Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (CinemArt SK)

geek.ondra

Výtečná kamera, sebejistá režie a geniálně našponovaná atmosféra. Krasinki opět boduje a zapisuje se mezi řemeslníky které se vyplatí sledovat. 8/10 ()

Razzor_82

Druhé Tiché místo má kvalitně propracovaný sound design i vizuální efekty. Trojnásobné navýšení rozpočtu však nic nového nepřineslo. Příběh je stále lehce průměrný a dvojka působí jako dezert po hlavním jídle, prostě nemá už co nabídnout. Vyčnívají zde ale hodně povedené lekačky. Horor o krvelačných monstrech bez krve. Chybí nedostatek vztahů mezi postavami ale rozšiřování světa vynahrazuje větší porce akce v příjemné stopáži. 5/10 ()

dalziel

Tak toto už nie je žiadne Pššššt II ale Porádny Vreskot 2 😃.K vôli bohatšiemu deju a prítomnosti viacerých postáv ako v jednotke to až taká atmosférovka nie je , lebo strih prepína medzi viacerými scénami súčasne. Ale stále super podívaná. ()

Davidkkk

Part II precizně navazuje na 3 roky starou jedničku, přestože v tu dobu nebyl v plánu. Relativně vše, co fungovalo tehdy, klape i tentokrát, a naopak inovace (boj s monstry, lidští protivníci) selhávají. Pověstné sympatické trio nově doplňuje C. Murphy, který je takřka povýšen na hlavní postavu. Že bych si jeho charakter nějak nadměrně užíval, říct nemůžu. Po cca polovině si film začne podkopávat nohy vlastními pravidly, které stanovil pár minut nazpět. I tak je to ale fajn, atmosférické a prolog je překvapivě výtečnej a zároveň nejsilnější částí. ()

ViktorS

Podarené pokračovanie, ktoré je v niektorých ohľadoch aj lepšie ako prvý diel. Nedržíme sa tentokrát len na farme ďaleko od “civilizácie“, ale dostávame sa do iných lokalít kde vidíme, že každý sa rozhodol túto apokalypsu prežiť po svojom. Za čo som rád, ale určite aj väčšina ľudí, je že nám film ukázal aj to, ako to vlastne všetko začalo. No a ako inak by mohla nastať apokalypsa, než počas bejzbalového zápasu, ktorého úlohou (ako sa neskôr ukáže) je to, že nám predstaví jednu postavu, ktorá bude neskôr dôležitá. No opäť sa nedozvedáme presný pôvod votrelcov a niečo mi hovorí, že sa tak nestane ani v ďalšom pokračovaní. Herecky je film v rámci možností veľmi dobrý, hlavne Emily Blunt v role matky bola skvelá rovnako ako v prvom diely. Je tu podstatne viac akcie, čiže útoku votrelca na ľudí čo v predchádzajúcej snímke dosť chýbalo. No a samotné zakončenie filmu len nahráva na ďalšie pokračovanie, len oproti prvému dielu sa tu naskytá podstatne viac otázok, ktoré myslím mohli byť ku koncu ešte zodpovedané. ()

helraiser

Skvělý monsters o potvorách z kosmu či od kuď reagující na zvuk opět nezklamal a jako bonus jsme se dozvěděli jak to vlastně začalo i když ne úplně všechno a něco málo o monstrech a jejich ne lásku k vodě. Atmosféra výborná a akce ucházející. Prostě pohodová podívaná. ()

Torgal

Jednotka mi sadla ako riť na šerbel a veril som, že dvojka sa od nej odpichne a povýši potenciál tohto sveta na novú úroveň. To sa bohužiaľ nestalo. Tvorcovia asi fakt nemali už čo povedať, lebo v podstate len variujú už raz povedané, ale tentokrát tlačia do popredia postavy detí. To mi neprišlo ako šťastné riešenie, nakoľko tie sa chovajú predovšetkým impulzívne, a teda hlúpo. Aby toho nebolo málo, tak sa ešte aj rozdelia a už tak chatrný dej je tým ešte viac rozmelnený. Záver filmu len potvrdzuje príbehovú nemohúcnosť, lebo končí rovnako ako prvý diel - nájdením zbrane proti votrelcom. Natočené je to síce všetko s dôrazom na napätie a rozhodne nie zle, no obsah je jednoducho sklamaním. 5+/10 ()

Hpatrik

Samotný příběh by nebyl úplně marný, ale je protkán takovým množstvím nelogického chování a zvratů, až je nepochopitelné, že tohle někdo jen tak pustil do světa. Postavy, které jsou již zvyklé se v tomhle světě pohybovat, dělají neuvěřitelné hlouposti. Schopnost orientace mimozemštanů mi nedávala smysl už v prvním dílu, a tady se na tom nic nezměnilo - jsou slepí ale přesto jsou schopni se pohybovat mezi překážkami neuvěřitelně rychle, a mají extrémně citlivý sluch ale zároveň jsou velmi hlasití, což by se mělo vzájemně vylučovat. Navíc jsem vůbec nepochopil, jak se objevil na tom ostrově... Krasinski je nepochybně dobrý herec, ale jako scénárista a režisér mě velmi zklamal. ()

figliar

Po výbornej jednotke, ktorá diváka držala takmer celú dobu v napätí, prichádza pokračovanie, ktoré nie je ani z polovice tak kvalitné, ako by si zaslúžilo. To čo pôsobilo minimalisticky a desivo, v druhej časti je dosť prehnané a ukryčané. Dej je viac rozvláčny a uťahaný, zameriava sa omnoho viac na postavy ako na desivú atmosféru. A to kvalite filmu zásadne uškodilo. Keď k tomu pridáme absenciu postavy, ktorá v prvom diely vynikala, máme z toho veľké sklamanie. Teda aspoň v mojom prípade. ()

