Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

anyonecek

Bruce Willis zahrál celý film prakticky sám. Jediný člověk vymlátí mega velkou budovu od teroristů. No prostě 2. hodinovej akční nářez, ale co také čekat s tímto hercem v hlavní roli. Pro mě adrenalinová pecka u které jsem se nesmírně bavil. 90% ()

Idris

Pvní díl absolutně nejlepší. Bruce tady sype jednu hlášku za druhou. Ale co je podstatné, je to docela uvěřitelný film (do jisté míry). Pořádně jim nakopal zadky... ()

J*A*M*B*O

Stará klasika s Bruceom. Taká pohodovka pre mňa na neaký večer, áno to je Smrtonostná pasca. Svojho druhu asi najlepší film, s veľmi dobrým dejom a hereckým výkonom Brucea Willisa. Dávam 10/10 bodov. ()

helrohir

Je dosť možné, že tento film je najlepším klasickým akčným filmom, aký bol kedy natočený. Je vidieť, že keď film podobného razenia dostane do hlavnej úlohy skutočne vynikajúceho herca, a nie len bývalého kulturistu alebo niečo podobné, výsledok môže byť naozaj pozoruhodný. Naviac tunajší záporák Alan Rickman je taktiež jednou z najvýraznejších záporných persón v akčných filmoch, takže herecké obsadenie môžeme povazovať za vskutku vynikajúce. 90%. ()

kirmakX6on

film je velmi dobrý, ale s dobou prostě rostou nároky a člověk už je zvyklý na určité technické standardy. Díval jsem se na 1080p BluRay verzi a stejně ten obraz nebyl kvalitní (prostě tehdy nebyla tak kvalitní technika záznamu..), zvuk byl ještě horší. Začátek byl nudnější (dneska jsme zvyklí na jízdu od začátku až do konce), souboje podobné jako souboje ve všech starších akčních filmech - připomínaly pěstní rvačky v hospodě....opět - dneska jsme zvyklí, že v lepších filmech různí agenti a policajti předvádí - alespoň v omezené míře - nějaké bojové umění. Vždyť i v realitě mívají výcviky -- agent sice není šaolinský mnich, ale ani se nepere jako člověk v hospodě, ok? Dneska k dobrému filmu neodmyslitelně patří kvalitní soundtrack...v Smrtonosné pasti je pouze hudební kulisa, není to kvalitní muzika. Dneska je člověk zvyklý, že manželka nebo přítelkyně hlavního hrdiny je fakt atraktivní herečka a to dokonce i když už mají děti. Bruce má prostě takovou normální paničku - neříkám, že je ošklivá, ale já osobně bych si ji nechal ujít. No a samozřejmě i technika (počítače ap.) je z dnešního pohledu obstarožní. Akční filmy obvykle ukazují techniku nejmodernější, ostatně i to je důvod, proč jsou akční filmy zajímavé a zábavné - nejen kvůli akci, ale i kvůli různým technologickým vymoženostem. To samozřejmě film z r. 1988 nemůže jaksi poskytnout, že. I přes výše zmíněné nedostatky a limity je to stále ale kvalitní snímek, víc než 3* dát ale nemůžu. Celkově: 70% ()

matobystro

Sakra, to je tak dobrý film že som ho videl asi tri dni za sebou. Bruce willlis ktorý hadže hlášky jedna za druhou jeho nerozvážnosť ma preniesla priamo do Nakatomi plaza. ()

Boudyy

Neuvěřitelná sada od Johna McTiernana (i Johna McClanea, ale o tom za chvíli). Schizofrenní prostředí mrakodrapu a chronologický děj zabalený do popcornové akční zábavy okořeněnou spoustou kultovních hlášek. Vynikající Bruce Willis jako polda John McClane si moc nedělá hlavu, že je sám v uzavřeném mrakodrapu na hordu teroristů vedenou psychopatem Hansem Gruberem (Alan Rickman), hlavní je, aby osvobodil sebe, rukojmí a taky svou ženu, která je mezi nima. To vše na pozadí velké loupeže za 640 milionů dolarů...Opravdu průlomový film, který ani chvíli nenudí, hláška střídá hlášku, akce střídá akci a celkově to jsou skvěle strávené dvě hodiny ve společnosti mistrů svého řemesla (od režie, přes herce i hudebniny). Prostě nelze nic vytknout. ()

liquuid

Nadupanej akčňák se vším všudy. Na tu dobu výborná kamera. Není třeba slov, chce to jen si lehnout, pustit to a vychutnat si každou minutku. Takhle nějak to má vypadat. ()

Rapaport

Film,který přepsal dějiny akčního filmu. Do té doby byl prototypem akčního hrdiny nebojácný neohrožený neporazitelný svalovec, který po většinu času dával na prdel obrovské přesile a bez škrábnutí zachránil každého a všechny. Pak přišel John McClane a zrodil se nový typ akčního hrdiny. Hláškující hrdina všedního dne, který celý film dostává řácky do držky, aby pak celé zkrvavené, jen se štěstím, zachránil co se dá. Každopádně je paráda sledovat jak Bruce Willis,cedící suché hlášky mezi zuby, vymele mrakodrap teroristů pod vedením úžasně zlého profesora Snapea, pardon Alana Rickmana. Pro milovníky akce povinnost, pro ostatní taky:) ()

Frog.cz

Tento film patří ke skutečné klasice z dob kdy ještě akčňárna byla králem a Bruce Willis se zařadil vedle Slyho a Árniho jako takový malý terminátor kterého není možno dostat. :-) 95% ()

Syna.1990

Akční film par excellence, řadící se jednoznačně mezi nejlepší akčňáky všech dob. Špičkový Bruce Willis, který po celý film dává hlášku za hláškou a masakruje teroristu za teroristou. Může snad být lepší "Vánoční film"? ()

Guran

Náramně dokonalý akční film, ve kterém se nestřílí po městě, nebojuje se v žádné válce, ale jde tu jenom o jednu budovu po které teroristi pasou. Bruce Willis jako John McClane, který ví jak se dostat ke svému cíli a hezky si dělat srandu z gangsterů. Představa, že to mělo být pokračování Komanda je nepředstavitelná a asi by to nebylo ani tak dobrý jako je dodnes toto. Nevidím jediný důvod proč nedát 10/10. ()

mrclTV

Bruce ako akčnejšia verzia McGyvera (tie nápady núkal jeden za druhým) a.k.a. najdrsnejší policajt zachraňuje Los Angeles a hlavne svoju ženu zo spárov zlodejov. Film doslova prešpikovanými hláškami, ktoré tvocovia divákovi hádžu na kilá rad radom spolu s perfektnou akciou. Prívetivý pochôdzkár, hlúpy šéf polície, drsne drsní DEUTSCHE teroristi a ešte drsnejší a blaznivejší "experti" z FBI - vynikajúco namiešaný mix. Ultimátny Vianočný film pre muža. :D KLASIKA, ktorá baví. Len by McClane nemusel trpieť tak rozšíreným neduhom hollywoodu - alergiou na vystrelené náboje (strieľalo sa doslova ostošesť, ale šuchol ho snáď až jeden, ale to už vŕtam). ()

Vojtarr

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Bruce Willis se na tuto roli vyloženě hodí. Stejně tak Alan Rickman na tu svou. Taková obyčejná zápletka, a tak skvělý film. ()

Brano

Toto ma byť klasika akčných filmov? To snáď nie. Dejovo slabé. Neuveriteľné stereotypný film, s veľmi zle natočenými akčnými scénami. Strašne pomalé, až zívajúce tempo, so zbytočne natiahnutou dĺžkou. A čo sa týka hercov, tak vyzdvihnem akurát tak záporáka Rickamana. Willis tiež nebol ešte špatný, ale ostatní herci priemer. A to ešte odmyslím nie príliš sympatickú manželku. (Bonnie Bedelia) Film ma rozhodne neoslovil a nevydržal som sa pri tom sústrediť po celý čas. /40%/ ()

JosefTomas

Pamatuji si, jako by to bylo včera. Bylo mi asi 10 a já už tehdy hleděl s úžasem nad výbornou postavou, kterou jsem si ihned zamiloval a už nikdy na ní nezanevřel. Pro mě se úplně změnil život a začal jsem se na akční filmy dívat úplně z jiného hlediska. Výborné filmy se točí tak jednou za 10 let. Výjimečné filmy, jako je tenhle, jednou za život, tak si ho nenechte ujít. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)