Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

Sopholojong

Horsie ako jednotka? Hovno! Sceny ako prolog alebo vlak plny hnijucich mrtvol sa minimalne co do hororovej intenzity vyrovnaju tichemu porodu alebo zneskodneniu maleho synatora z prveho dejstva. Ale to co nastane v poslednej polhodine (pozrel som si ju uz trikrat) je majstrovska reziserska gradacia a uzasna praca so strihom (poprosim minimalne oscarovu nominaciu). John Krasinski si borec! Co ma tiez vyrazne prekvapilo je kradnutie si vacsiny filmovych scen tinedzermi, ktori o triedu prevysuju i matadora Murphyho ci najvacsiu hviezdu Emily. A standing ovation nakoniec pre hudobnika Marca Beltramiho, ktory sa zase raz pekne vyblaznil a boostuje zaver do orgastickych emocionalnych vysin. PS: To finale sa minimalne vyrovna mojmu milovanemu zaverecnemu zuctovaniu s mimozemstanom v Shyamalanovych Znameniach. ()

RavenSpector

Krasinski opět zabodoval a ukázal všem rádobyrežisérům jak vystavět napínavý a dramatický horůrek. Jako jeden z nemnoha dokázal vygenerovat druhý díl úspěšného spektáklu a zároveň u mě jako diváka zanechat stejné dojmy jako v prvním filmu. Napětí, atmosféra, postavy. Luxus. Není tady jediná zbytečná minuta a film končí přesně kdy má. Ne jako většina dnešních sraček, kde by mě trápili dalších 20 minut doslazováním finále a mlením hoven. Tiché místo II jednoduše dovypráví příběh a šmytec. Titulky. Paráda. Pan Režisér - klobouček ()

nudlis

Za mě super, stejně jako první část. Včetně úvodní restrospektivy do dne, kdy "to všechno začalo". Aby i člověk, co neviděl jedničku, věděl vo co de a proč. Jasně, několik nelogičností se najde: předně mimino - na jednu stranu je divný, že by si lidi to "takový doby" pořídili dítě. No co, stane se, no, na šprcku nebyl čas. Na druhou stranu - z pohledu tvůrců a nakonec i diváka - je to samozřejmě generátor dramatickejch situací. Nebo třeba ten nohatec, co nasedne na loď a "dojede" na ostrov. Těžko řídil sám, že jo, donesl ho tam proud. To dojde i tomu dítěti na kyslíku. A tak bych mohl ještě chvíli pokračovat. Ale nebudu. Celkově to funguje, napětí je dostatek, najdou se i lekačky. A i když "horory" moc nemusím, prostě se mi oba filmy líbily. A opět doufám, že se z toho námětu nestane nekonečnej seriál. ()

Tr0nic

Jednotka prišla ako hororový sub-žáner, kde sa na ticho kladie veľký dôraz (prvý dialóg v 38. minute). Dvojka to úplne ignoruje. Strieľa sa a kričí pomaly v každej druhej scéne. Prológ v prvej časti by bol ok, dávať ho ale na začiatok druhej, kde je už každému jasné o čo ide, potápa ešte aj prvú časť. ()

Skylwalker42

Taková vylepšená jednička. Konec nám nabídne jasné vyvrcholení do trilogie. Já doufám, že třetí část nabídne již svižný akční děj. Ale i tak se jedná o velmi kvalitní sci-fi horor za posledních x let. Po shlédnutí snímku raději budete velmi tiše šeptati... ()

Michalsafr

Dvojka bohužel přechází od farmy v polích do světa tam venku a celé to přestává dávat smysl. Kde je armáda? Kde jsou ozbrojené složky? Jsme v USA, které má největší palebnou sílu na světě, srovnatelnou jedině s Čínou. V Independence Day letěl nakopat emzákům zadky sám prezident a tady všichni hodili flinty do žita nebo jak? Bohužel scénář v tomhle kontextu ztrácí veškerý smysl a jak jsem psal u prvního dílu, že je třeba vypnout hlavu, u dvojky už to až příliš bolí. Nedokoukám, není důvodu. ()

