamenal jsem to pouze u jedné postavy, že má ráda jiný věci, což celkem zachraňuje. Možná se ale ještě něco objeví v nových sériích. Otisova pravá ruka je teplý černoch. Hned jsem si řekl, že místo něj by mi tam pasoval víc bílej tlouštík, jako je to většinou u podobných kamarádů. Když už jsem u té barvy kůže, tak musím popsat tu nejvíce příšernou věc na seriálu/Netflixu. Je v tom až taková politická korektnost, až je mi z toho na blití. Absolutně každý pár, co má spolu vztah, tak je po každé jeden běloch a jeden černoch. Stoprocentně bych tohle nepouštěl dětem, a to nemyslím kvůli sexu. Ty vztahy, které se v tom odehrávají jsou totálně proti přírodě. Nikdy v životě byste neřekli, že pár, co vidíte spolu něco mají. Nedává to žádný smysl. Nikdy tam nerandí bílý s bílou nebo černá s černým, je to prostě hnusně proházený. Dokonce i z Romeo a Juelie udělali černobílý pár. Potom jsou tady ti nechutní buzeranti. Netflix jako by vás doslova nutil poučovat, že homosexualita nejen že je normální, ale spíše nutná a upřednostňovaná. Nechápu to. Tohle je největší důvod, proč to nepouštět dětem, mohlo by je to sakramentsky zmást. Nechci znít jako homofob, ale aspoň kdyby to ukazovali jenom někde v pozadí, a ne kurva polízanice na celou obrazovku. Nemá ani smysl zmiňovat to, že tam má týpek za rodiče dvě mamky (samozřejmě opět jedna bílá, druhá černá). Hodně se divím tomu, že se neukázalo nějaké třetí pohlaví, ale to určitě ještě přijde, nebo jsem něco přehlédl? Vadila mi ještě jedna věc. Objeví se tam postava, která je na vozíčku, tedy retard. Takže znovu nám Netflix ukazuje, jak idioti mají taky právo na lásku. Tohle já chápu, ono je to v pohodě, dokonce by mi to ani normálně nevadilo, proti tomuhle nic nemám. JENOMŽE ten vozíčkář je opravdu strašný nesympatický kripl. Pořád jenom těmi svými zakroucenými prackami otravuje Maeve. Na zabití vážně. Každopádně i přes tento hnus mě to i tak bavilo, ale je to hlavně kvůli tomu dobře napsanému scénáři. 80/100 () (menej) (viac)

Frakira

Teenageři to nemají lehký, to je obecně známo, ale ti dnešní jsou ve výhodě - nemusí koukat na Beverly Hills nebo Melrose Place - mají tohle, a to není málo :) ()

Krabak

Oukej...takže mínus tři hvězdy za to, že seriál se ve 3tí sérii věnuje v podstatě už jen LGTB/4%. Taková propagace je za mě dost nechutná. Dle něj je každý druhý homo a v tom případě příroda někde udělala opravdu velkou chybu, protože by jsme vymřeli. Plus propagace vztahu postižených lidí s "královnami plesu"? Ale no tááák. K tomu nevím, jak chtějí překonat černýho hermafrodita, pokud by měla být 4tá série. Možná černý, neurčitý, postižený člověk z dálného východu...? Netuším, každopádně to už nasadili laťku hodně vysoko. I když... co čekat od Netflixu. Jen pár zemí má "koule" ještě točit normální filmy/seriály. Dobře, 3 série budiž překonána. Zvládl jsem upřímně jen první díl, ale co mi dal? V podstatě jen blití LGBTXY duhy. Ono kdyby to bylo aspoň vtipný, ale je vidět, že to tvůrci myslí víc než vážně. S1:70%, S2:65%, S3:15%, S4:0% --->20% ()

