Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

Vyhy

O samotném příběhu jsem vůbec netušil, takže jsem každou minutu hltal. Jackman náramně překvapil, že se ujal takové postavy, ale hlavně, jak dobře ji ztvárnil. Jako černá komedie to nefunguje, ale drama a příběh dle pravdy, to je vykresleno dobře. ()

bourec

Naprosto nevtipnej film, a i přes to k filmu někdo napsal komedie do popisku.Nechápu.Přece píšeš něco až po tom, když to vidíš, ne.K filmu mě samozřejmě přilákal Hugh Jackman, ale kdybych věděl, co uvidim, vyseru se na to.Navíc se stává modním hitem filmů všude cpát gaye nebo lesby, jako že je to vlastně úplně normální.Ale když koupíte dvě stejný kliky ke dveřím, tak at´ se s tím rvete jak chcete třeba tejden,nic s tim nenaděláte.Když tak přemýšlím, ani nevim co nás ve filmech ještě čeká za úlitby.10%. ()

Streeper

Bylo zajímavé sledovat další problém Ameriky, tentokrát v americkém školství. Kdo ví, jaké peníze se ještě zpronevěřují nebo tajně kradou teď, že? Ale myslím, že to byla hodně velká facka pro aduditory, aby si kontrolovaly všechno, i od lidí, kteřé mají rádi nebo je znají celý život. Herecky je to docela povedené, místy mi to přišlo zdlouhavější. Téma peněz mě moc nezajímá, ale navzdory tomu jsem se na to vydržela koukat. ()

klida

Obsah se mi moc líbil, tak jsem se těšil, až jsem odpočítával dny, kdy už to konečně bude na HBO Go k vidění. Akorát to je dost velká nuda. ()

Johnny.ARN

Dávajte si pozor, akou kartou platíte bagety, lebo sa vám môže ľahko stať, že prejebete pár miliónov z triedneho fondu a nejaka počernejšia začínajúca žurnalistka na to raz príde. A keby sa tam Wolverin nevykusoval, dal by som aj viac. Pekne to plynie, chce to odhaliť niečo velké, ale samo sa to uhrá do autu. Dobrá výplň času. 3 z 5 ()

Jaro.Krafcik

Novinka na HBO, musel som. Hugh Jackman v komédii? To tu dlho nebolo. No, zas taká komédia to nebola. Ale priznávam pozerat sa to dalo a celkom to aj zbehlo. Ale len podotknem že nič nové, čo ešte divák nevidel. O nejaké prekvapenie tak nejde. Inteligentná komédia, skôr dráma. Tie lgbt prvky vadili. 3* ()

sedm.1

Naprostá katastrofa! Je sice pěkný, že se tvůrci této podívané nechali inspirovat skutečnými událostmi o největší zpronevěře v rámci školství na území USA, ale nemyslím si, že jde o natolik zajímavé a výrazné téma, aby si zasloužilo svůj vlastní film, a pokud už se tedy někdo rozhodl, že ano, tak ona celá kauza měla být alespoň pro ono zfilmování pojata zajímavým a výrazným způsobem. Nic z toho se ovšem nestalo, a nebýt skvělých herců Hugha Jackmana a především Allison Janney v ústředních rolích, rovnou bych tomu napálil Odpad!, jelikož by si tento snímek nic jiného nezasloužil. Tomu filmu totiž chybí vážně naprosto všechno. Nudná, otravná a hlavně nezajímavá zápletka, odpovídající svým obsahem zhruba čtvrthodince, je tu zoufalým, šnečím tempem, roztažená do sta minut, které pekelně neutíkají, postavy, stejně jako děj, buď stagnují, či se vyvíjí způsobem, který uspí diváka i po pěti Red Bullech, nějaké napětí, či poutavější scény nemá cenu očekávat, nefungují zde dramatické situace, o emocích ani nemluvě, a ke konci to nemá ani žádnou gradaci a závěrečné vyústění je jen nudným cákancem do prázdna. Film nedokáže zaujmout ale ani jakoukoliv tvůrčí stylovostí, či atmosférou, prostě celé to působí jen jako mdlá televizní hříčka, v jejíž přítomnosti ovšem nedoporučuji strávit ani minutu. Fakt strašná bída! ()

Soweek

Hugh Jackman Vám ukáže, kam až je schopný zajít učitelský sbor, který se cítí finančně nedoceněný. Bad Education je výborný film, který z největší části táhnut právě Jackmanem, který výborně ztvárnil muže, kterému přišlo naprosto normální nahrabat si několik milionů a ani to nijak zvlášť nemaskovat, protože pod svícnem je největší tma. ()

