Henry (Antonio Sabato Jr.) byl vždy obklopen násilím, už od jeho neútěšného dětství v Blacksburgu ve Virginii, až po jeho brutální zabíjení, společně s jeho nejlepším přítelem Ottisem Toolem (Kostas Sommer.). Když se spolu toulali napříč jihem a také s jeho mladou snoubenkou Becky (Kelly Curran). Neexistoval problém, který by nevyřešilo násilí. Ale když si na něho zákon konečně "došlápnul", Henry vytáhnul ještě ďábelštější řešení. Přiznal se k tisícům vražd v zemi. Tím frustroval právníky, kteří se snažili vyznat v jeho lžích. Bohužel se jim to příliš nedařilo a tehdejší právní systém hrozil, že by Henry mohl být osvobozen! (TV Barrandov)

Segrestor odpad!

Henry Lee Lucas, jak je dobře známo, byl mírně retardovaný, prostě kokot, jak by někdo řekl. Tento film, ať už jeho účel byl jakýkoliv, ukazuje někoho naprosto jiného. Je navíc velmi nezdařile natočen a přináší tolik zábavy asi jako plnění bobříků na letním kresťanském táboře. Je to velké zklamání. Takhle bych si filmy o nejznámějších sériových vrazích tedy nepředstavoval. ()

jefff

Důvod, který mě donutil kouknout na tenhle filmek, byl samozřejmě pravdivý příběh o jednom z nejznámějších sériových vrahů historie USA. Zatím moc povedených kousků o životech seriových vrahů natočeno nebylo...a Drifter: Henry Lee Lucas na tom nic nezměnil. Bohužel. Je pravda, že jsem už viděl horší zpracování (GACY, Starkweather), ale i lepší (Občan X, Ted Bundy, Grey Man). Plusem bych viděl docela slušný herecký výkon hlavního představitele. Sabato mě poměrně překvapil, nečekal jsem, že v takto nízkorozpočtovém snímku se najde kvalitní herec. Dalšími plus je slušný spád děje a krátká stopáž. Teď mínusy. Nejvíce celý film sráží jakási zmatenost celého příběhu. Tvůrci se možná snažily o originalitu, ale pokus se příliš nevyvedl. Ne že bych se ztrácel v ději, spíš to byl takoví rušivý element. Příběh přezkakoval od jednomu k druhému naprosto bezcílně a topil se v režisérově neschopnosti. I přesto se na Driftera doporučuji podívat alespoň jednou, neboť zas tak špatné to nebylo. Jsou daaaaleko horší filmy a tenhle film i přes značné vítky dokáže příjemně zkrátit čas. ()

Karamanlis

Filmové adaptácie biografií amerických sériových vrahov ma vo všeobecnosti nikdy moc nebrali a zásadný obrat u mňa v tomto smere nenastal ani po pozretí filmu Drifter: Henry Lee Lucas, aj keď na druhej strane má táto serial killer story na rozdiel od mnohých iných podobne ladených kúskov miestami aj celkom bavila. ()

gumli

Pravdivý príbeh amerického sériového vraha Henry Lee Lucasa.Narodil sa v roku 1936 v Západnej Virgínii ako najmladší z deviatich súrodencov.Otec bol alkoholik a invalid na vozíčku,matka alkoholička a prostitútka.Matka ho často bila,aj bezdôvodne,dokonca drevenou latou po hlave.Nútila ho pozerať keď bol ešte len dieťa,ako si to rozdáva s chlapmi.A tiež ho nútila nosiť dievčenské šaty,dokonca aj do školy.Pri hre s bratom prišiel o ľavé oko keď mal desať rokov.Prvú vraždu vykonal v roku 1951,keď mu 17.ročné dievča nechcelo byť po vôli.Dodnes sa presne nevie koľko ľudí mal na svedomí,svoje priznanie menil každú chvíľu.Zadržaní políciou bol v roku 1983,v roku 1996 bol odsúdení na trest smrti,v roku 1998 trest zmenený na doživotie.Zomrel vo väzení v roku 2001 na zlyhanie srdca.Okrem toho že bol vrah,bol aj nekrofil a zoosadista.Takýto mal zhruba osud tento vrah.Svoj podiel viny mala určite aj jeho matka,od takejto výchovy čo mohlo z neho vyrásť.Ale film bol aj trochu sklamaním,síce priemer to je,ale čakal som niečo lepšie. ()

TheRaven

Ta druhá hvězda je stejně jen za zábavnou montáž ("Dancing Ghoul"), bez které se žádný kvalitní film neobejde. Jinak nepříliš dobře natočený pohled na zajímavou otázku k osobnosti a "kariéře" Henryho Lee Lucase. Segrestor dobře poznamenává, že po stránce podobnosti se skutečnými charaktery tenhle film poněkud zkresluje, potože ani Henry, ani Ottis zde jako retardovaní vidláci moc nevypadaj. ()