Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých - britských, francúzskych a belgických - vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.. (Continental film)

StarFsh

Nie. Toto pre mňa rozhodne nie je na plný počet. Je to iba druhý Nolanov film, ktorý hodnotím nižšie, než na plný počet. Dôvodom je nekonzistentná rozsekanosť medzi osudmi rôznych aktérov, ktorá nevedie k žiadnemu zmysluplnému vyvrcholeniu. ()

dasl

Takmer žiadna atmosféra , všetci nastajlovany, ako keby si to užívali, zábery pripomínajúce dokumentárny seriál z Karibiku s hudba vôbec nehofiacs sa do deja filmu . Film podľa mňa je dosť natiahnutý hlavne k vývinu línie deja a postavám ktoré sa počas filmu vôbec nerozvinu . Som zvedavý koľkí čo ste dali 4a5hviez si to pozriete viac krát . ()

MaxBodycount

Ďalšia Nolanova koláž, tentokrát skladajúca obraz, ktorý by divák odkojený hrdinskými vojnovými fantáziami plnými mávajúcich amerických vlajok nečakal - na pozadí ústupu pred nepríliš často videným nepriateľom sa tak v britských radách stretávame nielen s hrdinstvom, ale aj so strachom a zbabelosťou. Pozoruhodný je potom autorov takmer Mannovský odstup - charaktery slúžiace ako nástroje na spletenie troch dejových línií pôsobia ako rybičky v akváriu na ktoré publikum uprene hľadí, ich osudy nevzrušivo ponechané náhode a scenáristovi za zvukov kvílenia ocele torpédovanej lode - na skutočne emocionálne zážitky si treba počkať až do chvíle, kedy si otcovia a matky prichádzajú po svojich albionských synov na civilných bárkach - udalosť ktorá Britániu definuje viac ako kriket a čaj o piatej a jeden z posledných momentov, kedy si impérium zaslúžilo prívlastok Veľká a nebolo definované zlým chrupom a incestným obyvateľstvom. Pozorný divák má však Nolanovu hru prekuknutú už po chvíli a miesto prekvapenia sa tak dočká "iba" trochu iného, formálne úchvatného pohľadu na jednu kapitolu 2. svetovej. ()

iggy_pop

Opulentná vojnová nuda. Nolan režisér nesklamal - bombastický vizuál aj (Zimmerova) hudba očaria, sklamal ale Nolan scenárista. Postavy v jeho opuse sú len nahodené charaktery, bez prepracovanejšej psychológie, ktoré v podstate dej iba dopĺňajú. 50/50. ()

vinson003

Dunkirk je velký počin Nolana pro Anglii i pro celý svět. Celý film je pocta těm "třicetisícům" (nebo kolik jich bylo) bárek a lodiček, které poslal Churchil pro své vojáky, kterými poté chtěl bránit Anglii "na plážích, v přístavech i v ulicích". Vojáky, kteří sice nesplnili svůj účel, ale byli připraveni dále hájit "malý ostrov", hájit ho do posledního muže a ženy, do posledního dítěte, "nikdy se nevzdát", nikdy se nevzdát zlu, které je hloupé, které je zlomyslné a omezené, které baží po krvi a neštěstí druhého, které je lačné po majetku, které je fašistické. Fantastické záběry, bezvadné herecké výkony, mimořádný soundtrack, dlouho jsem se takto nepobavil. Doporučuju pěti hvězdami. ()

Lavrinenko

Mezinárodní snímek, který natočil Christopher Nolan, popisuje záchranu Britského Expedničního Sboru a francouzkých vojáků, obkličených na přelomu května a června 1940 v Dunkerque. Film popisuje záchranou operaci. kterou každý považoval za zbytečnou a bez šancí na úspěch. Obyčejné hrdinství britských a francouzkých námořníků a vojáků, zde ukazuje sílu člověka ve snaze porazit zlo. Vynikající herecké obsazení( Tom Hardy jako pilot Spitfiru a Kenneth Branagh jako Komodor britského námořnictva) vám přinesou nevšední zážitek při sledování tohoto válečného filmu. Jako fanouška letecké techniky, mě velmi potěšily záběry leteckých soubojů Spitfirů I a Messerschmittu Bf 109 , které jako celý film, podtrhovala vynikající hudba H. Zimmera. Kvalitní válečný film popisující skutečnou událst z druhé světové války pro všechnyco mají rádi tento žánr. ()

