Najlepšie kamošky a zároveň najlepšie študentky v triede Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) sú veľmi múdre, šikovné...a dosť neobľúbené. Myslia si, že život je ukrytý len v učebniciach a na svojich spolužiakov s horšími známkami sa pozerajú s neskrývaným dešpektom. Lenže deň pred ukončením štúdia si obe zrazu uvedomia krutú pravdu – 4 roky šprtania boli v podstate stratou času a ony si mohli užívať presne ako všetci ostatní. A tak sa rozhodnú, že poslednú noc na strednej škole si to všetko vynahradia a roztočia to ako sa patrí. Čaká ich veľmi dlhá noc plná dobrodružstiev, na aké ich žiadna z kníh nemohla ani zďaleka pripraviť. (Forum Film SK)

Johnny.ARN odpad!

Ja prisám bohu, ešte jedna stredoškolská píčovina a požiadam o diplom o ukončení a pojdem na maturiťák. Olivia, prečo ma trestáš takou chujovinou? Super ODPAD! ()

Ryuuhei

Co bych měl povídat, ty dvě uhlavní otravné a nesympatické slepice mi lezly na nervy do zhruba půlky filmu. Pak se na to paradoxně i dalo koukat, zápletka točící se okolo hledání správné párty byla místy i zábavná a konečná pointa o problémech přátelství celkem výstižná - sám jsem si něco takového zažil. Ale jinak? Zase jdu proti proudu ČSFD, protože podle mě to takový zázrak není. ()

Playman

Překvapivě fakt skvělý. Ano, na začátku mi ten film přišel krapet cringe a byl trochu tlačený, no jak to říct, směrem na kterej nejsem úplně zvyklej. Ale nakonec z toho naprosto přirozeně vyplynula fakt skvělá komedie, plná šílenejch situací a s pěknou pointou na konci. Za tenhle režijní debut se Olivia Wilde rozhodně nemusí stydět. ()

elanius

(63/2019) / Olivii sa dá jedine fandiť za pokus o natočenie trošku inteligentnejšej teen komédie. Strašne mi vadilo ako je film od začiatku do konca ukecaný, ťažko sa dá sústrediť na nejaký ten vtípek, alebo pokus o message. Na prvotinu ale dostatočne originálne, aj keď závratnú kariéru Wildky nečakaám. (6/10) ()

noriaki

"A dost, stejně to k tomu dlouho směřovalo, škrtám si celou tuhle generaci." - chtělo se mi zařvat na celé kino. Tři čtvrtiny stopáže jsem regulérně trpěl při sledování přehrocených charakterů a zoufale nevtipných scének. Ta zbylá čtvrtina je kupodivu moc dobrá. Je třeba ji chvíli hledat a čím dál jste od cílovky filmu, tím víc práce je k tomu potřeba. Já jsem od ní očividně hodně daleko, ale Olivia Wilde - ano, je to Třináctka z Dr. House, má na režii talent, takže se námaha vyplatila. Klidně bych mohl říct, že je film trefná sociální sonda do života dnešních dospívajících, strašlivě uhozený škvár, zakamuflovaný komentář k chování zuřivě progresivní části Ameriky, nebo nové American Pie. Všechno to tam je. Ale nedivil bych se, kdybyste tam ani jednu z těch rovin vůbec neviděli a čuměli na mě jako na blázna. ()

hroubek

Hodně příjemná feel-good komedie. Režisérská prvotina se Olivii Wilde povedla, protože si na nic nehraje, je upřímná, zábavná a přináší přesně to co od ní očekáváme. Po příběhové stránce to není zas tak originální, a prakticky dostáváme to co v jiných filmech s podobnou tématikou. Přesto má tento film jednu výhodu. A tou výhodou jsou skvěle napsané a zahrané postavy. A to Wilde dokázala velmi dobře prodat. Kdybych to měl zjednodušeně k něčemu přirovnat, tak je to intelektuálnější verze Superbad s ženskými postavy, bez McLovina. A to srovnání se Superbad berte jako pochvalu. Beanie Feldstein je v této roli velmi dobrá a její výkon se mi hodně líbil. Totéž platí i pro Kaitlyn Dever, která svou postavu pojala dost dobře a taky zábavně. Dost mě pobavila Billie Lourd, protože má vtipnou postavu a je vidět, že jí bavilo tu postavu hrát. V menší rolích jsou dost dobří Will Forte, Lisa Kudrow nebo Jason Sudeikis. Film má dobré tempo, chytré a zábavné vtipy a dobrou a pohodou atmosféru, kdy hlavním hrdinkám věříte, že jsou opravdové kamarádky. Šprtky to chtěj taky je dobrá a zábavná komedie. ()

blackJag

"MATURANTI, PIČO!" Jakože strašný odvaz. Ostentativně ignorující každou zavedenou šablonu, jako SUPERBAD (zdravím Hillovic rodinný klan), ale právě no, znovu už si to nepustím, i když výsledek z různých důvodů celkem sympatický. Nějak mě to ne(v)opíchalo... 65% ()

