Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

petaspur

John McClane je profesionál se sarkastickými hláškami vypouštěnými z dutiny ústní. Jsou vánoce a on si to rád rozdá s všehoschopnými teroristy (vedenými skvělým Rickmanem), kteří přehlédli v budově jednoho svátečně naladěného manžela. Sledovat tento akční film je prostě radost. ()

salahadin

Až na ten nudný začátek a hloupý konec to byl v podstatě vcelku zábavný film, teda jeho prostřední část. V tomto typu ujetých filmů držím vždy palce záporákům, nicméně uznávám, že Brůs Wilík byl vcelku sympaťák. Ten černoch na konci - praktický návod, jak zabít film! Chudák Saša Godunov ()

Aky

Výtečný příběh, na svou dobu dokonalé efekty, nečekané a originální dějové zvraty, Rickman i Willis hrají jako z partesu, stálé napětí a sem tam do toho jako hrozinka fórek, velice neotřelá linie pozvolna vznikajícího chlapského přátelství mezi dvěma muži, kteří se nemohou vidět a jsou odkázáni jen na vysílačku - co víc od filmu tohoto žánru přát? ()

Cappuccino

Premyslená akcia na každom jednom poschodí so skvelým záporákom Alanom Rickmanom. Prvá Smrtonosná pasca nezostarla ani po viac ako 30 rokoch od svojej premiéry. Naďalej dokáže udržiavať diváka v napätí, baví hláškami, a v neposlednom rade ma aj v momente písania komentáru namotivovala, aby som si znova pozrel celú sériu. ()

Mi Nü-Chai

Akční snímek s klasicky hlášky cedícím Brucem Willisem, nic příliš pozoruhodného, ovšem tady jdou body nahoru za záporáky - Alan Rickman je neodolatelný jako vždy a jeho banda germánských zabijáků má taky něco do sebe. ()

HAL

Prostě klasika, co víc říct. První opravdu velký zářez Bruce Willise se bezchybně vydařil a i přes značný věk film s klidem překonává všechno co kdy bylo v akčním žánru natočeno. ()

Satan

Film, který navždy změnil myšlenku akčního žánru. Film, kde exceluje Bruce Willis a film, kde jsou skvělé akční scény střídány s napínavými momenty. Film, kterému musím dát 5*. Hlášky a humor by Commando, akčnost by Rambo a nápaditost a vynalézavost McClanea by McGyver. Co víc si od akční pecky přát? ()

mzss1

Perfektní začátek skvělé série ! Akce je v mrakodrpau Nakatomi opravdu dost. Dost soubojů, přestřelek a výbuchů. Nechybí tu ani klasický humor postavy Johna McCleana. Hlavní záporák Alan Rickman je ze vše dílů za celou sérii nejlepší. Hudba od Michaela Kamena skvělá. Některé scény jsou třeba zvláštní, že se dost často mění Willisovi trika. NEbo je tu nějaká přehnanost či nedořešenost. Ale to nevadí, přesto dávám dobrých 97% = ***** ()

kingik

Skupina skvěle organizovaných teroristů se zmocní mrakodrapu, ve kterém shodou okolností je i Bruce Willis na večírku své ženy. A shodou okolností v inkriminovaném okamžiku přepadení se ocitl v koupelně. Hra na schovávanou, odposlechy, na přivolávání a odvolávání hasičů, začíná. A protože ji hrají Bruce Willis vychutnávající si svou životní roli na jedné straně a svoji první velkou filmovou a hlavně zápornou roli vychutnávající si Alan Rickman na straně druhé, je to napínavá akční zábava, která porušuje zaběhané mýty o neporazitelných a nezranitelných akčních hrdinech. Willis vlastně ztvárnil úplně obyčejného chlápka z masa a kostí, co nadává, trousí hlášky a chce zatočit s padouchy. Film ovšem k mé neradosti brutálně zastaral a to po všech stránkách. Najednou to na mě při opakované projekci všechno působilo obyčejněji, a to i přesto, že se jedná o první takový film svého druhu. Zkrátka, hodně Bruce Willise, dobrotivý Reginald VelJohnson se postaral o emoce, hutná atmosféra a bang bang. 80% ()

Snorlax

Willis má takové charisma, že jsou s ním zábavné i akční ptákoviny o nezranitelném hrdinovi, který sám pobije davy nepřátel. ()

Legas

Budu teď záměrně přehánět, ale Smrtonosná past je variace na staré dobré westerny. Nechci zde přímo citovat film V pravé poledne, který je ve slovních přestřelkách mezi teroristou Hansem a kovbojem Johnem McClanem často zmiňován, ale já to zkrátka z toho filmu cítím. Je to taková moje dětská kovbojka, kde vše prožívám s hlavním hrdinou, i když už "ji" vidím potřicáté, a cituji si sám sobě pro zábavu McClaneovi bonmoty. Klasika z dětství, která mi přirostla k srdci až v dospělosti (?). Můj nejoblíbenější film. ()