Jimclark

No, na odpad to rozhodně není, ale žádný zázrak taky ne. Pár epických scén, několik hrdinských činů (až na ty zoufalce, co se schovávali v tom uvízlém člunu na pláži, ti mi moc jako hrdinové nepřipadali) a hlavně spousta velkolepých keců, to celé splácané do chaotického celku, který mi zejména ze začátku nedával moc smysl. Završil to Tom Hardy ve stíhačce, která k vymanévrování a sestřelení nepřítele ani nepotřebuje motor. A ten "Místní sedmnáctiletý hoch, hrdina od Dunkerku", co na to říct? Záměrem Nolana jako scénáristy zřejmě bylo, že jej my diváci budeme litovat, ale mě akorát tak nasral. Úplně zbytečné závaží na lodi, proč se na ni vůbec cpal? Mizerně natočená, velkolepě se tvářící freska, nic víc. 40%. ()

Sejkorka

Super poučný film. Celou resp. dlouhou dobu jsem si myslel, že je to z roku 1944. A jak jsem natvrdlej bylo mi divný, proč ustupujou přes moře, když by měli vítězit a hnát fašisty k Berlínu. No nic, tak jsem se podíval do Wiki a pochopil. Pak jsem ještě četl takovou chytrou recenzi, která srovnává film se skutečností. Byť autor Dunkerk definuje jako "nejlepší válečný film", odhaluje spoustu nepřesností oproti realitě, což je mi však podrruhu Bárrto srrdečně u prrdele. Je to naprosto suprový film, kde k napětí stačí podbarvení hudbou či stupňující se zoufalství nebohých vojáků. Mrtvých je mnoho, ale žádné drastické záběry pro vyznavače MMA a jiného násilí. Suma sumárum, je to bomba. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 6 z 10 || Herecké výkony u vedlejších postav = 2 z 5 || Kamera = 10 z 10 || Zvuk = 10 z 10 || Téma = 4 z 5 || Výkon režiséra = 10 z 10 || Scénář = 18 z 20 || Můj komentář: Christopher Nolan opět ukázal, že je špičkovým režisérem a dal nám po dlouhé době nějaký dobrý západní válečný film. Film je téměř ve všem skvělý, avšak jeho achilovou patou jsou postavy, které jsou absolutně nezajímavé. Jako ano, mohlo by to dodávat na realitě, ale vadí hodně, že mi na těch postavách absolutně nezáleží. Ale i přes ně je film špičkový a odnáší si ode mě 70 % = * * * * ()

DANJELKO

osobne som z filmu nadšený. Pri vstupe do kina som sa bal na to najhoršie vojnové klišé lebo je to predsa len Angličan vo Francúzku. Zmýlil som sa. Film bol plne autentický a priblížil divákovi tu realitu čo sa v ten deň diala na pláži. Bezmocný obkľúčený muži ktorí kašlú na všetko a uchyľujú sa k tomu najzakladanejšiemu pudu. Prežiť ()

pethan

Pan Nolan je mistr svého řemesla, jeho snaha točit co nejvíc reálných záběrů je chvályhodná a vzácná. Navíc teď se pustil do vyprávění skutečného příběhu, který pojal bez zbytečných klišé, s mistrnou kamerou, citlivým střihem i hudbou. Je to krásný film, postavený na příběhu, ne na hvězdných hereckých výkonech. ()

