Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

danick

Filmu, kde hrají Jack Nicholson, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer opravdu už z principu nelze dát méně než 4 (dávám 4 a 1/2), zvlášť, když se ve svých rolích vyžívají. Scény s třešněmi narozdíl od jiných považuji za velmi povedené. Rozkošnické pojídání a v kontrastu s tím neuvěřitelné "vymítání"... Pěkné scénky. Jack Nicholson dostal prostor, aby se zde předvedl v celé své kráse :o) ()

PRASÁK

Na počátku bylo světlo.....to ano. Ale já mám na mysli jiný začátek. Takže vše začalo románem "The Witches of Eastwick", který nakladatelství Knopf v USA vydalo 12. dubna 1984. Jeho autorem je americký spisovatel, básník, umělecký a literární kritik John Updike. Filmový průmysl však nikdy nespí. Důkazem může být třeba skutečnost, že společnosti Warner Bros. Pictures, The Guber-Peters Company a Kennedy Miller Productions se rozhodly převézt tuto knihu na stříbrné plátno. Díla "Čarodějky z Eastwicku" se zhostil australský režisér George Miller, který dle mého názoru odvedl velmi dobrou práci. Děj se točí kolem tří rozvedených a unuděných žen: Alexandra Medford (tu ztvárnila Cher tehdy ještě s původními součástmi jejího těla), Jane Spofford (Susan Sarandon) a Sukie Ridgemont (Michelle Pfeiffer). A když na velké panství s domem a rozlehlými pozemky v jejich maloměstě Eastwick na Rhode Island (je to samozřejmě fiktivní městečko) přijede nový a neznámý muž, který usedlost koupil, vzbudí pozornost všech lidiček. Oním charismatickým a šarmantním mužem je jistý Daryl Van Horne (opět vynikající Jack Nicholson), který postupně zprzní vášní všechny tři rozvedené ženušky, což samozřejmě nezůstane bez následků. Avšak nejde tady o žádné drama, ale o notnou dávku černého humoru mísícího se s hororovými prvky. Já osobně se musím smát pokaždé, když se na tento film dívám, hlavně díky fantastickým výkonům chlípníka - prasáka Nicholsona! A co vy? ()

JaneAusten

Nechutně okouzlující Jack Nicholson - kdo jiný tohle dokáže. Lituju všechny, které tenhle film nepobavil - kdo dal méně než 3 hvězdy. ()

Jamal101

Na to že je to už celkom starý film, neboli efekty zas tak zle prevedené. Čo sa mi ale naozaj na tomto filme páčilo bola skvelá hudba a samozrejme tiež Nicholsonov výkon. Ak sa niekedy dostanem do pekla,(čo je dosť pravdepodobné) aspoň viem aká tvár ma tam privíta... :- ) . Takže ja to vidím na 90% ()

dehonest

Hmmm, klasika. Toľko x omielaná po rôznych televíznych staniciach a okomentovaná mojou matkou: "už zasa to pozeráš?" Sa divíte? Nevychutnať si jedného z najlepších (pre mňa úplne) amerických hercov, ktorý tu pôsobí vskutku tak démonicky, ako sa od jeho postavy očakáva. Daryl sa skrátka podaril. A bosorky si teda poriadne zavarili. Napokon, kto chce kam, pomôžme mu tam. Trojposchodová tortička s poriadne pálivou čerešničkou navrchu. Dievčatá tu malé pokrytecké mestečko nevymetajú, ale priamo doň "vmetajú" šťavnatú dávku temnoty. A to všetko s humorom, citom, umením. Vynikajúco sa tu zablysla i Veronica Cartwright so svojim rovnako démonickým, ľadovým pohľadom, no s puritánskym (avšak hehehe) kázaním. Žiadny gýč, umenie so štipkou horroru, nádychom erotiky a odporným, no šarmantným prejavom diabla diablov, Jacka Van Horna. Mimochodom, Michelle je tu taká sladká... Nevinnosť sama ()

Honey007

Čarodějky jsou klasika, ale už je to přece jen nějakej ten pátek, co byly na vrcholu ;) Skvělá hudba a excelentní herecké výkony totiž v dnešní době nemohou převážit technického nedostatky filmových triků. Celkově příběh pobaví i překvapí, ale bohužel se nemůžu ubránit komentáře k samému konci filmu, který mě vždy rozladí, protože je přehnaný, rádoby záludný a strhující, ale na to vše si jen dost špatně hraje. 60% ()

andydufrsn

Výtečná podívaná! Netradiční pohled na vztahy mezi muži a ženami, kde exceluje a naprosto dominuje Jack! Jeho ďábel je prostě neskutečnej! ()