ChrisBa

Začalo to ako celkom originálny teen seriál so super nápadmi a celkom podarenými postavami, aby sa to po pár častiach zvrhlo na telenovelu so všetkým, čo k tomu patrí(myslím tým priblblé scény, kde sa napr. niekto pobozká na verejnosti na 5 sekúnd len preto, aby ho niekto pri tom pristihol a bola tu ďalšia zápletka...) To nehovorím o LGBTI propagande(Netflixu asi nedochádza, že podiel LGBTI komunuty v spoločnosti nie je 50% a už to začína byť naozaj otravné ako prekresľujú realitu v snahe nikoho nediskriminovať).... každopádne po solídnom začiatku sa seriál kvalitou uberal smerom nadol a tento pád ma prinútil ho v 2.sérii dokonca prestať sledovať.. škoda ()

Pat.Ko

"Sex Education" je nesmierne úspešný britský televízny seriál, ktorý si získal veľké množstvo fanúšikov a kritický úspech. Seriál sa zameriava na život stredoškolákov a ich cesty k dospelosti v prostredí, kde sex, vzťahy a identita sú častými témami. Seriál ponúka výnimočný zážitok. Seriál vyniká v tom, že dokáže kombinovať humor s vážnymi témami a dáva priestor otvorenému rozhovoru o sexuálnych otázkach. Gillian Anderson vo svojej úlohe sexuálnej terapeutky je vynikajúca a pridáva seriálu hlbší rozmer. Taktiež je schopný ponúknuť divákom zábavu a zároveň sa venuje citlivým témam, čo ho robí jedinečným. Seriál je zrejmým hitom pre tých, ktorí hľadajú humor a zároveň chcú rozprávať o dôležitých otázkach týkajúcich sa sexuálnej výchovy a vzťahov. 9/10 ()

Prochy38

Perfektní záležitost. Především vynikající herci! Perfektní výkon G. Anderson a nádherné E. Mackey. Jo, je to celé o sexu a mladých, takže to už dávno není moje cílová skupina. Ale tak nějak si myslím, že to bylo malinko přestřelené. Chtěl jsem dát 5* a neměl nejmenší potřebu váhat... Než přišel ten naprosto jebnutý muzikál na konci 2. řady. Sorry, to ale fakt ne. Hudba perfektní! V celém seriálu je úžasná hudba! Výborně vyprávěné příběhy jednotlivých postav. Tady není skoro co vytknout. Ale asi bych přestal tolik tlačit na pilu... ()

Randyz

Sice občas trošku šílené a přitažené za vlasy, ale jinak bezva rozvinuté charaktery postav, spousta hodně vtipných momentů, že se člověk za břicho propadá a zároveň i hodně smutných či vážnějších vztahových chvilek a do toho boží soundtrack. První řada je trošku víc o šokovaní výstředností postav a představení jednotlivých charakterů. V druhé tohle už máme za sebou a dá se na tom krásně stavět a pronikat mnohem hlouběji. Byla to fakt pecka. ()

Drirr

Zdánlivě komediální seriál o sexu, který je ve skutečnosti poměrně citlivou (byť někdy na efekt hranou a s celkem nelogickým a nevnímajícím okolním světem) sondou do problémů mladých lidí objevujících svoje místo ve světě. Obzvlášť skvělé je na tom to, že scénář jde daleko za hranu "tohle jsou ti sympatičtí outsideři a tohle ti nesympatičtí šikanátoři" a představuje celou šíři i hloubku jejich charakterů, na kterých je vždy něco špatné a něco dobré.  A tak je to nakonec mnohem víc emoce ždímající vztahovka spíše než legranda o prcání. Vztahovka, která protočí tolik vzorců, že se v ní dřív nebo později najde asi každý. A v tom je nakonec velká síla. 80% ()

