Dokonalá lož

• Česko Dokonalá lež (viac)

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. (Continental film)

Rozjimatel

2,5 Od začiatku mi mnoho vecí v zápletke pripadalo značne naivných. Neskôr sa síce veľa z toho vysvetlilo dejovým zvratom (pomerne ľahko predvídateľným), ale tá pachuť naivity stále ostala. Inak to má celkom dobrú, napínavú atmosféru, príjemnú hudbu Cartera Burwella a výborných hercov v dvoch hlavných rolách, ktorých herectvo je na takúto snímku hádam aj škoda. ()

filipvrbik

Líbila se mi zejména první polovina, kdy ještě nebylo jasné, jak to všechno dopadne, protože tento film je sice celkově poměrně kvalitní - ale největší devízou je nepředvídatelnost děje... Ian McKellen skvělý, přesně jak je hodno představitele Gandalfa. Helen Mirren snad ještě lepší (což mě trošku překvapilo, protože ji znám zejména z menších rolí), trochu tam vadil ten její všeználek vnuk, ale stejně se to pak ještě víc zamotalo, takže jediné co můžu vytknout je trošku roztažený a okecaný konec (a přiznám se, že jsem to docela čekal, jakkoli se tvůrci snaží mlžit až do morku kostí - ale důvod je pochopitelně neodhadnutelný). Celkově spokojenost, ale možná by nebyl naškodu vyšší rozpočet aby se ten film dal opravdu užít, takhle to byla hezká kriminální detektivka...viděno v kině...80% ()

Milky.

Zahrané skvěle. Finální odhalení musí každý asi tak nějak čekat, celý film je to takové nějaké podezřelé. Pravděpodobně si na film ale za pár týdnů ani nevzpomenu. ()

Garch

Skvělí herci i zajímavý námět, ale na to, jak dokonale bylo vše tolik let promýšleno do detailů, tak nechat se nakonec škrtit bez zachránce, to je hodně mimo :-/ ()

TheSpearCZ

Ačkoliv mám podobný styl filmů rád, tak tady je to nuda a šeď. Paradoxně to tu drží nad vodou "důchodci" v hlavních rolích Helen Mirren a Ian McKellen, kteří opravdu umí hrát, ale je to nejspíše jediná kladná věc, která mě k filmu napadá. Co se týče příběhu, tak to tu vyloženě zabíjí fakt, že se celou dobu ví o "dvojité hře" a ve výsledku víte, jak to všechno dopadne. Slabší 3* ()

Jaroslaf

Pěkný, zajímavý film. Asi mám slabost pro gerontofilmy, protože se mi zatím všechny od Babího léta až po Remember, líbily, a tento počin nepředstavuje výjimku 😉 ()

Rathalos

Dokonala loz je dokonala krimi drama,lebo uz dlho som nevidel tak necakane a genialne rozuzlenie ako v tomto filme,jednoducho uzasne tak ako aj herecke vykony Helen Mirren a Iana McKellena,klobuk dole pred tvorcami tejto zalezitosti,radost pozerat...:-) ()

BOURQUE

Príbeh v príbehu – miestami možno prekombinovaný, ale v konečnom dôsledku to má svoju logiku. Viem si predstaviť len málo horších vecí, keď niekto využije dobré srdce staršieho človeka. Hlavne vtedy, keď ten, kto to spraví, je taktiež v pokročilom veku. (A to je len jedna časť príbehu.) Aj z tohto pohľadu je film určitým „výukovým“ materiálom – ako niektoré veci nerobiť. Dvojica Helen Mirren a Ian McKellen stvárnia svoje postavy s veľkým prehľadom. Aj v takom pokročilom veku nás dokážu znova a znova presvedčiť o tom, že právom patria medzi ikonické herecké osobnosti Spojeného Kráľovstva. „Dokonalá lož“ nie je dokonalým filmom (má svoje menšie/mierne väčšie nedostatky), no vďaka zvolenej koncepcii a pohotovej hry hereckých legiend ho spíš radím do skupiny „nadpriemer“. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

geek.ondra

Příjemná podívaná která ovšem není nijak výjimečná a nahoru ji vytahují hlavně skvělé výkony Iana McKellena a Hellen Mirren. I tak je to ale nadprůměr a Billa Condona stále považuji za schopného tvůrce. 7/10 ()

Dogfish

Že s tím starcem vydře bylo jasné asi po půl hoďce. Zápletka se znásilněnou německou holčičkou mě připadala trochu navíc. Úplně by stačilo příběh kdo koho převeze s fondem. ()

ICTS

Hodina se docela táhne, myslím si, že je to hlavně kvůli tomu, aby snímek více seznámil diváky s postavami. Hodina je dostatečná, aby si divák na danou situaci ve filmu vytvořil vlastní názor a vydedukoval o co vlastně celou tu dobu jde. Má dedukce byla z poloviny mylná a naprosto mě překvapil zvrat ve filmu. Jen asi každému divákovi dojde, že jde o dvojitou hru. Myslím si, že to byl i záměr, který měl tak vypadat. Přece co by to bylo za film, kdyby šlo vše podle plánu. Hlavní herečka mi byla velice sympatická. Člověk by málem nepoznal, že jde o americkou produkci, neobjevuje se zde americké klišé. Atmosférou mi přišel podobný Nejvyšší nabídce od Tornatoriho. Tento film potvrzuje přísloví "Na každou svini se voda vaří!" ()

Maximilianus

Škoda, že to bolo také predvídateľné. Helen Mirren je buď zlá herečka (čo určite nie je) alebo vie perfektne hrať človeka, čo nevie hrať/klamať. Ian bol dosť dlho milý a zlatý, potom nudný. Bolo by to lepšie, keby sa tvorcovia pokúsili o nejaký šok alebo lepšie domysleli koniec. 6,7/10. ()

rublik05

Zpočátku jsem vůbec nechápal, kam se snímek bude ubírat a co vůbec tvůrci zamýšleli, když dali vzniknout tomuto snímku. Většinu filmu jsem jen sledoval (nutno podotknout, že excelentní) výkony dvou hlavních protagonistů, a sice Paní herečku Helen Mirrer a Pana herce Iana McKellena. Film se nesl v pozvolném tempu, bez nějakých velkých dějových zvratů či silných dramatických momentů. Vše se "vleče" do zdárného finále, které je naprosto odzbrojující, šokující a nečekané. V tu chvíli začal konečně snímek dávat smysl a divák konečně pochopí, proč se v minulých 90 minutách dělo to, co se dělo. Nicméně si filmaři mohli dát více záležet na příběhu jako celku a nenechat veškeré rozuzlení a dějové zvraty na závěr filmu. Netvrdím, že jsou ty první 2/3 zbytečné, ale mohly by mít slušnější spád a lepší propracovanost. Takhle se sází víceméně jen na výkon hlavních postav, což je ve finále velká škoda. Lepší scénář a příběh, který by byl podpořen skvostnými výkony hlavních herců, by fungoval daleko lépe. 6/10. ()

E lan

Příjemné, jak ze staré filmové školy. Z Iana jde hrůza, Helen v sobě dobře skrývá pravé já, i když člověk tak nějak tuší, že o tom velkém překvapení to nakonec bude. To je snad jediná škoda. Přesto se na to od začátku do konce velmi dobře dívá! ()