Rodený Newyorčan Frank (Hynek Čermák) zdedil po svojich šľachtických predkoch starobylé rodové sídlo - zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac ako štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Mariou (Yvona Stolařová) a temperamentnou manželkou Vivien (Tatiana Dyková) na veľký návrat do Čiech. Čerství aristokrati poznajú niekdajšiu vlasť a zámocký život len z dávneho rozprávania príbuzných, a preto ich miestne pomery a česká realita mierne zaskočia. Zámok nájdu v stave pozvoľného rozkladu a mimo akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú kastelán Josef (Martin Pechlát), gazdiná pani Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbár Krása (Pavel Liška). Kým personál pozvoľna precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, Frank s rodinou stoja pred ťažkou voľbou - predať rodinné sídlo a vrátiť sa do Ameriky, alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť? Film vznikol podľa rovnomenného bestselleru Evžena Bočka. (Forum Film SK)

ghoston odpad!

TVL! Marně přemýšlím, který z filmů, co jsem kdy viděl, byl horší než tohle! Je tam všechno špatně! Tedy kromě Elišky Balcarové, která dělá, co může, aby se tomuhle veledílu dalo říkat film. Vejdělek by už nikdy neměl psát scénář k filmu. A kdyby ho to přeci ještě někdy napadlo, tak jedině s tuctem dramaturgů. Přístupné do 2 let. ()

chlemtilka

To, co dělalo knihu úspěšnou - její oddechový ráz a úžasně absurdní humor - se do filmu jaksi vůbec nedostalo... Z uslintaných nevychovaných zámeckých dog jsou zde ušlechtilí lipicáni a upjatá Milada ani šáhlá Deniska se na Kostku také nevešly... Amerikou odchovaná matka se na konci filmu stává nějakou záhadnou proměnou vzornou strážkyní rodinného krbu... takže z vtipného příběhu zůstává jen název a bezduché skoro dvě hodiny... Hvězdička za herce, abych k nim nebyla nespravedlivá. ()

Satyrek

Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by charaktery postav byly tak nedotažené, povrchní a příběh tak nelogický a jednoduchý, přitom námět byl velice originální a zajímavý a právě proto je to tak smutné. Po zkouknutí jsem měl pocit, že můj mozek zas o něco zdegradoval a nevěřícně jsem seděl se svou ženou zabořený v gauči s otázkou "Proč, co to bylo?". Film se dal dokoukat pouze kvůli příjemným hercům a formálnímu provedení. ()

Hombre8

Asi už senilním, když dávám takové věci dvě hvězdy. Ale je to bohužel třeba aspoň trohu oddělit od ještě mnohem větších hovadin poslední doby. Další rodinná komedie pro dolních deset milionů. Pitomoučký scénář plný hloupostí se stupidními vtípky, kterými se snaží okořenit banální děj aspoň v první polovině. Chyběla smečka čoklů, naopak nechyběl další český svatý grál - bílé Vánoce a samozřejmě ohňostroj. ()

Mistr119

Hodnocení asi odpovídá. :) Byla to pěkná komedie, chytlavý příběh, ale všichni předem věděli, jak to skončí, nakonec přijel dokonce i kýčovitě "princ" na bílém koni... :) ()

tata22

Nejsem vůbec příznivec Účatníků zájezdu a už vůbec ne českých filmů z posledního dvacetiletí. Ale tohle se myslím povedlo. Podruhé si to nepustím ale při sledování jsem se pomerně bavil. Výborní herci, film si na nic nehraje a je přesně takový jaký má být. Žádná velká umělecká snaha, prostě jen zábava pro chvíli oddechu. Klidně bych v kině zaplatil, na rozdíl od většiny současných českých filmů. Myslím, že tohle je takové lidské pohlazení, zábava na malou chvíli, nic víc, nic míň. Účel splněn, co si víc dneska může člověk přát. ()

TheKleofa

Sympatický počin, který rozhodně neurazí. I přestože se poněkud křečovitě snaží stylizovat do podoby některých úspěšnějších starších českých filmů.. Jako klasicky spousta témat vyšumí do prázdna, ale s tím lze asi při zpracování románu počítat. ()

Pythonator

Překvapivě zábavný český film, který je pořád tak nějak trapně amatérsky český, ale alespoň nenudí jako ty ostatní. Dyková neskutečně přehrává a její postava je tak vypatlaná blbka, že se divím, jak je možné, že ji nikdo nezakopal někde za zámkem. Celé je to takové naivní a nedomyšlené. Ze vstupného člověk bez peněz asi těžko uhradí milionové rekonstrukce, takže život na zámku asi těžko bude reálný, ale to je fuk, když je to prča s profláklým happyendem plným hollywoodských polibků. Ještěže je tam půvabná ozdoba slečna Stolařová. ()

Thalin

Taková průměrná komedie, ani nenadchne a ani neurazí. Předlohu jsem nečetla, takže nemám srovnání, ale možná se do ní pustím. Kdo mi ale vyloženě nesedl a lezl na nervy, byla Dyková. Nevím, jestli taková její postava má být, ale ta ženská byla na ránu. ()

mol1111

Mně to přišlo takové řídké. Kéž by to nemělo skoro dvě hodiny, nesnažilo se to o romantickou linku, vtipy byly natočeny svižněji, šly rychleji za sebou a měly spád. Vlastně je i způsob vyprávění hodně retro, na druhou stranu i některé prvorepublikové komedie dovedly být svižnější. Neskutečně mě štvala hudba. Motivace závěrečné změny názoru Vivien za mě zcela nejasná. Knihu jsem nečetl, viděl jsem před lety divadelní představení a za mě bylo lepší. ()

Vltaava

Jedinej Liška to tady uhraje, plus ještě možná Martin Pechlát. Ostatní jsou buď špatně obsazeni, v křeči nebo úplně mimo. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)