Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

Mukade

(tento komentár bol dopisovaný pribežne počas sledovania filmu) .........Taskmaster  mal pohyblivé svetielko na helme ako Kitt auto (Knight Rider) lolol ............  "krasnyj armejec ubigajet" xDD....................... tá lavína bol neuveriteľný nezmysel .................... Chcel som tomu dať 3**, ale potom tie vzťahové scény medzi členmi "rodiny" ma chytli, chytli za ♥ , a tak dávam 4** (:  + aj red armejec bol funny xDD a vlastne aj Skarletka bola za 4 - 5**....................... postupne v poslednej tretine sa to u mňa vyšplhalo na 5**, mmm, dosť ojedinelý úkaz. ..................... Škoda len že soundtrack je dosť priemerný a nie napr taký dobrý  ako vo Winter soldier. ............... doplnky: Moja obľúbená Olinka Kurylenko looked like hell !  cool (: ()

MovieCup

Prvú polhodinu sa mi tento film ani nezdal ako od Marvelu. Chcel som sa pozrieť, či som nevstúpil do zlej sály. Neskôr po polhodine to už začínalo naberať správne Marvelovské obrátky, ktoré nie sú zlé ale po tých mnohých filmoch už trochu otrepané. Na filme sa mi inakšie páčilo, že tam nevystupovalo veľa superhrdinov, ako to je v mnohých iných sólo filmoch od Marvelu známe. Taktiež to malo fantastické zvukové a vizuálne efekty. Čistý 4-hviezdičkový akčňák. ()

Bogrant

Je to viac Natasha Romanoff než Black Widow. Sľubný, až nečakane ostrý úvod evokuje dojem, že dostaneme drsnú marvelovku (či skôr detektívku) hrajúcu tentokrát na emócie, psychológiu postáv a vyhýbanie sa veľkým žánrovým skokom. Preto je mierne škoda, že druhá polovica znovu prepne do zaužívaných kolají, kde sa striedajú fórky, nie vždy úplne reálna akcia a na záver opätovná digitálna smršť a výbuchy. Našliapnuté to totiž malo na zaujímavú odlišnosť, ktorá mohla hlbšie doplniť pozadie svojej hlavnej postavy. Nestalo sa, ale film na pripomenutie slávy Marvelu je to úplne dostačujúce. Scarlett naďalej okúzľujúca, Florence Pugh ako nováčik priam výtečná. ()

Nortizop

Koukatelné, ale prázdné 2 hodiny striktně receptové marvelovské mražené hotovky zbytečně přechucené estrogenem... v méně poetickém překladu největší prohřešky: 1) Antagonista je jako v každé marvel origin story naprostá kopírka protagonisty... lenivé. 2) Náladová nekonzistence, tj. podobný problém jako Star Wars VIII, IX kdy se film nemůže rozhodnout jakým tónem bude hrát alespoň 5 min soustavně, aby se divák mohl akomodovat a získal emocionální investici. 3) Hotovkou chápeme skutečnost, že je to další origin story film zasazený do MCU, a tedy vás vůbec nezajímá jak cokoliv dopadne dějově, ale chcete poznat blíže předvším motivaci a charakterové milníky dané postavy, kterou to má představit... zde film selhává naprosto nejvíc. Tady bych opravdu býval rádši viděl nějakou žánrovou diversifikaci, pokus o psychologické drama nebo tak něco, ne další sériově vyráběný superhero comedial-selfreferential flick. 4) Film naprosto zapomněl, že jedna z věcí, která činí Black Widow poutavou postavou je, že její dovednost nemá nadpřirozený původ a je z masa a kostí stejné struktury jako Iron Man. Místo toho nám hodí, jak písek do očí, nadmíru hrubé síly a a odolnosti, kterou tato postava dosud nedisponovala. 6) Genderové obsazení nedává vůbec smysl a už vůbec ne v kontextu hrubé síly superhero flicku :( 7) Do sci-fi mumbo-jumbo mind control se radši ani nepouštět nebudu. No a nakonec co se mi na tom líbilo 1) obsazení Florence Pugh se mi zdá jako velmi dobrý krok 2) sexy temné kruhy pod očima Scarlett Johansson, světlušky a občasná dramatická věta rusky držely moji pozornost ()