WincKruspe

Teda až na to, že Michael Cera nebyl gay, tak ona je totální Jonah Hill, i tak vypadá. Pro mě ženská verze Superbad pro dnešní dobu. Uznání pro Olivii. Po těch letech bezduchých, facebookových a do smartphonů hledících teen komediích to vypadá, že tenhle žánr v posledních asi dvou letech zažívá renesenci. Není to super, ani moc vtipný, přece jen jsem vyrůstal spíš v době Superbad, ale na dnešní dobu je to milé. ()

haluska11

film, co připomíná libovolný youtube storytime od sugardenny - s tím, že cítím nostalgii a žal, že místo něho koukám na booksmart; a to je co říct, protože u toho prvního se mi trhá srdce, že místo toho neskáču z okna. jednoduchý film, jednoduchý hUmOr a jak by řekl jistý pátečník jménem mikýř: slovo jednoduchý je ze 30% jed a ze 30% duch, což je shodou náhod to, co chci požít a čím se chci stát, když na tuhle komedii koukám. ()

Hollohlaway

Na klišovité téma kupodivu originální a své. Pár hodně dobrých forů a výborně obsazené vedlejší role, naprosto vévodí Billie Lourd. Je tam i pár vážných momentů a není to hloupé. Skoro i překvapení. ()

blackkocour

No vida, kdo by to řekl, že tisíckrát zrecyklovaný žánr, může tak pobavit. Totálně debilní překlad ďábelského distributora Booksmart na Šprtky to chtěj taky, může udělat jen idiot, který si myslí, že to upoutá pozornost vymletých palic těch nadržených omladin, nebo se chtěl možná někdo přiživit na německou bratwurst eskapádou Holky to chtějí taky. To, co dokázal Superbad před 13 lety, a Klub sráčů před 20 (tvl, to je starý film), tal tady to stejně nadhazují i šprtky. Feministických mužatkách, přiteplených negrů a neoholených Sandžejů, tu sice kypí jak lubrikant z análu, ale doprdele, držte na chvíli tu svou smradlavou hubu! Tady to sice hodně a okatě vyskakuje ta zkurveně rasová vyváženost, a klišovité přátelství na život a na smrt, ale vůbec se toho nemusíte bát. Slepice tomu ufikly ptáka, ale koule jim pořád zůstaly! Dělali na to veřejné petice, abych se na to podíval.. a ejhle! Snad už dlouho jsem se od srdce nezasmál, a necítil tu skvělou pohodu, jako se smí u komedie. Vyhol si bobra od pavučiny, narovnej si plandáky, vyfisti si anál, a užij si to do vystříkání! ()

adam9

Wildeové se povedlo přinést do nepříliš populárního a poněkud vyhaslého žánru svěží vítr. Šprtky to chtěj taky ze sebe chrlí spoustu "hlášek", někdy jednoduchý, jindy inteligentní humor, avšak vždy s puncem upřímnosti. Řada postav má opravdu hloubku a ve filmu nejsou jen od toho, aby bavily, ale aby v divákovi rovněž vyvolaly empatii a jisté zamyšlení nad sebou samým. Dnešní generace teenagerů možná našla svou klasiku, která bude časem jen zrát. ()

666Carnage

Olivia Wilde natočila příjemnou komedii, která není přehnaná ani nechutná. Místo toho je to zábavná a rychle odsýpající jednohubka. Dcera princezny Lei(Billie Lourd) je tu hustá a bavila mi asi nejvíc. 70% ()

Hanys_

Superbad nejen primárně pro holky. Olivia servíruje debut jako hrom, vtipný, silný v dialozích, sebevědomý v intimních scénách a navrch přidává pár originálních režijních nápadů (panenky!). ()

Stromovous87

Český název mě dlouho odrazoval, ale jsem rád, že jsem na něj nedal a film si pustil. Není to žádná crazy teenagerská komedie o sexu, ale spíš takový komediální feel-good film. Obě herečky v hlavně roli jsou sympatické - skvělé hlášky a dokonalá souhra - nedokážu si představit jiné obsazení. Skoro bych si přál, aby z filmu byl seriál nebo alespoň minisérie, protože se mi s Amy a Molly těžko loučilo.. Trochu mě mrzí zdejší nízké hodnocení (aktuálně 60%) za mě rozhodně minimálně 90 :-) ()

Adramelech

Nečekal jsem, že americké genderové šílenství může být takto zábavné. Komedie přímo jiskří perfektními hláškami. Scéna, jak jedna lesba poblila druhou lesbu mě fakt pobavila. Velmi chválím též herecké výkony představitelek obou hlavních rolí. – Mé nevědomí si také občas dělá z těch amerických vymyšleností srandu, viz následující záznam snu. - - - Sen o koučování (v noci z 9. na 10. prosince 2021) - - - Cestuji s Jitkou v autobuse. Je to velký autobus – na každé straně má tři sedadla vedle sebe – a protože jsme nesehnali sousední místenky, sedíme každý jinde. Je přestávka na občerstvení a Jitka mi říká, že sedí vedle dvou Američanek, které se po celou dobu bavily o svých sexuálních problémech. Patrně měly za to, že jim Jitka nerozumí. Dozvídám se, že v USA se natolik rozmohly neomarxistické ideje, že lidé ztratili schopnost navázat s jiným člověkem kontakt, který by vedl ke společným aktivitám v posteli. Této nesnázi má odpomoci povolání sexuálního kouče nebo koučky. Tito odborníci školí mladé lidi, kteří si musí osvojit mnoho znalostí. Předně jim pomáhají, aby si ujasnili, k jakému pohlaví vlastně patří. Dále je třeba, aby si osvojili způsoby, jak dát najevo svůj zájem, aniž by druhou osobu sexuálně obtěžovali nebo rasově diskriminovali. Je toho mnohem víc, ale Jitka říká, že místy jí to jejich povídání prostě nedávalo smysl. Závěr byl však jasný. Holky navštěvují kurzy sexuální koučky, ale ani jedna z nich pořád nemá chlapa a už jim z toho hrabe.      Míjejí nás dvě děvčata, jedna běloška a jedna mulatka. „To jsou ony,“ upozorní mě Jitka. Pomyslím na to, že mulatka asi nebude stát na společenském žebříčku úplně nejvýš, protože je málo černá. Kdo ví, jestli na jejím životě vůbec záleží. Přitočím se k holkám a obě současně – každou rukou jednu – je plácnu po zadku, aby se žádná necítila diskriminovaná. Holky se zastaví, otočí a hledí na mě s otevřenými pusinkami. Skoro slyším, jak jim to v hlavách šrotuje. Mulatka asi dávala na kurzu větší pozor, protože se zeptá, jestli jsem islamista. V tom případě by se ode mne musely nechat znásilnit a nesměly by si stěžovat. Svými vousy jim totiž asi připomínám islamistu. Prohlásit se za islamistu a střihnout si s Američankami trojku někde za popelnicemi bych však nestihl, protože autobus za chvíli odjíždí. Také si nejsem jistý, jestli by pro to Jitka měla pochopení.      Říkám, že pracuji jako sexuální kouč a že ve svých kurzech mimo jiné učím tomuto tradičnímu způsobu, jímž dříve muži dávali ženám najevo své sympatie a náklonnost, ba přímo sexuální zájem. Tato metoda spadá do oboru nonverbální komunikace. Holky na to, že v USA je takové chování zakázané a trestné. „Jo děvčata,“ odpovím, „tady je dovoleno víc věcí, za které by u vás člověka zavřeli. Nechtěly byste sem emigrovat?“ ()

santiamén

5/10 Zoufale nevtipná variace na Superbad z ženského pohledu. Klasicky s miliardou feministických narážek. To asi dřív zamrzne peklo, než někdo napíše scénář s ženskýma hrdinkama, který nebude jen scénu za scénou kopírovat nějaký předchozí film s mužským obsazením, ale pro jistotu trapněji a hůř. Herecky ale dobré. ()

Warle

Celkem fajn uvolněná béčková komedie, která by se dala přirovnat k American Pie nebo Superbad. Scénáristicky nic extra, ale Kaitlyn Dever je tady mega cute a nemám absolutně žádný problém s tím na ní 102 minut koukat. 70% ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)