Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

warrenur

Skoda spackaneho zaveru. Mnohe z rozhodnuti a dejovych zvratov prave v poslednom a v zavere predposledneho dielu boli pre mna mimoriadne rusive az hlupe. Nechapem, ako mohli nechat nieco take v scenari. Kazdopadne zaujimave charaktery a i "cukrickovsky" Bowman bol, az na obcasne vynimky, celkom uveritelny. Aj linia politickych intrig, zakazana vztahovka na zaciatku, boli hlavne silne pozitiva. Preklopenie do krimi-thrileru este taktiez uslo. Mierny nadpriemer z Britanie. Myslim vsak, ze hodnotenie klesne na objektivnejsie cislo, ako sucasnych 85. Rozhodne sme tu mali podstatne kvalitnejsie kusky ako toto. :) ()

kartacek

Připomíná mi to seriál Zločin (Forbrydelsen, Forbrytelsen, Brottet, Kommissarin Lund, The Killing) tím zajímavým vykreslením prostředí politiky, byť u Zločinu je to politika městská. ()

Chundys

Ať už to byla hudba, nebo herecké výkony, hlavně Richarda Maddena, tak to nemělo chybu. Miluju anglickou angličtinu a příběh suprově gradoval :-) ()

hazaba

Tak trochu jiný seriál, který vás chytne a nepustí. Kombinace detektivky, thrilleru, vysoké politiky, osobních dramat... opravdu skvělé. ()

kkarx

První dvě epizody stavějící charaktery jsou vynikající, prostřední dvě pořád více z politického prostředí velmi dobré a poslední dvě policejní trochu zklamání, protože už nedokáží uzavřít všechny volné konce a je v nich i dost hloupostí. Vadilo mi to? Nakonec vlastně ani ne, protože je pořád na co se dívat. 6 episod je tak akorát vhodná délka pro seriál pro odvyprávění příběhu. Větší počet většinou už jen nastavuje kaši. ()

mala_kea

Je taková slabší variace na 24, která bohužel ztratila potenciál. Není to o tom, že by to nebylo napínavé, nebo chyběly cool momenty, ale všechno působí strašně řídce a já už vlastně všechno viděl. Postavy si navíc pořádně neočucháte a Madden prostě není takový badass jako byl kdysi Kiefer. Já se u seriálu bavil, svůj účel splnil. Navíc kvituji příjemnou stopáž, která se dala zkousnout. Bohužel, dalo se z toho vykřesat mnohem víc. ()

bararich8

Hodně kvalitní kousek, kde hraje hlavní roli politika, tajné služby a terorismus. A mezitím se propletá chudák válkou poznamenaný David Budd. Celá série se rozvíjí hodně pomalu a postupně se to graduje k hodně (jako dědovy kšandy) napínavému závěrečnému dílu. Každý díl má minimálně jednu hodně slušnou akční (rozumně nic divokého, ale dobře technické zvládnuté) scénu, na což se vyplatí si počkat. Příběh je občas jakýsi veletoč zvratů a podivností, ale to rád překousnu, 4,5*. ()

Torpid

A je to tady zase, po prvním vynikajícím dílu následuje pozvolný sešup do nechtěně parodického finále. Twisty a efektní situace na úkor smysluplnosti chování postav a celkové logiky. Bez nadhledu, vážně se beroucí příběh z V.I.P. prostředí, kde nadprůměrná inteligence je povinností, nám předvádí postavy naprostých mentálů, zázrak že udrží stolici a moč. ()

Kalimero13

Velice osobitý seriál už od prvního dílu. První až čtvrtý díl mají vždy něco originálního do sebe, vždy to má ale společný prvek netradičního přístupu, kdy zhola netušíte, co bude v dalších minutách. Různé styly, různé pocity a především neustálý guláš, teorie a napětí v hlavě. A kdo viděl, může potvrdit, že v určitých momentech měli tvůrci koule na věci, ke kterým se jinde neodváží. Tak silné a dlouhé WTF jako v Bodyguardu jsem snad ještě neměl. Třešničkou jsou herecké výkony hlavních představitelů. Proč tedy nakonec jen 4*? Poslední dva díly jsou jako z jiného světa. Především pátý sklouzne do chaotického politického thrilleru. Poslední je sice bravurně natočený, ale určitá odhalení jsou jen na efekt a pozadí postav a jejich motivace dost kulhají. Ani tomu nepomáhají vedlejší role, které tu dostali větší prostor a popravdě jim to moc nejde. ()

Torgal

Koncentrovaný napínák narvaný nečakanými zvratmi a výbornými akčnými scénami. Richard Madden v hlavnej úlohe je tiež výborný, dáva si to v polohe terminátor, rovnako ako aj keď treba ísť emocionálne až na dreň. Problémom ale je to, že hoci sú všetky tie odhalenia veľmi efektné, pri bližšom pohľade motivácie zlosynov celkom plávu na vode. Lepší seriálový politický thriller by ste ale aj tak hľadali dlho (a možno aj márne). 8/10 ()

DAPDO

Seriál o bývalém vojákovi, který zabrání teroristickému útoku a stane se osobním strážcem ministryně mě fakt hodně bavil. Do seriálu se podařilo skvěle zakomponovat napětí, politiku, terorismus, akční scény, zvraty a to všechno v pouhých šesti dílech do sebe hezky zapadá. Mírně mě zklamal jenom poslední díl, protože nejsem příznivec happy endů, ale protože mě seriál fakt hodně chytnul, tak to rád odpustím - 85%. ()

ER

Tak to se Britové vytáhli.Zápletka s několika zvraty,psychologickými podtóny a politikařením v ní dokáže zaujmout. Jen to finále (útěk z "cintorína" aj.) mohlo být lépe vymyšlené. Plusem jsou neokoukané britské tváře,zajímavá pulsně znějící hudba,která pomáhá ladit seriál do temných tónů a hned úvodní scéna první epizody. Ta si o opakování vyloženě říkala. ()

zapalik

Určitě to není nejlepší seriál všech dob, ale Richard Madden je neuvěřitelnej sympaťák, nosí v sobě celou symfonii emocí. Věříte mu lítost, smutek, ale i neskutečný naštvání a nenávist. Sem tam jsou ve scénáři neuvěřitelný díry, ale odsejpá to a sledoval jsem fakt se zatajeným dechem. Za mě moc dobrý na jednou pokoukání. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz