Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

Randyz

Film jsem asi v 1/4 málem vypnul, protože mě počítačově vytvoření psi vytáčeli a nedokázal jsem tak moc příběhu oddat, ale jsem rád, že jsem vydržel, protože druhá polovina byla vizuálně krásná, poetická a s pěkným soundtrackem a Harrison Ford byl boží 😃 ()

filipvrbik

Ten film prostě musel natočit někdo, kdo bezmezně miluje psy a vůbec celou přírodu... Jasně Buck je CGI, ale to prostě být musí, protože by to jednoduše jinak nešlo natočit, protože Buck a ostatní zvířena prostě hraje. Vlastně se to klidně mohlo jmenovat psí král, protože digitální zvířata si s loňskou legendou nezadají...Zajímavé je také to, že film je vlastně rozdělen na dvě části a dva příběhy - v prvním je Buck unesen a koupen jako tažný pes pro poštovní psí spřežení Omara Sye, když však poštovní ppřepravu pomocí spřežení zruší, trochu oklikou se Buck dostane pod ochranná křídla Johna Thorntona (Harrisona Forda) s nimž prožije své největší dobrodružství a získá nový domov... Záběry kanadské přírody jsou úchvatné a nechybí (zvláště ze začátku) humorné momenty... Pro Harrisona Forda další úspěšná role (po sedmičce Star Wars a Blade Runnerovi 2049), ve které ukázal, že ještě nepatří do starého železa. A francouzké nadávky Omara Sye jako perlička na dortu, prostě úžasný film - a není to ani moc předvídatelné, snad jen ku konci...viděno v kině (2D eng.)...95% ()

mira007

Čekal jsem Volání divočiny, které jsem znal z dětství, že mne pohltí drsné napínavé dobrodružství, atmosféra divokého západu a syrový chlad Aljašky ... a dostala se mi taková dětská disneyovka hadr, kde sice hrál můj oblíbenec Harrison Ford, ale psík byl digitální, takže to z velké části vypadalo jak ztřeštěný animák. Nebavilo, iritovalo. PS: Musím dát za pravdu, že živý psík by dal asi stokrát opravdovější emoce než tohle s mnoha variacemi výrazů ve tváři jak Jim Carrey. ()

poet

Až na toho digitálneho psíčka to bolo celkom fajn. Je to skor film pre deti ako pre dospelých ale napodiv som sa nenudil a Buckovi som fandil od začiatku až do konca. Indiana Jones ma tiež nesklamal :)... ()

nonick1

Tenhle film je sledovatelný pouze v rodinném kruhu s dětmi, jinak je v něm tolik digitálních i logických nesmyslů, že by jeho hodnocení muselo hraničit s odpadem. Mimochodem, začíná mi být docela líto černošských herců, jejichž nadbytečné a z podstaty nevěrohodné účinkování v podobných filmech představuje pouze položku k naplnění povinných kvót. ()

ROCK,THE

Nádherný, dojemný, epický a hlavně legendární příběh od Jacka Londona v novém filmovém zpracování je zkrátka dechberoucí. Skvěle odvyprávěné za pomoci kouzelnických efektů a nádherné scenérie. Máme zde příběh psa Bucka, který je hrdina sám o sobě a v různých situacích se musí vypořádat s různými okolnostmi. Mnohdy bolestivé zkušenosti ho zocelují a dělají z něj psího hrdinu. A osudem se dostane z mnoha pánů ke svému poslednímu, a to jest Jack Thorton v podání Harrisona Forda a spolu začínají epické dobrodružství a hlavně zocelují vzájemné životní přátelství. Tento nádherný příběh je doprovázen skvělou hudbou Johna Powella která dodává příběhu ty pravé a správné grády které by jste od takového příběhu přesně chtěli. Audio-vizuálně je to něco co se jen tak nevidí a je to jednoduše řečeno balada a slast jak pro ucho diváka tak zrak. Co se týče hereckého výkonu Harrisona Forda, tak je jako vždy profesionální a hlavně je vidět že si roli dost užívá a dává do ní vše, je prostě boží jako vždy. A Buck leč jsem se bál jak bude tento digitální zázrak fungovat, tak na mě fungoval zcela úplně a na 100%, v některých momentech jde přirozenost stranou a vidíte uměle nasazené pocity a výrazy ale nevadí do příběhu to zapadá a vypadá to krásně, obzvlášť v souhře s Fordem. Takže jestli chcete vidět nádherný příběh o přátelství mezi psem a svým pánem, o dobrodružstvích které jsou v celém snímku mraky, o překrásných efektech, o senzační hudbě a více nežli nadprůměrného hereckého výkonu tak seberte celou rodinu a uhánějte do kina, pak i vy budete chtít zažít... VOLÁNÍ DIVOČINY ()

barteca

Digi zpracování chybí životnost, marná sláva, je to víc malovánka, k méďovi domalovat Mášu a jsme v jiné vesnici :), a tak nějak se o toho malovanýho psa méně bojím, když dostane ránu......Příběh známý, poutavý, Kamińského kamera přináší Yukon drsný , nádherný. ()

zdeny99

Velice akční začátek s digitálními efekty, když ženská spadne do zamrzlého rybníka a Buck ji zachrání, aby poté s ní a svým majitelem (Omar Sy z NEDOTKNUTELNÍ) uprchli před lavinou, na mě od první chvíle působil, že tento film bude jen o nepřirozených akcích a digitálních efektech. A opravdu to tak bylo. Digitální psi, digitální lesy, digitální hory, digitální sníh... Proč? Vždyť to působí tak otřesně a nereálně. Psi tu dělají věci, které by žádný živý pes neudělal. V roce 1972 (film s Charltonem Hestonem) to šlo udělat i bez digitálních triků a vypadalo to opravdově. Tak proč teď to musí kurvit a ještě za tolik peněz. Bylo by lepší, kdyby to natočili jako za starých časů a tím i levněji. [4190. hodnocení, 252. komentář, 69%] ()