Kacitr

Dobře. Tak takhle...dostat se přes první díl bylo utrpení. Nějak mě to nechytlo a byla jsem otrávená natolik, že mé rozhodnutí dál ve sledování nepokračovat bylo téměř stoprocentní. Jenomže...Asu mám fakt ráda...no a ono se to rozjelo. Vtipné, svižné, v mnoha ohledech nepředvídatelné. Super soundtrack a nechybí ani ten retro nádech, typický pro Netflix. ()

cesky_hrac

Jak začít.. Tento seriál mi doporučil jeden můj kamarád (Ten je takový... no... jak je to slovo.. puberta:-) ) . Moc jsem od toho nečekal. Název ,,Sex Education" mluví za vše. Myslel jsem, že bude další trapný americký seriál, který se bude tvářit, že je vtipný. Po první epizodě to tak opravdu vypadalo. Nevěděl jsem co si o tom seriálu myslet. O pár dílů později se z toho vyklubal zajímavý seriál, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Ještě, že jsem poslechl svého kamaráda a pustil si tento seriál. Dávám 8,7/10!! ()

Alien220

Skvělý námět, který je zaplaven inkluzí. Přílišná korektnost. Na jednu školu až moc homosexuálů, lesbických matek a menšin. ()

Marys

Tento seriál si veľmi užívame. Doslova sme vdýchli celú prvú sériu za dva dni a tešíme sa na ďalšiu. Sex Education ponúka náhľad do modernej stredoškolskej dejovej linky progresívnym spôsobom, snaží sa vyhýbať klišé svojským spôsobom, hoci mnohé osoby často pôsobia až príliš sofistikovane na svoj vek či spoločenský status. Zaujímavé je, že či ide o šikanátora, hlavnú postavu, nejakého tragéda, alebo "dospelákov", v drvivej väčšine budete aspoň na okamih cítiť ku každej z týchto postáv miernu či väčšiu ľútosť. Od plného bodového hodnotenia ma odrádzajú dve veci. Herci, ktorí majú v skutočnosti 22+ rokov vôbec nepôsobia ako 16-roční. Či už ide o výzor, správanie, alebo povahu. Niektorí sa líšia viac, iní menej, no v komplexe im sa stredoškolský vek z videného pripísať nedá. Najmä, keď si spomeniem, ako som bol na tom ja v ich seriálovom veku. Druhá vec je, že seriál to odpálil vo veľkom štýle s prietrtkom na štýl "cecky ven" aby zaujal, no postupne, ako diely pokračujú, sa erotika vytráca, každá sexuálna scéna je nakrútená "hore s", takže mi to príde ako účelová namotávka, ktorá na seba žiaľ nenadviazala. Ale uvidíme čo prinesie druhá séria. ()

Klajnik odpad!

Asa Butterfield je očividně panic a Ncuti Gatwa zaslouží utopit v moči za to, co předvádí. Protagonista je totiž panic a jeho nejlepší kámoš je teplej afektovanej negr, co chodí v oranžovym fitu. Nevtipnej humus z produkce netflixu, kterej nesnesu. ()

mira007

Teenagerský hit od Netflixu o panicovi Otisovi, který s Maeve, holkou se špatnou pověstí rozjedou sexuální poradenství na své střední škole. Tak zatímco pamětníci Beverly Hills 90210 řešili, že Brandon řídil opilý auto, dnešní náctiletí mají seriál, který z hlediska odvahy a otevřenosti jede vyšší nadzvukovou rychlostí - hned v prvním díle odvážná sex scéna jak ze soft porna a pak co díl, to nějaký sexuologický problém spolužáků - od zvracení po felaci, nemožnost ejakulace, nekvalitní lesbický sex nebo sexting... přesto všechno to první díly jede slušně, svižně, přímočaře a působí to občas celkem inteligentně. ( asi by mne to minulo nebýt glorifikované recenze mé oblíbené uživatelky ) Seriál asi pro středoškoláky, ale můj poslední film, kde jsem se ve filmu bavil sexuálními dobrodružstvími paniců byli Snowborďáci v roce 2004, takže tohle není úplně pro mne, nehledě na to, že po odvážných ( řekl bych vzhledem k žánru bombastických ) třech dílech to najede na průměrný vztahový teen seriál, který má nadprůměrné dialogy, ale opakuje se to. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)