Vojna v Juhoslávii je tragédiou, na ktorú dnes pomaly zabúdame. Náš príbeh pripomenie jednu epizódu z nedávnej minulosti, kedy ľudstvo stálo na pokraji veľkej vojny.  Píše sa rok 1999. Ruská špeciálna jednotka dostáva príkaz získať kontrolu nad letiskom Slatina v Kosove a musí ho udržať do príchodu posíl. Výsledok nerovného boja závisí len na osobnej odvahe každého muža. Každý vojak uvedomuje, že sa nemusí dožiť rána. Na pozadí tejto bitky znie veľmi prenikavo láskyplný tón. Jasna, ktorú miluje veliteľ špeciálnej jednotky Andrej Šatalov, je medzi zajatcami na letisku pod kontrolou teroristov. Aj napriek utrpeniu, krviprelievania a zúfalých prejavov odvahy je nutné vidieť to najdôležitejšie - mier, pre ktorý stojí za to bojovať. (TV JOJ)

Blazis34

Velice dobré drama bez servítek a s nádechem skutečných událostí. Skvělé kulisy, akce i děj - tohle Rusové umějí. Balkánské řežbě dávám 80%, čtyři hvězdy. ()

srolyma

Akční film podle skutečných událostí z období kosovské války. Koncem devadesátých let se muslimské obyvatelstvo v jižní části Srbska rozhodne následovat svou přirozenost a začne vraždit, vypalovat a rabovat vše nemuslimské. Když se srbská vláda snaží ve své zemi udržet klid a pořádek, tak jim spravedlivé NATO za trest vybombarduje hlavní město. Ano, to je to neslavné humanitární bombardování, které obhajoval uctívaný humanista VH. Je to ruský film, takže přináší na celou věc striktně černobílý pohled, kde na jedné straně jsou hrdinní a obětaví Rusové, kteří jako jediní neváhají bratrům Srbům pomoci a na straně druhé jsou muslimové vraždící ženy a děti, zlotřilé NATO a proradná EU. Je to samozřejmě patetické, přestřelené, ale akce je to slušná. Sice trochu nepřehledná, ale nenudí. ()

solisoli

Útok na Sedem Statočných na ruský spôsob. Miesto Mexikánov, Srbi a miesto koní, OT- 64 Skoty a k tomu pravá ruská mentalita v americkom štýle. Najprv vizitka ôsmych statočných rusov, potom Rallye na Skotoch a ide sa vybojovať strategické nefunkčné letisko. 200 roztrielaných teroristických ozbrojencov likviduje osem statočných v štýle bojových playstation, ktoré zrejme po zhliadnutí idú v Rusku na dračku. Napätie vrcholí, hrdinov pribúda a všetko končí relatívne šťastne. Vodca teroristov zabitý, americký vrtulník nevie pristáť na betonke zošrotovaného letiska, ktorú zadymuje Skot OT – 64, ruský veliteľ hrdo nesie v náročí Srbské dievčatko a ruskému zranenému hrdinovi padá do náručia krásna Srbka. No, už len čo dodať. Asi len toľko, že tejto drastickej rozprávke je koniec. ()

jack_scott

Docela hezký pohled na válku v Kosovu z pohledu srbských a ruských teroristů. Když se člověk oprostí od té trapné propagandy, tak jako lehce válečný film to není nejhorší. 65%. ()

Wertherion

Přílišný pathos - syrovost by scénáři prospěla spíš. Neumělá výstavba tragédie za pomoci tuhých postav manžela odvezuvšího těhotnou manželku do porodnice, na kterou vteřinu poté dopadne bomba. Herecké výkony průměr, dialogy slabé, akce dobrá, kameraman na facku. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že se autoři pokoušeli o fúzi remaku 13 hours: Secret soldiers of Benghazi a Sedmi statečných 🤷‍♂️ Průhledné zaměření ruských tvůrců proti celému NATO je vzhledem k tématu možno benevolentně přehlédnout. ()

Mikecat

Bomba! Trochu mi to pripomína: 13 hodín: Tajní vojaci z Benghází. Veľmi realisticky a krvavo predvedená vojna v Kosove. Bombardovanie nemocníc a domov civilov američanmi hrôzostrašné, keď si to človek len predstaví. Po stiahnutí sa srbských vojsk začína drancovanie a vraždenie civilistov, detí a kresťanov albánskymi vlasteneckými teroristami. Ich vodca Šmuk mieri na kňaza , ktorý mu hovorí: veríme v jedného Boha: my v Krista vy v Alaha. Šmuk: Jediný Boh je Alah, strela do hlavy. Zdravotná sestra si zahaluje kyprí dekolt, ale neskoro, chystajú sa ju znásilniť. Toto je moja zem, rusi, amerikanci, srbi nepotrebujem vas tu. Medzitým šestica vyhostených rusov zo špeciálnych jednotiek dostáva šancu na očistenie mena obsadením a podržaním letiska Slatina do príchodu ruskej armády. "Odkud mají tolik ruských vlajek?" "predelali srbské". Slaš na samovražednej misii zlikvidovať mínomety, Šataj výborné pohyby komanda akoby naozaj v nejakom pôsobil. V závere: osobní veci - zničiť, až neprídu do styku s albancami, "ne do hlavy, chci zústat hezká". Audi 100: Šataj -> Офытф. ws ()

Vojta-x

Zajímavý pohled z druhé strany. Osobně se k němu kloním, ale nevnucuji, nevysvětluji a hlavně neurážím opačné názory, jak se všude děje. Historie bude v knihách vždy ovliněna samotným pisatelem ()

rigby

Trochu drsnější válečný film z Balkánu, který se zaměřuje hlavně na obsazení letiště v Prištině. Bojové scény jsou pěkně natočené, tedy kromě té úvodní, která je téměř celá zpomalená. Naštěstí jsem se tím nepovedeným začátkem nenechal odradit. I když kromě bojových scén se jinak víceméně jednalo o lehkou vatovou výplň, která tam nemusela být, nebo mohla být ještě více zestručněna. V této podobě je to na hranici koukatelnosti. Nechybí závěrečný happyend. 3+ ()

MartinReno odpad!