Šakal

Mám rád tu poklidnou atmosféru předvánočního L.A., kdy je vzduch provoněn střelným prachem, semtexem a když napnete uši, je slyšet svištění letících těl z místních mrakodrapů :o) Co dodat: KLASIKA ve svém žánru a vlastně takový " otec " , od kterého se následně všichni učili, inspirovali, kopírovali ho, ale kvalit tohoto předchůdce nikdy nedosáhli. Neohrožený John McClane v podání Bruce Willise s jeho typickým nadhledem a úšklebkem, řešící s naprostým klidem a humorem sobě vlastním, i tu nejožehavější situaci. Pravdou je, že na takovéto typy snímků nahlížím v současné době zcela jinak, než jako ten " malý 10 -ti letý kluk ", tím ale nechci rozhodně říci, že bych si je i teď neužíval. Pouze ( trochu ) jinak - s nadhledem a nostalgickým nádechem. Dnešní akční snímek se ubírá zcela jiným směrem. Neříkám, že je to DOBŘE či ŠPATNĚ, pouze konstatuji: moje " krevní skupina " je toto. Parádní záporák Alan Rickman coby vůdce teroristů Hans Gruber, osvědčená šablona - jeden z davu zachraňuje ostatní a pro fajnšmekry - závěrečná lahůdková scéna, kdy se z davu vynořuje " sympaťák Karl " a seržant Al Powell z něho dělá cedník. Jak říkám, lahůdka pro nejmlsnější jazíčky - tuto scénu jsem si specielně užíval :o) Nechci se rouhat, ale myslím, že dnešní mladá generace nemůže ( to není výtka, to je holý fakt ) tento závěr náležitě ocenit. p.s. již teď se těším na vánoční svátky, kdy naprosto rezignuju na nakupovací horečku, udělám si svařák, vpluju do pantoflí , hodím na sebe župan a dám si nejprve toto http://www.csfd.cz/film/43677-laska-nebeska/ a následně tento snímek. A jestli by nebyla nějaka pohodová vánoční hudba? Zkuste se zeptat Argyla....TOHLE je moje vánoční hudba. Co dodat..... :o) Jednoduše SRDCOVKA! ()

Webb

Nadčasová záležitost a zároveň jeden z nejlepších akčních filmů 80. let v čele s Brucem Willisem ve vrcholné formě. [8/10] (Fox, Gordon, Silver) (Barevný /// Produkce: Lawrence Gordon, Joel Silver /// Scénář: Jeb Stuart, Steven E. de Souza podle románu Nothing Lasts Forever Redericka Thorpa /// Kamera: Jan de Bont /// Hudba: Michael Kamen /// Nominace na Oscara: Stephen Hunter Flick, Richard Shorr (zvukové efekty), Richard Edlund, Al Di Sarro, Brent Boates, Thaine Morris (vizuální efekty), Frank J. Urioste, John F. Link (střih), Don J. Bassman, Kevin F. Cleary, Richard Overton, Al Overton Jr. (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Tsuki

Napětí, dynamika, zajímavý rozpor mezi viděním situace zvenčí a uvnitř dění, a navrch i velký kus vtipu a důvtipnosti. Soustředěně a vcelku jsem tento film viděla poprvé až nyní, ale už plně chápu, proč se stal nesmrtelnou klasikou. Mimo výše zmíněné mu neschází ani originalita a příjemná svižnost. Navíc bavili jak Bruce Willis, tak Alan Rickman v roli záporáckého vůdce. Chytří záporáci vždycky fungují lépe, protože jsou mnohem rovnocennějším a nebezpečnějším soupeřem, takže za tuto postavu rozhodně palec nahoru. Samozřejmě zásluhy patří ve velkém právě Alanu Rickmanovi za ztvárnění. Smrtonosná past je tak trochu „jiným“ vánočním příběhem, ale svým způsobem by právě nálepka „vánoční akční thriller“ byla hodně přilnavá :D Ráda někdy uvidím znovu. ~(4,3)~ ()

dzej dzej

Když jsem byl menší, tak jsem si (s ohledem na krásně šprechtící německé teroristy) myslel že tenhle film se jmenuje Die Hard – s německou výslovností, tedy ne [dáj hart] , ale podobně jako die Frau či die Straßenbahn… To jen tak na okraj…Yippee-ki-yay, motherfucker. ()

Anderton

No najlepší akčný film všetkých čias to pre mňa zrovna nie je, je to príliš nereálne a občas aj nechcene smiešne. Tolko ospevovaná zranitelnosť hlavného hrdinu v podaní Brucea Willisa ako protiklad k superhrdinom typu Schwarzeneggera a Stalloneho mi tiež príde, vzhladom na to, že to McLane zvládne sám, dosť prehnaná. Film si cením skôr ako kvalitatívny protiklad k vtedajším slávnym Van Dammeho a Lundgrenových béčkovým perlám. Pozretie po rokoch toho veľa na mojom názore nezmenilo, každopádne film dokážem doceniť viac a to najmä vďaka tomu, že ani po niekoľkých desaťročiach iba máloktorý akčný film dokáže Die Hard skutočne prekonať. ()

Frajer42

I takhle se dají trávit svátky vánoční. Bruce Willis ve zlomové roli svého života. Ani na chvíli nepocítíte ten nepříjemný pocit nudění. Bruce Willis zde pořádá svoji one man show. Hláška střídá akci a akce střídá hlášku. Od plného počtu film dělí snad jen pár nelogičností, ale co si budem povídat. Je to jen film, i když v tomhle případě více než skvělý. ()

boshke

Zopakoval bych svůj komentář ke Smrtonosné kolegyni - kam se na Smrtonosnou past hrabou ty dnešní akční sračky, tohle je prostě klasa. Je hezké vidět Bruce ještě s vlásky v nejlepší formě, navíc mezi ním a Rickmanem to skvěle funguje, dá-li se to tak nazvat... 90% ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)