Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

Rathalos

Bad Education sa zo zaciatku javi ako nudny film,ale to je len zdanie,ono sa to neskor pekne rozbehne a zacinaju na povrch vychadzat skutocnosti,ktore by nikto necakal a pravda sa ukaze,Hugh Jackman posobi sice unavene aj staro,ale podava kvalitny herecky vykon,mimochodom komedia to nie je ani zdaleka a inspirovane je to skutocnymi udalostami,takze mna to oslovilo...:-) ()

Olík

Na drama se moc snaží působit jako komedie – Na komedii moc suché. Tohle téma by si zasloužilo buď nekorektní jízdu ala Danny McBride a nebo regulérní kauzařské drama. Jinak neškodná based on true story podívaná. Hugh Jackman ukazuje, že není jenom komiksový Xman, nebo vlhký sen paniček a dam. Zbytek osazenstva si také odehraje svoje….tedy překvapil Ray Romano, ale pořád si nedokážu přebrat v hlavě, jestli pozitivně nebo nikoliv. Možná některé linky by si zasloužily většího prostoru a celková atmosféry trochu nakopnout, ale jinak jo. Bylo to zase trochu něco jiného. ()

BOURQUE

Film o najväčšom korupčnom škandále (spreneverenie verejných finančných prostriedkov na pôde školy), ktorý sa stal v USA. Divák by čakal grandióznejšie a napínavejšie servírovanie tohto príbehu na filmovej úrovni. Ale nie, a to aj napriek tomu, že herecká dvojica H. Jackman / A. Janney by k tomu mohla zaručiť potrebný základ. Tých niečo vyše 100 minút celkom rýchlo ubehne, ale jednoducho to v človeku nezanechá takú stopu, akú by čakal. (Každopádne, asi nie je taký človek, ktorému by sa nezvädli mandle v ústach, keď v závere uvidí, že koľko peňazí do dneska dostáva pán Tassone.) Občas Finleyho postupu nerozumiem – nič v zlom, ale prečo venuje toľko pozornosti Frankovej sexuálnej orientácii, keď potom to z hľadiska príbehu nie je relevantný? Film má svoje chyby (niekoľko) – v rukách skúsenejšieho režiséra by ten výsledok mohol vypadať inak. Ten režisér by samozrejme dokázal vyčariť aj väčšiu hereckú vehemenciu zo spomínanej dvojici. Ruku na srdce: produkcia HBO v tomto žánru dokáže vyprodukovať oveľa kompaktnejšie filmy. P.S.: Zaujímavé voľba záverečného songu (Dido – White Flag). Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

lemonova

Pre mňa osobne najlepší výkon Hugha Jackmana, aký som od neho videla. Aj vďaka tomu idem s hodnotením hore. Film sám o sebe má zvláštnu atmosféru a veľmi skoro rozdáva karty. A nejak neviem prísť na to, prečo je v kolónke komédia, tú ozaj nečakajte.. ()

Maximilianus

Miestami úsmevný príbeh, ale najmä ku koncu dosť tragický. Hugh Jackman hral veľmi dobre ale Allison Janney sa mi páčila ešte viac. Všetko to bolo vyrozprávané dobre, ale chýbal mi tam, najmä v druhej polovici, trochu väčší šmrnc. 6,7/10. ()

KillerZeli

Hugh Jackman září jako komplikovaný, manipulativní oblastní ředitel, jehož skutečné záměry a motivace nejsou až do konce známy diváky a snad ani jemu samému. Ale kromě něj je ve filmu mnohe pesrtých vedlejších postav, do kterých jsou obsazeni kvalitní herci - především Allison Janney, Ray Romano nebo Geraldine Viswanathan. Cory Finley ví jak nás vtáhnout do světa, který je na první pohled vypadá perfektně, ale stejně jako ve škole, kterou Jackman řídí, je v něm mnoho nedostatků, které nestačí jen zahladit. Jo a Jimmy Tatro jede nakupovat. ()

Neuge

Další z řady "rekonstrukcí" velkých amerických kauz/podvodů. Druhý celovečerák Cory Finleyho za geniálními Thoroughbreds sice zejména s blížícím se koncem trošku zaostává, přesto jde o po všech stránkách nadprůměrnou záležitost s vynikajícím obsazením. Vedle Allison Janney skládám velkou poklonu Jackmanovi v pro něj ne moc typické (trošku až "Spaceyovské") poloze. ()

pekas

Moc hezky zahraný sociopat. Pár takových jsem bohužel potkal. Je těžké je poznat, obvykle jsou oblíbení a dlouho trvá, než člověk pochopí, co jsou zač. A někteří to ani nepoznají a zastávají se jich "až za hrob". 73% ()

iz67

Relativně obyčejný biják, který ale nabízí nejen (překvapivě) dobrého Jackmana, jeho skvěle nejednoznacnou postavu, ale i spoustu vedlejších rolí, které udělají radost (třeba vyslychajici policista}. Takže spokojenost! ()

rogger

Jackman to celé utiahol, o tom niet pochýb. Story z prostredia škôl je rovnako aplikovatelna v našom prostredí aj do zdravotníctva, súdnictva či verejnej správy. Spre-nevera je lákadlom všade. Mne akosi prekážali neprijemne nasvetlené ksichty, nie moc sympatickych ostatných hercov. 63% na čsfd mi príde mierne podhodnotené aj preto som sa rozhodol potiahnuť Bad Education štyrmi hviezdičkami trošku vyššie. ()

BrusVejn

Nepochopiteľné hodnotenie na ČSFD (63%). Jedná sa o typický "based on true story" film so silným hereckým výkonom v hlavnej roli vhodný napr. na Oscary (pripomenulo mi to Spotlight). Jedine by som vymazal z popisku žáner komédia lebo na tomto filme nie je vtipná jediná vec. Je to klasická dráma s mierne bizarným príbehom. ()

bonovox

Toto sa skutočne môže stať len v amerike....Okrádať školský systém a pritom sa tváriť ako úspešný riaditeľ, ktorý má v súkromí nejedno tajomstvo, to je poriadne bizarný príbeh hodný sfilmovania. Celý film skvele ťahá Hugh Jackman, je proste skvelý a na záver po prevalení všetkého ho jednoducho musíte ľutovať. ()

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (viac)