Tri sekundy na prežitie

• Česko Tři vteřiny (viac)

Pete Koslow (Joel Kinnaman) je bývalý vojak špeciálnych jednotiek a veterán z Iraku a Afganistanu. Po odpykaní si trestu za zabitie muža počas bitky v bare, zatiaľ čo sa snažil ochrániť svoju manželku Sofiu (Ana de Armas), teraz Pete pracuje ako drogový kuriér pre poľskú mafiu v New Yorku, kartel riadený neľútostným Generálom (Eugene Lipinski). Pete je však aj informátorom FBI, ktorý agentke Erice Wilcoxovej (Rosamund Pike) poskytuje informácie o Generálovi pre neoficiálnu operáciu, ktorej cieľom je jeho zatknutie. Keď sa však operácia FBI nepodarí, čo má za následok smrť tajného policajta, detektív Edward Grens (Common) začne vyšetrovať vraždu, pričom sa mylne domnieva, že je za ňu zodpovedný Pete. Pete je donútený FBI, aby sa vrátil do väzenia v ktorom sedel aj predtým, aby zlikvidoval kartel zvnútra. Keď už sa však nemôže spoľahnúť ani pomoc FBI, jediný spôsob, ako môže zachrániť seba a svoju rodinu, je útek z väzenia... (TV Markíza)

kesty

pomalší rozbeh, fajn jadro, napínavý záver...a aj tak to vyšumelo do prázdna. nechápem, kde nechali scenáristi logiku a prečo to celé dopadlo tak, ako dopadlo. Kinnaman našťastie super, Common stále drevenný, ale Pike to zachránila. len nerozumiem, prečo tam hrala tá pribratá Miley Cyrus... ()

BOURQUE

Akčný thriller s prvkami drama, kde väčší priestor dostanú dialógy, ako nejaké surovejšie scény. Vo filme sa objaví niekoľko skúsenejších a známejších hercov/herečiek. To paradoxne nie vždy posunie daný film tým správnym smerom. Rosamund Pike, Ana de Armas ako aj „Common“ sú v pohode a vo svojich roliach dávajú celkom vyrovnaný výkon. J. Kinnaman je na hrane, ale v prípade C. Owena som trochu neistý – v danej roli (aj keď už podobné mal) som nejako necítil jeho silu. Záver v danej forme ma až tak neprekvapil. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Axident

Slušně povedené béčko a pár dost známých tváří. Clive Owen se na stará kolena na zaporáky hodí a Kinnaman je sympaťák a od Killing mě baví, ač hraje tutéž polohu. ()

Ivo

Celoplošně potetovaný a podmínečně amnestovaný temný borec (zároveň však i dojemně milující otec rodiny - jak jinak) se vydává mezi naše roztomilé polské sousedy t.č. operujícími v NYC a byznysujícími s taškami plnými fuj fuj omamného zboží, jejichž domorodému slovníku (který nám většinou ani netřeba překládat) suverénně vévodí anglický ekvivalent slova "zatáčka" :) V pozadí se zrádnou FBI i čestným reprezentantem NYPD se náš hrdina dostává na chvíli zpět i do velice nepěkného kriminálu (ze kterého by se náš dávný a pohodový Sylvester asi poblil), plného obvyklých parasympatických zombies a jejich úchylných vychovatelů. Film je to poměrně pohltivý, místy i docela napínající a jako celek svěže a sugestivně natočený, i když se odehrává většinou v dost podzemně temných a drásavých dimenzích. Proti zde velice populárním a silně nagelovaným Mrkvelům, Nolanům a spol je to ale příjemné osvěžení a mile poctivá old school pohádková akcička. Ale ještě tomu chyběl malý krůček, aby se dotklo nedostižné depresivní dokonalosti šílené Cely 211 ... ()

Kingjiri

Fajnový béčko, kterýmu se daří obehranou zápletku o informátorovi mezi (drogovou) mafií vcelku úspěšně prodávat. Zejména se mi líbil nápad, kdy proti sobě s pořádnou nevražovistí jdou policejní detektiv a agenti FBI, přičemž vůbec nejde o to, že by byl někdo podplacenej a stál na straně mafiánů, jak to často bývá. Ale záporák se "na straně zákona" z určitejch důvodů nakonec přece jenom najde. Taky jsem uvítal netradiční poláky v roli drogovejch překupníků nebo sympatickej casting. Škoda, že část z vězení nebyla delší, resp. bych se vůbec nezlobil, kdyby scény "venku" tvořily jen krátkej vysvětlovací úvod a film byl zejména o snaze Koslowa přežít ve vězení a ze všeho elegantně vybruslit. První polovina byla totiž občas trochu nudná a chybělo jí víc akce nebo napětí. Za těhlech podmínek bych nejspíš přihodil čtvrtou hvězdu. V týhle podobě tři silnější hvězdy. ()

