Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

dlouheBidlo

Co se budu rozepisovat, je to prostě TRAPNÉ. T R A P N É. Je to směšné je to ubohé. Jestli na tomhle bude Marvel stavět ekonomiku pro příštích 10 let, tak bezpochyby zkrachuje. ()

Gemeroid

Jak já jsem si přál, aby to bylo dobré. Oba kluci od starého dobrého Starka, Lara Croft, teplej černoch se svým pakistánským manželem a jejich nesympatické dítě, co si ukradli v supermarketu, ten film měl všechno, kromě režie, scénáře atd. Jestli se na to chcete podívat a říkáte si, jestli toto, nebo raději Wakandu, pusťte si Wakandu. Sice jsem ji neviděl, ale rozhodně je o dost lepší. ()

Yamatosan odpad!

Klasicky sterilní marvelovka, tentokrát předstírající jakousi artovost, a na které mě navíc sere, že papundeklová partička slouhů polobohů snímá z lidstva veškerou vinu, protože jejich vinou existuje násilí, války a dokonce i globální oteplování. ()

Venum

Viděl jsem včera na premiéře Černý Most hodnocení 5/10 (2/5 zde). Disney pokračuje v protlačování genderové vyváženosti, ono by mi to ani nevadilo, nemám problém s nikým a s ničím, ale když je to tam až moc na sílu tlačené, tak to mi vadí. Jen abych to uvedl na pravou míru, nehodnotil jsem film "celkem negativně" z tohoto důvodu, ale jen proto, že je to klasický plot armor, kdy je tam nejsilnější padouch a už v půlce filmu víte, že ho stejně nějak porazí. Proto stále, co se Marvelu týče vede Infinity War, kdy konec byl vážně nečekaný i když jsme věděli, že se jedná o první část. Občas zde funguje humor a vtipy alá Thor Ragnarok / Strážci Galaxie, ale nic převratnýho, většina děje je prostě čitelná. Čemu bych dal ale velký +, je za narážky na DC, myslím, že se to historicky stalo úplně poprvé, kdy v Marvelu zmínili jiné hrdiny z konkurenční firmy. No v blízké době si to znova určitě nepustím a od End Game Marvel lehce upadá a není to dobrá situace, když na dveře klepe celkem solidní Batman (a to nemám rád Pattinsona). Další + bych dal za efekty a kameru, to mě bavilo taky. ()

MikyFeny

Eternals jsou překvapením roku. Milá změna v Mcu filmů, která se trochu liší od ostatních a není to vůbec na škodu. Nejsilnější stránkou filmu jsou určitě postavy které si zamilujete, ať už mín nebo víc rozhodně každá postava tu má něco do sebe. Za mě nejlepší postavy jsou Ikaris, Druig, Gilgamesh, Makkri. Postavy jsou dobře napsaný,  každá má své místo a baví. Film je od vyprávěn celkem dobře většinou díky flashbackum, má to hlavu a patu . Nabízí různé a pestré lokace (CGI je pěkné). Je to zas začátek něčeho nového a velkého, rozhodně tenhle start se povedl. Humoru je to akorát a zároveň film umí být i emotivní. Nabízí různé emoce po celou dobu. Obě dvě potitulovky rozhodně stojí za počkání. 8,5/10 ()