bigmatko

ak to beriem iba ako doplnenie série anvangerov tak v určitej miere môžem byť aj spokojný, že som sa dozvedel čo to zo života Nataši aj keď nejaké podstatné detaily sa neobjavili. Celé to bolo mierne zmätené. ruská propaganda, prasce, obyčajné dievčatá, z ktorých neznámym spôsobom robili priam superhrdinské bojovníčky schopné manipulovať dianím vo svete, technológie ktoré priam prevyšujú úroveň STARK LABS a podobne. Najvýraznejším prvkom príbehu bol určite Rudý strážca, ktorý prinášal do deja aspoň humor. A skôr mohli urobiť film s ním v štýle ruského Dedpoola. Lebo tieto pseudo ruské supermodelky ma nepresvedčili. ()

maxELfilmy

Čekal jsem průměrnou MARVELOVKU (6z10) se skvělím začátkem. Dostal jsem lehce nadprůměrnou MARVELOVKU s úžasným začátkem. Celkově to není nejlepší filmový start 4 fáze, ale jde určitě o jednu z lepších MARVELOVEK. 7,5 z 10 neboli 3,5 z 5. ()

Mejkby

Akce celkem fajn, spíš teda ke konci. Jinak to je výborná komedie, ale ty nemívaj přes dvě hoďky... Občas sem si nebyl jistej jestli sem omylem nestáhnul nějaký "ruský avengery". Asi i Marvelu docházej prachy? Nevim za co dávat hvězdy... 1 za Scarlett a možná 1 za humor? haha ()

Tom10000

Tento film jsem dneska zhlédnul s titulkami a DOLBY ATMOS. Musím se poklonit a pochválit tvůrce filmu za nádhernou tvorbu. Památka na dnes již mrtvou Natašu Romanonovou a její "comeback" po dvou letech se perfekně vydařila. Nebudu popisovat celý děj filmu, jen pochválím či případně zkritizuji určité chvíle. Jako klady honotím délku filmu, jež vyhovuje dnešním poměrům. Vůči němu je sotva devadesát minut Nových mutantů jen okamžik. Rovněž povznesu výbornou hudbu, napětí, jehož se dočkáme vždy s výplní komických chvil. Feninismus je zde cítit hodně. Vlastně všechny Vdovy jsou dívky, Natasha a její sestra Jelena zde zahrnují, logicky, hlavní role (SPOILER: dokonce i Taskmaster je ve skutečnosti dcera Drejkova). Záporák je zde vlastně jenom jeden, nepočítáme-li S.H.I.E.L.D a jejího vůdce, jenž prohání Natašu celou dobu. A tím je právě Drejkov. Vdovy jsou pouze ovlivňovány, a to i jeho dcera. Také připomínka Natashy v dodatkové scéně stojí za to. A nakonec i dětsví Natashy před únosem do Rudé komnaty je velmi dojemná. Děj od dětství do dospělosti je promítnut v rychlém shledu během minuty, tak si ho zjistím až při zpomaleném pohledu. Mezi zápory započítám stálé tajení konkrétních let, kdy Natasha sloužila od svých dětských let dlouhou dobu Drejkovi coby Černá vdova. Bylo by celkem zajímavé dozvědět se o její statečnosti, utrpení a "podvolení" vyšší moci. Jak se vlastně postupně změnila z vystrašené dívky na bezcitnou vražedkyni, zůstane stále tajemstvím.     Shrnu-li celý film, vychází z něho lepší dílo. Smíšení akčního drama, pro Marvelovky typické technologické vymoženosti a občasného protnutí komičnosti tvoří pro diváka výtečný zážitek. 90procent, 5 hvězd. PS: 1. Nenechte se odradit kritikou, Váš názor je jedinečný. 2. Jen škoda, že se toho nedožil Stan Lee. ()

