Youngblood

• USA Youngblood

Rob Lowe v tomto filmu ztvárnil titulní postavu, mladého hokejového génia s talentem střílet branky, ale s holubičí povahou. I přes jeho křehkou náturu ho trenér Chadwick dá na soupisku. Jeho účinkování ale nemá dlouhého trvání - pošlou ho totiž domů poté, co ho vyřadí jeden obzvláště nepříjemný protihráč Racki, který mladíka brutálním způsobem nemilosrdně pošle k zemi. Sklíčený Youngblood se vrací domů na kanadský venkov, kde ho jeho otec a starší bratr utvrdí v tom, že hokej není pro slabochy. Za jejich dohledu okamžitě začne s "bojovým" tréninkem, aby se připravil na svůj návrat a vyrovnání účtů s Rackim. Mezitím se také zamiluje do trenérovy dcery. (oficiálny text distribútora)

Nemik96

Říkejte si co chcete na tomhle filmu jsem vyrůstal a stal se pro mě klasikou. Spolu s filmem HOKEJOVÝ ZÁZRAK je řadím mezi to nejlepší co bylo o hokeji natočeno. 4 STARS. ()

klúčik

Romantický film z hokejového prostredia , už toto je somarina... Hokejisti sú hráči čo vydržia všeličo... Sladučký Patrick, to bol ťahúň filmu....55%. ()

Zagros

Svého času (jako malý kluk) jsem tenhle film zcela nekriticky miloval. Když jsem jej náhodou viděl přes zimu a mrzlo, hned jsem vyrážel na rybník a poctivě trénoval, abych se také stal hokejistou. :-) Jinak to není žádná hitparáda, ale mám na něj příjemné vzpomínky, které si raději dalším shlédnutím nebudu kazit. ()

Schuldiner

Mam rád hokej - za to dávám jednu hvězdu... Ale raději se na to už nikdy dívat nebudu, poněvač vim, že by se mi to už jako hokej asi nezdálo...:-) Jak to tak chodí ve sportovních filmech.. ()

Vejrrr

Věřím, že kdybych film viděl jako kluk, nostalgie by byla veliká a šel bych s hodnocením i výš. Ale takhle dávám 50% protože miluju sportovní filmy, miluju hokej a filmů o hokeji je žalostně málo. (Pro ty koho to zajímá - špička v tomto žánru je film Murice Richard, případně (mnohem známější) Hokejový zázrak). Youngblood má mnoho negativ od předvídatelnosti přes patos až k do filmu se nehodícím a nudným scénkám... Ale s ohledem na rok vzniku - tak by se měli filmy hodnotit - soudím, že jsem viděl celkem fajn film, který stál za to. ()

jarmik

Možná, že bych normálně dal 3*, ale tento film jsem viděl na VHS a většinou i se staršími bratry tolikrát, že musím dát 4*. Je to pro mě trochu srdcovka a sportovní filmy mám rád (no, ale jaké ne...?). SPOILER A nejvíc mi bylo vždycky líto Particka a strašně jsem se těšil, až ho Dean pomstí! :-) ()

maty39

Když jsem byl malý kluk, tak jsem Youngblooda miloval. Po letech už je to jen "ztopgunovaný" hokejový film se vším dobrým i špatným, co jsme v Top Gunu mohli vidět mínus talentovaný režisér plus céčkové herecké obsazení. PS: Hokejové záběry jsou tragicky zpomalené. Když do sebe hráči narážejí, tak je to téměř v nulové rychlosti a pokud jede hlavní hrdina k bráně, tak obránci vypadají jako by jim brusle zamrzly do ledu. ()

fisus

Můj nejoblíbenější hokejový film.Keanu Reeves v brance,Patrick Swayze a Rob Lowe v útoku a hra může začít.A navíc kočka Cynthia Gibb. ()

boyd.

Pro mě je to nejlepší film z hokejového prostředí, Swayze už má něco kolem třicítky ale hraje tady za juniorku to je celkem sranda. Rob Lowe podal nejspíš svůj nejlepší herecký i hokejový výkon v životě! ()

helloween93

Usměvavé béčko z osmdesátek o tom, jak se z hokejového loosera stala hvězda týmu. Sympatický Lowe, Swayze a Cynthia Gibbová. Viděno na AMC. 3* ()

Denny

Příběh z hokejového prostředí podkreslený intrikami v hokeji, za pozornost stojí výborná kamera hokejových utkání. ()

Lipi21

62% REŽIE / Peter Markle: *** KAMERA / Mark Irwin: ** SCÉNÁŘ / Peter Markle, John Whitman: ** HERCI: **** (sympatický Lowe, Swayze, Gibb...) HUDBA / Peter Afterman, Chris Boardman:** ________________________________________________________________________________________ JEDNODUCHÝ PŘÍBĚH VE STYLU ROCKYHO, ALE JAKO MALÝ JSEM TENHLE FILM ZBOŽŇOVAL. A POŘÁD SE NA NĚJ RÁD PODÍVÁM. DOCELA SE U NĚJ VŽDYCKY ZASMĚJU - PŘEDEVŠÍM U KOUZELNĚ PŘELOŽENÉ VĚTY: "VYPADÁŠ JAKO HOVNO, ALE STEJNĚ TĚ MILUJU!". ()

yVANs

Film je to veru hodne spatny, ale i ja patrim k tem co v mladi hrali hokej a tenhle film jsem uplne zboznoval. Ono jich ani moc neni a tento pusobi trochu jako "mezi slepymi, jednooky kral". Co je hodne smutne, ze hlavni hrdina neumi ani poradne bruslit a tak jsem mu tu roli neveril ani na chvilicku. paralely s rockym jsou usmevne :) ()

billyador

koukat se na to dalo,ale jen ve chvilich mimo kluziste.... chapu,ze je tezke pro "b"ckovej film namaknout choreografii s bruslemi na nohou,ale realisticnost byla asi tak stejna jako u prumerne dobre skupiny amaterskeho sermu... Myslim,ze pribeh je naprosta klasika, kterou ma kazde filmove studio v archivech scenaru hned v prvnim regalu u dveri, nicmene i relax je treba kazdemu ;o) ()

HonzaMag

Jednoduchý a ničím nepřekvapující příběh z atraktivního sportovního prostředí. Z dnešního pohledu se snímek jeví jako naivní a kýčovitý slaďák, nicméně díky svým dávným vzpomínkám dávám poměrně vysoké ohodnocení. Objeví se zde pár současných (Keanu "Neo" Reeves), nedávno minulých ("roztančený" Patrick Swayze) i již dávno minulých (Rob "Hezoun" Lowe) hvězd. ()