Darthorias

Film ktorý sa snaží priniesť do MCU niečo nové ale darí sa to ? No v podstate áno i nie . Eternals naozaj nesadne každému no aj tak to, že film má také nízke hodnotenia najme v zahraničí mi nejde do hlavy . Podľa mňa sú tie nízke hodnotenia nezaslúžené a ani ich neskúšajte brať vážne, názor si urobte najpr sami, ale ako hovorím Eternals nesadne každému. Plusy: CGI a celkový vizuál skvelé, herecké obsadenie skvelé , hudba dobrá, príbeh ako taký slušný, dejové zvraty ktoré nečakáte sú naozaj podarené nemôžete si byť istý ale vôbec či vaša obľúbená postava nebude za chvíľu niekto iný, snaha priniesť niečo nové do MCU sa cení, stopáž je navzdory príbehu dobrá a film ubehne veľmi rýchlo hoci možno som jeden z mála kto by ešte uvítal 10 minút navyše čisto o Celestialoch pretože mi prišli dosť upozadený . Mínusy: prehnane veľká hra na city v istých bodoch funguje ale je jej tu priveľa, nie všetky postavy si obľúbite i keď to sa stáva u máloktorého filmu, zakončenie a podtitulkové scény vám priam bijú do hlavy pozerajte MCU ďalej ak chcete odpovede na úplné banality toto už začína byť dosť otravné, humor je dosť nasilu akože áno v pár scénach sa zasmejete ale dosť to bije do hlavy. Celkovo ako vravým Eternals nesadne každému a písať recenziu u takto rozporuplného filmu nieje ľahké ja osobne hodnotím na 70% ()

lex85

Dlouho jsem nečekal že bude něco horší než druhý Thor. Bohužel nejlepší na tomto filmu je že trvá jen dvě a půl hodiny. Jinak je s předlohou společný opravdu jen název, režisérka si určitě splnila sen a natočila politicky korektní film a doufám že si dá na okamžik pokoj.  Naprosté překopání postav jen z důvodů aby to bylo vtipné nebo rasově vyvážené je jedná z mnoha pohrom co se tady odehrávají. Pokud někdo z produkce nebo okolí kdo opravdu zná původní předlohu si řekl: takto je to v pořádku, můžeme film pustit do světa tak bych chtěl brát stejné drogy jako on. Musí to být úžasně silné :)))))))) ()

JOHNZI

Už z dálky slyším nářky oddaných Marveláckých fanatiků, že Eternals nejsou tou typicky infantilní, povrchní a generickou omalovánkou, na kterou jsou už roky zvyklí. Marvel totiž konečně pochopil, že tvůrčí svoboda je správnou a jedinou cestou k tomu, jak vytvořit nezaměnitelný a originální filmový zážitek. Jedna z nejlepších Marvelovek vůbec. Jen si brečte infanti. ()

Belphegor

Nechal jsem si to pár dnů rozležet v hlavě a vlastně se mi tahle nová Marvelovka libi, ale i přesto mám několik výhrad. Nechápu ovšem hodnocení 70%, podle mě si zaslouží víc. Je to rozhodně epické a míří to k větším cílům. Co mi ovšem vadí nejvíce je, že Eternals přišli příliš brzi. Tyhle vesmírné problémy podle mě mely být zakončením další fáze, umim si totiž představit (spoiler), že zrod Celestiala z planety Země bude konflikt dalšího finále faze MCU, kdy se musi spojit všichni se všemi, aby tomu zabránili. Stejný pocit jsem mel u finále Lokiho. Doufám, že to mají u Marvelu promyšlené, protože teď už na me dýchá trochu překombinovanost. Navíc tenhle film otevřel tak velké téma, až mi přijde, že problémy na Zemi jsou banální a další filmy odehrávající se tam jsou vlastně úplně zbytečné. Doufám, že to Marvel má vymyšlené a třeba zpětně ocením načasování snímku Eternals.  Ke snímku - divák musí opravdu sledovat, co se děje, především, co postavy říkají a na co odkazují, aby mu to přišlo logické. Je to natočené pomalým tempem, takže je to někdy náročné. Me osobně nejvíc vadily dvě věci - levné pohnutky Eternalu ve finále, kdy někteří mění strany bez sebereflexe, ostatním to ani nevadí - je to takové, jak se to filmu hodi. A druha věc - nevyužitý potenciál hlavního devianta - trochu sem čekal, ze si ho Marvel nechá do jiných filmů. Rozhodně to chci vidět znovu. Záběry a giganticnost Arishema jsou opulentní. ()

EDEN13

Já osobně bych tento film viděla na nějakých těch 70 až 75 procent... pokusím se vám tuto recenzi shrnout v několika výstižných bodech... PLUSY Je to něco jiného - podle mě v tom dobrém slova smyslu Marvel si bere rady fanoušků k srdci a snaží se měnit zajeté a okoukané standarty Nakonec to není jen CGI jak se dalo očekávat Na to, že jsme tu viděli postavy poprvé...jich většina byla kupodivu prokreslena dobře velké plus za herecké obsazení líbí se mi, že je z toho cítit osobitý způsob režisérky, která se nezabývá jen výbuchy, ale i pocity postav a jejich jednáním Líbí se mi lokace a jiný druh snímání a vyprávění příběhu než na jaký jsme u M zvyklí Mnoho postav bych chtěla vidět znovu Děj je místy opravdu velmi překvapivý první sexuální scéna u Marvel filmu... a je v ní můj oblíbený herec MÍNUSY Osobitý styl autorky je někdy až příliš osobitý Romance mezi hlavními protagonisty funguje až tak od poloviny Hlavní hrdinka je příliš sterilní a obyčejná, neprochází skoro žádným vývojem Postavy, které jsou zde zajímavé - Thena... tu nemají zas až tak moc prostoru Zážitek z filmu je nekonzistentní - úplný začátek je slabý a nezapamatovatelný, prostředek - téma road movie je nejlepší, konec je ale příliš velký mišmaš, který přestává dávat smysl chování některých postav nedává moc smysl Potenciál mohl být lépe využitý.... Postavy antagonistů se kterými se dalo dobře pracovat...jsou zase nenávratně pryč...mohli se lépe rozpracovat...Marvel potřebuje víc nejednoznačných a komplikovaných postav ALE CELKOVĚ SE MI FILM LÍBIL A URČITĚ SE NA NĚJ PODÍVÁM ZNOVU ()

Drimo

Je to dobre a urcite sa bude pacit vacsine.  Myslim, ze tempo bolo fajn, dej sa rozbiehal rychlo bez prilisneho uvodu. V ziadnom pripade mi to neprislo pomale, alebo nudne, nie su tam ziadne pozoruhodne vyplnove sceny a vsetko je tu pre nieco, alebo pre vyvoj postav, vzdy je tu nieco nove, co mozno objavit, prekvapenie, alebo zvrat. Vzdy ma to zaujalo.  Necakal som to, ale mal vela akcie, aj ked s pribehom to funguje naozaj dobre a neposobi zbytocne. Rozhodne sa vymyka marvelovskej formulke, ma iny a ovela vyzretejsi ton bez detskych vtipov, aj ked je stale vtipny a niekolkokrat ma rozosmial. Je normalne, ze zabudnete, ze sledujete film MCU, mne sa to vacsinou stalo. Nemusi to chutit kazdemu, ale aspon mne a mojim priatelom, ktori to sledovali, to bolo celkom dobre. Je to film na zamyslenie, nepovie vam, co je spravne, alebo kto je zloduch, je to na vas, z akej perspektivy sa chcete ubrat. Napriek tomu je pribeh velmi jasny a nemyslim si, ze je chaoticky. Myslim si, ze najviac vycnieva vyvoj postav, vsetky su zaujimave aj, ked maju svoje chyby. Tiez som tomu nevenoval velku pozornost, pretoze ma pribeh zaujal a vizualne to je uzasne.  Soundtrack je kasny. Herecke obsadenie je perfektne. Su velmi talentovani, kazda scena vyzera prirodzene a rezia Chloe Zhao je bezpochyby skvela. Naozaj si chcem tento film pozriet este raz. Len mam pocit, ze tomu nieco chybalo, ale nie som si isty, co, mozno je to tym, ze som mal velmi vysoke ocakavania, ale dal by som tomu 8/10. ()