tanmo13

Moc moc moc jsem se těšil na oblíbenou agentku  Romanovou , ale je pro mě těžké dílo hodnotit. Vlastně jsem cítil pachuť zklamaní , měl jsem pocit nějaké minulosti , přidání do shield výcvik  , nějaké přátelství mezi vdovami , jak unikla z červené komnat a bohužel , žádné odpovědi.  Čekal jsem něco na styl rudá volavka.  Nataša málo v mých očích vynikla oproti avengers (a mám pocit , že její sestra vynikala o dost více než nataša což nechápu když to je rozvíjející postava ). A otec nataši byl strašný pako že místama mě jeho buranství až štvalo.  Možná se mi to za pár dní rozleží ale za  za scarlet + oblibenou herečku z boj s rodinou kde byla úžasná dám 3 * ale spíše sentimentální :) ()

JendaBenda

Jako... Začátek ušel, konec ne. Nějak bylo pořád cítit tlak na silné ženy, feminismus a vůbec... Temný a dospělý start vystřídal zmatený střed a očekávaný konec. Jinak Harbour špička a Pugh taky dobrá! ()

patukgames

Dlouhé čekání je u konce, konečně dorazila další marvelovka do kin a tak na ní můžete vyrazit. Dva roky čekání a konečně to přišlo Black Widow je tu.  Otevírající scénu, kde je malá Natasha jsem si užil, akorát byla celkem dlouhá. Čekal jsem, že ukážou i víc o Natashe v Red Room, bohužel se tak nestalo a ukázali generála Rosse jak hledá Natashu. První fight s Taskmastrem nám ukázal, že ve filmu nevyužívá své schopnosti na maximum, tudíž komiksového fanouška to zklame.  Scény z Budapeště byly topka nic kromě toho, že Taskmaster hned odešel, když je uviděl na nástupišti. Red Guardian a jeho scény ve vězení  to bylo mega pěkné, doufám, že vznikne samostatný film o nim.  Pak se dostáváme k Melině, která naše hrdiny dostala do Red Room, bohužel tato postava  bydlí s prasaty, celkem cool asi si koupí prase domů. :D  Red Room nic moc, na to co bylo v komiksech mohli dát víc do filmu. Melina je Natasha a Natasha Melina to jsem nečekal tenhle zvrat ale cool. Kdo je Taskmaster jsem už tušil od poloviny filmu takže mě moc zvratů nenadchlo. Ve finálním fightu bylo na mě moc CGI takže se mi to moc nelíbilo, ale což CGI k filmům už nějak patří. Předání vesty Yeleny Natashe bylo emocionální. Závěr vlastně naznačil možné pokračování "Black Widow 2" s Yelenou. Postcredita byla mega, akorát kdyby film vyšel před IF a tato potitulková scéna byla na konc ENDGAME tak to vyvolá lepší reakci. Viděl jsem titulkovanou verzi, takže dabing zatím nemůžu hodnotit. V roce 2016 by tento film měl lepší ohlasy, ale za mě pohodový film na večer. Shrnutí na závěr   + Příběh ze začátku topka, otevírající credits cool, Budapešť skvostná, útěk Red Guardiana z vězení, Red Room celkem taky ušla, přízvuky cool, postcredita jakože co prosím? O_O - Nevyužitý potenciál Taskmastera, CGI, nevyužití dalších Black Widow, Black Widow měli vydat po občanské válce a divák by měl lepší zážitek. Celkem za rozlučku dávám 3/5*. ()

amazonica

Byla to takové fajn oddechovka. Za mě tomu ale chybělo nějaké větší napětí. Nic moc konec. Přestak ten film hodnotím pozitivně, ale co s budeme, úplně v klidu bych se bez něj obešla. ()