Hanys_

Krást se dá prostě všude. Přesní Jackman a Janney, dost nápaditá režie, škoda jen že to téma není ve finále trošku víc vtahující. 7/10 ()

Disease

Výbornej Jackman, ale celkové zpracování průměr. Téma zajímavé, i když pro občana země, kde krást je vcelku běžné, ne moc šokantní. ()

woodsman

kokos ten Jackman je fakt pan herec tieto ulohy mu naprosto idu niaky wolwerin sa moze ist schovat dufam ze uz ma oscara ak nie nech idu doprdele ()

Henry007

Je kouzelné, je funguje lidský mozek. Poslední dvacetiminutovka Špatné výchovy se mi dost líbila a mozek si řekl: konec dobrý, celý film dobrý. Jenže po chvilce vystřízlivění jsem se rozpomenul, že jsem se vlastně po většinu filmu nudil. Už jen vizuálem ala BBC minisérie z roku 2005 si film diváka brzo ztratí. Chápu, že chtěli udělat lehce retro atmosféru počátku století a zachytit určitou "všednost". Ale kdybych chtěl sledovat odstíny šedé, tak si pustím jiný film. A taky chápu výstavbu scénáře. Nejprve postavy prezentují ve všedních momentech jako charismatické oblíbence komunity, aby divák pochopil, jak mohli ostatní tak dlouho balamutit a školu okrádat o finance. Jenže tomu prostě chybí tak na branku. Mohli lépe vykreslit dynamiku mezi charaktery, jít do hlouběji do jejich psychiky, více odhalit jejich soukromý život, prezentovat dramatičtější situace...prostě cokoliv, co by nepůsobilo tak sterilně. A je to škoda, protože na ploše posledních pár minut výborně vykreslí motivace hlavní postavy a bohužel i tím odhalují potenciál, který se jim z toho pravdivého příběhu nepodařilo vyždímat. ()

Ollie235

Frank Tassone je zajímavou postavou, která si hned od začátku získává veškeré sympatie a fandit jí musíte i přesto, že nasbírané kladné body s postupným odkrýváním dalších skutečností rychle ztrácí. Jackman tuto roli zvládl bravurně a prakticky sám tento film táhne z vod průměru. Příběh je vyprávěn poměrně jednoduše, bez větších odboček, místy však překvapí. Nenápadný, ale o to zajímavější film. ()

squawk

Po pravdě jsem to zabalil po dvaceti minutách. S "komedií" to nemá nic společného a jako drama se to vyvíjelo jako rozvleklina, která ke všemu nebyla vůbec zajímavá. Spoléhat na to, že tam možná budou skvělé herecké výkony, to přeci nestačí. ()

Flopik

Dobre sa im kradlo kým im nato neprišla obyčajná študentka. Príbeh super, po hereckej stránke tam sa nedá nič vytknúť. Horšie je už prevedenie, kde tomu chýbal dravejší spád. Celkovo aj to vygradovanie som si predstavoval lepšie. Za mňa sa to držalo až príliš pri zemi. Po komediálnej stránke som sa snáď nezasmial a ako dráma tiež priemerné. Hugh obrovská pochvala, bez neho by som si jednak ten film nezapol a jednak jeho prerod postavy skvelý. U mňa za 3*. ()

Fifer

Je to v podstatě malý a nenápadný film, který si přesně zaslouží své hodnocení kolem 70%. Hugh Jackman je charismatický, ale vzhledem k tomu, že ústředním motivem je podvod, tak se film přeci jen občas vleče. V momentě, kdy už tak nějak čekáme, kdy to konečně všechno praskne a ono to trvá a trvá. Filmu by prospěla další pořádná vedlejší zápletka třeba o Frankově milostném životě. Tahle linie je však jen hrubě načrtnuta. ()

barteca

Real story, dobře napsané , natočené. Že ulítnou ze školního rozpočtu milióny je pravděpodobné tam i tady, že to rozklíčuje totální laik je zázrak, který u nás nikdy nenastane. Jako fakt ten Hugh... ?, hrál to moc dobře. ()

jiri.twist

Film s neobvyklým námětem tunelování školích rozpočtů dle skutečné události mě zaujal, navíc lehce prošpikován i gay složkou. Solidní výkony v hlavních rolích a slušná kamera. Mohu doporučit. Jen jako komedii bych to úplně nebral. Trestná činnost a zatajování homosexuality moc komediálně nevyzní ... 5756 ()

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (viac)