Nekompromisný portrét zvráteného psychopatického násilníka ovládaného nenávisťou k ženám, sexuálnou nenásytnosťou. Zároveň sociálna štúdia o odvrátenej strane vtedajšieho ekonomického zázraku v Nemecku, kde jednotlivci zmietaní vojenským a povojenským chaosom trpeli úplným nedostatkom sebadôvery. (Film Europe)

Garson

U Zlaté rukavice-jak poetický název pro zakouřený pajzl kde se schází výkvět pouliční "inteligence".Dávám jednu hvězdu za ztvárnění hlavní role,vše ostatní je těžký podprůměr.Fritz Honka je věčně opilý flustrovaný ubožák co si tahá do svého podkrovního bytu hodně odporné prostitutky které pak většinou zabije,protože není schopen normálního vztahu se ženami.Fritz přesně spadá do jedné z těch kategorií ubožáků kteří svou skrytou agresi čas od času pustí ze řetězu a dovolí si jen na slabé jedince tedy buď na děti,zvířata,prostitutky nebo bezdomovce a patří tak mezi asociálama k té nejodpornější skupině ve společnosti.Jinak nic moc film,prostě snímek o alkoholikovi který svou dominanci projevuje mlácením žen před sexem, během sexu i po něm.Na jeho odporné činy se přijde až když v domě kde bydlí vypukne požár takže vlastně úplně náhodou.Jinak můžu říct,že takovou nezáživnou blbost si už podruhé nepustím. ()

Topco

Fritz Honka a továreň na... Najnechutnejší zážitok od čias Taxidermie (2006). Btw, veľké filmy dokážu meniť naše správanie či vytvárať fóbie (Psycho má sprchu, Čeľuste kúpanie v mori) a Zlatá rukavička zasa konzumáciu párkov. ()

C0r0ner

Takovou řádku dementů a trosek v nějakém jiném filmu pohledat, jen co je pravda... Že je to podle skutečné události, je taky kurevská síla, ale přece jenom to nemělo kdovíjaké tempo a s výjimkou poslední scény ani nějaký moment, co by fakt stál za to. Humus solidní, ale kdeco se dá vidět i jinde. 60% ()

dubinak

Němčácká humusárna prvního kalibru, po který si budete chtít umejt ruce...a oči. Tím větší je to hnus, že je to podle skutečných událostí. Natočené je to ale suprově. Pokud chcete ukázat svým dětem, jak dopadnou, když budou moc chlastat, myslím, že tady najdete odstrašující případ úplně ukázkový a zdejší hospodské postavičky by jeden těžko pohledal. Atmosféra je zobrazena naprosto autenticky díky ušpiněným interiérům, až si občas budete říkat, jestli vám z televize fakt netáhne nějakej smrad. Režisér Fatih Akin už má řemeslo prostě v ruce a naservíruje i libovoučké gore pro ty náročnější požitkáře. Suma sumárum se jedná o velice kvalitní festivalový kousek, ovšem ne pro každou dušičku. ()

zette

Dlouho jsem nevidel film, ktery by me tolik zaujal. Vyborne zpracovany pocin na zaklade skutecnych udalosti o seriovem vrahovi prostitutek, ktere sve nejlepsi roky zazivaly nekdy kolem druhe svetove valky... Film vas drzi ukovaneho po celou dobu bud U zlate rukavice nebo v silenem byte sileneho Fritze Honky. O radu pochybnych postavicek neni nouze. Vytecny vizual, hutna atmosfera, dobove pisnicky, vcetne Karla Gotta... co vice si muze divak prat. Jeden z nejlepsich filmu roku. ()

PavelVanekArt

Do půlky filmu to bylo takový meh, vraždy ožralých kurev Feďovi nešly moc od ruky, ale od půlky, kdy se znova zhroutí a pach v bytě zesiluje, tak to začalo být až nepříjemný. Čekal jsem nějakou samoúčelnou úchylárnu a nakonec z toho byla příjemná sonda do života sériového vraha. Škoda, že mu nevyšel jeho majsterštych. 4* a.k.a 85% ()

Jermann

Výlet až na nejzoufalejší dno naší choré společnosti. Smekám před dokonalou výpravou, maskami (mrkni na web jaký je Jonas Dassler po tím vším kunďák) a hereckými výkony všech na plátně, zoufalých žen pak obzvláště. ()

dr.fish

Tohle jsou tedy opravdové Historky z podsvětí. Tarantino se zoufale choulí v koutku...75% Je to syrové až mrazivé. Ty obrazy se jen těžko vymazávají z mysli, je to docela humusárna. ()

