Vodič družstevného nákladiaku Pávek sa k svojmu závozníkovi, mentálne zaostalému Otíkovi Rákosníkovi, správa ako k vlastnému synovi, aj keď mu Otík spôsobuje samé problémy. Aj keď s ním po mnohých nehodách odmietne ďalej jazdiť, nedokáže ostať bokom, keď vidí, ako sa chalupár Rumlena z Prahy snaží Otíka pripraviť o rodičovský dom... (STV)

PATWIST

Skvelá československý komédia pri ktorej sa dosť nasmejete, najmä pri scénkach s Otíkom (napríklad v kine či na kolotoči). Na druhej strane obsahuje aj trocha smutného deja, ktorým je odchod Otíka ale všetko sa končí príjemným štastným koncom a radosťou ako sa patrí. ()

bohhous22

Další klenot z pera Z.Svěráka pod taktovkou Jiřího Menzela.Jak řekl Jan Svěrák ,,Táta napsal scénář tak dokonale,že se film točil úplně sám..."To hovoří za hodně a neutuchající a neotřesitelná popularita dodá zbytek!!! ()

Brano

Československá komédia, ktorá si nomináciu na Oscara právom zaslúžila. Premenlivý a inteligentný humor, ktorý rozhodne neurazí. Herecké spojenie Labuda + Bán sa mi veľmi páčilo. A postava Otíka bola zábavná. Takisto nemôžem zabudnúť ani na doktora Hrušínského. Jeden z tých typov filmov, ktorý sa už v dnešnej dobe nenájde. ()

george82

To je zajímavý...na šestým je teplý a na osmém už přechlazený...hodně nebožtíků, málo kameníků....a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Nej hlášky českého filmu, výborné obsazení a takový rodinný film. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 89% | FDb.cz - 88,3% | Opravdu vynikající a legendární česká venkovská komedie, která se nejen nám zapsala hluboko do duše. Opravdu špička české filmové zábavy. Už když si vybavíme výborného Rudolfa Hrušínského a jeho recitace, či strkání ohořelých sirek zpět do krabičky nebo stříkající pivo z okna hospody, od srdce se smějeme. 100% ()

MirkaP

Co k tomu dodat, co scéna, to perla. Rozhodně není momentálně zavostalej, ale dokonalej. Dodnes hledají turisté v Pelhřimově krematorium, a pořád marně. 😂 Komu se ten film nelíbí, půjde po žních k Turkovi! ()

Gamekeeper77

Tohle je prostě něco úžasnýho a dokonalýho, co můžu vidět v bedně každej půlrok aniž bych se toho přežral. Nejde vychvalovat víc režii, scénář, obsazení, humor, nebo atmosféru, protože všechno je tu nadávkovaný v absolutní rovnováze. Takovýhle filmy mě zahřejou u srdce, jejich sledování mě dělá šťastnějším a když opomenu posledních dvacet let, tak diky takovým filmům jsem dokonce i pyšnej na to, že jsem čech. Děkuju.100%. ()

Mkartaylas56

Dnes již ikonická česká komedie, u které jsem se bez problémů zasmál a zároveň jsem během ní měl velmi dobrou náladu. A to jsou asi základní kameny jakékoliv podobně laděné komedie no a tady jsem se dočkal obojího. Zároveň se film značnou mírou opírá i o velmi kvalitní a v některých případech rovněž ikonické herecké výkony herců a to se také cení. Vesničko má středisková je tedy velice příjemnou záležitostí, ale zároveň si nemyslím, že jde o tu nejlepší českou komedii, která kdy vznikla, to podle mě ne. 85% ()

ostravak30

Další z filmů, který zkrátka netřeba obsáhle hodnotit. Vždyť je zde skoro tisíc komentářů. Prostě jedna z nejlepších komedií socialismu a jedna z nejlepších do dneška, kterou si jen málokdy nechám ujít. Klasická česká komedie se zobrazením klasických českých povah a samozřejmě i legendární hlášky. Vše korunují legendární herci a hudba. Už není co dodat a stejně jsem se určitě i teď opakoval. ()

Tominni

Jeden z nejlepších českých filmů, který pohladí a rozesměje. Skvělé propojení Z. Svěráka a J. Menzela vytvořilo legendu naší filmové tvorby. Pivo ze sedmého schodu, to neděláš dobře s tou sirkou, Karl von Bahnhof nebo nelejte to pivo z okna. ()

Pitryx

Další mistrovský kousek Jiřího Menzla a jeho týmu. Asi nelze spočítat hlášky, které zlidověly a jsou běžně používány. Panu Svěrákovi se sem povedlo nacpat trochu Cimrmanovských jmen a příjmení, což ovšem neznalý divák nepozná. Snímku lze tak vytknout jen pár naprostých drobností, takže lze klidně hodnotit na devadesát pět procent. 95 % ()

PlysovyMacko

Milá komédia o malej dedinke so svojráznymi postavičkami plná humorných situácií. V centre diania je mentálne zaostalý mladý muž, ktorého kolegovia odmietajú a susedia využívajú. Napriek pár vážnym témam, ktoré film načrtáva (manželská nevera, autonehody), ostáva film v odľahčenej rovine. Najviac sa mi páčila postava doktora. ()

Dass

Typicky ceska, hezka, vtipna a hlavne nenarocna komedie. Jen bych si nekdy pral trochu vice nez jen humor. Ale co, o zabavu je v tomto pripade bohate postarano. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (viac)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (viac)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)