Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

tomik99

Snímek Black Widow měl opravdu kostrbatou cestu na plátna kin a to nejen kvůli pandemii. Všichni asi tak nějak cítí, že film měl přijít o pár let dříve a prakticky zasazení do minulosti tento fakt pouze podporuje. Dělat film o postavě, která je již mrtvá, je samozřejmě vždy ošemetné téma a film může působit zkrátka navíc. Svým způsobem tak film nepřinesl naprosto nic nového a nijak svět MCU neobohatil. Můžeme tak maximálně být vděční za úžasnou Florence Pugh a vždy skvělého Davida Harboura, kteří by se mohli v dalších projektech objevovat častěji. Jinak jsme tu měli opět předvídatelnou dějovou linku, která snad všem byla jasná už při oznámení filmu, opět poměrně nezajímavého záporáka a ještě k tomu trochu zprzněného Taskmastera, od kterého tak trochu všichni čekali asi něco víc. MCU filmů bude jen přibývat. Pokud bude někdo nový chtít nastoupit na tento rozjetý vlak, asi dokážeme pochopit, že nebude chtít zpětně zhlédnout desítky filmů a seriálů, takže hodnocení by se mělo odvíjet i od toho, zda lze si film užít jako jednorázovou chuťovku. A v tomto případě je nakonec odpověď kladná, proto ve finále tak mírné procentuální hodnocení k jinak poměrně ráznému textu. ()

Urukhaj98

Sólovka, která přišla trochu pozdě. A i když se nejedná o špatný film (úvod a titulky jsou třeba naprosto boží), nejedná se o nic zásadního, navzdory pokusu o přesah v závěrečné části. Představení nových postav sice funguje, ale samo o sobě to nestačí. Film obsahuje klasické marvelovské trademarky, myšleno v negativním smyslu slova, jako přepálené digifinále a slabého záporáka, u kterého se v tomto případě skutečně jedná o herezi vůči komiksové předloze. Ve výsledku se jedná o průměrnou Marvelovku, která měla díky zasazení potenciál jít ve stopách perfektního Winter Soldiera, ale zůstává někde napůl cesty, a to jak v příběhu, tak v akci. 6/10 ()

DAPDO

Nejsem fanoušek Avengers a superhrdinů, místama jsem to přetrpěl, místama se to celkem dalo. Za měsíc nebudu vědět, o čem film byl - 50%. ()

phoenixer

Scénář má výrazné nedostatky, což vytváří podobnost s řídkou stolicí – chybí mu konzistence a soudržnost. Zklamáním je bohužel i paní Johansonová, která působí jako kdyby ji tahle role nudila. Škoda. ()

Tomash58

Těšil jsem se, ale nic extra jsem nečekal. A taky jsem nic extra nedostal. Film táhne místy vtipný humor a narážky, lehce nadprůměrná akce, vcelku pěkná kamera, ale hlavně tedy Scarlett s Florence a pro mě nečekaně i David Harbour. Bavil jsem se a na filmu nebylo vlastně téměř nic objektivně špatně, ale pomalu a jistě se člověk těch superhrdinských filmů začíná přejídat. Pro fanoušky povinnost možná kvůli potitulkové scéně, která byla parádní a skvěle láká na další marvelovky. Slušný 3*, takový pěkný nadprůměr. ()

Shimon987

Těšil jsem se na Black Widow. Namísto toho jsem ale dostal akční film, se Scarlett Johansson v hlavní roli, ve stylu rychle a zběsile, který se akorát pod Marvelem vydává. Nevím jestli to bylo schválně, ale scénáristovy vtipy byly dosti suché a nezábavné. Nic, na co bychom byli od Marvelu zvyklí. Jinak to byla celkově docela příjemná podívaná. ()

Maximilianus

Jedná sa v podstate o klasickú marvelovku,  s trochu lepším humorom, pár bojovými akčnými scénami a dobrými hercami. Florence Pugh opäť dokazuje, že vie hrať a teším sa, že ju asi budeme vídať aj v budúcnosti. Red Guardian bohužiaľ moc nepredviedol,  ale aspoň bol milým a vtipným pridavkom filmu. No opäť si myslím, že mohla režisérka privrdit a nerobiť z toho iba film o ženách ženám. Taskmaster bol celkom super a tiež by som bol rad, keby sa ešte niekedy v budúcnosti ukázal.  Potitulkova scéna zaujímavá,  len očividne Julia Louis Dreyfus bude ešte robiť problémy. 7/10. ()