Propagandistický bullshit, do ktorého nacpali kopec prachov. Zase jeden z príkladov toho, že rusi vedia spraviť alternatívu ku každej pravde. Točia dokumenty o svojom výklade okupácie Československa v 68-mom. Idú natočiť svoju verziu Chernobylu, kde všetko spískal agent CIA. Toto je zas len ďalší pamflet na ich pomýlené všeslovanské blúznenie. Kde sú časy, keď im to išlo bez propagandistického patosu... 9 rota bola iba vydarenou výnimkou z toho balastu. Česť jej pamiatke. ()

Kushina

Parádní akční řežba, kde skupina vojáků z různých národností bojující za Rusko obsadí letiště a uchrání ho dostatečně dlouho na to, aby ho obsadili rusové a mohli tak pomoci Srbům. Znovu říkám, "humanitární bombardování" Srbska NATEM byl jeden z nejodpornějších činů co tahle organizace kdy udělala. Fakty a historie se smazat nedají a proto můžeme jen držet minutu ticha za všechny padlé civilisty a za všechny hrdiny, co při boji zemřeli. 75% ()

hony23

Skvěle natočené bojové scény nezachrání to, že z filmu doslova stříká ruská propaganda. Ale řežba to tedy byla solidní! ()

Perunwit

Not just a massacre!! A Revenge!! Uřezávači hlav lítají vzduchem a srdce našince se blahem tetelí. Jednou snad historie bude soudit a zvolí správně. Válečné zločince, zločinné organizace a všechny jejich kuřbuřty. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nemyslím Allrightovou, Clingona, NACO...a našeho Vencu Lahve v krátkejch kalhotach (nechvalně proslulého autora výroku o humanitárním bombardování). Mír všem, kdo zemřeli v této svinské válce i těm ostatním. Kosovo je Srbsko!!! K filmu: velmi jsem si užil obrácenou propagandu a kvituju, že se dá natočit dechberoucí biják i mimo holly-úd. A vám, kdo jste naživu: podobnost invaze albánských kozích bratrů na srbské území s tím, čeho jsme svedky dnes, je čistě náhodná a v žádném případě se to neděje. A ta částka taky nesedí. ()

Grázl83

Příliš dlouhé, děj a postavy místy nepřehledné. Dále mi vadila rozklepana kamera a příšerný střih. Za to akční scény chválím, vypadají poměrně realisticky, jako by je točil úplně někdo jiný. Za poslední cca půlhodinu si film 3* zaslouží. ()

Ace.A.T.L.

No, u Ruskýh filmů to je rapidně nahoru s kvalitou a tohle je další přílad povedenýho kousku. Sice tam je pořád cítit to Ruský myšlení a mentalita, ale nezávislá jednotka, co nejede úplně podle směrnic je i v Rusku vítanej fenomén. Akční scén super, charaktery sedly, jen mě drobet sral rychlodabing do Ruštiny a zvolil bychspíš titule, než přeplácat film tolika stopážema zvuku. Ale bavil jsem se. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

VLADEK

Na tomhle kusu je spíš zajímavé to co tam není než je, a pak ani není potřeba si k tomu načítat zdroje a případná vyjádření zastánců jedné nebo druhé strany. Zejména jde o sexuální násilí - v tomhle směru bylo zadáni z Kremlu jasné, aby na to mohli chodit středoškoláci a byli hrdí na ty svoje zrazené hrdiny. To že by mohla proběhnout v roce 1999 v Kosovu nějaká taková bitka si snad proboha nemůže myslet nikdo. ()

erpe

Seberu veškerý síly a budu objektivní... Konflikt na území bývalé Jugoslávie je tak složitý, jak jen může být. A po tom, co jsem si to alespoň trochu prostudoval, tak nevěřím, že byli nějací dobří a špatní. Každej to vidí po svém a má na to právo. I Rusáci. Tak do půlky jsem byl v podstatě spokojenej, i když si to všechno ohýbali, jak jen mohli. Dost to připomíná americký filmy tak cca do roku 2010, kdy za všechno mohli Rusové a byli u každé špatnosti. Dějinný události si v těch filmech taky pěkně kypřili po svém... Jenže přesně tohle teď předvedli Rusové v aktuálním díle. Na konci to bylo už jak pohádka. Doslova všechno je podřízeno epickým záběrům na gerojské činy a hrdinné Ruské vojáky... ONI jsou ti jediní hodní, jediní spravedlivý, jedineční a nejlepší...bleeee. Ale tak...mohli takhle točit Američani, tak Rusové můžou taky. Jde jim to moc dobře, i když ke konci mě ten střih a scénář přišli už dost nezvládnutý a u finální scény ta hudba doslova vykradla Hanse Zimmera a jeho Interstellar... Takže OK, dobře uděláno. Jen u Rusů nedokážu odmyslet co jsou zač, co je zač jejich režim, co dnes dělají nám i světu...a tak to prostě neberu. Nechte si to, mužici. A táhněte do prdele :-( ()

stanyko

Vyborny film, konecne na temu konfliktu, ktory je nam blizsi (nie len geograficky). Vo filme fungovalo vsetko ako ma, napatie,sceny, boje, pribeh, hudba. Skvela Milena a Taxikar Kusturica za 100 bodov. ()