Dokonalá lož

• Česko Dokonalá lež (viac)

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. (Continental film)

bigmatko

takmer som tento film vynechal a moc šancí som mu nedával. Musím však povedať že spojenie Mirren a Mckellen ma naozaj baviilo. Gandalf má charizmu aj ako mikro ganster a táto krimi dráma má čo ponúknuť. Odhalenie pravdy sa mi začalo zjavovať až takmer úplne na konci a aj tak ma to rozuzlenie prekvapilo. Lož a pravda sa striedajú od začiatku do konca ale treba povedať že názov filmu napovedá, že pravdy sa z úst postáv moc nedočkáte a treba si na ňu počkať. Oddychovka s nádychom záhady a s kriminálnym podtextom. ()

wizaard

Přiznám se, na Dokonalou lež jsem šel samozřejmě především kvůli dvojici Mirren-McKellen. A co se hereckých výkonů této hvězdné a zkušené dvojice týče, nemohu mít žádné námitky - McKellen se zhostil přetvařujícího se podvodníka (tedy dvojrole dobře vychovaného starého dědečka, co nemůže na koleno, a chladnokrevného, vypočítavého křiváka) skvěle, Mirren zase perfektně ztělesnila bezelstnou bohatou vdovu. Podobně jako ostatním mi tam moc nesedl vnuk (Tovey), ale to je vedlejší. Zhruba do poloviny je film výborný, pak se ale stáčí jiným směrem, něž bych očekával (probírání minulosti), ale závěr je vyloženě uspěchané, odfláknuté a hlavně těžko uvěřitelné skoro až klišé, které pro mě filmu sráží minimálně dvě hvězdičky, ale kvůli skvělému hereckému duu musím nechat aspoň ty 4. Film se mohl vyvíjet jiným směrem, těžit z potenciálu hereckého koncertu Helen a Iana. Nebo stačí jen ustřihnout vše od Betty sedící v prázdné místnosti. ()

Accuphose

Moc jsem se na ten film těšil a z kina jsem odcházel lehce zklamaný. Herecké výkony byly dobré, ale hlavní zápletka mi přišla poněkud umělá a čekal jsem souboj inteligence a ne souboj nostalgie a klišé, který jsme mohli vidět už stokrát v jiném podání. Co naplat, půjdu si raději pustit Modlitbu za Kateřinu Horovitzovou, to má větší hloubku... ()

Signore

Slabší čtyři hvězdy; poměrně dlouho je to dosti zábavné (v rámci v tu chvíli předvídatelného žánru), ale s přibývajícím časem to nabývá stále více temných (závažných) odstínů, přičemž současně přibývá řada (vždy alespoň chvíli dopředu avizovaných) twistů. SPOILER: Dalo by se říci, že je to heist moovie se závažným historicko-společenským podtónem, což je kombinace, u které si ani den po zhlédnutí nejsem jistý, že je příliš nosná, jakkoli musím ocenit jistou míru originality příběhu (který nicméně musím tak jako tak hodnotit jako přehnaně překombinovaný s povzdechem, že méně by bylo více). Viděno v kině. ()

Pavlo

Ide v podstate o herecký konceert Helen Mirren a Ian McKellen. Príbeh sa umýselne zamotáva aby na konci prekvapil a obráti na ruby doterajšie posuny deja - za mňa výborný film na večerné pozretie. Celý film je tak trocha jedna veľká lož. :-) ()

grangerova

Tak tohle bylo jedno velké zklamání. Příběh a jeho gradace jsou velmi průhledné, zápletka překombinovaná a závěrečných patnáct minut bylo až absurdních. Dvě hvězdičky za herecký koncert Helen a Iana. ()

medveed

Komorní thriller s povedenou zápletkou. Navíc, v podání ústřední dvojice, velmi dobře zahráno, takže stojí za vidění. 80% ()

Sopholojong

"Evil" Danny Ocean na dochodku. Vidiet tieto dve zijuce herecke (uz) legendy v jednom filme je zazitok ako Vianoce alebo narodeniny. Su len raz za rok a niekolkokrat za zivot. V mnohych scenach (stanica metra) az hitchcockovska hra na macku a mys, ktora vypali uplne inak ako si divak po vacsinu sledovania mysli. Bill Condon sice vacsinu filmu "direktuje" romanticky priamociaro (cukrovanie dochodcov), ale v napinavych pasazach ide naplno (spominane metro, odrbavacka s ruskou mafiou, berlinska epizoda - skvely suboj o pistol, znasilnenie, zaver s vychutnavkovym vykonom "prefikanej", ale spravodlivost zasluhujucej Mirren). Ako delikatesa k tomu hra vyborne pasujuca hudba. Vyborny thriller s pomalsim rozbehom. ()

Colomba666

Není to zlé, ale jsem ráda, že jsem na to nešla do kina, tak bych tento film asi shrnula v jedné větě.  Zloděj nakonec ostrouhá, což, vzhledem k jeho minulosti, a celkovému vztahu k oběti, bychom mu měli přát osud mnohem pochmurnější, než jen ten, který jej nakonec potká. ()

ssarka

není to špatný film,ale nemůžu dát víc než jednu hvězdičku...to tempo to tempo bylo přímo vražedně--POMALÉÉÉ...vše super,až na ten šíleně nudný scénář....nuda nuda šed šed ()

vinson003

Vtipná a velmi překvapující napínavá kriminálka o podvodníkovi s velkým snem vydělat spoustu milionů, samozřejmě v librách. Výborně zahráno. Jen dvě malé chybičky, které bych filmu odpustil. Zvu vás do kina, protože vedle Amundsena a Star Wars tam nic k vidění není. Video se míjí účinkem, protože nepřilákalo do kin diváky. Mohlo být prokládáno nějakým hlasem, který popisuje, o čem film je, jako za starých časů. Máme tu další pohodový snímek, který nás příjemně naladí pro rok 2020. A o to přece jde, zažívat jenom to příjemné nebo zajímavé. Happy new year my friends!!! ()

Konev

To, co vypadá jako nudný příběh založený jen na hereckých výkonech, se záhy /škoda, že až na samotný konec/, stává pěkně napínavé. Konec je bomba. Tento film připomíná svým dějem jiný podobný Nejvyšší nabídka ()

McGuffin

Dokonalá lež, The Good Liar je motorem příběhu o dvou lhářích a tedy podvodech. Účelem první lži je vydělat, účelem druhé pomstít se. Scénárista Jeffrey Hatcher vyprávění uchopil dost tradičně, takže překážky nachystané oběma lhářům hledejte v obvyklých mezích. Napětí asi nezažijete, také ne ale každá okurka chutná víc, než všechny předešlé. Mně vadí, že jeden lhář se podvodem živí a druhý jen baví. Kdo riskuje a komu budete fandit je jasné, ale ne zrovna důvtipné. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Thamilka

Trochu se divím, že film není v červených číslech. Moc se líbil... myšlenka toho filmu je opravdu silná a pak skoro až donutí člověka přemýšlet, jak to mohlo být za války apod. Co se skrývá ve starých domech, kdo v nich bydlel atd...oba herci své role hráli perfektně. Film opravdu doporučuji. ()