Dolby.130

Tak po dlhej pauze tu opäť máme film z dielne MCU. Na Black Widow som sa fakt tešil lebo Nataša patrí medzi moje obľúbené Marvel postavy tak som mal veľké očakávania no musím povedať, že som z kina odišiel trošku sklamaný. Samotný film zbehol neskutočne rýchlo to som mal pocit, že to bolo len pol hodinu od začiatku po titulky. Takto v tomto filme sa nič extra napínavé neudialo čo by ma oprelo do stoličky tak že až a čumel by som na to ako vyoraná myš, toto bola skôr taká pohodovka. Niektoré akcie boli aj na MCU moc prehnané a na to, že tam neboli praktický nijaký bohovia lebo super vojaci okrem jedného tak tie postavy boli až veľmi nesmrteľné. Idem teraz chváliť. Samotná akcia ako súboje boli dobré, vizuál ako vždy perfektný tam niet čo vytknúť, hudba skvelá, sympatické postavy a chémia medzi mini bola skvelá, nenútený a ľahký humor so super hláškami ktoré dokonale pasovali všade a nebolo to na silu ale také prirodzené. Čo sa týka finále zbehlo moc rýchlo ale bolo dobré inak. Len ma trápi, že Taskmaster nebol to čo som úplne očakával taký nemastný neslaný. Nebol využitý jeho plný potenciál čo je veľká škoda. Som zvedavý čo bude ďalej s postavami z toho filmu a či resp. kedy ich opäť uvidíme. A škoda, že viac nepovedali o Budapešti len niečo málo ale aspoň už niečo viac vieme čo tam Nataša a Clint robili aj keď nevieme celý príbeh. Oplatí sa počkať aj na podtitulkovú scénu lebo tá ma fakt zaskočila a prekvapila a naladila na seriál Hawkeye na ktorý sa tiež teším a som zvedavý koľko postáv sa tam z toho filmu ukáže lebo BW je s Hawkeyeom dosť dlho prepojená. Hodnotím 80%, 4*. ()

Black-star

Po zmrveném posledním dílu Avengers, Marvelu jaksi došel dech! Film bez nápadu, bez humoru, bez pořádného scénáře. Je to plitké je to nuda a akční scény jsou přitažené za vlasy. Ani na herecká esa se nedá spolehnout - ale není se čemu divit - film nemá scénář a ani příběh na kterém by se dalo cokoliv stavět. Z úcty k marvelu a k mnoha povedeným snímkům a seriálům dávám jen jednu hvězdu! Zklamání! ()

Svandik49

Pokud je váš humor podobný humoru ženskému, tak se asi zasmějete. Ostatním z toho bude akorát zle protože trapnější už je jenom Lgbtgwbtdb komunita. ()

Mouchal

Tak jsme konečně po nekonečných odkladech dostali možnost podívat se na nový MCU film se vším všudy. Bohužel hype po takové době a po pár ne zcela úžasných Marvel seriálech (hlavně teda Falcon...), které stále působí jako chudí příbuzní, už celkem vypršel a asi málokdo se zrovna na příběh z minulosti Black Widow skutečně těšil. Zvlášť poté, co tvůrci neustále omílaly své politické a feministické názory, které jsou v dnešní době už unavující. Ohledně filmu samotného, jedná se o úplně klasický Marvel průměr se zapomnění hodnou zápletkou i záporákem (a že zrovna z Taskmastera mohli vyždímat víc). Více bych ocenil film o zrodu Black Widow jako takové, trénink, její mládí, Red Room. Takhle působil film spíše jako odtržení z hlavního dění v nějaké alternativní realitě, kde se setkáváme s postavami, o kterých jsme nikdy ani slůvko neslyšeli a nepůsobí to tak uceleným dojmem, jako jsme tak zvyklí u ostatních filmů a celkově mi přišlo poměrně zbytečné se k této časové lince vracet. Black Widow tak je pro mě celkem zábavný akčňák, ale dost zbytečný Marvel film. David s Florence ale byli fajn a snad je ještě uvidíme, aby alespoň k něčemu tenhle film byl. 60% ()

ER

Opět solidní standard. Jen je škoda, že to sklouzlo k finálové opulentnosti, kdy se opustila střídmější akce, která více seděla k pojetí "funkcionality" black widows. ()

Hashirama

Nejstylovější úvodní titulky roku máme za sebou, jaká škoda, že se nepodařilo udržet jejich stylizaci až do konce a vytesat tak Marvelu novou, více osobitou, tvář…co bude myšák živ, zřejmě se toho nikdy úplně nedočkáme. Stylový úvod a celá první půlka jdou rukodělnou a příjemně přízemní cestou, při níž si divák vzpomene na Bournea, Bonda i třetího Hunta - režie dává důraz na ruční kameru, evropskou patinu a důraz na postavy, a některá stěžejní témata (především téma rodiny a životních křivd) rozehrává scénář tak přirozeně a nečekaně do hloubky, až může člověk zapomenout, že kouká na marvelovku a třeba i zapomene na trestuhodně podprůměrnou akci. Ovšem pak začne druhá půlka a velký třetí akt, kde evidentně víc než aktivně zaúřadovali Disneyho script doctoři, který se rozplizne do trapně povrchní feministické agitky (ovšem na demenci jednoho nejmenovaného rebootu se třemi slečnami v hlavních rolích se ani Black Widow nechytá), kterou nelemuje ani ta očekávaná akční odměna - souboje jsou divoce sestříhané akrátké, záporák neudělá vůbec nic a jeho role je téměř na úrovni camea, triky v některých stěžejních částech vyloženě bolí. Naštěstí se film může naplno opřít o zavedený charakter Natashy a její skvěle napsané interakce s dalšími postavami, především pak s Yelenou (Боже, как я ее обожаю!), a o pozadí monstrózního univerza. Když pak ve finále navážeme na přítomnost v rámci celého MCU, fanoušek Marvelu snadno utrousí slzičku a já se přiznám, že mě u Natashina náhrobku taky píchlo u srdíčka. Rozlučka důstojná, nebýt tak sestupné tendence, byla by to rozlučka téměř výjimečná. 6/10 ()