angel74

Tak jsem právě absolvovala jeden z nejhnusnějších filmových zážitků poslední doby. V zájmu objektivity bych však chtěla říct, že jinak jde o bravurně zrežírovaný příběh hamburského sériového vraha Fritze Honky s dokonale vystiženou dobovou atmosférou. Ten zápach pocházející z nejrůznějších lidských výměšků a ohavný smrad z tlejících mrtvol se ke mně dostal i přes televizní obrazovku. No fuj tajbl, asi budu muset důkladně vysprejovat pokoj. Každopádně všem zúčastněným herečkám patří moje velká poklona, protože na place to musel být fakt pocuc a při tom všem ztvárnily své role až neuvěřitelně autenticky. Nutno podotknout, že z namaskovaného Jonase Dasslera coby zvrhlého mordýře šel opravdu strach, svůj part zkrátka zahrál skvěle. (80%) ()

majo0007

Čistá hnusoba, Henry je oproti tomuto srágora! Kto to má rád - nech sa páči do "Zlatej rukavice". Parádne mrazivý výkon v hlavnej roli, o tom žiadna polemika, to je na Oscara! V Akinovej réžii doslova cítite ten puch rozrezaných mrtvol v podkroví, bez toho aby vám ukázal čo len jediný gore detail (ako tu niektorí píšu) a máte nutkanie si po vlastnom byte rozvešať vônne vanilkové stromčeky do auta, aby ste sa nedovracali. A do toho všetkého svinstva vám vyhrávajú nemecké happy šanzóny, s Karlom Gottom vrátane a do nedeľnej polievky vám z podkrovia padajú červíky. Dobrú chuť! Hodne rozpoluplný film. Otázka na záver: preferujete Kremžskú alebo Dijonskú horčicu? Podľa mňa Kremžská je viac chilli. ()

StanislachKo

Jeden z mnohých filmov toho vrhu, že poďme šokovať. Ukážeme ľuďom všetko, čo je Ti nechutné aj napísať a máme z toho filmárske veľdielo. Tri nechávam, lebo som bol fakt zvedavý kam to pôjde a donútilo ma to dopozerať do konca. Ale neviem to ohodnotiť ináč ako čistú filmársku onaniu. ()

Deyw

top romantickej film.. :D ty hlasky kurva! :D skoda ze par killu nesmyslne mimo zaber - chtel sem to videt! Ale ty vole..ty zdravis dustojnika s rukama na curakovi je klenot!! :D strasna palba! a honka je top ()

octopuska

Ani jsem netušila, že jsem schopna sjíždět takové zvrácenosti. Ovšem, když se jedná o německou produkci a podle skutečnosti, tak neváhám ani minutu. Vyvolená rasa mě zase jednou pěkně posadila na prdel. A to doslova. Fritz je takový milý hošík s vizáží, tak odpudivou, že i zvoník od Matky boží by záviděl. Chce si užívat života plnými doušky. Miluje sex, ale jak na potvoru mu nestojí ptáček. A je zaděláno na zvrácenou dekadentní podívanou, která slabším povahám zřejmě rozhodí zažívací trakt na delší dobu. U zlaté rukavice je nepřeberný výběr odpudivých cour a jiných zjevů toho nejtvrdšího kalibru. Pohlavní choroby z obrazovky přímo sálají a po shlédnutí filmu je třeba navštívit koupelnu a zavolat deratizační službu. A to je živná půda pro našeho devianta, který řádí, jak černá ruka. Likviduje jednu couru za druhou, takovým kultivovaným, sofistikovaným způsobem, že se jeden nestačí divit. Z odporného, podkrovního kutlochu se line odér hnijícího masa, pod rouškou toho nejodpornějšího hnusu. Myslím, že párky s hořčicí nějakou dobu vynechám. Musím teda ještě vypíchnout hudební složku, protože na té se někdo extrémně vyřádil a posunul film ještě o level výš. Celou dobu jsem čekala, kdy zapěje božský Kája v líbezné němčině a ejhle on zapěl! Což mě definitivně odrovnalo. Klobouk dolů hercům i režisérovi a hlavně maskérům. Každopádně povedený surrealistický zážitek. ()

Immortal17

Zajímáš se o vraždy, sériové vrahy a tak vesměs celkově o skutečné ztvárnění "životopisů" krvelačných bestií? Počínaje samozřejmě Tedem Bundym, Johnem Waynem Gacym, Jeffreym Dahmerem až po Eda Geina? A to jsem vyjmenovala jen ty nejznámější, a ano, všechny najdete ve zfilmovaných dílech. Ale příběh o Fritzu Honkovi zase tolik známý není a pokud se řadíš mezi část diváků, co neradi sledují directors cut a sympatizuje jim spíše cenzura ve filmu (proč by to někdo, kurva, dělal) tak se na tento film rozhodně nedívej, radím Ti dobře, ale kdo by mě poslechl, že?! Toto varování přímo vybízí k tomu, aby ses na to podíval. Sakra, tak to tedy ano! Viděl jsi všechny snímky o masovým vrazích? Tak tohle Ti na seznamu 100% chybí! Tak si rozšiř obzory, abych s Tebou mohla na toto téma diskutovat, protože konverzaci na toto téma určitě neodmítnu. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Znáte takovej ten pocit, když se na něco těšíte? Do prdele, děláte si prdel? To snad ne! Trajler vypadal skvělé, typek jako pořádnej killer a přijde taková nuda, jediný, co to oživuje mé ospalé oči jsou ty prasarničky, které jsem taky ocenil. Typek prostě jen leze do hospody, kde bere děvky, který pak nakonec ani nezabije, nerozřeže a nehodí do křáků, jak to nastínil začátek, buď mu zůstanou na cestě bo jsou na sračky a nebo utečou popřípadě toho kokota do konce zmlati! Jsem znechucen tím, jak se to může posrat, sice je to rýl story, ale jestli je tak pojebaná skutečnost, tak to nemá cenu točit. A ta story z uklizečkou byla jen ztráta času, tam se doslova nic nestalo, možná nějaké "přesvědčení" diváka, že by se Feďa mohl změnit? To teda ne. Konec nám přinesl nálepku celého filmu, jeden velkej požár, kterej se bohužel tady neuhasil, ale moje mrtvola se stejně našla. Džek mač betr. :) ()

M.Z.A

Nedávám 5 hvězdiček jen proto, že jsem se málem poblil. Krásně zatuchlý film, plný násilí, špíny a ztracených existencí. ()

Qitek

Na Fatih Akina si po tomhle filmu dávám šnaps majzla. Film jsem viděl včera a ještě teď mám v puse pachuť tak výraznou, že mi kafe nechutná, párek byl vždycky pro mě pouze v nouzi nezbytně nutné, ale teď i v takové situaci budu mít problém. Smrad se dere každým filmovým políčkem, šnaps jde cítít až za roh, taky jsem si nalil panáka, ale zůstal mi ležet až do půlky filmu... Jop. Tak výrazný to U zlaté rukavice je. Herecky neskutečný. Docela by mě zajímalo, jak se na tohle dá připravit - omfg. Někdy za půlkou filmu jsem si už začal říkat - "O.k. Už té špíny, nechutných lidí a smradu co leze z plátna bylo a je nějak moc. Chápu. Chceme bejt dirty... Budeme". No jenže pak přijdou závěrečný titulky s reálnejma fotkama a já se nemohl nic víc, než spokojeně usmívat a sypat si popel na hlavu. Druhé shlédnutí v nejbližší době neplánuju, jako můj kámoš Twat. Nejdřív se musím zbavit té pachuti na jazyku a smradu co pořád jakoby cejtím. Pecka ()

karlik4801

Už dva dny po shlédnutí pořád nevím co si mám myslet. Příběh tak odporný a přitom tak poutavý. Valná většina postav jsou odporní lidé, bez špetky náznaku něčeho dobrého. Až takhle jsou hnusní. Za to nejspíš může zvládnutý scénář, super makeup a dobří herci. Většina z vás by se po vstupu do Zlaté rukavice na místě otočila, odešla a už nikdy nešla ani kolem. Fatih Akin, pro mě nováček, měl očividně nějakou vizi hnusných míst, kde se scházejí hnusní lidé na které se raději ani očkem nepodíváte. Právě tyhle místa, jako Honkův byt a hospoda U zlaté rukavice dělají tento snímek něčím výjimečným. Prostě to je všechno skvěle udělané, uvěřitelné a na koukání nějakým zvláštním způsobem uzpůsobené. Vidno, že film i skvěle pracuje s hlavní postavou, která vlastně není ani tolik zlá a odporná už od počátku sebe sama. Je to jen ošklivý starý mládenec, kterého nejspíš strhl dolů jeho životní styl. Ohromné množství alkoholu a odporné prostředí. V jedné části filmu Fritz sám se sebou bojuje, no ale co by to bylo za sériového vraha kdyby nakonec znovu "nepovstal". Řekl bych, že to byl spíš hodně naštvaný úchyl, než vrah sám o sobě. Alkohol je prostě svině a když se dostane do rukou špatným lidem, může se stát klidně i tohle všechno co ve filmu uvidíte. ()

Sfinkter

Na začátku snímek doslova zavání Trierovým Jack staví dům, ale s postupem času ztrácí dech a středová pasáž je poměrně nudná. Bizarní a odpudivé reálnou předlohou, filmově však negradující. ()

bobby_jean

Filmy podľa skutočných udalostí patria medzi moje najobľúbenejšie. Tu mi však chýbala akási hlbšia sonda do života tohto psychopata, hoc veľmi pozitívne hodnotim, ako sa inak celkom sympoš herec nechal takto zhovadiť. Scén, z ktorých vám bude nedobre je viac než dost a z mnohých doslova cítiť "smrad". Nie som sklamaná, ale čakala som kus viac. Nechajte bežať aj záverečné titulky, ešte tam čo-to uvidite ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

25.09.2019

Zlatý medvěd a oba držitelé hereckých cen z letošního Berlinale, cena za režii a cena poroty z Cannes a mnoho dalšího představí 6. ročník přehlídky Be2Can. Letos se koná od 2. do 8. října v pražských… (viac)