Lucian2705

Na tento snímek jsem se obzvlášt těšil. Trailer vypadal dost dobře, Herecké obsazení také dopadlo velice slibně. Bohužel film nenaplil má velká očekávání. To ale neznamená že  Eternals jsou špatný film. Eternals se dost liší od klasické Marvel šablony. Což dokážu ocenit. Také se mi líbili dobře napsané postavy jako Ikaris nebo Sersi. Přijde mi to jako jedna z těch lepších Marvelovek za posledních pár let. A oproti takové Black Widow nebo Venom 2, je tenhle film skvělý. Dost nechápu zahraniční recenze, které říkají že jde o jeden z nejhorší Marvel filmů. Podle mě zasloužených 7/10 ()

Iku75

Zde na ČSFD je krásně vidět kdo píše recenze a dává hodnocení Marvel filmů . Všichni máte 15 let? copak se nenatáčí firmy pro starší ? ODPAD samozřejmě . Neviděl jsem jediný film od Marvelua jsem na to hrdý . ()

MatyRock

6/10 marvelovská týmovka Supermanů, Flashů a dalších šíleně přesílených postav. Ona přesílenost postav byla nakonec tím nejmenším problémem, ba naopak jsem měl mnohdy o hrdiny strach a to dokonce větší než u jiných lidštějších hrdinů jako třeba Avengers. Chloé Zhao se opravdu snaží přinést „novou“ marvelovku, která nebude jen a pouze šablonovým dílem. To se režisérce v mnoha ohledech daří, jenže mám pocit, že je snímek nakonec až moc ambiciózní a na poli 157 minut nestihne vše dostatečně a smysluplně odvyprávět. Nicméně cením záměr a odvahu režisérky i samotného studia o pokus udělat odlišné dílo. Postavy jsou v rámci možností představeny a každý z nich má vlastní charakterové vlastnosti. Rozmanitost charakterů a ras je mimi jiné aspekt filmu, který jsem naprosto hltal. Herci hrají dobře, ne však Oscarově. I když jsou ve filmu velké herecké hvězdy, tak nikterak nezastiňují méně známé herce a ničím nevyčnívají. Akční scény byly pro mě průměrem, ale podotýkám, že si nelibuji v „supermanovské“ akci, kde se mlátí bůh s mimozemšťanem. Nicméně ve srovnání s jinými podobnými filmy je akce přehledná a velmi dobře natočená. Podobně jako u Shang-Chiho jsem se na závěrečný akt, na velkolepé finále, nebyl schopen naladit a hodnotím poslední třetinu jako nejslabší celek filmu. Ve výsledku se jedná o povedenou komiksovku, díky které možná někdy v budoucnu uvidíme experimentálnější MCU. ()

Vampiroza

Marvelu povedlo něco jiného ale úplně jiného než doposud... Hned z kraje musím říct že ne pro všechny fanoušky mcu filmů to je dobře. Jedna strana žadonila zoufale o něco jiného a druhá miluje ten CGI bordel jaký tu byl doposud. Ani jedno není ve finále špatně. Nic méně i přes moje očekávání to chvílemi natahovalo děj jak česká pošta doručení balíku ale v momentech kdy se člověk bál že usne to vyprdlo skvělou akci s úžasnými efekty. Vlastně asi nešlo o to natočit superhrdinský film ale něco co zajde hlouběji do charakteru postav odehrávajících se ve filmu plném nečekaných zvratů a myšlenek. Některé postavy byly nuda ale některé zase vynikající. Každý dle svého vkusu samozřejmě. Jsem z toho vlastně dost rozpolcený. Každopádně se mi to líbilo i přes některé nedostatky a dvě potitulkove scény ve mě vyvolali překvapení 😁 první vyloženě - ???what??? - a druhá - 😱HAJP😱 ()