ondra.p

Podobný pocit jako u Captain Marvel, s tím, že mě nesere hlavní hrdinka, právě naopak. Ale to, jakým způsobem odflákli tvůrci možnost nás seznámit s krutým výcvikem, nebo s minulostí Natashi. Celkově mám pocit, že film toho moc neodhalil, spíš nám nabídl průměrný akční příběh. Abych jen nekritizoval, tak vlastně všichni hlavní hrdinové mě bavili, což je jednoznačné plus. Nejvíc mě bavil, spolu s Natašou, Red Guardian. Proto dávám alespoň 60%. ()

Ja.Malachi

takto sa má točiť film o "super"hrdinke..wonderku aj s marvelkou schová hravo v jednom z vreciek na tej veste .. :D..výborné rodinné dialógy -výborne to zahrali...znovupozretie isté.. :) ()

Mistr119

Líbí se mi, že po Captain Marvel pokračujou v ženské tématice a nejsem si úplně jistý, kdy byla poslední klapka i po odložené premiéře, ale nějakou shodou okolností je film hodně o jakémsi tahání za nitky zeshora někým, kdo není vidět a ovládá všechny hlavy státu (není zajímavé, že všechny hlavy státu poslouchají totéž možné "řešení" koronakrize, byť názory odborníků se liší?) a v jednom momentě dokonce matka na praseti demonstruje, jak jedním příkazem dokáže prase přimět přestat dýchat... No nedemonstruje to skvěle naše "náhubky", kdy se celá populace dobrovolně vzdala vzduchu? K 5* mi chybí jen fakt, že byť Černé vdovy nejsou superhrdinky, dokážou přežít v zdemolovaném autě, přežít výbuch, pád z velké výšky,... ()

Le0p0ld

Tak moc bych chtěl dát 4*, ale nejde to. Děj šíleně vázne, dialogy jsou o ničem. Přitom prvních 20 minut vypadalo velmi nadějně, zejména díky úvodním titulkům. ()

gezko

Tento film má pre mňa 2 roviny. Prvá je "Swan song" labutia pieseň pre Scarlett Johansson v MCU. Na rozdiel od Iron Mana a Capa, ktorí dostali dôstojné ukončenie v Endgame, Black Widow ho nemala. Zomrela príliš skoro (v druhej tretine filmu pred veľkým finále) a je druhoradá postava. Druhá rovina je "finally but too late". ()

mirror79

Uff, velký špatný. Dementní scénář, hloupej děj, naivní chování postav, tuna rodinného patosu, chaos. Krom Scarlett mě tam všechny postavy sraly. Tohle byla prostě sračka, infantilní trapnost a první avengerovský film, kdy jsem se těšil, až to skončí. Spoiler: nejhloupější scéna byl na konci ten přílet těch osvobozených vdov na konci. To už jsem vyprsknul smíchy jak moc tupý to bylo ... ()

Endor

Kdybych měl tento film popsat někomu jednou větou, tak bych mu asi nejspíš řekl, že mě MCU film s názvem Black Widow zklamal. Začátek podle mě začal dobře, ale čím dál jsem se ve snímku posouval, tím více bylo cítit zklamání. Tvůrci se zřejmě soustředili hlavně na speciální efekty a příběh udělali podle šablony starších MCU filmů. Tím tedy chci říct, že podobně opakující se zápletky a zvraty nejsou rozhodně budoucnost. Tvůrci by také udělali lépe, kdyby se drželi toho temnějšího dospěláckého stylu, který vidíme na začátku. Abych ale film pouze nehodnotil negativně, tak tu máme dobré herecké výkony se skvělými vizuálními efekty a s celkem dobře vypadajícími emocionálními scénami. Avšak to na skvělý film nestačí, mé osobní hodnocení je 6/10 ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)