Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

blondboss

Pokračovanie postapokalyptickej ságy Tiché miesto je o úroveň vyššie pred svojim predchodcom. Neuveriteľne ťaživá atmosféra, nespočetné množstvo síce očakávaných, ale v konečnom dôsledku nečakane drtivých ľakačiek, skvelé herecké výkony a hlavne opäť skvelé vizuálne divadlo, ktoré sa v súčinnosti s atmosférou a emóciami jednoducho vryje pod kožu. Prvý film videný v kine po pandémii. Asi aj preto pridám tú piatu hviezdu :) 85 % ()

PTomA

Mrtvý svět, do kterého prosím už nevstupujte znovu. Technická stránka špičková, ale jinak fakt ne. Takže 4 hvězdy spíš za to, že jsem dlouho nebyl v kině. :) ()

Charvy.666

Klasická ukázka filmařské lenosti. Ten film je snad natočen z nepoužitých záběrů z prvního dílu. Nulová nástavba,debilně nedodělaný příběh, plno nelogičností. Velká škoda. O třetím dílu uslyšíme velmi brzy. Škoda že tu nebyla žádná ambice tenhle zajímavý svět trochu rozšířit a více ukázat jak funguje... Snad u dalšího pokračování budou tvůrci trochu přemýšlet ()

husak_k

Děj druhého Tichého místa je jenom v podstatě takovej sidequest a příprava na třetí díl. Škoda, protože natočeno a hlavně ozvučeno je to stále skvěle. ()

blazma

Po prvním dílu, který mě nadchnul je tady docela nemastným a neslaný druhý díl. Není špatný, ale asi jsem byl až moc ve velkém očekávání z pokračování. ()

J.Mayen

No hodnocení z mojí strany je tak na hraně mezi 2 a 3 mi hvězdami. Za myho oblíbenýho Cilliana dám přeci jenom o jednu hvězdu navíc (naprosto si mě získal ve 28 dní poté). Nicméně kromě dvou povedených,ale zato velmi rychlých akcí s relativně pěknými efekty se toho ve filmu moc neděje. Mongoloidní hluchá kráva zachraní celý svět svým naslouchátkem, no to mi ho vyndej.. ()

njd29

najozbrojenejsi stat sveta a nevie si poradit s mimozemstanmi...ako vazne?? a clovek ma potreby a pri nich je hlasny ako bezna zver, logika 2filmu...off...takze za mna oba filmy slabota...do zabudnutia...a prosim nech netoci 3 diel, a jasny odkaz na Mars utoci... ()

darkphoenix

Je to možno trochu zbytočné a nedosahuje to na majsterské kvality či hustú atmosféru pôvodného filmu, ale Krasinski z toho naozaj vykorčuloval s úctou. Part II je skvelou prehliadkou ako rozvinúť jednoduchý príbeh, ale zachovať hĺbku postáv, dať im rozmer a zmysel. Bola to radosť sledovať. Aj keď nie taká ako pri prvej kapitole. ()

xxmurphyxx

Síce tu chýba ten wow efekt jednotky, ale s tým som tak povediac rátal. Inak je film kvalitatívne na podobnej úrovni ako predchodca akurát s tým, že Krasinského vystriedal Cillian Murphy, čo považujem za veľmi dobrý výber. Ostala aj sexi alfa samica Emily Blunt, takže v tomto smere všetko dobré. Čo mňa osobne zamrzelo je úvod do celej tej šlamastiky, ako to celé začalo lebo spracované to bolo parádne akurát dosť krátke. Kľudne by to znieslo aspoň ďalších desať minút. Film má inak fajn vyvážene tempo akcie a času na vydýchnutie a obsahuje dve naozaj vydarené scény. Prvá pozostáva z dvoch súbežne plynúcich dejových rovín, vyslobodenie v lodenici a návrat Emily do továrne, kde je perfektne dávkované a vzájomne dopĺňané napätie a druhá na samom konci filmu, keď sa z chlapca stáva muž a z dievčaťa žena. Koniec useknutý, ale čo už. Aspoň vieme, že trojka to istí. ()

bigjames

Minimálně stejně kvalitní jako první díl. Styl vyprávění mi opravdu hodně sedí a sledování Emily Blunt je velmi příjemná záležitost. Rozvážné tempo a fakt, že se děj zase až tak neposunul mi nevadí. Místo toho se přesouváme z domácího prostředí "ven do světa" a zároveň je tu prostor pro zaměření se na postavy. ()