Grázl83

Bavilo mě to více než jednička, ale opět nechyběla nějaká ta hloupost a klišé. Klidně bych dal i o hvězdu více, ale nedočkal jsem se žádného posunu v ději, takže za 3* ()

starydivak

Postapo tichoidní dvojka, téměř tak dobrá jako jednička. Millicent Simmonds vyčnívá nad dospělými hereckými kolegy. Těším se na trojku. ()

fricek12

Oproti jedničce o hodně slabší. Průměrný thriller, nic nového, stále to samé dokola. Vždycky mě udivuje, jak ta slepá stvoření bravurně procházejí i těmi nejužšími otvory, aniž by do čehokoliv narazila. ()

zipS

Prvy diel bol skvely. Druhy mi prisiel akoby napisany z donutenia. Krasinski proste nechcel, aby ho fanusikovia ziadali o dalsie pokracovanie :) ()

JimWalker007

Ak som dal jednotke štyri hviezdy, tak dvojke musím dať plný počet. Krasinski sa praxou zlepšuje, Emily je stále pôvabná, pri záverečných prestrihoch nervy drásajúcich scén môže dôjsť aj k obhrýzaniu nechtov. ()

Rastamania

Je teda fakt, že do hororu to má daleko, ale to je mi úplně jedno. Jako film to na mě funguje parádně. Sem tam to sice logicky trošku skřípe (to už samozřejmě v jedničce. Když jdou po zvuku, tak je naženu někam do prdele a švihnu na ně atomovku → invaze odražena tak za tři hodiny a zbytek dne je volno), ale dohání to perfektní postapo atmosférou, originalitou a Emilkou, kterou prostě kua můžu. Ten malej spratek hrál taky dobře no ..5* ()

AmunRa

První díl byl minimalistický a ve svém omezeném prostoru působivý, navíc neviděná monstra jsou vždycky působivější pro atmosféru než bitka na férovku. Ve druhém díle se rozšířil prostor a zvětšil počet postav, které se pochopitelně stejně horlivě vraždí mezi sebou jako ukrývají před monstry. První díl byl čistý sci-fi horor založený na plížení ve vetřelci zamořeném prostoru. Druhý už připomíná spíš akční film, který se ale drží příliš při zemi, než aby byl dost zajímavý. Jako fanoušek Emily Blunt jsem nakonec vcelku spokojený, ale víc než průměrný film to není. ()

soukyd33

Nejděsivější pro diváka, je to TICHO! Vetřelci jsou zvláštní, a zdá se, že zabíjejí pro zábavu. Nikdo jejich útok nepřežije, a praktický nikoho nesežerou. Efekty dobré. Herecké výkony velmi dobré. 👍 Prostorový zvuk dobrý. Poznámka: Doporučuji shlédnout s titulky forced, v místech kde se nemluví. Poznámka: Ve filmu je spousta chyb, které se ale dají očekávat. Poznámka: Konec je otevřený. Hvězdiček 4 ()

Hixx

Dôstojne pokračovanie podareného scifi s minimom dialógov kde aj uprdnuť nahlas je veľký problém. Tentoraz sa rodinka vydáva na cestu hľadať bezpečný úkryt a ďalšich preživších (najdu drsňáka suseda ktorý prežíval v cisterne). Je to ešte akčnejsie ako jednotka, jednoducho treba vidieť. ()

BStone

Druhá část má většinu ingrediencí z jedničky, přesto jako celek na mne působí slabším dojmem. Dočkáme se pokračování příběhu, několika výborných sekvencí a také chvílí, které se nepříjemně táhnou. Po úspěchu jedničky bylo pokračování jasné, ale zůstalo tak nějak na půl cesty. 65% ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)