Bez vědomí

Rok 1989. Marie je profesionální houslistka, která před 12 lety se svým mužem, pronásledovaným disidentem Viktorem, uprchla z totalitního Československa do Británie. Teď se ale vítr začíná pomalu obracet a ve vzduchu visí změna. Marie by toho ráda využila a po letech konečně navštívila svou rodinu. Jenže brzy po návratu do Prahy se ukazuje, že to byla osudová chyba. Viktor za dramatických okolností zmizí a není jisté, zda je vůbec naživu. Marie chce za každou cenu zjistit, co se s ním stalo. Co když však není na pravdu připravena? Ukazuje se totiž, že Viktora nehledá jen ona, ale i tajné služby několika států. A čas utíká čím dál rychleji, protože pád železné opony se blíží... (HBO Europe)

hony23

Zachariáš si po Pustině udělal druhý zářez na pažbu a opět výtečný. Byť mě to tentokrát nechytlo od úplného začátku a dlouho jsem dostával jen spoustu otázek a žádné odpovědi, závěr byl naopak skvělý a o překvapení nebyla nouze. Praha roku 1989 je zde vykreslená jako to nejdepresivnější místo na zemi, kde se kromě estébáků prohánějí i agenti zahraničních tajných služeb a kde nikdo nemůže věřit nikomu. Postavy jsou vesměs skvěle napsané i zahrané a postupem času zjišťujete, že těch kladných opravdu moc není. Jako jasně, celé je to fiktivní příběh, na druhou stranu z pomyšlení, že se zde v té době podobná zvěrstva opravdu děla, mi nejednou naskočila husí kůže. ()

Buxholka

Přípomíná to Renčovo Polojasno z roku 1999, které se snaží zachytit to samé. Ale, pokud to porovnáte musíte se Renčovi smát. Odstup od roku 1989 je znát a lidi zajímají jiné věci, které se v plné síle projevují až dnes. Např. v seriálu se objevuje postava, která připomíná dráhu Andreje Babiše :) Nicméně udělat z toho bondovku, je taky trochu výsměch. Pokud to má být bondovka, co tam teda proboha vytváří ta Pauhofová? ()

Perunwit

Ani se mi k tomu nechce nic psát, jelikož z těch artefaktů, které jsou tu všude a vídal jsem je celé dětství, bych blil. Každopádně se to utopilo ve vlastní šťávě překombinovanosti, sedi a sviňáren. Na to, abych to vše skousl, tu chybí reálnost. Dle mě trochu zbytečných 6 hodinových dílů. ()

tomino28

Ač to není dílo dokonalé a stoprocentně politicky korektní, výzvy dob minulých zobrazuje více než trefně. A dělá tak s patřičně hutnou atmosférou, kdy jsem měl tendenci být opravdu znechucen z některých postav a jejich jednání. Za toto tvůrcům patří obdiv. A i když svět není černobílý a každý věří typicky tomu, o čem je sám přesvědčen, Bez vědomí bych povinně promítal na školách a stejně tak všem, kteří mají pocit, že z předrevoluční doby o něco zásadního (čti dobrého) přišli. Jako sonda do československých dějin seriál funguje dokonale, HBO se opět se svou tvorbou trefilo do černého. ()

Astonko

Skrátiť epizódy a bolo by to perfektné, pretože inak je to veľmi dobre vymyslené, natočené, zahrané aj vyzerajúce. Takto to však často nudí a rozuzlenie i keď prekvapivé na mne nezanechalo taký dojem. Rovnako tak ani seriál 7/10 ()

chozze008 odpad!

Stříkance Sea-man-a opět útočí na českého diváka. Ženy dole začíná svrbět při podívání na ty krásné gaye. Krabí lidé se opět snaží ovládnout svět. Tento seriál doporučuji všem lítostivím ženám v přechodu s bomboniérou připravenou ke koukání. (kdo dostane ban dřív, já nebo verbal? - ha , odpověd je bohužel jednoduchá) ()

Ovecka_Saki

Já si z těch šesti hodin neodnesla žádnou pointu. Buď mám dlouhé vedení já, nebo si tady tak rozehráli svoji špionážní hru, až se v tom ztratili. Neděkuji a už nikdy více. ()

mouzi

Ještě že ten konec přinesl podrobné rozuzlení, jinak to bylo zbytečně překombinované a od poloviny už i nepřehledné. ()