JasonV

Dvojka je jednak klasické pokračovanie - absenciu wow efektu z jednotky nahradzuje väčším množstvom príšer, zobrazením prvého kontaktu s nimi, mierne epickejším príbehom a taktiež má bližšie ku klasickému postapo naratívu - púť do posledného útočiska ľudstva kde sa dá ešte ako tak prežiť. Zamrzí oproti jednotke väčšia miera nelogickosti, ale ak sa vám páčila jednotka tak s dvojkou budete rovnako spokojný. ()

Vica

Dospievanie, sila, odhodlanie. Veľmi prijemne spracované témy, v tomto prostredí. Z tohto pohladu má dokonca dvojka validnejšiu váhu. ()

Adaaamecek

Na pokračování to je doopravdy skvělé. Nemám již ale žádnou potřebu v tomhle světě nějak pokračovat. Nezajímají mě sequely ani spin-offy. Takže asi čau Tiché místo! 7/10 ()

mnx

Po shlédnutí jedničky jsem myslel, že ve dvojce se zbytek rodiny obrní velkorepráky napojenými na zpětnou vazbu ze sluchátek pro neslyšící, s decibely na plné obrátky a nechá tak palice velkoušáků vybuchovat jak flašky burčáku, přičemž vyhraje celoplanetární válku. Co vlastně jedí? Každého jen zabijou a nechají ležet. Kde je armáda? Střílení hajzlíků ze vzduchu nikoho nenapadlo? Otázek je víc, ale možná je dobře, že do něčeho hlubšího film nezavrtává, a vše je stavěné na perfektní atmosféře a několikadenní survival akci, přímo navazující na události z jedničky. Tak jen škoda, že další díl bude až za 2 roky. Snad tam bude o nich i něco víc. ()

Facerr

Jednička byla asi o fous lepší, ale i v tomhle případě výborná jízda, která rozhodně nezatracuje původní potenciál. Flashbackové oživení, které diváka přenese na začátek celého konce tomu rozhodně prospělo. ()

Kinofil

|| R || Paramount || Rozpočet: N/A || USA: $157 523 623 - ČR: 7 791 157 Kč - Celkem: $290 523 623 || Jeden z mála sequelů, který není o tolik horší než jednička, ale pořád je zbytečný. Jo, je tu solidní úvodní scéná příchodu mimozemšťanů na zem, jenomže se stejně nic víc o nich nedozvíme. Je to jen akční scéna na efekt. Takže se po 10 minutách pokračuje tam, kde se skončilo minule a místo řežby s mimozemšťany zase sledujeme Abbottovi jak putují opuštěnou krajinou a dokola se dostávají do pastí. Přestože tu není nic, kvůli čemu by Tiché místo 2 bylo vyloženě špatné, vytratil se veškerý moment překvapení, originalita, zajímavá pointa a režijní nápady. Krasinski jako by to ani točit nechtěl a studio ho muselo každý den přemlouvat. Celé je to nijaké. Jediná novinka je postava Cilliana Murphyho jako náhrada za skutečného Krasinskiho, ovšem ani on nic nepředvede. Ale jako herce ho mám rád, takže mu to odpustím. Zkrátka na Tiché místo 2 se dá bez problému koukat od začátku do konce a televizi si to klidně dám i podruhé. Jenomže si radši znovu pustím jedničku a budu mít v ní všechno 10x líp. Bohužel vzhledem ke stejnému cliffhangeru, který je tu ošklivě vynucený, očekávám, že trojka bude ještě slabší. Krasinski ať raději zkusí jiný námět. Tenhle svět se vyčerpal. 65%. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)