Rathalos

Zakazdym,ked je vo filme hlavnym hrdinom psik,tak sa nedokazem ubranit slzam,vzdy ma to dojme,tentokrat je to velky hafan Buck,ktory je sice len digitalny,co je skoda,no aj tak si ziskal moj srdcovy sval,tie jeho nadherne oci ma dostali,aj Harrison Ford ci Omar Sy boli skveli,krasna dobrodruzna drama,ktorej udelujem plnu palbu...:-) ()

BOURQUE

Ďalšie spracovanie klasického románu J. Londona. Film má dobré tempo – keď je potrebný, tak je pomalý a melancholický, keď nie, tak dostatočne dynamické. PC-generated zvieratá (hlavne Buck) môže vadiť – uznávam, že na ich zvyknutie je potrebný čas. Ľudské postavy sú v poriadku, na telo šitá rola pre O. Sy. Veľmi dobrá a pekná rola pre H. Ford – má k tomu (ako aj pre iné filmy) neskutočnú charizmu. Z mojej strany v podstate spokojnosť. P.S.: Rád by som raz videl aj verziu z roku 1972 s Ch. Hestonom. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rockerman

Komu nevadí počítačová zvířata (hlavně psi), tomu se to bude líbit. Musím přiznat, že i mě se to líbilo, ačkoli některé Buckovy nepřirozené pohyby mi vadily a ve druhé polovině to ztrácí na zajímavosti. Jinak je to ale hezky natočená pohádka a jsem zvědav, jak to zabere na má vnoučata. ()

CaptainCzech

Rodinný filmík, který uteče jak voda a dokáže zabavit všechny věkové skupiny. Avšak žádné velké terno nečekejte. Co mě osobně na filmu (minimálně do půlky) vadilo byly počítačově vytvořený zvířata. Poté taky retardovaný ''záporák'' u kterýho jsem absolutně nechápal proč jde po dědovi Fordovi (je to tam ukázaný, ale pro mě nepochopitelný). Navíc nesmysl s tím jak ho najde někde uprostřed lesů v Yukonu. Poslední fakt výrazná chyba je když jedou na kánoi, spadnou z vodopádu a jedou dál. Buck je celej promočenej, ale Ford na sobě nemá ani kapku. Milým překvápkem pro mě byla účast Omara Sy, kterého jsem v trailerech nezaregistroval a tato dějová linka pro mě byla nejlepší část (klidně bych si to dal celý o tom). Linka s Fordem nebyla nic extra, ale bylo hezký koukat jak si Bucka osvojil jako syna a ten mu pak postupně vzdaluje (přesně tak jak to v životě chodí). Závěr byl pro mě předvídatelnej, tak že mě nešokoval. Příjemná podívaná, která má sice chyby a působí zkratkovitě, ale dokáže zabavit. 3*. ()

sadlokan

Nejsem si úplně jist,jestli bylo na řece Yukon v období zlaté horečky více digitálních psů,nebo afroamerických musherů,nicméně zahrabání kořalky psem,jakkoliv digitálním,mě vede k hodnocení-pes k hovnu-bída. ()

helloween93

Volání divočiny byl jeden z posledních naplánovaných projektů Foxu, který studio Disney po jeho akvizici zdědilo, nechalo dotočit a vydat. Že bude film finanční pohroma se vědělo, protože díky digitalizaci psa se rozpočet filmu vyšplhal na astronomických 120-150 milionů $ a to je u rodinného filmu o Fordovi se psem prostě hrozně moc. Moc nerozumím tomu, proč studio režiséru Sandersovi (How to Train Your Dragon a Croodsovi) odkleplo takhle obrovský budget. Film v kinech podle předpokladů propadl, částečně i díky brzkému zavření kin v důsledku COVIDu. Ač má tedy film nálepku komerční propadák, není to špatný film, kdo má rád psy, bude potěšen. Citového vydírání i patosu je minimum, příběh podobný jako u nedávného Dog's Journey. Závěr trochu čitelný, ale neměl jsem s ním problém. 3* ()

geek.ondra

Tohle nezachrání nic. Ani stále sympatický Harrison Ford, ani dost hezký prostředí a už vůbec ne digitální pes. V tom kině jsem se vlastně reálně nudil a přemýšlel nad tím proč tenhle dějovej paskvil vůbec vznikl. Sanders si zbytečně zkomplikoval kariéru. 4/10 ()

JBMAVERICK

Rodinnej film, spíš pro děti. V dnešní době dogonalých digitálních triků, nechápu, proč psům a vlkům nenechali přirozený zvířecí pohyby a chování jako třeba v Lion King nebo Jungle Book. Tohle prostě tahalo za oči. Škoda. Bejt to trochu "drsnější" a chování zvířat trochu přirozenější, byl by to skvělěj film. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu