Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

AdelleR

Eternals jsou dobří, ale... je tu to ale. Na nový koncept superhrdinů jsem se strašně těšila a poté, co se začaly objevovat kritiky, asi ještě o chlup víc. Ano, je to stoprocentně netradiční marvelovka a v tom to je fajn. Je super, že se tu zobrazují věci, které v jiných filmech téhož žánru stále nejsou. Jenže... to bylo takové nedotažené. Navzdory tomu, jaká herecká jména tu jsou, jsem si neustále říkala, že takhle přece nehrají, že přece umí podat naprosto perfektní výkony, tak kde jsou? Dialogy měly divnou návaznost, v jiných marvelovkách by byly rozpracovanější, tady to šlo strašně rychle - a to je asi jedna z největších chyb. Banda nových postav, kterých je fakt hodně, a ke všemu sledujeme neskutečně dlouhý časový úsek, takže asi ani nejde, aby to nepůsobilo nasekaně. Ale upřímně, u spousty scén jsem si říkala, že stačila jen zmínka, random flashback na deset sekund postrádal smysl. Činy postav kvůli nasekanosti postrádaly smysl. Soundtrack jsem taky čekala trochu výraznější, když to skládal Djawadi. Eternals jsou za mě prostě průměr - dobrý start, ale je to cítit spíš jako první část filmu než úvodní film sám o sobě. Doufám, že v dalších dílech herci předvedou to, o čem víme, že jsou toho schopní, a že už se dočkáme pořádného příběhu a nejen jakéhosi plácání se v událostech. I když to tak může znít, není to hrůza, netrpěla jsem při tom, ale jak říkám, oproti mým očekáváním je to prostě průměr. ()

CheeseFigure

Marvelovka, ktorá sa celkom vymyká šablóne. Neviem, k čomu by som to prirovnal. Napadli ma Watchmeni, ale je mi jasné, že okrem toho, že tým sa dáva znova dokopy kvôli mŕtvemu členovi, to s nimi nemá toľko spoločného. Postavy sú celkom sympatické, humor ujde (i keby niekedy nemusel byť) a akcia bola fajn. Je tu pár motívov, ktoré by sa možno dali lepšie rozviť, ako napríklad, čo to znamená byť nesmrteľný medzi smrteľníkmi (SPOILER: U postavy Sprite sa to dalo pekne rozviť, ale nakoniec sa s tým u nej pracovalo málo, čo je škoda. KONIEC SPOILERu). Potitulkové scény navnadili. Samozrejme, nebolo to úplne dokonalé, malo to problém udržať si pozornosť, alebo lepšie napísané, mojej pozornosti nerobilo problém odbiehať. Ale nebolo to až tak tragické, ako som podľa ohlasov čakal. Dvojke sa brániť nebudem. ()

Tomulka

Nemám zrovna radost z děje, který je proveden jinak a dost mi chyběla věčnost jako synonymum pro Eternals jejich Olympie a jejich nezničitelnost, ale jinak je film zajímavým počinem. V porovnání se svými bratříčky z druhé vlny zatím absolutní suverén. Protože ostatní jsou zatím dost o ničem. Každopádně při opakovaném shlédnutí dobře provedeno zahráno též slušně a obsazení no dalo se (ale nic extra). Hollywoodské vyvážení ras a pohlaví je smutné, ale nepůsobylo otravně a umělé až na Faista to bylo umělé dost. ()

motyka52

Tohle bylo utrpení. Aby bylo jasno, vůbec mi nevadil všechen ten "woke" materiál, naopak, ani jsem ho ve filmu nezaregistroval. Co mi ale opravdu vadilo, že jsou to dvě a půl hodiny nudy, zmatečného příběhu a zhusta nezajímavých postav. Pokud chtělo MCU na chvíli svého Homelandera, mohlo na to jít zábavněji. Popravdě řečeno, po konci jsem měl pocit, jako kdybych s těmi postavami neprožil 150 minut, ale celé ty miliony let. A to nemyslím jako kompliment. ()

soukyd33

Jestli se tohle odehrává po Thanosovi, bylo by logické, kdyby zasáhli Avengers. Ale protože ne, a jen se o nich celou dobu mluví, je to blbost. A to pěkná. Příběh je zajímavý, ale měl být mimo příběh Avengers. Má začátku mají být nesmrtelní, ale nakonec je všechno jinak. Herci jsou nesympatický. Akční. Humor zde není, nebo jsem ho nenašel. Částečný nepřehled v časových osách. Jestli Eternals povedou Avengers, tak to bude tedy pěkná blbost. Poznámka: Hrozně to kopíruje jiné Marvel filmy. Poznámka: Zde se několikrát zmíní i postavy z DC, co pro Marvel nedává smysl. Hvězdiček 2 ()

