Dokonalá lož

• Česko Dokonalá lež (viac)

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. (Continental film)

SNCIS

"Je zvláštní dělat věci, které sis v životě nedokázal představit... A aby si prožil další den děláš je zas a znovu... Je to čím dál tím horší... Tajemství mezi tebou, Bohem, ďáblem a mrtvými... Člověk se pak stane dokonalým lhářem." - 50%. ()

VsetkoVsade

Asi najmenej populárnym zákonom prírody je proces starnutia, ktorému sa žiaden živý tvor nemá šancu vyhnúť. Nie že by som svoj výzor neduživého starca s nábehom na demenciu pred verejnosťou skrýval, naopak, v mojich úctyhodných dvadsiatich štyroch rokoch sa otvorene hlásim k vyslúžilým geriatrickým pacientom. Zmeny s prichádzajúcim vekom na sebe badám doslova na každom kroku - vrások na čele mám toľko, že predavačky v Kauflande si ma mýlia s čiarovým kódom, kolená mi pri chôdzi vŕzgajú tak, že majitelia okolitých barakov si začínajú hromadne olejovať vchodové dvere a na akciách ma začína pravidelne vypínať už pri desiatom pive. Odhadujem, že v takej štyridsiatke okrem telesných tekutín neudržím už ani príbor a pri konverzácii s okolím budem miesto rečového ústrojenstva používať aparát Stephena Hawkinga. Medzi svojimi rovesníkmi pritom nepatrím k žiadnym výnimkám, keď väčšina z nich začína po prvej štvrťstoročnici spisovať závet a rozdeľovať majetok, avšak pri dnešnom sledovaní hereckého výkonu, ktorý v dvojnásobne vyššom veku podal nadpozemský Ian McKellen, som v samom úžase krútil hlavou tak, že mi z ucha trikrát vypadol načúvací strojček a protéza mi zaletela až kamsi k protinožcom. Jeden by si skepticky povedal, že ten zmutovaný židovský geront, ako ho priaznivci X-Men Series medzi sebou dôverne oslovujú, si pôjde na staré ortézy užívať zaslúžený dôchodok, on však vyskočí z hojdacieho kresla, odhodí francúzsku barlu a natočí vkusné dramatické dielo s kriminálnou zápletkou a dejovým obratom, ktorý ma donútil pustiť si ho znova. Pritom na začiatku som si myslel, že obrátiť aktéri nezvládnu už ani stránky v scenári. Zdá sa, že aj proces starnutia sa v niektorých prípadoch rozhodne urobiť výnimku. ()

hori14

Docela zajímavé v nějaké části filmu vidět hlavní ''stařeckou'' postavu vyvádět jak mladík (běh, zabití,...) Zřejmě slušný oddíl ! Nicméně film neurazí ale ani moc nepřekvapí až tedy na celkem povedený konec, kdy se vše divák dozví možná i s trochou otevřené pusy jako u nějaké Kriminálky anděl. ()

farinelli77

Pro mě velké překvapení! Bohužel zároveň zklamání z amatérismu překladatele i tvůrců dabingu. Za tu Brandenburskou bránu (dvakrát za sebou) bych vám nezaplatil. Ale kdo si toho dnes vůbec všimne, že...? ()

Tempter

Taková nekonfliktní zábava na nedělní večer pro důchodce a jejich děti. Helen se prostě pořád nemůže smířit s tím, že za jejich mladých časů se netočilo tolik akčňáků s hlavní ženskou rolí. V podstatě ji chápu, ale čas nevrátíš :-) ()

Aguirre

Smutny film, ktory dokazuje upadok sucasnej H. produkcie. 1000 klamstiev (akoze prekvapivych) na necele 2 hodiny je too much na kazdeho sudneho cloveka.. Prekombinovane, presolene, precukrene... skratka nechutny gulas najvacsieho klise z II. sv. vojny a akoze radoby skoro uplne najviac tajuplnej zapletky ... Kde su casy Music Boxu... Alebo aj taka Sexmisia... Keby to tocil taky Trololo ako Condon a scenar pisal hentaky amater, tak by sme radsej mohli premietat jaskynne vyjavy nasich predkov nazivo. ()