tomik99

Když rodina ztratí svou hlavu, tak jak dále pokračovat v příběhu? John Krasinski si na sebe upletl bič, přesto se s tím popral důstojně. Úvodní flashback je přesně to, co chybělo prvnímu filmu. A vlastně by mi ani nevadilo, kdyby celý jeden film pojednával o počátcích apokalypsy. Sice nejsem fanoušek, když se na scéně ve zdánlivě zničeném světě objeví „starý známý“ rodiny, ale naštěstí Cillian Murphy je tak skvělý, že jsem to Krasinskému odpustil. Nakonec dokázal přijít s fajn příběhem, který se točí o přežití zbývajících členů rodiny a taktéž možného východiska a upnutí k místu, kde by se výhledově dalo bezpečně žít. Líbí se mi, že Krasinski nabídne svižnou stopáž a nedusí nás dvouhodinovými eposy. Já si to užil. V tuto chvíli si nedokážu představit pokračování, ale Krasinski mě třeba opět příjemně překvapí. ()

Tomash58

Čekal jsem víc. Celý film jsem byl sice silně upoután očima k plátnu, ale ke konci jsem neměl nějaký super pocit, že tohle bylo to, na co jsem čekal přes rok. Teď možná lehký spoiler - nechápal jsem proč postavy odcházeli postupně, místo toho aby se na něčem smysluplném domluvili a někam vyrazili společně. A kvůli tomu se pak vlastně odvíjí celý děj. *KONEC SPOILERU* Kamera jedna z lepších věcí na filmu, člověka vtáhne pěkně do filmu. I když Cillian Murphy není jeden z mých oblíbenějších herců tak paráda, na Emily jsem se samozřejmě těšil, ale ve filmu je vlastně minimálně, takže kdyby na Tichý místo 2 chtěl někdo jen kvůli ní, radši si pusťte například Sicario. ()

Mouchal

KONEČNĚ! Konečně opět v kině. A řekl bych i návrat ve velkém stylu. Tiché místo se před pár lety u mě zařadilo jako poměrně nenápadný, ale povedený horor se zajímavým světem a myšlenkou. Na dvojku jsem se tedy těšil a nijak mě nezklamala. Možná za to může i atmosféra kinosálu, kterou jsem dlouho nezažil. Je škoda, že nám tento film nezodpověděl více otázek nebo neukázal delší sekvenci z počátků (kdyby to bylo celé prequel také bych se nezlobil) invaze. Strašidelné to moc není, nicméně napětí je ve filmu na velmi dobré úrovni a herecky je to na tento žánr velký nadprůměr. Já jsem spokojen a těším se na případný závěr trilogie a na další návštěvu kina. 85% ()

Likan7

Všechno je na svém místě, nic není vyloženě průšvih, ale od prnvího momentu na mě dvojka Tichého místa působí jako něco, co nemělo nikdy vzniknout a celé to je jen nastavovaná kaše. Pokud se vám líbila jednička, velmi pravděpodobně se vám bude líbit i dvojka, ale na mě to působí jako výplňová epizoda seriálu před finále. Vůbec nic se tady totiž nestane. Úvodní scéna ze "dne 1" je fajn, ale je jen fajn. Rozhodně jsem si začátek invaze představoval jinak. Ten pocit, že Krasinski natočil dvojku jen z donucení (ať už producentů, manželky nebo se rozmyslel za 5 minut 12), je tu cítit od začátku do konce čím dál víc. Není to ani tak dvojka, jako spíš Tiché místo 1.5. Akce je málo a nestrhne, monster je málo, logika si tady v tom světě dává pauzu už od prvního dílu, jenže tady mám čas nad tím přemýšlet víc než minule. Budu doufat, že to je jen nutný přechod mezi začátkem a finále. Emily je fajn, Murphy potěšil, ale je to zívačka. ()

Maximilianus

Podobne ako prvý film, aj tento mal pomalšie tempo, jednu dve napínavejšie scény, hluché dievča a otvorený koniec. Či je tento diel horší ako jednotka neviem posúdiť, približne boli rovnaké, avšak stratilo sa z neho to neznámo a komorno, a Krasinski stavil viac na akciu, ktorá však bola asi tým najzaujímavejším na tomto filme. 7/10. ()

ER

Bohužel tady nic lepšího vymyslet nešlo. Mantinely byly dány již jedničkou, takže odhadnout děj bylo o to snazší. Ale opět kvalitní podívaná. Nevidět první film, tak si lebedím. ()

Nix

Dvojka se snaží být větší, lepší a myslím, že se jí to povedlo. Pár vysvětlení už bychom si určitě zasloužili, jenže ani tady nic není a divák je vržen rovnou zase do akce, ale mne to nevadí a naopak jsem si to fakt užíval. Palec nahoru kvůli Murphymu, ten chlap umí. Zajímá mne jestli trojka půjde už trochu jiným směrem, já se na ni těším. ()

gemi

Mnohem lepší než jednička! Základní nelogičnost ohledně šíření a recepce zvuku příšeráky zůstává (taková jsou prostě pravidla tohoto světa), nicméně je tady minimum laciných lekaček, postavy se nechovají tak retardovaně, není to tak komorní (na začátku je ještě svět funkční a dozvíme se, jak ze z něj stal postapo) a je tu i jakási výprava. Na druhou stranu je tempo filmu místy až seriálově pomalé. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)