Zlajdaa

Nebylo to špatné, na mě je ta mytologie moc fantaskní oproti světu, který jsme poznali prostřednictvím dosavadních marvelovek. Předpokládám, že pokud se opravdu dočkáme dalšího dílu, budou akčnější, tady bylo hodně tlachání - ale to je taky někdy potřeba. Trochu mi to připomíná Watchmen. ()

njuska

Tak jsem si nechtěně užil lehčí dávku amerického levicového progresivismu. Ve filmu (dle současných norem) nechyběla kladná postava homosexuálního černocha s hodným a chápavým manželem a adoptovaným malým chlapcem, zdravotně znevýhodněná (postižená) hrdinka, zlý běloch (zrádce, podvodník a vrah) a spousty moralisticko-patetických žvástů o násilí, lidech jako takových a tak. Ale to vem čert. Až na pár geniálních záběrů (např. Babylon, hřib nad Hirošimou, zrození Nebešťana...) film nijak moc nenadchl. Nepřehledné množství postav, upatlaný děj, potemnělé akční scény a trikové animace místy působily levným dojmem. Angelina i Salma vypadaly už bohužel až trošku strašidelně... Navíc jsem měl pech, viděl jsem to s naprosto otřesným českým dabingem, kde byly perličky typu: Akční hrdina (Bohdan Tůma) ve vypjaté scéně emotivně pronese slovo "nedolízej" (asi mělo bejt "nedolejzej")... Situacím nepřirozeně spisovná čeština se celým filmem táhne bohužel, jako smrad. ()

Chicharron

Není to vyloženě odpad, ale má to k tomu hodně blízko. Herci se do skupiny "Eternals" asi vybírali podle nesympatických a všelijak pokroucených frňáků - jen si toho všimněte, takovou přehlídku odpudivých nosů ať už u mužských či ženských hrdinů naleznete v jiných filmech jen stěží.... Mají tvar brambor, pršáků, prasečích rypáků, klitorisů a penisů drcených kompresním prádlem v posilovně. Po všech stránkách nesympatická skupina a to včetně rachitické Angeliny Jolie, která vypadá jakoby právě vstala z mrtvých. Rozvláčný a nudný styl vyprávění v kombinaci s plytkou záplatkou korunuje homobuznoidní dvojka vychovávající malého kluka...kdyby byl film dokončen jen o pár měsíců pozdněji, určitě by černý taťka s hnědým mamkou nosily modrožlutý trenky...doporučuju jen opravdovým masochistům. ()

Mrsina

Dvě a půl hodiny naprosté nudy a znechucení. Neoriginální, nezábavné, nezajímavé, neúžasné, zbytečné. Ubohá vykrádačka jiných konceptů, plná nesmyslů. ()

hronikpetr

S odřenými uši 4*. Potenciál to mělo jako blázen, ale nějak mi to rozložení událostí nesedí. Asi hodně dělá fakt, že jde o produkt Marvelu a proto člověk v tomto směru méně shovívavý k chybám. Film jako takový není špatný, ale humor který zde měl být prostě nefunguje. Budování napětí taktéž celkem pokulhává. Akce zde mohlo být více.. Za mě 70 %, ale jak píši na začátku s odřenými uši. Rozhodně se mi líbí přirovnání k egyptskému, křesťanskému, indickému božstvu (titulková část) ()

Seedar

Neměl sem od filmu žádné očekávání, ale i tak mě zklamal. Kladně hodnotím jenom inovativní a prostě jiný přístup od jiných MCU titulů, ovšem režie i scénář stály za méně než česká nízkorozpočtová produkce. S tak špatným scénářem potom ani solidní herecké výkony moc nezmůžou. Eternals jsou opravdu první film od Marvelu, u kterého jsem během prvního shlédnutí na chvíli usnul... ()

Carlito1

Proč mi vždycky ty nejhůř hodnocené Marvelovky tak přirostou k srdci? Chtělo to Rko a k tomu vyškrtat nějaký ty suchý vtípky. Ale tak co se dá čekat od Disney. ()

Radous04

NEJSEM RASISTA A NEJSEM HOMOFOB, ale nesnášim to současný nastavování "korektnosti". Že v každým filmu se musí objevit aspoň jeden homosexuál nebo ne-běloch, tady znásobeno na druhou, aby to bylo dostatečně korektní. To už se ten svět dočista zbláznil? Tady to vcelku ještě baví a pak prásk. Hodně opálený Hefaistos (tady Phastos - kdo by to byl čekal že?) chce zůstat na Zemi kvůli rodině. A prásk, objeví se jeho boyfriend s kterým vychovávaj synka a přijde superdlouhá homolíbačka. Poslední dobou mě už vážně začínaj na marvelovkách bavit jen ty spojky na další filmy. Proč vlastně neponechali ty jména bohů podle mýtů? ()

