Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

kukkik

Překvapivě dost kvalitní drama. Překvapivě k Bohdalové a české produkci, nepřekvapivě k Hádkovi, který je prostě herec stvořený pro role záporáků, zlodějíčků apod. Velice povedený film s tísnivou atmosférou odrážející našinci známé společenské problémy. 4/5 ()

bearmeedek

Kvalitní herecký dvojkoncert. Poklona za výkon u Bohdalové, vzhledem k jejímu věku a poklona Hádkovi za výkon vzhledem k věku. A na závěr taky dost velké překvapení … ()

Psycho.R

Jestli je u Klece nějaká slabina, pak je to scénář. Nejsem jeden z těch, kteří na Marka Epsteina permanentně nadávají, naopak se mi většinou filmy z jeho pera líbí. Proč zdůrazňuji právě tohle? Protože pokud máte Hvězdu velikosti Jiřiny Bohdalové a dáte jí hlavní roli, pak jí musíte dát příležitost ukázat její um. Prvních 40 minut je právě její výkon tím nejlepším z celého filmu. Její velmi pomalý přerod z důchodkyně, která přichází o všechno, co má v životě ještě ráda, po nalezení vnitřní radosti z toho, že jí ještě někdo chce být nablízku je velmi uvěřitelný. Ovšem poté, se stane pouze postavou, kterou scénář vláčí odnikud nikam a vlastně jen vidíme, co je nucena zažívat. Hádek hrající psychopata, u kterého nevíte, zda jsou jeho změny chování skutečné nebo ne ujde, ale neseděl mi. Nevím, zda šlo o charakter nebo o obsazení, ale měl jsem pocit jakési nesourodost, jako by dvě hlavní postavy hráli v úplně jiných filmech. Dějová linie s minulostí není vlastně nijak potřebná pro tu hlavní, slouží hlavně pro nafouknutí stopáže. Je to pro mě vlastně zklamání, sic úplný konec, kde si osud ironicky pohraje s Hádkovou postavou má být asi největším zvratem. Přeji paní Bohdalové, aby byla více obsazovaná do hlavních rolí, ať komických nebo dramatických, neboť má stále co nabídnout. Druhá Fany se, ale bohužel nekoná. ()

rublik05

Na české poměry celkem slušně natočené psychologické drama, kterému vévodí zejména herecký výkon ústřední dvojice Hádek/Bohdalová a zejména prvně jmenovaný film neskutečně táhne. Ovšem filmu ublížilo dost zbytečných scén, a také dialogy mnohdy jsou lehce mimo mísu. Filmu chybí také kvalitní hudba, která by těm drsnějším scénám dodala daleko lepší atmosféru. Ačkoli jde poznat, že se jedná o českou televizní produkci, jedná se o jeden z těch lepších počinů České televize. Snad se začnou točit podobné filmy víc a líp. 7/10. ()

deLaFere

Nejsem žádný velký fanda paní Bohdalové, ale klobouk dolů před ní. Výborný výkon, velmi slušný scénář a vytěženo z minima maximum. Jediný, kdo mě nepřesvědčil je Kryštof Hádek, vůbec netuším, na jakém základě stojí jeho popularita. Velmi slušná jednohubka. ()

Primavera

Výborný námet, scénar sa vydaril, aj keď chýbal mi väčší priestor pre pani Gálovú. Okrem toho, že sa nechala celý život pichať bohatým chlapom, sa o nej nič nedozviem, pričom by to bolo fajn vedieť v súvislosti s jej rozhodne nevšedným správaním sa v celej tej zložitej situáciií, kým o chamtivom nešťastnom chalanovi viem všetko podstatné. Oboch život je však klietka, kde sú opustení. Obaja sa ocitnú aj v reálnej klietke, kde sa každý správa ako vie. Herecký výkon oboch excelentný, Bohdalka super a Hádek, však to je ideál pre rolu úchyla! ()

arinečka

Ne, není to přerod nenadálý a špatně zahraný. Kryštof Hádek hraje darebáka, který chvíli předstírá, že je hodný, pak se ukáže ,co je zač , a v závěru opět hraje pokání a lítost, aby si zachránil život, ... ne, nenapravil se, jen vás nachytal. ()

ForGump

Velice slušný thriller, který je nejsilnější právě v Kleci. Tam Jiří Strach servíruje napínavou hru o dvou osobách, která má v sobě až nečekané prvky, o nichž si myslím, že budou překvapivé pro mnoho diváků. Sluší se říct, že tvář těmto postavám propůjčili Kryštof Hádek a Jiřina Bohdalová. Netvrdím, že šlo o jejich nejlepší výkony, ale úctyhodné byly od obou a u paní Bohdalové se nedivím, že zvládla takto obtížnou úlohu, ale Kryštof Hádek si s úkolem ztvárnit odpudivou postavu poradil možná ještě lépe. Za to, co probíhalo před Klecí, ale body nahoru dát nemohu, to bylo řádně sterilní. Každopádně jsem rád, že u Jiřího Stracha a jeho nepohádkových jednorázovek je velká spolehlivost, že dopadnou alespoň dobře. Klec by dopadla výborně, kdyby se z ní něco málo vytrhlo. 70% ()

pushover

Česká verze home invasion filmů, stojící především na herectví Bohdalky a Hádka (asi jeho nejlepší výkon od Kober a užovek). Konec trochu nezvládnutej a Gregor Brzobohatý si mohl odpustit tu variaci na téma z Psycha... ()

Romanstekl

Hádek i Bohdalová skvělý herecký výkon, snadno uvěřitelné, až mi z děje místy nebylo úplně dobře, nicméně vše v pořádku, klobouk dolů, byl to mazec, Strach, ani Epstein nezklamali. ()

seeba10

Kryštof Hádek i Jiřina Bohdalová hrají v tomto filmu vyloženě excelentně. Zaujala mne i hudba Ondřeje Brzobohatého. Vše sedělo a bylo na správném místě. Senzační podívaná. ()

Tashi

Scénář nepříliš originální, od Epsteina bych čekal ještě o trochu víc, ale jinak skvělé herecké výkony Hádka i Bohdalové. Na televizní film povedené. ()

stone

Mohl to být silný, "evropský" komorní příběh. Ale. Nelogičnosti, které dokazují špatnou práci na scénáři, uškodily všemu kvalitnímu. Bohužel si pan režisér zase nedokázal tyto úlety pohlídat. ()

Mamlas

Důvěřivá babička kontra hajzlík. První hodinu lze přeskočit, nic se neděje. Zbytek je komorní drama, dobré herecké výkony, pomalý děj, pomalý spád, nuda, kecy. Asi to mělo vysokou uměleckou hodnotu, nevím, ale dívat se na to moc nedalo, většinu bylo třeba přeskočit. ()

unrocker

Hodně nadupana atmosféra která stále pomalu graduje a jde vám do kostí a mozku aby jste si nejenom užili ten příběh ale také herecké výkony Hádka a Bohdalky ()