Tereza11

Nicholson opět exceluje, troufám si říct že tuhle roli by nikdo lépe nezahrál než on, ďábel jak se patří.. konec konců jako vždy...Velmi netradiční film lehce strašidelné, dramatické, to mystično co se vznáší ve vzduchu po celou dobu filmu určitě také stojí za zmínku ale komediální mi to teda nepřišlo... Hudba a zvuk trefa do černého... ()

pekkanik

Pri zvádzaní sa nevyhnutne objavujú rozdiely medzi mužským a ženským svetom, kto netuší, že ten, čo o týchto priepastiach vie, má v pohode vyhraté, nikdy nebude vedieť, o čom je tento film. V poslednej štvrtine je to už len divadlo, otázkou je, koľko ľudí si to všimlo? Nicholson si vlastne celý film ukradol pre seba, ale hudba je geniálna, baby sú výborné a aj tak si z toho nikto nič do reálu nevezme, však je to len rozprávka. ()

andreas_tool

Za mě 4*. Kromě vtipného děje, parádních dialogů a výkonu Jacka Nicholsona je nutno vyzdvihnout i scénu, kde se z upjaté Susan Sarandon stává...však se na to podívejte sami ;-) Je to ta scéna, kde s Jackem hrajou (nutno podotknout, že Susan nehraje, že hraje :-) Jo a kromě samozřejmě krásné Michelle Pfeiffer se vůbec neztrácí krása právě Susan. A Cher? Velmi milé překvapení! Takže tuhle klasiku musíte vidět. Možná dám časem i 5* ;) ()

Jirkacek

Čarodějky z Eastwicku jsem kdysi měl na VHS a také jsem na něm byl v kině. takže jej dobře znám. Pravdou je, že jsem si kazetu tenkrát nekupoval kvůli mužské hlavní roli, kterou si zde ďábelsky dobrým způsobem zahrál Jack Nicholson. Tohoto herce nesnáším, je mi značně nesympatický a možná právě proto mi ve své roli tak připadal tak přirozený. Musím uznat, že zde naprosto exceloval a jeho odpudivost byla až neuvěřitelná. Nechápu, co na něm ty tři osamělé ženy viděly, když byl odporný už při seznamování se s nimi. Každopádně jedna nich byl ten pravý důvod, proč film figuroval v mé sbírce videokazet. Kdo tipoval, že se jednalo o tu nádhernou blondýnu Míšu Pepřovou v originálním znění Michelle Pfeiffer, tak se trefil, ač paradoxně byla nejméně výraznou ze všech. Co se týče nejlepšího ženského hereckého výkonu, tak ten podala asi Susan Sarandon, nejvíce se mi líbila, když ji svedl Nicholson při hře na hudební nástroj. A propó, hudba zde byla pro jedním z největších zážitků a po zásluze byl sníme nominován na dva Oscary a to za zvuk a hudbu. Naopak vůbec mi zde neseděla Cher, která mi připadala moc strnulá a tvrdá jako křemen, který nejde do hereckého tvaru obrousit. Zřejmě byla do filmu dosazena kvůli své popularitě na poli hudebním, čímž byly Čarodějky oloupeny o třetinu své kvality. Pamatuji, jak se mi ve filmu nelíbila scéna, když Veronica Cartwright ve své roli blila třešně. Fuj to bylo odporné, ale ne tak jako Jack Nicholson, kterého si trojice žen, nudících se v malém městečku, vyvolaly jako ideálního muže pro sebe a tento vyslanec pekel jim jejich tajná přání dokázal splnit. Dokonce byl tak neodolatelný, že se všechny (fuj, plivu pod stůl) nastěhovaly do jeho domu. Když pochopily, jakou udělaly chybu, Darryla Van Horna opustily a tím začalo jejich trápení, onemocnění, starosti. Když zjistili, že se jim tím Darryl pomstil, zosnovaly plán neméně ďábelský, aby zachránili nejen sebe, ale i městečko. Přiznám se, že občas jsem se u sledování filmu nudil, ale přece jen těch 114 minut bylo hodně zajímavých. Nicméně pro bylo a je, někam jej zařadit, protože jsem se docela nasmál jako v komedii, jindy bál jako v lehkém hororu, o dramatické situace nouze nebyla a akce také nějaké proběhly. Čarodějky z Eastwicku se pro mne staly jedním z nejvýraznějších děl na roku 1987 a na svou dobu byl poměrně odvážný. Proto ode mne toto ďábelské dílo dostává čtyři čarodějné hvězdy z Eastwicku ****. ()

pantokrator

Vskutku zábavná píčovina. Prvně jsem to viděl nelegálně - na vojně, kde jsme měli (pod hrozbou přísného trestu) na černobílém debilizátoru naladěné Rakušáky. Dráždivé scény (byť jen naznačované) nám devatenáctiletým záklaďákům dávaly co proto a vyvolávaly ještě řadu dní nežádoucí vrtění po večerce. Bezprostředně po shlédnutí (se simultánním překladem spoluvojáka) jsem měl jasno s rozdělovníkem. Cher ani Nicholsona bych píchat nechtěl, ale určitě bych bral Sarandonovou nebo Pfeiferovou. Tu ale jedině kdyby neměla tolik spratků, takže radši Sarandonovou. Ve skutečnosti ale furt někdo jebal mě. ()