Grázl83

Wow, nikdy bych nečekal, že v Čechách umíme natočit takový temný, špionážní film. Skvělé herecké obsazení, režie i výborná hudba. ()

fooggyy7

Věčné téma o hodných chartistech a ošklivých stbácích. Ale co už. Teď, když máme na hradě znovu chartistu, tak se už nemáme čeho bát. Budoucnost je jistá ()

kojot.name

Čekal jsem standardní klišé o zlých estébácích a statečných bojovnících proti režimu. Dočkal jsem se plnokrevného špionážního thrilleru, v němž je všechno dobře a chytře provázané a příběh dokáže zaujmout. Je to z hlediska reality přitažené za vlasy? Samozřejmě. Je to přitažené za vlasy víc, než jiné špionážní filmy? Rozhodně ne. Tohle prostě k žánru patří (myslím, že skutečná realita práce tajných služeb je povětšinou mnohem fádnější). Herecké výkony solidní, výprava skvělá, atmosféra fajn. Můžu doporučit. ()

smartynaf

... velmi skličující atmosféra. O to strašidelnější, že to máme stále kolem nás i dnes. Ať už ještě, nebo zase. . A proto je fajn, když se takové věci točí. Abychom si to uvědomili. Chceme li. ()

JB001

Zatím jsem to sledoval 2x po dvou dílech a moc se mi to líbilo resp líbí, přestože se jedná o hodně depresivní záležitost. Oceňuji výborně ztvárněnou atmosféry doby, kterou jsem intenzívně prožíval na vlastní kůži, a těším se dnes na poslední dva díly. Po zhlédnutí posledních dvou dílů zvyšuji na plný počet s tím, že seriál je sice fikcí, ale asi ne moc vzdálené od skutečnosti. Konec konců Havel byl zvolen prezidentem hlasy komunistických poslanců... ()

RavenSpector

Minisérie mě zaujala ještě před premiérou. Rozhovorem pana režiséra v rádiu a okolním hypem. No, těšil jsem se. Protože jsem 76-tý ročník tak jsem měl představu co mám čekat. A čeho jsem se dočkal? Dokonalé nudy, rádoby stylového vzhledu a nesmyslně neuvěřitelného příběhu. A slibovaná atmosféra té doby? Hm, hm, si to teda pamatuju trochu jiné. Což. Postavy se chovají jako -s prominutím- kokoti a naprosto nereálně. Prostě podbízivost světovému publiku je víc jak znát. Škoda. Další česká sračka. Říkám to už x let. Od Samotářů se u nás nic opravdu dobrého nenatočilo. Vyjma snad Pustiny a Labyrintu. Zbytek samá Troška a podobné kokotiny ()

jizvoun

Na českou tvorbu neobyčejně dobrý počin. Hlavní roli zde hraje především kriminální zápletka, která si inteligentně pohrává s nečekanými zvraty. Obraz konce komunismu v Čechách zachycen nádherně, ale spíše v pozadí. ()

BruceTichac

Po Pustině další parádní seriál z produkce HBO. Obsazení českými herci je brilantní, všichni podali vynikající výkony. Jan Vlasák mě rolí estébáka přímo nadchl. Temný napínavý příběh vám nedovolí se vzdálit od obrazovky. Za mě plný počet hvězdiček. ()

xentrixx

Všech šest dílů zhlédnuto téměř naráz. Hnidopišství tentokrát odkládám, mouchy, které vidí ostatní, mně nepřijdou natolik zásadní, aby mně pokazily celkový více než pozitivní dojem. Zaujala mě mixtura fikce a prvků několika reálných příběhů - předně kauzy dlouholetého agenta StB Václava Jelínka alias Erwina van Haarlema a něco i z případu dalšího československého agenta Karla Köchera ( u nějž dodnes přetrvávají spekulace o tom, pro koho skutečně pracoval). Scéna zavraždění novopečeného "sametového" náměstka MV zase byla nejspíš inspirována skutečnou akcí bulharské tajné služby, která se v podobném stylu zbavila v Londýně disidenta Georgi Markova v roce 78. Závany konspiračních teorií o připravenosti listopadu 89 studiem sovětského loutkoherectví nechávám volně proplout bez povšimnutí, vnímám je toliko jako součást umělecké nadsázky, nikoliv jako snahu o nějakou podprahovou sugesci, již mnozí v podobných filmech z nedávné minulosti tak často rádi hledají. Ostatně jak kdosi pravil - pravda je složitá, takže to nikdy nebude mít jednoduché.. ()

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)

České špionážní drama Bez vědomí na TIFF

České špionážní drama Bez vědomí na TIFF

18.08.2019

Po obřím úspěchu českého dramatu Nabarvené ptáče, jež bylo nominováno do hlavní soutěže filmového festivalu v Benátkách, mají fanoušci české kinematografie další důvod k radosti. Připravované… (viac)