ElvisP

Asi nejočekávanější marvelovaka pro začátek nového MCU mě dostala hned v několika věcech. To. že tam vzali nějaké staré "Vykopávky" jsem kousnul už trailerech (pardon mohli dát přednost někomu mladšímu a ambicióznímu), pak ta brutálně přehnaná ganderová vyrovnanost. Tam bylo snad opravdu všechno a pravděpodobně, kdybych se nad touto ganderovou vyrovnaností více rozepsal, skončil bych u soudu jako hrozný rasista. Ale napříč barvami pleti, napříč různorodostí "předků", přes hendikepované až k homosexualitě, prostě vše. Nakonec jsem i tohle s trochou sebezapření dal... ale pak zas to moderní... furt se brečí, opravdu pořád a všichni. Na ubulenou limonádu půjdu když budu chtít vlést ženský do kalhot, ale ne na marvel. Tady nějaké silné a hluboké myšlenky jsou potřebné jako automat na kondomy ve vatikánu. Prostě na ubrečené filmy jdete do kina aby tam byla Sanda Bullock nebo někdo obdobný. No co se filmu jako takového týče, začátek se tvářil docela obstojně, graficky velmi dobře zvládnuté (kdyby i tohle podělali, už by nemělo cenu na to chodit vůbec), mělo to spád, mělo to proč člověk chce vidět marvelovku. Ale pak se tempo začlo zpomalovat tak, že by člověk pomalu usínal. Ano občas se to proložilo trochou akce, ale nebylo to tak velký wau. Za 2 a půl hodiny by člověk čekal, že dostane nálož na měsíc dopředu, já bych naopak přidal láhev tvdého, aby jste to z hlavy dostali pryč.  Dějově to prostě mělo nastartovat začátek něčeho velkého, tak velkého, jak jsem se těšil na konec End Game, ale tady se spíš bojím, aby to nebylo game over. Doufal jsem aspoň v nějakej líbivej a zajímavej soundtrack, ale ani tohle nebylo kdo ví jak dobré.  Za mě hodně velké zklamání, letos možná největší, protože se od toho filmu má odvíjet dalších asi 10 let marvelu, a tohle je jako začátek fakt brak ()

Foghorn

Začít bezmála tříhodinový epos o celých dějinách lidstva psaným úvodem na černé obrazovce je v dnešní době poměrně odvážný tah, který se Eternals vůbec nevyplácí. Zlatým standardem pro chytlavý retrospektivní úvod u mne udržuje film X-men Origins: Wolverine (2009) s vizuálně dech beroucími úvodními titulky a Eternals v tomto srovnání hluboko zaostávají.  Film jako takový je pak plný filmových klišé, na které jsme sice možná u MCU do jisté míry zvyklí, ale v Eternals působí těžkopádně a unaveně. Jako konkrétní příklad nabízím vyučovací hodinu v prvních 10 minutách filmu, která dostupnou formou představí zásadní narativní motiv, kterému se posléze bude film věnovat, v tomto případě evoluce (hovořit o Charlesi Darwinovi jako o Charliem, je cringe) a predátoři. Celé situaci jistě nepomáhá, že první čtvrtina filmu působí jako young adult novela v tom nejhorším slova smyslu. Představit celý tým více či méně hlavních postav je nesmírně složitý úkol a Eternals se s ním vypořádávají tak, že každé z postav chtějí dát kompletní dějový oblouk. Jako výsledek je nekonzistentní a nepřehledná směsice příběhů, které by separátně mohly být zajímavé, ale dohromady se tlučou. Idea vesmírné bohyně, která je po tisíce let uvězněná v těle dítěte je fascinující. Sklíčený vědec, který se zalekl svých vlastních vynálezů je skvělý motiv. Space cowboy, který se živý jako Bollywoodská hvězda je senzační.  Bohyně války s vesmírnou PTSD je super stejně jako příliš mocný bůh, který se uchýlí do komuny v jihoamerické džungli.  Nápadů má film spoustu, ale nemá čas se jim věnovat, snad proto, že má místo toho čas na spousty uplakaných diskusí, hypersentimentálních momentů a flashbacků. To vše v kombinaci s neadekvátním CGI, neimaginativními příšerami (Sammael, Hellboy?), nudnou choreografií soubojů a místy až blahosklonným přístupem k dějinám lidstva dává vzniknout nejslabšímu filmu v MCU universu. Na druhhou stranu, některé pohledy na rendry Babylonu mi připomněly propagační materiály k Age of Mythology, což mne potěšilo a výkon Angeliny Jolie byl velice dobrý. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý