Fifer

Je těžké, aby seriál dostál tomu "hype" (ohlasu), který se na nás vyrojil. První díl velmi kvalitní, tu a tam bych nějakou chybku viděl. Herci dobří, kamera a scénografie skvělá, klasická hudba taky dobře zvolená. Zatím v tom to mistrovské dílo nevidím, ale po prvním díle je brzy pronášet soudy. Rozhodně se chystám dnes na další. ()

mira007

Letos jsem čekal dva české tv seriály , které by mohli kvalitou "prorazit" do světa , koprodukční Princip slasti jsem už odepsal, takže mi zbyl tento Bez vědomí špionážní retro odehrávající se v roce 1989 a vyšší level kvality ukazuje už v prvním díle. Rozpočet, výprava, kamera - oku lahodící zážitek vizuál osmdesátek, skvělé obsazení - moje favoritka Táňa Pauhofová nebo aktuální hvězda Hofmann to potvrzuje, ale ... nevadí mi, že první díl je na rozjezd pomalý až nudný, ale chtěl jsem srazit hodnocení div ne na odpad. Brutální fail je scéna útěku do zahraničí z náklaďáku přes závoru za střelby pohraničníků - to je nějaká úlitba americkému publliku ne? Úplně mimo českou realitu, ale hlavně mne vytočilo, jak autoři operují s teorií, jak byl listopad 89 div ne řízen STB a jak se někteří těšili až to rozjedou v kapitalismu. Já myslím, že při takto bouřlivých masových společensky gigantických změnách si hoši nemohli být jisti, zda nebudou viset někde na kandelábru než snít o tom, že si budou kupovat jachty a uplatní své kontakty. Taky mám celkem problém s vyobrazením agentů STB, co to má být ? Estébáci s lidskou tváří? Dám dvě hvězdy za naději, že v dalších dílech se nepotvrdí moje obavy, protože mám rád špionážní filmy a tady ta kvalita je sakra vidět. A úplně na konci mne potěšila zlatá tečka z mé oblíbené kategorie filmová nahota - sexy Kristýna Podzimková s trvalou alá afro, kterou uznávám od dob Metanolu full frontal naked odvážně jak jsem za poslední roky v české tvorbě neviděl. Režisér úplně svlékl i Pauhofovou, ale to bylo předtím, než mne vytočilo výše zmíněné. Aspoň tato příjemná estetická tečka zvedla mé hodnocení na dvě hvězdy. ()

SimcaJB

Myslím si, že na českou produkci jde o velký seriál, který dostane mnoho ocenění. Oproti ČT a komerčním televizím jde HBO o autenticitu a divácký zážitek, který není jenom o penězích. Talentovaní lidi se našli a tvůrčí tým kolem Ivana Zachariáše + HBO opravdu přinesl ve správný čas správný seriál, který zanechá na lidech ne moc pozitivní vzpomínku. - 100  % ()

LachtanShows

Sice se u nás tématika komunismu točí jako na běžícím páse, ne každé z těchto rádoby dramat je ale opravdu tak silnou sondou do útrob tehdejší doby pod nadvládou sovětského bloku. Tak silnou, že se vám vryje pod kůži tak nepříjemně, až jej začnete hltat. Zachariáš si nejen mou pozornost získal už obdobně šedivou a špinavou Pustinou a v Bez vědomí jede na téměř stejné vlně, přestože samozřejmě s příběhem z jiných končin. První část navnadila na velmi solidní špionážní drama. ()

Trevor

Manželia Skálovci, ktorí v roku 1977 emigrovali do Veľkej Británie sa na prahu veľkých zmien v októbri 1989 vracajú do Československa, konkrétne do Prahy. Cestou z návštevy svojej mamy však do nich vrazí auto a potom ako sa Marie preberie v nemocnici zistí, že jej manžel Viktor zmizol...Agenti Štátnej bezpečnosti, ktorí poškodia v noci Viktorov byt v roku 1977 nechajú rozsvietené svetlá, aby ich videli diváci aj z diaľky, ale zrejme aj susedia, bitka pri "razii" proti Charte 77 vyzerá ako z grotesky z 30tych rokov, útek dvojice cez hranice alibistický, takto by ČSSR či Poľsko alebo NDR opustil ten komu by sa zachcelo a vrcholom všetkého je zvuk respirátora v roku 1989 po prebratí virtuózky Marie. Doba pred rokom 1989 bola iná ale pán režisér Ivan Zachariáš to trošku prehnal. Ale určite vie o tom svoje, nakoľko počas ťažkého komunizmu študoval na Vysokej škole a tak previerkami strany jeho blízky prešli takže spolupracovali, no nie??? :-D. ()

• V čase 14:25 je jasně viditelný citylight na zástavce, což v době, kdy se seriál odehrává, nebylo možné. (Mindwind)
  • Vlajka na britské ambasádě je vyvěšena vzhůru nohama. Šikmý červený pruh, pozůstatek staré irské vlajky, by měl v levé horní části přiléhat k žerdi. (L_O_U_S)