AmunRa

Klobouk dolů před Chloé Zhao, že z kvalitní předlohy a plejády dobrých herců dokáže vykřesat takovou bídu. Film zabíjí především mizerná režie nezkušené režisérky, která nedokáže využít kvality herců a ubíjí je nudnými dialogy bez jiskry a energie. Vzhledem k prakticky nesmrtelným hrdinům jsou akční scény s počítačovými monstry jen nudná vata bez trochy invence a vlastnosti hrdinů jsou využité jen chabě. Povinná úlitba aktivistům za všechny možné menšiny tomu rozhodně nepřidává na kvalitě. Nejhorší marvelovka. ()

Rebel24

Marvel sa po udalostiach Endgame rozhodol postupne dávať voľnejšiu ruku novým tvorcom a Chloe Zhao sa dosiaľ najlepšie v tomto smere popasovala s touto úlohou a filmu Eternals vdýchla reálnosť a autenticitu pri interakciach postáv. Film môže byť oveľa kvalitnejší pre diváka nie úplne znaleho MCU, pretože prináša úplne nový tím hrdinov, charakterov, postáv a udalosti. A klobúk dole, 8 úplne nových postáv ukocirovat v dialógoch, akcii počas 1000 rokov udalosti Zeme od praveku po súčasnosť a vložiť vlastnú pečať charakteru celého priebehu s výbornými zvratmi, fyzickými súbojmi a KONEČNE aj hĺbkou aspoň niektorých postáv (vyčnieva Ikaris a Cersi), tak už len za zvládnutie takejto nalože a sympatickému prevedeniu, kedy nedominuju filmu nestále CGI boje ale dialógy postáv s príchuťou dynamickej akcie, si zaslúži veľkú pochvalu. K absolutoriu chýbali WAU momenty a lepšia gradacia do finále, ktoré by ostali po do znení filmu viac v hlave. Svet Eternals a Celestials zatiaľ u mňa vládne 4.fáze MCU, nič zaujímavejšie a významnejšie doteraz neprišlo. (multiverse nist moc) PS: Týmto filmom pre mňa aj postava Thanosa naberá iný rozmer opäť, som zvedavý ci a ako to tvorcovia využijú do budúcna. 89% ()

Tobikkk

Konečně trochu jiný Marvel, KONEČNĚ! A právě za to schytává extrémní hejt. Už vážně nevím, co jiného chtít, od MCU už pěkných pár let dostáváme pořád to stejné a když se někdo snaží o tolik žádanou změnu, fandové jsou nasraní, že tu je jiná akce a málo humoru. Možná zatím nejlepší film 4. fáze. 7,5/10 ()

zurivymlok

Mě to přišlo o něco lepší než většina marvelovek poslední doby. A to hlavně proto, že to bylo originální a že to bylo méně černobílá. Je škoda, že ani při velmi dlouhé stopáži se nepodařilo prozkoumat témata trochu více do hloubky. Je dáno tím, že rozjetých příběhových linií bylo na jeden film příliš mnoho [např. když jedné postavě stačí říci "Nech je jít, vím že v jádru jsi dobrý..." a tím se prakticky uzavře po staletí trvající vývoj jedné postavy, jenom proto, že je potřeba řešit další věci a na toto není čas, tak je něco špatně]. Hodně mi vadí hlavně totální nevyužití hlavního "Devianta", což vypadalo opět na supr komplikaci, ze které nakonec nic nebylo - prostě další padouch pro nezajímavou likvidaci. Kdy už se Marvel naučí, že nemusí všechny "padouchy" ihned likvidovat zvláště když plánuje další díly? Stejně jako hlavní postavy tak ani padouši nemusí mít uzavřený svůj příběh hned v prvním filmu, ve kterém se objeví. Opět se objevuje marvelovský humor, kterého je naštěstí už méně a občas je i dobrý. Nicméně pokud ten humor zařadíte za vážnou scénu (např. víla Zvonilka) je proto, aby náhodou divák necítil negativní emoci déle jak dvě tři sekundy, kazí to celkové vyznění toho závažného tématu (ve zmíněném případě bylo mnohem lépe zpracované v Interview s upírem). Samozřejmě nechybí dneska již povinný homosexuál a dostatečná etnická diverzita, což je za mě v pohodě. Naopak jsem měl trochu problém s tím, že autoři scénáře vlastně považují lidi za úplné idioty a mnoho vynálezů tak pochází od "Eternals". Nejsilnější stránkou je, že postavy nejsou černobílé. V celém filmu není vlastně jasně definováno co je dobro a co zlo a je vidět, že je to prostě "něco za něco". A to bylo fakt supr. Bohužel zamrzí, že to nemohlo být rozpracování mnohem více. Docela věřím tomu, že kdyby to nevzniklo jako marvelovský blockbuster, ale naopak z toho udělali osmidílnou sérii na streamovací platformu, bylo by to o hodně lepší. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý