Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

SidneyP

Nejsem z toho natolik unešenej, jako zbytek internetu, ale pořád mě to udržuje v takovém stavu, abych pokračoval dál ve sledování. ()

gazogazo

Nakonec to celkem funguje. Bohužel sem tam se ztrácí tempo, ale zase tam z ničeho nic padne hrozná halda a dojem se zlepší. Postavy obecně dobré a stojí to na nich víc, než na efektech - chvála Kristu. ()

AloeB

Ze seriálového hlediska to sice není nijak zvláštní pecka, ale je tu rychlík proběhnuvší člověkem jako by nic, vražedná vagína, senzační záchrana delfína, velice delikátní postup vraždy superhrdiny, Mateřské Mléko, Butcher a další. Kombinace těchto absurdně znějících věcí dává dohromady vskutku labužnický kinematografický požitek, který je občas bohužel až příliš vážný v tom špatném slova smyslu. Druhá série nijak nevybočuje od první, v tomto případě to ale nevadí, protože nadšení je stejné a stále je to zajímavou přehlídkou bizáru, kritiky společnosti a nějakého toho dramatu, které ovšem zpětně není tak levné jako v jiných seriálech. A jestli The Boys mají dostat nějaký kredit navíc, tak jistě to, že zvládli udělat ženskou scénku mnohem lépe než Avengers: Endgame :) ()

bararich8

The Boys je perfektní kousek od Amazonu, kde žádný ze superhrdinů není dokonalý, ba naopak vidíte hlavně to špatné, navíc ještě podporované ďábelskou mega-korporací a tohle to tu vážně chybělo! Karl Urban si to tady perfektně dává a jeho postava nechodí pro násilí daleko a spolu s jeho povedeným týmem, kde je každý jiného charakteru, se skvělí doplňují. Příběh je hlavně o pomstě, ale je tam spousta zajímavých linek a čeká nás pár překvapení. Díky superhrdinským schopnostem a všudypřítomnému násilí je akce celkem drsná a tvůrci se nedrží při zemi, doslova. Prostě a jednoduše se na to fakt dobře kouká a díky povedenému závěru první sezóny se sakramentsky těším na pokračování, 5* ()

Torgal

V časoch keď superhrdinské filmy sú na vrchole popularity prichádza seriál, ktorý ich kult vracia na zem a ukazuje, čo skrývajú pod pozlátkom ktoré ukazujú verejnosti. A túto morálne prehnitú bandu prichádza zničiť partia vedená Karlom Urbanom, i keď proti nadľuďom nemajú zdanlivo žiadnu šancu. Produkčné hodnoty seriálu sú bez preháňania na filmovej úrovni, obsadenie je typovo dokonalé a jednotlivé epizódy neprešľapujú na mieste, ale každá výrazne posúva dej (no dobre, možno s výnimkou dielu na kresťanskom festivale). Jediným negatívom je, že je (zatiaľ) len osem epizód s výrazne otvoreným koncom. Čakanie na druhú sezónu bude dlhé. 9/10 ()

aR3Zz

The Boys je naprosto nekompromisní seriál. Přirovnal bych ho k Heroes křížených s Marvelovskymi hrdiny. A v dnešní době plné všech nemožných korektností je tohle přímo balzám na duši. Příběhová linka není zase tak silná, ale každý díl funguje samonosně. Co ale tenhle seriál dělá výjimečným, to jsou herecké výkony! Ty jsou přímo úžasné, tažené na jedné straně Butcherem, a na straně druhé naprosto geniálním Homelanderem (kdo toho obsadil, ten by zasloužil metál!). Těším se na druhou sérii! Nečekám, že překoná tu první, ale už jen kvůli těm hercům bude stát za zhlédnutí! ()

Jajar

Seriál o světě, ve kterém jsou mediálně slavní a veřejností milovaní superhrdinové ve skutečnosti jenom ulhané, egoistické a korumpovatelné svině. Parta čtyř psanců a obyčejných smrtelníků je chce zlikvidovat, protože s nimi má hořké osobní zkušenosti a nevyřízené účty.___The Boys je zjevná parodie na Justice League plná násilí, drog, zvrhlého sexu a černého humoru. Satirická, 18+ dystopie s důmyslným příběhem, který vychází z původního anti-heroes comicsu, obrací na ruby nejznámější filmy o superhrdinech. Antony Starr jako Homelander dostal životní roli. ()

B.Wilde

Dlouho jsem si nebyla jistá, jestli je tohle seriál, který potřebuju vidět, ale nakonec jsem jedině ráda, že jsem mu dala šanci! Ano, jsou tady scény, které jsou sem tam opravdu znepokojující a místy až nechutné, ale... ty postavy, ten příběh, prostě to odsejpá jedna báseň a všechny tři série jsem dala pomalu jedním dechem, asi za pět dní, když byl zrovna čas. Jsem opravdu zvědavá na pokračování a těším se, příběh totiž staví dost často na dost reálných věcech a otázkách, které jsou k zamyšlení a nejde tady jen o nějakou bezduchou řežbu. Někomu by to asi stačilo, ale já jsem ráda za vše, co je tady navíc. Za mě klidně takových 8 - 8,5. ()

Urukhaj98

S01-S03: Komiks The Boys (u nás vyšlo pod názvem Banda) je jedno z nemála mistrovských děl tvůrčího boha Gartha Ennise, který má kromě toho na kontě například DC sérii Hitman (neplést s videohrami), hned dvě inkarnace Punishera od Marvelu a v neposlední řadě podvratného Preachera, který neskutečným způsobem šije do náboženství a katolické církve. The Boys zase po vzoru zmíněného Preachera nastavují zrcadlo komiksovým pláštěnkářům a to asi takovým způsobem, jakým Randall v Clerks 2 bez okolků hodnotí Pána prstenů. Seriál a komiks se však v nemálo věcech liší. V základu jsou sice stejní, skupina vyvrhelů, kteří by v jiném díle mohli fungovat jako solidní záporácká skvadra, se všemi způsoby snaží si vyšlápnout na zhýčkané (a zhýralé) superhrdiny, kteří páchají víc škody než užitku a chtějí jim zatnout tipec. Tvůrci seriálu vzali komiksovou kostru, lehce ji pozměnili a velmi umně ji aktualizovali, aby lépe reflektovali moderní trendy a rovněž i kritizovali kontroverzní kauzy a témata, ať už z kultury či politiky. A to vše, po vzoru komiksu, zabalili do nahláškovaného a krvavého hávu, který upjatým fanouškům klasických komiksů může hnout žlučí, těm s otevřenější myslí však dá neskutečnou porci zábavy. Akce je skvělá a brutální, scénář vypilovaný a správně černohumorný, vizuál skromný, ale umí být i velkolepý, když si to situace žádá, a všichni herci si svoje party hrozně dávájí. Karl Urban jede největší motherfucker mód svojí kariéry a Antony Starr jako vyšinutá verze Supermana je ve všech svých polohách tak dokonalý, že by si zasloužil pobrat všechna herecká ocenění, která jen lze. V dnešní překomiksované době jsou The Boys zkrátka klenot a skvělá alternativa pro ty, kterým se komiksové adaptace od DC či Marvelu už mírně přejídají. 10/10 ()

mrHoracio

Rozhodne a ultimatne to nejlepsi ze superhrdinskeho ranku, co vzniklo na poli filmu a televize. Amazon pohrbil vsechny z Marvelu, DC, apod. hluboko pod zem! ()

AloisNeuman

Velice zajímavý pohled na svět, ve kterém žijí superhrdinové, kteří nejsou super. Nebo spíš, kteří se navenek tváří jako superhrdinové, ale mají svých starostí dost. Škoda zbytečné brutality a sprostých slove. ()

Hashirama

Nechápu tu vlnu hypu, která zase zaplavuje všechny seriálové weby od TVzone po Pornhub. Publicita je mocná věc. Seriál se snaží trumfovat brutální satirou na momentálně extrémně populární komiksový žánr a leckdy je to trefa do černého (letadlo), ale svou tradiční podstatu amerického střihu nepopře. Máme tu cool cynika, co má trauma, a jeho parťáky (jednoho samozřejmě se zvláštním přízvukem). Pochopitelně mají temnou společnou minulost, a proto je jejich první interakce značně negativní. Cynik a jeho BFF jsou pět minut povinně na nože, aby se mohli opět spojit a dělat si to navzájem jako kdysi. Samozřejmě je tu i nováček, který se učí v tom chodit, a zapovězená láska na obou stranách barikády. Nějakým dějovým progresem se tu pochopitelně moc neplýtvá a pro jistotu je několik zásadních zvratů vystrčeno z kapsy jednou větou doslova za pět minut dvanáct. Řeči o originalitě jsou ridikulózní, The Boys je jedním z nejobyčejnějších seriálů, kterým jsem obětoval svůj čas, a takovým Misfits co do originality, neotřelosti, podvratnosti a úrovně coolovosti nesahají ani po chlupy na nártech. Ovšem jak jsem řekl, sem tam scénář uhodí na tu správnou strunu a Queen Maeve bych lízal až do soumraku věků, nicméně všeobecná hodnocení jsou dost mimo. ()

Mouchal

Hodně zajímavý a hlavně (konečně!) trochu odlišný pohled na tématiku "superhrdinů". Ano, dnes vyprodávají kina převážně komiksárny, ale čím dál tím víc komiksáren už je i na streamovacích službách a The Boys je jejich nejnovější přírůstek. Ale pokud hledáte další nadpřirozence, kteří mávnutím ruky zachraňují svět, tak zde jste teda pěkně vedle. I přesto, že by to takový Homelander i dokázal, jednoduše to nemá v popisu práce. V popisu práce, kterou mu udává multimilionová společnost, které jde jen o to jedno. A to jsou (překvapivě) peňauze. Občasná oběť civilistů je zde více než přípustná a morálka hraje až tak páté, šesté housle. V The Boys je hodně zajímavě vykreslený svět (super parodie na JL), slušně rozjetý příběh a výborné duo Karl Urban + Anthony Starr. Malá škoda, že ke konci už tomu malinko dochází dech a i na těch 8 epizodách se najdou hlušší místa, ale ve výsledku je to výborný seroš s originálním námětem. Člověk si až klade otázky, kdo je hrdina? A kdo padouch? Došel jsem nakonec k závěru, že zde hrdinové nejsou a všichni jsou padouši. A to tomuto světu náramně sluší. 85% ()

Maximilianus

Vraj prekvapenie roka. No, nebolo to zlé. Hrdinovia, ktorí nie sú moc vzorom cnosti a slušnosti, na druhej strane vyvrheli, ktorí sa snažia urobiť dobrú vec a odhaliť hrdinskú organizáciu. Postavy sú dobré, nastanú aj nejaké dejové twisty, akurát že mi to prišlo ako predpríprava na niečo väčšie, tak dúfam, že druhá séria, ktorá už snáď vhupne rovno do deja a nebude sa zdržiavať spoznávaním postáv a situácie a všetkého, bude veľkolepá. 2. séria: Splnila v podstate to, čo som od nej očakával, až na to, že nebola veľkolepá. 3. a 8. diel boli pre mňa najlepšie, Stormfront skvelá postava, Homelander opäť hviezda, trochu sa do popredia dostala aj ženská sila, Deep a A-Train trochu v úzadí, ale inak mi prišlo, že dej trochu prešľapoval väčšinu času na mieste, a až posledný diel ho dosť nakopol. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce minimálne dve série, ktoré už boli sľúbené. 3. séria: Až pri tejto sérii som si uvedomil, akým klenotom The Boys je, a užíval som si každý diel. Ten záverečný opäť nabudil na pokračovanie. ()

Psycho.R

Asi jsem nějak minul tu správnou cestu k seriálu The boys. Snaží se o něco podobného, jako u Kick ass, ovšem není to tak cool. Možná bych řekl, že jsem nesplynul s příběhem díky tomu, že tak není postava (kromě Starlight), které bych fandil, protože jsou všichni vlastně grázlové. Navíc jsem doufal, že půjde o zakončenou jednorázovku a druhá série nebude, ale to jsem se spletl. ()

vikino1

No musím uzlnale přizant, že pár zajímavých momentů The Boys určitě má. Hlavně Starlight defakto celou sérii dostává jednu pecku za druhou a přitom za to vůbec nemůže. Ze supráku mě nebavil jenom ten feták (rychlýk), za to delfínomrd mě chvílemi vyvolával záchvaty smíchu. Celkově tento pokus považuji za zdařílý, obvzláště když to srovnávám s letošními - dle mého vkusu - zbytečně přeceňovanými Watchmeny. ()

Aiden

1. Séria na výbornú hlavne kvôli nápadu a Butcherovi. 2. sa len nesie na vlne ale neponúka ani humor, ani akciu a aj ten príbeh je už len seriálová rutina. Superhrdinovia, Boys a vlastne už aj Butcher stratil svoje múžo. Dopozerané nasilu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)