Vpred

• Česko Frčíme (viac)

Film Vpred nás zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfský bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili či ešte vo svete existuje niečo magické. (Cinemart SK)

drackula

Aj keď tomu v úvode niečo chýbalo, malo to zaujímavú myšlienku. Žiadny prvoplánový humor, kvalitne spracovaná akcia a veľmi dobre vykreslené charaktery a ich vzťahy. Plus ako to už býva zvykom, Pixar sa nebojí nepríjemných tém. Veľmi príjemné rodinné dobrodružstvo. 70% ()

vyfuk

Vždycky když se zdá, že Disney nepřijde s ničím skvělým, novým, originálním nebo jednoduše dobrým, tak se ukáže přesný opak. Byl jsem skeptický už v případě Coco a dopadlo to dosti opačně. Asi nemluvím, že zde jde o zázrak, ale nemohu mluvit ani o něčem byť průměrném. A máme zde toto. Jiná planeta, jiný vesmír, magie, trochu sci-fi, ale vlastně klasický problém v rámci toho, co bychom mohli myšlenkou najít i na Zemi. Akorát bez té magie no. Ta už dělá velmi příjemný dovětek. K tomu hlavně velmi autentický a úžasný Holland a velmi příjemný a vtipný Pratt. K tomu je dost zajímavé, že u rodinného animovaného filmu jsem se upřímně zasmál víc než u cílené komedie za poslední dobu. Co si budeme, o té společnosti si můžeme myslet, co chceme a dost z toho bude děsivé, ale to, co dělají je jednoduše uvědomělé a dobré. Další jejich animák, který je prostě dobrý. Není pochyb. ()

Jaro.Krafcik

Ale hej, vpred sa dalo pozrieť. Na to že sa filmu asi v kinách nepošťastilo, práve na jar vypukla pandémia, tak si to asi skôr všetci pozrú doma. Lgbt tam bolo? Nevšimol som si veľmi, ešte si dám dnes jednu disneyovku, ktorú som ešte nevidel, princezná šípková ruženka. Vpred bol vydarený animák ktorý mal svoj originalny dej a animáciu. 4* ()

Kali4

Rafinovaný a dojemný rodinný příběh od Pixaru odehrávající se v nepříliš zajímavém fantasy světě, který je mixem všeho možného, ale originalitou tedy úplně nehýří. Meh. ()

Hollohlaway

Animace opět na výbornou. I ta šílená zápletka mě na začátku nadchla. Ale je to hrozně krotké, téma šlo mnohem víc vytěžit. Vtipů mnoho není a poselství buď sám sebou bla bla, jdi za svým snem bla bla, už je dost otravné a ošmatané. Taková nádherná humorná jízda to mohla být, kdyby to zhruba v polovině nezlimonádovatělo až moc. ()

TroiMae

Skvělý Halloweenský film pro děti, od sedmi let, proplakal jsem dojetím tři roušky. Fantasy svět společenskou evolucí dospěje do moderní doby, místo magie používá elektřinu. Kentaur je policajt a drobné víly kmotřičky, co by měli/y poletovat jako motýlci vzduchem, jsou spíš u Hells Angels. Kdysi bílí jednorožci, už tolik nepoletují a spíš to jsou trash toulavé kočky bufetící u popelnic a syčící na sebe. A dva dospívající elfové (toho čerstvě 16letého modroušatce mluví Cina, protože jsou si podobní, Cina jen nemá uši tak modré) se vydají na road movie a la Thelma A Louisa… s půlkou svého otce <3 To by pro psychoanalýzu byly nové Vánoce. Ty synovské chvilky s z půlky nepřítomným otcem. Nechybí ani kyklopská policajtka lesba. Proto je film až od sedmi let. By děti mohla vylekat žena policajtkou. ()

Soweek

Disney tlačí na pilu a Pixar tak sype filmy rychleji, než je zdrávo. Bohužel to má vliv i na jejich kvalitu. Onward je v podstatě takový běžný animák, který byste čekali třeba od konkurenčních Dreamworks. Konec je sice stále hezky pixarovsky dojemný, ale nepřesvědčí mě, abych si toto zařadil vedle pecek jako je Coco, V hlavě, nebo Wall-e. ()

JADIM

Keď som o filme nevedel skoro nič, tak som sa na neho extrémne tešil, ale v kinách ho prestali dávať hneď, ako začali. Povedal som si, že počkám, kým kiná otvoria a pozriem si to vtedy a keď už ich otvorili, tak ma na to akosi prešla chuť. Väčšina PIXAR filmov ma zaujme od prvej sekundy, tu som však musel chvíľu čakať. Uberalo sa to správnym smerom a má to naozaj inteligentný scénar, ale v nejakých scénach to pripomína skôr priemerné a bezduché animáky. Ako animák je to OK, nesklamalo ma to, ale ako Pixarovka to trošku kríva. Onward sa do histórie zapíše ako nenápadná a prehliadnuteľná Pixarovka, z ktorej rozhodne kult nebude. 7/10 (Videné 14.9.2020, SK dabing) ()

psychoJoa

Skvělá, neotřelá pohádka plná úžasných postav - drsné víly motorkářky jsou prostě boží! Líbil se mi příběh, hlavní postavy... dokonce po dlouhé době hezky předaná hlavní myšlenka a životní moudro. ()

Sdoom

Docela mi trvalo, než jsem si zvykl na postavy, navíc tomu ani moc nepomáhá fakt hodně dětsky laděný začátek. Bohužel je zde vidět absence některého z top pixarovských režisérů (Bird, Stanton, Lasseter), při vší úctě k Danu Scanlonovi je to spíš béčko. Druhá půlka už je lepší, od návštěvy u manticory už to celkem odsejpá a je tu i pár vtipných okamžiků. Výsledek jsou takové standardní 3 hvězdy, přecijen od Pixaru mám už za ta léta nejvyšší očekávání. (Blu-ray, dabing) ()

Koda

FIlm Frčíme byl jeden z těch filmů, který jsem viděl v kině a štvalo mě, že tam byly covidové omezení. Ať či tak mě film dost potěšil. Bratrská hledačka za zesnulým otcem, spousta magie a bratrského rozhodnutí, rodinné potíže a v neposlední řadě trošku špetka emocí. Na příběh filmu se bohužel strašně rychle zapomíná, což je škoda. ()

Kienast

... čekal jsem víc! Až trestuhodně nevyužitý "současný" fantasy svět, jednorožci hrabající se v odpadcích mi fakt nestačí, vždyť je to Pixar, sakra! Zase na druhou stranu oceňuji rodinné poselství filmu, ale zkrátka lepší průměr to prostě není, příště poprosím kdyby to šlo o něco lépe a já vím, že borci z pixaru to umí. 6/10 ()

DavidS.

Disney-Pixar se nám snaží namluvit, že největším přáním šestnáctiletého ušatého pubescenta je setkání s fotrem...Nevyužitý potenciál pohádkového světa, kde kouzla nahradila věda a technika... ()

sQelle

Moc hezky zpracovaná průměrná pixarovka s naprosto skvělým a srdcervoucím závěrem. Fantasy svět v současném moderním světě je skvělá myšlenka, jen trochu škoda, že pozadí filmu jako jsou víly motorkářky nebo jednorožci bezdomovci není probráno víc do hloubky. ()

666Carnage

Pixar prostě nedělá špatný filmy a i když Vás neosloví příběh tak animace prostě jo. Mě teda bavilo obojí a užil jsem si to celý. Nápadů to mělo dost a vtipů taky. 80% ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (viac)