tomik99

Pokud mě něco v poslední době dostalo, tak tento film s naprosto průměrným hodnocením. Hned od začátku si mě získal svou atmosférou, pojetím a hlavně napětím, kdy jsem si po dlouhé době přál, aby film byl delší, u většiny snímků to ovšem bývá přesně naopak. Klidně bych si dal další hoďku a déle. Kromě poutavého mafiánského příběhu okolo polských gangsterů, je tu i dobře zahrané rodinné drama. Joel Kinnaman ze „Suicide Squad“ dostal konečně prostor, aby ukázal, jak umí hrát. No, a hlavní roli zvládl parádně. Kromě klasického policajtského příběhu tu máme i vězeňskou dějovou linku a pak vyšetřování s mafiány. Vše je tak nějak nakousnuto, ale každičký mini-příběh by si zasloužil ještě hodinu navíc či rozdělit na víc částí. Chápu, že to ale nebylo možné. I tak jsme za mě dostali jednu z nejpovedenějších kriminálek poslední doby. Tohle byla jedním slovem paráda. ()

kluzo

Příjemné překvapení. Nečekejte akční film. Spíše kriminálka se zajímavým, neotřelým scénářem. Důkaz, že i s nízkým rozpočtem se dá natočit vynikající film. ()

DAPDO

Nechytil jsem úplně naplno začátek, kde se mísilo strašně moc postav a pro mě to bylo až moc nepřehledný. Uvězněním hlavní postavy se toho pro mě taky až tak moc nezměnilo, i když některý scény z basy byly fakt dobrý. Celkově ale převládá zklamání, že film nevyužil potenciál, na kterej ten příběh určitě měl - 55%. ()

Torgal

Taká thrillerová rutina čo nestrhne ani príbehom ani jeho spracovaním, no v zásade sa jej toho veľa vyčítať nedá. Kinnaman sa snaží, zvyšok osadenstva je tiež zaujímavý, len film neprináša do žánru nič nové. 6/10 ()

bearmeedek

Po dlouhé době skoro nový thriller, který má to, co má mít. Do plné palby tomu určitě ještě něco chybí, ale to není mínus, protože film upoutal dostatečně. 90%. ()

ER

Dobře vystavěná zápletka a Joel Kinnaman jsou velkými klady filmu. Osobitější podání operace FBI, která využívá pro splnění účelu dohody s bývalým vězněm, má charakter skvělého Training Day. Ani v tomto případě těch dobrých tu moc není a jak se říká " za dobrotu na žebrotu". Pro vyšší hodnocení tu přeci jen chybí větší propracovanost,kterou má zmiňovaný Training Day, ale jinak jde o výbornou podívanou, kde není nouze o napětí. ()

Ceberus

Moc pětihvězdičkových hodnocení tu nevidím, ale nebudu se toho bát. Výtečně vystavěné drama s několika stranami, které mi svými zápletkami a napětím připomnělo takové skvosty jako Skrytou identitu, Nelítostný souboj či Training Day. Velmi nenápadný film, který jsem málem přehlédl v televizním programu a pak málem vypustil vyprchávající nahrávku, tak mohu začít doporučovat svému okolí jako vzor kvalitního osobního dramatu, které nutně nepotřebuje akci v každé minutě. ()

Shitonit

Velký příjemný překvápko, suprácká zápletka, přehledný a rychlý děj mě vtáhl během prvních minut, asi mi bylo hnedle jasný jak to dopadne, ale o to nejde. Prostě je to vo týpkovi, co byl odstřelovač, pak se vrátí z války dom, a v baru omylem v sebeobraně sejme nějakýho magora. Dostane dvacet let, odkud ho vytáhne FBíaj a udělá si z něj svou donášecí čubku. Takže se chudák nechá pokérovat, zatetelí se v Polskim gangu překupníků s tímletím fetem, a maká, prásá, maká, práská, až jednou omylem zas někdo někde sejme týpka z NYPD. No, a tak to hoděj na toho našeho týpka, a že ho šoupnou do basy zpátky, aby dělal bonzáka z lapáku. Tomu se to moc moc nelíbí, ale jak FBíaj tak ty vyjebaný poláci se mu serou do rodiny, jako že bude zle atak. úúúúž nemúžu.. No, a tak se nechá zabásnout, v tý base se to tak nějak pošťuchuje, chtěj ho sejmout tydle, a pak tamty,..ale jak říkám a píšu, má to fakt spád, Fbíaj se na něj vyhulí, takže v tý base jako asi natáhne bačkory... a a a ta manželka má ty kazety, že jo, co by mu jako mohli pomoct. Docela asi dost pomoct, páč těch kazet je docela dost. Jenže tý manželce, ty kazety sebere ta kočka z Fbíaj, takže pešek, smůla, průser. Naštěstí se v tý buchtě z FBíaj hne svědomí, a že to jako nějak zařídí, aby toho našeho týpka z toho lapáku dostala, k tomu tam je ještě vlastně ten fajn polda, černej sice ale fajn, z NYPD, kterej šetří tu vraždu toho poldy na začátku.. a jako tuší že je vše jinak.....asi mi upadnou prsty.. no a, takže se v ní hnulo to svědomí, ale mezitím to našeho týpka v base fakt neba, tak to tam rozmlátí, podpálí, vyhodí do luftu a lstí se takticky..páč je chytrej.. dostane ven, a zdrhne. No a pak to nějak už dojíždí a máme titulky. Závěrečný. Akční nářez to úplně není, ale prdel jsem měl staženou průběžně furt :-) ()