Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

TominoLa

Po té nekonečné pauze jsem se těšil na pořádný biják. S chutí jsem si pustil první díl, který se mi podruhé líbil ještě více a hurá kino. Rozjezd byl opět výborný. Jak, ale plynul čas byl jsem celkem rozladěn. Je to více akční než první díl, ale snad každá přichází na úkor zkratu postav. Je natočena skvěle .... ale celkově jsem asi dostal průměrnou podívanou. Raději bych byl kdyby zůstalo jen u prvního dílu. 5/10 ()

kajas

Druhá část začíná velice pěkným prologem a následně navazuje přímo na závěr prvního dílu. Divákům známá rodinka se vydá hledat další přeživší, opět se chová hloupě (jako v prvním dílu), ale opět se na to docela hezky dívá. Kouzlo prvního dílu ale mimo jiné spočívalo v téměř neviditelném zlu. Tady se s vetřelci potkáváme celkem často a napětí tudíž není tak velké. Vůbec si nedovedu představit, o čem bude vyprávět již ohlášená trojka, ale nezastírám, že jsem se v kině (poprvé od října!) docela bavila. ()

BoredSeal

Od dvojky jsem po zklamání z jedničky nic extra neočekával a jsem vlastně spokojený, podobně jako s vlastním životem. Přímočarý přístup, maximální redukce sentimentálních rodinných scén, víc peněz na bohatější prostředí s víc obludami a přítomnost Cilliana Murphyho snímku velmi prospěla, protože je jako herec víc sympatičtější, než celá tradiční rodina, co si pořád nesehnala boty s tlumící podrážkou a dusá chodidly po kilometrových stezkách z písku a listí. Pořád samozřejmě místy trpíte nad blbostí typu "proč ten otrok nezavře za sebou garáž" nebo "vše demolující hlučná obluda se náhle chová v prostředí potřebném k zachování jako tichá baletka" ale protože už po jedničce víte, že je to podobně jako slasher žánr, kde se dějí věci vinou naprosté zhovadilosti postav, užíváte si to. ()

ilemas

To co fungovalo v jedničce tady nějak nefunguje. Možná jsem nebyl v tom správném rozpoložení i když jsem se párkrát lekl a napětí tam také bylo, ale vše jsme už vlastně viděli v prvním díle, nic objevného se nekoná. Více než polovina filmu spíše pro hluchoněmé se spoustou hluchých míst. Ke konci, kdy se po 5 vteřinách střídali dvě línie mě dost vadil. ()

M.i.k.e

jednička svého času slibovala hororovou událost desetiletí.To se sice nakonec nestalo,ale i tak šlo o velmi dobrý film na který se rád podívám znova.Dvojka je plus mínus to samé,ovšem s tím,že už nemá čím překvapit a trpí klasickým syndromem dvojek.Kopírují se podobné a osvědčené postupy,které někdy fungují skvěle (výborný prolog) a někdy zase nefungují skoro vůbec.Krasinski jako režisér rozhodně "vyspěl",ale s Krasinkim - scénáristou je to horší.Možná to bude tím,že sám Krasinski dvojku nikdy nechtěl,nicméně některé části tu působí líně a klišovitě a úplně dobře nefunguje ani snaha o to aby si každá postava prožila svojí část dobrodružství.To totiž vede k tomu,že se některé postavy chovají až divně nelogicky,což lehce sráží ty atmosfericky hodně dobré momenty...75% ()

Vyhy

Mít tam tak více flashbacků, tak je to snad na 5 hvězd. Naprosto skvělé pokračování, které neztrácí dech, naopak je lepší jak prvotní příběh. Má to spád, dokonalou kameru, vcelku slušný příběh a hrátky se zvukem tomu dodávají šťávu. Příště fakt více vzpomínek na minulost a také Johna Kr. a není co vytknout. ()

vydumnica

Priznám sa, že jednotkou som až taká nadšená nebola a trošku som aj váhala, či si pozriem aj dvojku! Ak ste na tom rovnako, môžem vám poradiť, dajte tomu šancu, pretože prekvapivo A Quiet Place Part II je oveľa lepší film ako prvý diel!!! Aspoň pre mňa. Po dopozeraní prvého filmu som ostala sklamaná a pomyslela som si, že by ma naozaj zaujímalo, čo bolo pred tým dňom 89, čo bolo predtým, úplne na začiatku, ako to začalo!!! A práve to druhý film vysvetľuje!!! Dvojka je menej predvídateľná, má svižnejšie tempo, ponúka viac napätia. Rovnako ako prvá časť, ani druhá mi nepripadala ako horor, ale viac ako thriller. Zaujímavo bol urobený aj strih v závere, takto sa divák mohol báť o každého člena rodiny súčasne. Ja som sa celý čas najviac bála o novorodeniatko. Emily Blunt vyzerá pekne s blond vlasmi a po pôrode sa až nereálne rýchlo zotavila, ale asi nemala na výber. 75%. Pozreté: 13.7.2021 ()

Figu

Nevím no... Jednička byla výborná! Výborná především proto, že v ní dominoval strach z neznáma a moment překvapení. Ovšem postupem času se divák vše dozvěděl a konec definitivně vše rozlouskl. Bez těhle předností počátku ticha, byla dvojka v podstatě předurčená k průměru, né-li k propadáku. A tak se i zlehka stalo. Byl jsem zvědavej s čím příjdou. Já ocením občasný napětí, časovou stopu a hlavně vizuální stránku filmu (mutanti jsou k sežrání). Jinak teda hrozně nadhodnocenej flák... 60% ()