Hellierer

První hodina příjemně naturální, bez humoru a osobní, zbytek typický Marvel ve své nejhorší podobě, kdy je akce navíc buď nenápaditá či až moc přitažená za vlasy. Díky bohu alespoň za ten podařený women empowering podtext, líbeznou Florence a fungující chemii mezi postavami. Každopádně blockbusterový návrat do kin zatím docela bolí. ()

EwE.EwE

Pozor SPOILER! Začátek filmu na mě působil více temně (podrženo coverem od Nirvany hned v úvodu) a říkala jsem si, že film bude asi více drsný, pro starší diváky. Tvrdý výcvik už od malička, oddělení od rodiny, bitky, zabíjení a nakonec i po delší době, shledání se "sestrou". Velký tvrďák taťka je v base a jeho zabijácké holčičky ho šly vysvobodit. To je zhruba půlka filmu a tady se to změnilo. Drsňáci začali být citliví a vtipní. Taťka Alexei házel jeden vtip za druhým. Nebudu lhát, zasmála jsem se. Ale oproti začátku jsem nepředpokládala takový děj. Následné setkání s matkou a snaha narvat se do komunistického obleku byla taky veselá. Prostě rodinná idylka. Potom už zase akce a zabíjení. Celkově mě film bavil, byl napínavý, vtipný, akční a některé scény s vdovami mi připomínaly jiný film (Rudá volavka), zřejmě kvůli Ruským špiónům. Jsem zvědavá na navázání potitulkové scény. :) ()

Sharpooter

Byl jsem plný očekávání a s kina jsem vyšel tak nějak se smíšenými pocity. Určitě to nebylo to, co jsem čekal. Akční scény, až výjimky (ta v tom vzduchu) byly fajn, ale viděl jsem už lepší. Příběh byl průměr, v podstatě kopíruje druhého kapitána Ameriku (Winter Soldiera). Zkrátka tajná organizace, která má super vojáka... Jako omlouvám se, ale opravdu mi to přišlo jako jiná verze Winter Soldiera. To nejlepší z filmu jsme viděly už v trailerech, což vlastně není se čemu divit, když ten film odkládaly jak dlouho??? rok? dva? Hodně se mi líbil začátek, který nám trochu nastínil jeden čas dětství Nataši. Co mi hodně vadilo byl Taskmaster, který zde neměl téměř žádný prostor a své slavné "kopírování útoků" jsme viděly asi jen třikrát... Je to v podstatě zahozený potenciál jedné celé postavy. Hlavní záporák (Dreykov) byl absolutně nezajímavý a i celkem blbý. Jako omlouvám se, ale fakt na to co vybudoval, se nechal porazit opravdu jednoduše. Věc, kterou beru alespoň jako klad je fakt, že už víme o Dreykovově dreři, o které mluvil Loki v prvních Avengrech, ale stejně myslím, že se tu nenajde takový nerd jako já, který si to pamatuje. Měli jsme zde čtyři hlavní postavy (Yelenu, Natašu, Red Guardiana a Melinu). Všichni až na Melinu byly napsaní dobře a fandil jsem jim. Kromě Meliny se i snažili být vtipní, párkrát jsem se zasmál takovým tím nuceným smíchem. Jako film je to dobrý, ale jako Marvel film, od kterého už máte nějaké očekávání a čekáte film na úrovni, to zklamalo. O trochu horší film je už jen Captain Marvel. Podtitulková scéna mě taky zklamala, čekal jsem něco do nadcházejícího filmu/filmů, místo toho jsme dostaly upozornění nadcházejícího seriálu, nebo možná o čem bude až druhá Black Widow. 6/10 ()

vikino1

Opět velmi promarněný potenciál. Proč neudělat něčím jiný, zajímavý, dospělejší Marvel ? Svět špionů k tomu přímo vybízí. A NE. Musíme se držet zaběhnutých pravidel a opět to udělat pro retardované děcka.  150 recyklace už viděného, bez výraznější akce s nudným padouchem a záporákem, ze kterého jde respekt dokud si poprvé nesundá masku. Navíc se nepovedl ani humor a zbytečně moc se řeší ruská rodinka. Kvalita Avengerů skončila s Infiniti War. A pokud se něco rapidně nezlepší tak to s tou  jejich 4 fází to nevidím nějak nadějně. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)