castor

Vyšetřovatelé považují její výpovědi za nespolehlivé, záchranka ji měla „oficiálně” najít před pajzlem Sokolovna, věc je v rukou StB a všichni od toho dávají ruce pryč. Snad jen bývalý kriminalista Berg rozčarovaný ze systému v podání skvělého Martina Hofmanna se snaží přijít celé věci na kloub a obzory mu rozšíří jedna stará fotka, na které je jeho nadřízený, vyhořelý estébák Vlach (výborný Jan Vlasák). Právě ten jej od nalezení pravdy odrazuje. Marie přišla o pas a pochopila, že na každém kroku musí být opatrná. Potkává se s bývalou snoubenkou Viktora, pro kterou to ovšem bude osudné. O vliv a rozdělení pozic soupeří britská MI6 se sovětskou KGB a mezi nimi se snaží nezapadnout „naše” Státní bezpečnost. ()

Necrotongue

No, tak zatím to jde. Po první epizodě jsem byl spokojen, a to se nezměnilo ani po druhém dílu. Velice bych si přál, aby se v dalším průběhu nevyskytly nějaké tvůrčí přešlapy, protože by to byla škoda, když už si mě tahle záležitost tak pěkně zaháčkovala. Příběh mě zatím baví, atmosféra je velmi povedená, a kdykoli se naskytne příležitost, očumuju s pocitem nostalgie vozový park a nábytek. / Poučení: Nikdy nepředávej citlivé materiály v blízkosti otevřeného ohně. ()

LachtanShows

Velmi často pomýšlím na požadavek půlených hvězd, další epizoda nejdiskutovanějšího projektu české televizní tvorby současnosti je toho zdárným příkladem. Po hodně našlápnutém rozjezdu se tempo z 90% rapidně snížilo na takových šedesát a osobně mně přišlo, že mezitím, co někteří považovali první část za seznamovací a zásluhou toho nepříliš poutavou, tak přesně takovou shledávám já epizodu s číslem 2. ()

Trevor

Dobová atmosféra zachytená predsa len o niečo lepšie ako v prvej epizóde, hudba na úrovni, herecké výkony sú obstojné ale stále mi tam chýba lepšia iskra. Možno sa to v ďalších epizódach rozbehne predsa len o niečo lepšie a ako dávneho fanúšika plastových modelov tankov či lietadiel ma sklamalo logo leteckej spoločnosti ČSA ktoré pred rokom 1989 vyzeralo inak ako tomu bolo na letisku. ()

• Ve scéně na nádraží je slyšet hlášení automatického hlasového informačního systému (s hlasem Václava Knopa). Tento systém byl zaváděn až po roce 1993. (StarejCihak)
  • V jedné z hospod lze zaslechnout skladbu „Každý den je to jinak“ od skupiny Abraxas. Skladba vyšla v roce 1982 na albu „Box“. (ČSFD)