Lexonka97

Druhý díl už není takové ''Tiché Místo'' jako ten první a je to dost znát. Možná i proto pro mě pokračování kleslo. Chybí mi tam ten prvek tajemna. Celkový film nemá pořádný dějový rámec a spíš to působí jako delší možná lehce bezvýznamnější epizoda seriálu. Alespoň jednou mi u filmu něco nedávalo smysl a nebo se sunulo až moc rychle, ale každý to bude vnímat jinak. Druhé Tiché místo se posouvá komorněji, takže lidi jako já, kteří nejsou až tolik trpělivý se budou možná malinko nudit. Ale jinak je to plnohodnotné pokračování s většími dialogy. 7/10 ()

rakovnik

Pokračování úspěšného filmu mě potěšilo i pobavilo, v podstatě mi vlastně dalo to, co jsem očekával. Napětí, lekání, akci. Jenže od prvního dílu se téměř neliší. Postavy, monstra i boj s nimi je totožný. Tak snad ve třetím pokračování - bude-li - se dočkám vyvražďovačky v obráceném gardu, kterou jsem si sliboval již od tohoto dílu. ()

Rocky88

Výtky mám stejné jako minule - nikoho jiného na planetě 'merika nenapadne, že kakofonie by mohla citlivým ušiskům vadit, armáda neexistuje a vůbec celý svět není vybudován na silných základech. Dvojka se veze na stejné vlně jako předchozí díl, naštěstí ale přidá prolog a pár dalších lidí. Akce je pak lepší než minule, napětí funguje a celé to má silný drive, takže se mi to líbilo více než minule. ()

Damarus

Nejvíc mě asi nasral ten přiblblej nápad prostříhat do sebe dvě nesouvisející napínavý scény a vyústění jedný jen tak jako přejít.. To jsem fakt vzteky mlátil o mikrofon naslouchátkem. No jinak dějově to taky nebyla žádná hitparáda a na poměrně krátkou stopáž jsem byl docela často šikanovanej klišoidníma džampskérama, jejichž příchod byl jasnej na míle daleko. Ale aspoň všichni hráli výborně. ()

cariada

Druhé pokračování skvělého sci-fi hororu. Konečně jsme se dostali trochu víc pod pokličku. Vidíme jak začala apokalypsa, ale stejně se nedozvíme odkud se vzali jestli je to nepovedený experiment či z kosmu přiletěli a nebo je někdo přivezl. Zjistíme že neumí plavat což je dobrá výhoda pro lidi. Sledujeme pokračování hrdinů z prvního dílu. Pořád chodí bosy což je dost nerozumné zákonitě musí nastydnout a kašlat a smrkat. Chlápek chodí normálně v botách a nic se neděje. Těším se na další díl. Párkrát jsem se pěkně lekl při střídání ticha a kraválu třeba v tom vlaku. ()

bourec

Druhej kus je už malinko opakováním toho, co jsme viděli v jedničce. Svěží je začátek, pak to malinko padá. Ale já nadhodnotím. Filmů s podobně dobře natočenou tématikou moc není. 80%. ()

Streeper

První film naprosto zbožňuju, pamatuji si, jak jsem na něm byla v kině a byla jsem naprosto překvapená, jak moc se mi to líbilo. Dvojka už není tak dobrá. Možná je malinko vymakanější po technické stránce, ale vyloženě tam není žádné překvápko, všechno už víme a známe, vše jsme už viděli v prvním díle, tudíž se vytratilo takové to kouzlo překvapení. Herecké výkony stále skvělé a Cillian dobře nahradil Johna. ()

moviefreak

Skvelé pokračovanie síce nedosahuje kvality jednotky, ale to napätie, adrenalín, nervy drásajúce scény sú v hororovom žánry TOP. Síce sa trošku poľavuje z logiky ale herecké výkony sú natoľko uveriteľné, že veľa veci filmu odpustíte. Po Alienovi pre mňa NAJ hororová séria! A v trojke poprosím niečo akčnejšie na spôsob Aliens 😍 ()

laik_60

kde sa vzal tu sa vzal pri mori zrazu stál ... ostrov, kde si žli ludia v pohode pusťali si muziku opekali klobasky, pokial ... no ale sluchatka zabali a hluchonema hrdinka zachranila cele ludstvo .... pche ()

C0r0ner

Sorry jako, ale nemůžu jít výš, protože to celé prostě absolutně nedává smysl. Zpracování, nápad, realizace, to je vše je excelentní, ale jakákoli logika a realističnost tomu absolutně chybí, a mě to jednoduše celou dobu strašně sralo. 35% ()

dubinak

Po koroně poprvé v kině a zrovna taková bomba. Tyhle události jako je pětihvězdí pro horor jsou v dnešní době už vzácnost a John Krasinski si tak buduje slušnou režisérskou dráhu. Druhý díl Tichého místa byl totiž nejen lepší, než jednička, ale ještě mnohem lepší, než se dalo vůbec čekat. Otěže teď přebírají dětští herci a Blunt jde spíše do pozadí děje, což vlastně celému filmu dodalo veškerou svěžest. O super vedlejší roli se postaral můj oblíbenec Cillian Murphy a obecně byly všechny postavy tak nějak duchaplné a lidské. Stopáž díky neustálé akci letí jako blázen, tudíž si ani neuvědomíte, že už to má končit. Krasinski si závěrem nechal otevřená vrátka na trojku a mě nezbývá nic jiného, než se těšit. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)