mistr97

Z Dunkerku mám rozporuplné pocity. Christopher Nolan se rozhodl film pojmout jinak – chtěl co nejvěrněji ukázat události, které se staly, a naléhavou atmosférou navodit v divákovi pocit, jako by tam sám byl. To se mu povedlo téměř dokonale. Jenže absence výraznějšího hlavního hrdiny, či více hlavních postav podle mě nebylo nejlepší rozhodnutí. Náročný divák to možná dokáže ocenit, ale mně nevýrazný děj, který z toho plynul, příliš nezaujal. 65 % ()

frantabr

Čekal jsem bombu a nejsem náročný divák, takže málokdy jsem zklamán. Tohle pro mě bylo asi moc umělecké - viděl jsem jen chaotický šum s vodou, pískem, ohněm, spoustou mladých zmazaných hezounků a do toho prostřihaný Branaghův vážný výraz. ()

kopy123

VLASTNĚ VŠE OD REŽIE AŽ PO HUDBU BYLO SKVĚLÉ, AŽ NA ... SCÉNÁŘ, KTERÝ MI PŘIŠEL ZDLOUHAVÝ, PŘÍLIŠ ROZVITÝ, NEPOCHOPIL JSEM SCÉNU S CILLIANEM MURPHYM, SNAD CELÝ DĚJ SE KONAL NA JEDNOM POBŘEŽÍ, AŤ UŽ NA SOUŠI,VODĚ ČI VE VZDUCHU A HLAVNĚ TO NEMĚLO HLAVNÍHO TAHOUNA, POUZE NĚKOLIK VEDLEJŠÍCH NEVÝRAZNÝCH POSTAV. PODRUHÉ UŽ TO VIDĚT NEMUSÍM :( ()

Duffman 97

Film se snaží působit realisticky a poměrně syrově ale i přes Nolanovy kvality tomu něco chybí.Nekorektní a brutálnější přístup.Myslím že být to v duchu úvodního vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana......mohli jsme tu mít nejlepší válečný film za posledních 20 let.Takhle je to pořád silný nadprůměr ale s trochou divné pachuti. ()

Charliesed

Než jsem ho viděl, myslel jsem si, že jde o velký válečný film, a že může mít přes dvě hodiny – nakonec má jen hodinu a třičtvrtě. Dále se odehrává jen v jednom dni, a ani se toho moc ve snímku nestane. Výsledek je, že je to pohodovější film (respektive méně náročný) a namísto událostí se zaměřuje na to, co postavy prožívají. Což mi nevadí, a přijde mi i zajímavé. Ani tu není moc velký důraz, na to, co postavy říkají a sází se spíš na kameru a soundtrack, jež jsou dobré: kamera vytváří pocit, že je tam člověk s postavami a soundtrack tomu také pomáhá. ()

cyglos

Očekávání výsledku a vyznění filmu se úplně neminulo účinkem. Dělat film, který má podat výpověď o záchraně takového počtu obklíčených, je nadlidský, režisérský úkol. Lokace, výběr představitelů, děj, kdy snaha zabranit transportu vojáků je stále narušován leteckými útoky, vše bez výhrad. V čem jsem se ztratil, byl střih a návaznosti děje. Dlouhé záběry leteckých soubojů, docházející pohonné látky, proložené jiným, dlouhým dějem záchrany vojáků po potopení lodi, a následně pokračující vzdušná bitva, zase jiný děj, a opět bombardér, který se stále motá nad flotilou lodí, stejný pilot, stejné docházení benzínu . . . Podobně jsem se ztratil u scény jizdy vlakem, čtení novin, reakcemi lidí na nádraží a následuje přistání Spitfiru, kterému předcházely téměř dva dny. Hodnotím minimum trikových záběrů. Shlédnutí nelituji. Tři hvězdy. ()

Elektro

Nemá to hlavného hrdinu a ani hlavného záporáka, no kamera tvorí epické scény a hudba epickú atmosféru, takže som si film dosť užil. 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (viac)